Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Чревни гъбичкинови  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано14.02.11 17:07



Миналата седмица Вяра беше с разстройство, придружено на два пъти от слуз и кръв. Разстройството мина след прием на Хумана с пробиотик и ентерол, но резултатите от изследванията показаха чревна дисбактериоза, причинена от Кандида гъбички, което налага едномесечна диета. Педиатърката ми изстреля набързо, да не й даваме сладко и пържено, можела да яде детска кухня, но за белия хляб не каза нищо. Днес следобяд, жена ми прочела, някъде в нета, че белият хляб е забранен, обади се пак на педиатърката и тя й казала да даваме само нисковъглехидратна храна. Търсихме какво включва нисковъглехидратната храна, но честно казано сме объркани, заради разстройството детето свали 200гр., а имам чувството, че с тази диета ще свали още килограм. Проблем е, че ако не й се дават никакви плодове и каши, съдържащи пшеница, жена ми ще е доста затруднена с храненето на Вяра. Имали ли ли сте подобен проблем и ако да, как сте го решили?

Редактирано от Vendome на 14.02.11 21:17.



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: Vendome]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.02.11 22:06



Защо не се консултирате и с гастроентеролог, за да ви посъветва за подходяща за вас диета.



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано14.02.11 22:49



Не ми се е случвало, само се включвам, за да ви подкрепя! Звучи доста страшно - "дисбактериоза", но, предполагам е намаляване на полезните бактерии в червата в резултат на антибиотично лечение. Иначе знам за Кандида-та, че е доста масова около хората. Знам и че при кърмачетата тя предизвиква млечницата в устите на кърмачетата. Затова се мажат с разни препарати против гъбички.
Дано се справите скоро. Сигурно са ви изписали някакъв антимикотичен препарат. Ще се справите. Не се притеснявайте за детето! Децата са издържиливи, освен това гладът не е страшен. Загубата на килограми е смущаваща, но бързо се наваксва. Моят голям син имаше на няколко пъти кръв в акото. Не е приятно, но отминава, стига да е ясна причината.
Стискам палци!!!



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: Vendome]  
Автор World Champ ()
Публикувано14.02.11 22:59



А тя колко е голяма?

*****
"Age is just a number, baby!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: jana]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.02.11 09:15



Това е добра идея, ще го обсъдим.



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: tswete]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.02.11 09:18



Точно намаляване на полезните бактерии за сметка на неполезните, но не е от антиниотици (досега не сме й давали), а от кандидата. Преди изследванията педиатърката подозираше салмонела, дезинтерия или коли, но се оказа дискбаткериоза и сега един месец сме на диета, биогайт и едно друго нещо със сухи бактерии, което съм поръчал, но не му помня името (има го в рецептата). Лошото е, че сега малката не трябва да яде цял месец примерно банан, а тя обожава банан и ще трябва да я лишим от него.



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: World Champ]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано15.02.11 09:18



Годинка и два месеца



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: jana]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано15.02.11 16:50



Препоръчвам д-р Юлия Ковачева - гастроентеролог, вече в пенсия, но още работи. МЦ Детско здраве. Намира се на ул. Найден Геров 2. За мен консултациите с гастроенетролог никога не са излишни - просто при бебетата стомаха и червата са най-важния орган едва ли не :))) - по тях се разбира какво им е и винаги там ги удря. Тази лекарка ни "преведе" през целия период на АБКМ с големия ми син и благодарение на напътствията й той сега е без алергия и нагъва всякаква храна.

Успех!!!!



Тема Re: Чревни гъбичкинови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.02.11 16:57



Става дума за кратък период. При Алекс на 8 месеца (вече беше захранен с доста храни) трябваше да огранича всички храни и да давам само 5, което си е истински ужас. Това продължи до след 18тия му месец като на минимум 15 дни вкарвахме нова храна. Не беше много приятно, но се свиква. Важното вие да не го приемате за голяма драма. Вие сте огледалото за притесненията на вашето дете. Така че - гледайте то да не се вижда в трагични краски.



Тема Re: Чревни гъбички [re: Vendome]  
Автор World Champ ()
Публикувано15.02.11 18:46



То е мъничко значи... ами ето няколко идеи: може да давате варено яйце, варени зеленчуци (морковчета, задушени с малко олио), неща, направени от кайма, например кюфтенца, но не пържени, а печени на фурна в тава, пилешка супа без картофи, само с морковче, целина, чушка и каквито зеленчуци се сетите, дето да не са картофи; агнешко със спанак- любимото на моето като беше малко; или свинско със зеле (без домат, че дразни стомахчето). Аз месото го слагах както си е, и после, като е готово, го бръмвах във food processor да стане нарязано на ситно, почти сато кайма. В гореспоменатите манджи слагах и ориз, но вие явно не трябва да слагате, та може и без. Да не забравя, сиренце (чудесна закуска между хранения) и мляко.

За отслабването- не се притеснявай, това е сигурно заради обезводнението от разстройството. Тя ще си навакса бързо. А един месец не е много време. Скоро пак ще сте на пълноценен прием на всякакви храни.



*****
"Age is just a number, baby!" Jacob Black, "New Moon"


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.