Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Спамка  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.02.11 11:56



За всички, за които компютърът е и хляба, и ножа.





Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.02.11 11:59



Яни,оправяте ли се с грипа?



Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.02.11 14:26



Янче, а вие как разбрахте, че е Свински грип?
На мен личната не ми е уточнявала...



Тема Re: Спамканови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.02.11 14:52



Да, и аз се за4удих, прави ли се проверка какъв е вируса?



Тема Re: Спамканови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.02.11 15:27



добре де, нали антибиотиците не помагали при грип - защо ви ги изписват?!?!?!?!





Тема Re: Спамканови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.02.11 15:31



Миналия път, т.е. преди 2 седмици, АБ помогна на Яна, спря сополите, от там и кашлицата - и това за няма и 3 дни. Така и не стана ясно вирус ли е, грип ли е, бактерия ли е.... Този път докторката каза - без АБ, но това беше само по телефона, още не сме ходили на преглед. Вирус било, трябва да се подпомага имунната система, затова каза да давам 3 пъти на ден осцилококцинум и есберитокс. Сега се моля детенцето ми да няма висока температура като се събуди от сън.....





Тема Re: Спамканови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.02.11 15:51



дано...



Тема Re: Спамканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.02.11 16:17



Симптомите са едни и същи - висока Т и поява на кашлица, отпадналост ...





Тема Re: Спамканови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.02.11 16:19



Антибиотиците са за последствията от грипа, първо се започва с противогрипни медикаменти и когато те не помогнат се почва с АБ, за да се избегне последвалото влошаване



Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.02.11 16:31



Не вчера беше добре почти нямаше, сега е пак с 39





Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано14.02.11 17:01



Бързо да оздравяват болните и да няма усложнения!



Редактирано от Solar Wind на 14.02.11 17:02.



Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано15.02.11 10:09



Боби беше така - 2 дена с 38.5, после 1 ден нищо, после 1 ден пак 38.5, но след това му мина. Стискам палци да оздравее бързо Ния!




Тема Re: Спамканови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.02.11 11:28



дано ще я видя днес дано няма, ако вдигне утре обач енезнам дали вече ням ада й включа АБ





Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано15.02.11 12:39



Пфу, гадна работа - дано не се стигне до АБ.

Моето днес със суха кашлица - ей така, от никъде. Така ми се иска да е само за днес. Ще давам Синекод пък да видим.

Редактирано от Solar Wind на 15.02.11 12:40.



Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.02.11 14:51



Няма човек на който да не звънна и да не ми се "похвали", че са болни .... аман, бързо да се оправят всички и да идва вече топлото време да се спре с вирусите





Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано15.02.11 16:50



И аз бях на крачка с АБ, но личната ми каза да изчакам - няма да казвам колко нерви ми струваше това чакане. Но се оказа права жената и се разминахме.
Дано и при вас да мине.




Тема Да попитам мамите с болни децанови [re: surfline]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано15.02.11 16:53



давахте ли им имуностимуланти през изминалите месеци или не? Щото ако сте давали и пак са болни, значи тия препарати са само мижи да те лъжем...?



Аз на баткото правих 3-месечен курс с Бронховаксом.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.02.11 18:02



Неможе да устои организма на детето на всички висури, имуностимуланта е за обикновенните настинки, гриповете да ги карат по-лесно или да ги пропускат, но има такива, които ги хващат. Като помислиш освен имуностимулиращите с какво друго укрепваме организма на децата си, кое е истинско - храна, плодове ... нищо ...Не съм спирала да давам имуностимуланти и да чукам на дърво детето кат отръгна на детска боледуваше на всеки 1-2 седмици, сега изкарва по 2 месеца близо в детската .. това си е напредък за мен





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.11 00:08



Аз давам по препоръка на лекар хомеопати4ен сироп(Contramutan, не знам дали го има в Бг), който не е типи4ен имуностимулант. Дава се както по време на остра вирусна инфекция, така и след това в продьлжение на месец, разликата е в дозировката.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.02.11 04:35



