Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.02.11 19:47



При скарлатината подейства след 3-ия ден, при ангината след 4-5

... така и така си го спряла вече, ще се оправи спокойно



Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано26.02.11 21:57



Стискам палци при Лина Т да е от зъби!!! Дано, че те са още по-трудни за лекуване!
Колкото до бактерията, бих ти препоръчала да дадеш още едно изследване - при Кристиян при първото беше налична, при условие, че е ваксиниран с трите ваксини против нея, изписаха АБ, аз не го дадох, направих тридневния курс на лечение с Нурофен и Калпол и пак дадохме секрет. Вторият слава богу, беше отрицателен! Така и не разбрах дали се повлия от нещо или са объркали резултатите в лабораторията! Стискам палци Лора да се оправи възможно най-бързо, че е АД!





Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.11 21:59



днес беше много по-добре - не е вдигала повече от 37,5 - не зная дали е закъснял ефект от Зинат-а, или е от Панцеф-а...
подозирам, че е второто, защото снощи си вдигна Т. както предишните дни...



Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.11 22:01



миш, какви 3 дена бе мацо... месец и половина вече тече одисеята с Лора





Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано26.02.11 22:07



Три дни е лечението с Нурофена и Калпола, скъпа! Одисеите траят доста повече!!!! Те и моите двама тази седмица сдадоха багажа, на Кристиян изписаха АБ заради червено гърло

/ ама като реве вече 5 ден, че са напънали 4 зъба накуп, как няма да е червено/, но аз не го взех! Отново! С това дете нещо много смело го карам, дано не си удрям главата после! Засега действам само с изварения компрес, компреси от мас на гърдите, инхалации на всеки час и хомеопатия! То няма начин преди РД да не стане някоя гадория - цяла зима бяха железни и двамата и сега накрая се предадоха!





Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: World Champ]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.02.11 22:33



Ами това е въпросната Synflorix, която вече влезе в задължителния имунизационен календар на България. Виж за листовката й в интернет. Всички са публикувани. На мен ми я даде джипито, след като би ваксината на Тома. От там можеш да се ориентираш, че е срещу streptococcus pneumoniae и съдържа части от самата бактерия. Т.е. тя е противопневмококова, но е срещу вид стрептокок.



Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.02.11 22:38



И аз почвам да си мисля, че нещо са объркали. Нали е ваксинирана, едва ли ще е точно този стрептокок. Твърде възможно е да са объркали в лабораторията. Не е да не се е случвало и на мен.
А за болестите - гриповете са гадни, гадни. Аз сега съм на Панцеф заради цистит с добавка бактерии в урината, а междувременно се разболях от ларингит, с гадна хрема и гадна кашлица. Та, не ми се размина и на мен АБ. Дано децата не се разболеят.
Стискам палци на Каролина температурата й да е от зъби, не е невъзможно.
Светле, понякога температурата държи много време, той самият грип е характерен с това. Независимо от лечението. И детето много се скапва... Но отминава мръсникът, все пак...



Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: tswete]  
Автор World Champ ()
Публикувано26.02.11 22:58



Ясно. Видях брошурката. Това е пневмококовата. В САЩ е задължителна. Хубаво е, че са ви я дали.

*****
"Age is just a number, baby!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: World Champ]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.02.11 00:42



И при нас ( Германията) е от препорь4ителните, които се бият. Не пиша задьлжителни, защото не ги водят такива, но са в пакета с останалите ваксини, които е желателно да полу4и детето.



Тема Re: антибиотик, добре... ами после?!?!?!нови [re: tswete]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано27.02.11 09:20



пожелавам на всички да се оправите колко се може по-бързо, въпреки, че като чета много е сериозно положението и при бебоците и децата, и при мамите.

А на теб Цвете, ако мога да съм полезна, аз преди години бях зациклила с бактериите в урината като се започна с един цистит и после мине, не мине - бактерии - АБ. Накрая лекарката ми изписа - Уростин - като вид ваксина е за хронични случаи и разни урологични проблеми. Пих го май 2 години - по два пъти в годината за по 3 месеца всеки курс. Да не дърпам дявола за опашката и от тогава не ми се е случвало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.