Яна е права, имуностимулантите не помагат кой знае колко.
Да се оправят бързо болничките!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.02.11 08:18



Аз на Яна давам само клеева тинктура. И ехинацея на капки от време на време. Сега последният вирус, което я хвана в събота, го пребори с осцилококцинум и есберитокс (дано да го е преборила де, от вчера сутринта няма температура). Не знам какво да кажа за имуностимулантите, лошото е, че няма как да се направи разлика какво е без тях. Гледам да ги избягвам по принцип, поела съм курс към здравословно хранене и каляване

.
А бронховаксома го купих, но така и не се осмелих да го дам, то и Яна последните месеци все покашля - уж не пречело, но мен ме хвана шубе. Може догодина да го пробвам, поне срока на годност на опаковката е до 2013



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.02.11 09:36



И аз съм давала и клеева и есберитокси разни, ехинацеи, витамини...щуротии..В нашия случай не е имало видим ефект. Според мен зависи от моментното сътояние на детето, дали е податливо или не! Ето например целия септемри бяхме на Аб, бях тотално смазана какво ни очаква...и се разболя чак към Коледа и то настинка. И не съм давала нищо, освен Саностол примерно.

Редактирано от dessbess на 16.02.11 11:05.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано16.02.11 10:42



Нищо не съм давала нито на баткото, нито на бебката. Баткото се разболя, беба - не.




Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 12:54



Колко дни беше с Т Яна?

Хриси снощи вдигна 38гр. и повърна

, това в полунощ.
Сега е с 39.3гр. - нищо още не съм дала за Т. Снощи сам си я свали - или поне така изглеждаше на пипане. Спа спокойно след повръщането.
Още не мисля да го водя на д-р, дано не ме сметнете за луда . Но при ЛЛ, ако не си с час се чака с часове, а там си е бациларник. С тази темепература си лежи детето макар и да е ведро на фона и.

Поне кашлицата значително намаля.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 12:57



Давах "Имунобор Кидс" и съм доволна, предното каране на грип (началото на януари) той го изкара сравнително леко. Не беше се разболявал от октомври въпреки, че е имал контакти с болни деца.
Не очаквам след даването на такива препарати да не боледува изобщо.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.02.11 13:21



не си луда изобщо. Аз също моите не ги водя веднага на доктор. Все пак изчаквам да видя накъде отиват нещата. Сега последния път като бяхме болни само по тел. се чух с нея, каза какво да пием и така. Даже предпочетох да не взема болничен само и само да не го закарам да чакаме в коридора.

Ако детето не отива към по-добре ще го заведеш естествено.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.02.11 13:37



Общо към 48 беше с температура, първите 24-30 часа с доста висока - 38,6 - 39. На 39 дадох Панадол, защото беше вечера и ми се искаше да поспи спокойно. Не е повръщала, беше си в кондиция през цялото време, малко по-мързеливо го раздаваше само

. И аз още не съм я водила на лекар, само по телефона се чухме с нашата докторка. Днес мисля да я заведа, да й чуе дробчетата, че е сополива и покашля от време на време.
Основното ми притеснение е хремата, защото подозирам, че ще я влачи доста дълго. Идея нямам как да я спра, слагаме антибиотични капки, но нямам голяма надежда



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.11 13:49



А аз давах хомеопати4ния сироп след 4есто боледуване миналата есен, което приклю4и с тежьк бронхит и исках по всякакъв на4ин да предотвратя ново разболяване в скоро време. Каква е била реалната полза от това сироп4е не знам, но исках да го пробваме като за първи път.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 15:15



То и Хриси пи Имунобор-а след два прекарани бронхита в 2 последователни месеца. За мен си е постижение това. Не е пил Аб от август мисля.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 15:21



Да кажеш после какво е казала д-рката. Дано са чисти дробовете. За хремата аз капя Виброцил и я преборваме за 7-10 дни, като спра Виброцила(капе се 7дни) при нужда продължавам с к-ки от Клеева тинктура.

Успях да се вредя с час при д-рката за утре, да преслуша гърдите, че мъжа ми е в лека паника да не слезе надолу. То не че аз съм много спокойна де, но все бия отбой за д-ри и АБ най-вече.

Редактирано от Solar Wind на 16.02.11 15:22.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.02.11 16:06



Той само с Т ли е или се появи и кашлица, мисълта ми е ако се появи изневиделица висока Т, на вторият ден кашлица това е свинският грип, много по-леко минава ако се започне веднага тамифлу. Малко е скъпичък, но е много ефикасен против грипове



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 16:26



Кашлицата почна вчера - суха. Снощи в 12ч разбрах че има и висока Т - 38гр., която не съм сваляла с лекарства. Повърна и легна пак да спи. Днес по обяд Т вече стана 39.3-4, но кашлицата намаля, преди малко пак повърна(предполагам от Т). Не давам нищо освен чай, Синекод, витамини и добавки. Чак утре сме на д-р, а сама не смея да купувам противовирусни препарати.
Това с Т след кашлица пак ли е свинската история или друго ще да е?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.02.11 17:20



Соларке, аз също избягеам да ходя при лекаря докато не изкараме поне три дни с Т. над 38 градуса, но като наближи 39те започвам да давам Т. понижаващи.
според мен няма значение дали е свински грип или просто грип - и двата са гадни, и двата минават трудно. Следете гърдичките да са чисти. Бързо оздравяване на дребчо.





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: surfline]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 17:27



И аз дадох Нурофена след като 2 часа не свали 39.3гр. и се отпусна много.
Д-рката утре ще му чуе и гърдите, дано да са Ок и само с Т и лека кашлица да се разминем.
Сега след Нурофена живна - филм искал да гледа, та го оставих да се забавлява малко.

Какво имаш в предвид като казваш "минават трудно"? Да очаквам много дни с Т ли?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 23:41



кашлицата е намаляла заради повръщането (най-вероятно и тя го е предизвикала) - явно е повърнало детенце храчки... дано се оправи бързо и не се наложи ходене при лекар...
аз също ходя в много краен случай...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 23:53



декс, аз хремите ги боря с Маример и р-р на сребърна вода и кл- тинктура...
попринцип действам според силата на хремата, на в общи линии всеки път започвам с повтаряне на всеки час, на следващия ден на 2ч., на 3ия и 4ия дни на 3ч., на 5ия и 6ия дни на 4 часа, на 7ия и 8ия дни 3пъти на ден, и последните 2 дни само сутрин и вечер...
а пък ритуала е следния - първо издухва носа, веднага пръскам Маример, веднага издухва, изчаквам 2-3мин. издухва пак, капя по 3-4 капки от р-ра във всяка ноздра като я слагам да легне в/у краката ми, а главата й да е надолу, изчаквам да преглътне, изправям я и пак издухва носа...
челото, шията около ушите и гърдите разтривам с Кармолис 2-3 пъти на ден, ако е по-зле, и само вечер ако е "горе-долу"

дано са й чисти гърдичките на Яна, но като ходите помоли ЛЛ да й погледне и ушите - гадостите и нагоре може да тръгнат...





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.11 00:32



Мацка това е свинският грип. Започва с Т и кашлица, но лека, един вид като начална, ако веднага се почне с тамифлу грипа отшумява както наблюдавам без последствия. Грипа те поваля на легло, дори да е обикновенна хрема като при мен, от събота до вторник не станах от леглото (при положение, че не съм лягала на легло болна от дете, винаги съм си дейна, но този път ..... ), на 4-ия ден ставаш и си супер уморен. При мен беше във вид на хрема, зверски болки и гърло като на рани, последвано на 3-ия ден от хрема, на която не помага нищо, Ния беше от събота с 39, сваляше я бързо, но пак я качваше. В неделя нищо, жизнена, весело без нищо, в понеделника отново 39 като в събота, днес нямаше, но тамифлуто го продължавам 5 дни. Препарата е много добър против всякакви грипни истории не само свинският. Педито не я е виждала само по тел и каза, че е добре да взема лекарството, няма да й навреди дори и да не е свински. Брат ми почна и той с хрема, но го удари в синусите и сега се крепи на кантар за пункция, кански болки .... грипа сам по себе си не е фатален, но последствията са многогадни и всеки го удря на различни места, предимно са респираторните заболявания, но това при положение, че си има склонност към това човека.
Успех и пиши утре какво е казала педито



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.11 00:35



При този вид нашумели грипове сега не чакай 3 дни с Т, просто при първи симптоми хората предупредиха да се посетят лекари, за да се предотвратят.
Аз до 39 не давам нищо, после почвам панадол или оцетни чорапки, или душ хладък със сапунена вода, или пък белтък на ингвиналните гънки и лакът, коляно (отзад) ... методи много, но при грипове е добре да се остави детето с висока Т да се справи само, поне оттук да измъкнем имунитет. А и като цяло не е добре да се сваля от 39 на 37 ... добре е постепенно



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.11 09:00



Инсе, благодаря за подробната схема, и аз горе долу така процедирам, освен антибиотичните капки упорито си слагам и капките с клеева. За сега почти успяхме да преборим жълтите сополи, макар нослето да не е съвсем отпушено. Май ще взема да включа и разтривките.
Докторката каза, че всичко е наред, гърдите са чисти, няма температура, гърлото и сливиците са спокойни. Хремата би трябвало да отмине. Обаче аз май вече съм параноична, не мога да спра да се тревожа за сополите, дано този път да е напразно....



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 10:48



Уф, много гадно наистина

. Дано брат ти се размине по-леко!

Аз се обадих на д-рката, но освен това, което давам не ми каза да давам друго. За противогрипни препарати изобщо не спомена.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 10:50



Да вечерното повръщане беше от кашлицата, но дневното според мен от високата Т-ра. Повръща само храна. Кашлица и сега е суха. Забелязах, че се увеличава когато започна да вдига Т-ра.

Ще ходим на д-р, дано само не чакаме много, макар че сме с час де.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 10:51



Инхалации ако понася също може да включиш, но само с вода и сода. Може и с лайка, ако няма алергия.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 14:48



На Клацид е

, макар че гърдите са чисти. Изписа Клацид и каза да не изчаквам да видя как ще е занапред. Д-рката е наясно, че чакам до последно по принцип.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.11 15:32



На Яна преди 3 седмици много бързо й мина от Клацид каквото там й имаше - сополи, кашлица, хрипове и т.н. Направо се изумих от действие на АБ - за 3 дни разкара хремата, дето я влачеше от месец. Не искам да казвам, че съм доволна, но си беше облекчение :)



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 15:41



Да и аз за вашия случай се сетих като му изписа Клацида, но още съм пред дилема дали да го дам

.
Гърдите на Яна бяха ли чисти като и го изписаха?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.11 16:29



Това е един много добър въпрос - чисти ли бяха гърдите....

Според двете докторки и според рентгеновата снимка имало някакви бронхолити (не съм много наясно какво значи), даже наченки на пневмония (но без никаква температура). Според третата докторка това били спазми на бронхите, които щели да изчезнат с Вентолин и нямало нужда от АБ. Но каквото и да е било, в понеделника започнахме с Клацид, в сряда вече дробчетата бяха чисти :), без спазми, бронхолити и други гадости.
Аз много се опъвах за АБ, но сега тайничко си признавам, че съм доволна от резултата . Силно се надявам обаче последвалият вирус от тази седмица да не е в резултат на отслабена имунна система от АБ. На Яна това й беше първият АБ, да видим от тук нататък как ще е...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.02.11 21:25



Хехе, аз тук съм си взела Клацид, пък и баба сега ми прати още един с колет. Ако видя зор ще го дам без да се замислям.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.02.11 22:43



Соларке, и мен ме у4удва, 4е се изписва АБ при 4исти гьрди... да се надяваме, 4е лекарката е имала право в слу4ая и не е било 4иста проба презастраховане.

Редактирано от -Randi- на 17.02.11 22:44.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.02.11 22:45



Уау, Декстьр, при вас е пьрви АБ !!!

Браво, как го постигнахте този резултат, с хомеопатия ли?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.11 23:51



Ми не знам, Ранди, тя не е ходила на градина до септември 2010, предполагам това е основната причина





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.02.11 23:59



първи АБ на почти 4

браво и на двете!!! дано да е и последен...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.02.11 00:04



защо?! в Ирландия да не би да няма лекари и аптеки?!

това, че даваш БГ лекарства в друга държава е доста опасен ход... особено, когато става дума за децата ти - помисли малко...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.02.11 00:05



И моето дете не е още на градина, но ве4е мина през 3 АБ- първият на 3 месеца заради стафилококова инфекция.





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.02.11 00:49



Инсе, моля те недей почва с поученията. Тук на лекар гледам да не ходя.
За 5 г се научих как да си лекувам децата, къде са им слабите места, кое на кое влияе. Не се безпокой. Досега не се е случвало да сгреша в преценката си. Имам си връзка с ДжиПито в София и за всяко съмнение ще звънкам. Засега не се е налагало. 700 евро е леглодена, посещението на ДжиПи е 70 евро, на специалист - над 150 евро. За какво плащам осигуровки и мед.застраховка?! Не искам да чувам за тукашен лекар.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.02.11 08:43



Едва ли... не тая големи надежди. Хремата не минава, тази нощ се позакашля, не знам от сополите ли е, от друго ли е.
Уфф, много ми е криво днес, не виждам подобрение, каквото и да слагам в носа, все й тече. Снощи категорично отказа да я разтривам с Кармолис, не помогнаха нито заплахи, нито увещания. Днес мисля да пробвам с Хустагил крем, да видим ще мине ли номера



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.02.11 08:53



Декстър, аз съм слагала на Илийката Назик или Виброцил на мехлемче! Особено за през ноща е добро!
А иначе, похвално е че това е първият АБ на детето!
Илийката до преди градината не беше пил АБ също, но като тръгна им изгубих бройката! Лятото беше на Клацид и въпреки това разви пневмония! Явно беше вирусна защото с Петя бяха болни заедно! И като донесе нещо от градината се разболяваме цялата къща!
Началото на ноември Илийката беше отново с кашлица 2-3 дни! Една суха и дразнеща, пи Синекод кашлицата не спря! Уж гърдите чисти но на третия ден лекарят реши да направим снимка защото дишането е тежко и хоп - пневмония!
Аз вече като препатила съм на мнение да се приеме един АБ на време отколкото да се лекуват усложнения!
Лекували сме се и доста пъти с Умкалор, Изопринозин и сироп за кашлица, но то си личи кога накъде вървят нещата!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.02.11 09:07



Всъщност на Яна не й е съвсем първия АБ, имаше един когато беше на година и два-три месеца, но тогава пи само 3 пъти, излязоха й пъпки и аз го спрях. По онова време не ми стискаше да не я водя на лекар при най-малкото съмнение за болест. После като се поразрових, се оказа, че може да е преболедувала розеола. И сега не съм сигурна алергична ли е или не към този АБ. Някой давал ли е Цинабсин - това е някакво хомеопатично лекарство за упорита хрема? Чудя се дали да не се обадя на докторката да питам.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.02.11 09:26



И Цинабсини и Хомеожен съм давала! Можеш да даваш спокойно!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 09:56



Започнах да давам Клацида. Мъж ми яко се опъна, а на фона на усложненията, за които чувам се съгласих да давам.

Браво на вас, че сте устискали до сега без АБ!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 10:00



Ами и мен ме втрещи. По принцип д-рката знае, че съм склонна да чакам дълго преди да дам АБ и този път ме предупреди изрично да давам без да чакам.
Не ми даде много обяснения - чакала съм била достатъчно и гърлото било много зле.
Знам ли, може да се притеснява от усложнения. Последния път когато беше на АБ беше ни дала и направление за болница, ако се наложи.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: нeмиpницa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 10:00



Уау, каква цифромания!!!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 10:01



Ох, неприятно това. Дано даде да я разстиеш днес!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.02.11 11:30



Аз като ви чета, явно съм най-страхливата майка. това да не водя Ани на лекар, и да търпя да ми вдига над 38 и нищо да не правя..не знам...

може би съм се наплашила от почти пневмонията й през септември..тогава пи точно 1 месец два вида Аб! Бях и в чужбина и въобще..пълен ужас беше.
За АБ, и аз съм от тия майки дето рипат срещу Аб, но опитът ме научи понякога да не се дърпам толкова. Например, вече ми е пределно ясно, че отит без АБ не минава! 2 опита от моя страна, само влошиха нещата. И Анюта до 3 г. не беше пила никакъв аб, но този май вече й е 5-6 ...кво да правя..не ми се рискува, ама хич. Гледайте само кво става из страната...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.02.11 11:41



Деси, не си ти само бъзлива! След вдигане на Т колкото и да е водя на лекар, при кашлица или друго неразположение, което не ми се струва невинно!
И аз се наплаших след пневмонията и само като им видя погледа и ми е ясно как са!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.02.11 11:55



Мхм - моята миналата година изкара 5-6 дни с Т. над 38.5. и после кашля почти 3 седмици. Абе много е гаден тоя грип - дано по-бързо ви се размине.





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.02.11 12:00



Деска, ако знаеш от какви угризения страдах дето не дадох на Яна суметролим две седмици преди Клацид-а. Може би щеше да й мине още тогава, а не да се влачи със сополи и кашлица и накрая да я снимат на рентген и пак да не избегнем АБ

. Още не ми е минало.... Не е ясно какво щеше да се случи, но въпреки всичко ми е криво. Така че другия път ще знам.
Ей сега говорих с лекарката, че нали ми е свито заради хремата - каза да спирам всякакво третиране на носа, защото сигурно съм прекалила и лигавицата реагира със свръхсекреция . Писна ми, и то много здраво!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.02.11 12:03



Не знам, Дес, аз не я водя, щото знам какво ще ми каже - изчакайте още 3 дни, давайте нурофен, капки за нос и сироп, течности, витамини и ако няма подобрение ще опитаме с антибиотик - и точно за тия 5 думи на кръст вися по 40-45 мин. в една претоплена стая 5х5 м. даже и по малка с още 4-5-6 деца, всичките се врът едно в друго, разменят си играчки и книжки, кашлят си по лицата та, ако не доолепим още някой бацил поне като излезем е толкова потна, че не пневмония ами и аз не знам какво ще захване...Та общо взето за това чакам 3-4 дни и тогава ходим натам.

п.п. Якето дойде, много е "фецко", утре ще го пусна и ще ти пиша за подробности лично





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано18.02.11 13:04



Аля също е взимала само един АБ, ама с хиляди уговорки от моя страна. Както и да е лекарката тогава надделя и не съжалявам, от тогава просто не се е налагало.
Миналата събота я водих на Витоша - това дете 5 часа не спря да се търкаля в снега и в неделя естествено настинката беше факт. Но при нея всичките проблеми идват от нослето. Вече се е пооправила, но с това се разминахме зимата и да чукам на дърво дано да е така и за в бъдеще.....

Редактирано от Nasinda на 18.02.11 13:34.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.02.11 13:43



Йееееееееееее! мерси и цунки!



И в нашата ДКЦ е същото положение, но аз гледам като е първа смяна да сме първи и така почти не чакаме..



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.02.11 14:38



ти си знаеш - децата са си твои





Тема лека почерпканови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.02.11 17:56



за здравето на моето 6-месечно мъниче







Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.02.11 18:16



6 месеца ли станаха?! Лелеее!
Да ви е жива и здрава дребка.
Хубава почерпка, ама нещо снимки едно друго на детето няма ли?





Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.02.11 18:49



кога мина това време

. Жива и здрава да е



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 22:22



Здрава и доволна да ви е госпожицата!

ПП. Много бързо минава времето.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.02.11 10:00



Айде и ние в кюпа...тази година нещо не тръгна добре от към болести ми се струва :(
Наско е с Т 38,7 и силно зачервено гърло, личната ни изписа само Изопринозин и вит.С. Четох доста противоречиив неща за този имуностимулатор, някой дали е давал до сега?
Мен пък онзи ден ме тресна някакъв Мениеров синдром...е хора няма такава гадост, да нямаш контрол над тялото си и да се чувстваш все едно са те свалили току що от най-бързата въртележка... дано не ме повтаря





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано19.02.11 10:46



Мали, много неприятно.
Изопринозина има хора дето много го хвалят, но на моето дете не подейства добре. Дано при Наско има ефект!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.02.11 11:25



този синдром много неприятно звучи. Особено ако ти се случи, когато около теб няма хора

. Гледай да спазваш неща, които биха го изключили да се случи повторно, сигурно лекарите са ти казали от какво е провокирано.


А годината и за мен не започна добре, но знам че трябва да се преодоляват нещата с положителна нагласа и се стремя да не ги премислям много - станалото-станало. Ще има и хубави неща



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано19.02.11 14:15



Имах нужда да прочета последния абзац.



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.02.11 15:24



Ехеее, 4естита ви половин годинка! Да расте здрава госпожицата !



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.02.11 15:25



Изумена сьм какви са цените на здравеопазването при вас...

За деца няма ли облек4ения?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 22:45



Не се учудвам, че по-рядко се дават антибиотици. Кой ще даде толкоз много пари за един прост преглед при условие, че върлува грип. Просто майките си гледат децата в къщи и ако стане нещо спешно - тичат в спешното. И детето се оправя с времето. Доколкото ми е известно не се дава и АБ в аптеката без рецепта. Така става по-рядкото пиене на АБ. А при нас - скачаме за всяка кашлица при педиатъра, той гледа да се презастрахова, а и като ни виждат кви сме паники и така става работата с честата употреба на АБ сред българските деца.



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 22:47



Да ви е жива и здрава!!! Голяма чаровница е - много да ви радва, да е усмихната и винаги със свой стил!





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 23:29



Аз отдавна давам Изопринозин при първи симптоми за вирус или настинка. Мисля, че помага, ама знае ли човек как би било без него. Факт е, че напоследък по-леко минава болестите, но... да не дърпам дявола за опашката...
Иначе от Бронховаксома хич не съм доволна. Давах, когато беше на 1,5 м., за първи път му се появи хрема и кашлица, но довърших приема. Понеже давах по 10 дни всеки месец, после още 10 дни борехме поредната хрема. На следващата година започнах да го давам и пак започна хрема, на втория месец през приема се разболя. Все пак се пробвах да довърша схемата, но на последната тридневка като се разболя, не спря цяла зима. Така че впечатленията ми за него върху моето дете не са добри. На друг може и да помогне.



Тема ???нови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.02.11 00:49



Някой от вас да е 4увал нещо за това местенце >

? Намира се близо до Самоков, кандидатките за по4ивка са две германки, които се сьблазняват да резервират места там, но преди да го направят, се опитвам да разбера нещо пове4е за вьпросното ран4о?

Редактирано от -Randi- на 20.02.11 00:50.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:11



Ти пък скъпа, от какво. Да не е било някакво паническо разтройство, те много често се бъркат... за пръв път ли ти се случва?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:17



Момичета горе главите, както е казал един мъдрец "и това ще мине!" .. ще дойде пролетта и лятото и ще се спрат болестите. Всяка година става все по-зле зимата, вирусите мутират много явно и затова болестите стават все по-тежки.
Аз съм много против АБ, но като дес съм абсолютно съгласна, че не винаги минава без тях и по-добре да се дадат навреме, защото последствията може да бъдат по-лоши от тях самите. Помня преди година две се опитах Ния да я лекувам с хомеопатични беше на път да направи ангина, мъчих детето 4 дни с близо 39Т и накрая се ядосах и си дадох АБ. Ния изпи първият си АБ на 2 месеца заради бъбречна инфекция. Преди да тръгне на градина изпи още един по същата причина и един за бронхит. Оттам насетне им изгубих бройката, само заради скарлатините мушна 3 ... яд ме е, но няма начин, надявам се с наближаването на 7-та годинка имунитета да стане по-силен и да не се налага честата им употреба



Тема Re: ???нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:19



изглежда превъзходнооо, чувала съм за него, но не сме ходили защото мин.детска възраст е 12г за там



Редактирано от jana на 20.02.11 10:21.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.02.11 10:21



Ами не мисля, за втори или трети път, но първите два само ми се люлееше всичко и ми се гадеше. Даже първият мислех, че е някакъв стомашен вирус. Но онзи ден в работата беше страшно...в понеделник съм пак на невролог и ще разпитвам подробности, че онзи ден не можех да говоря.

За Изопринозина и аз не знам какво да очаквам. Нощес свалихме Т, беше над 39 и му дадох хексалгин, защото само се будеше с рев и бълнуваше. Тази нощ спа, обаче гледам гърлото и на едната сливица нещо ми се белее... не ми дава да му почистя гърлото със сода (то и аз не бих дала), но се надявам да спестим антибиотика. Но май се очертава сливиците да са му слабо място...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.02.11 10:25



както го описваш много ми прилича на състоянието на една моя бивша колежка. При нея беше страшно, беше стигнала до там, че не излизаше сама

. После с почивка и лекарства се оправи. Стискам палци да отшуми бързо при теб



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:28



Аз съм имала подобни симптоми, но при мен си беше паническо разтройство. Но в началото не знаех, та ме изследваха отвсякъде - органи, хормони .... всичко де що има по тялото ми, докато накрая педито на Ния ми се усмихна и каза, че дотук всичко добре ама само едно място не са ми прегледали, а там е и проблема и ме прати на невролог.

Да чукам на дърво отшумяха, ама си беше доста страшно за мен. От какво се предизвиква това, забелязала ли си?



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:29



Е кога минаха 6-те месеца ... да е жива и здрава бабунка. Време е да пуснеш снимки





Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано20.02.11 12:28



Моля, дайте лек за суха, упорита кашлица

!
От вчера насам се дере зверски. Давам Вентолин и Синекод от вчера следобяда, Исла Касис смуче, Клацида си го пие от четвъртък вечер. Лук с мед, ряпа със захар ги повръща . ЛЛ е извън обхват и направо се чудя къде да се навра .



Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано20.02.11 17:51



Здравейте момичета,

времето минава бързо и неусетно и днес нашето малко момиченце порастна с още една годинка и стана на цели две!

Виртуална почепка по случай рожденния ден на Петя!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спамканови [re: Zori_D]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.02.11 18:07



Зори, да ви е честит рожденния ден на Петя!!! Да е жива, здрава, много весела и да носи много радост на мама, тати и батко!!!

Наистина времето лети НЕУСЕТНО!!!!

Весел празник!



Тема Re: Спамканови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.02.11 18:20



Жива и здраве да е, да е усмихната, чаровна и ваша гордост





Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 20:42



Хюмекссофт, Флавамет, Мукоплант .... това са едни от многото за суха кашлица. Направи му чай от бъз, също инхалации със сода и вода, можеш да направиш отвара от индрише, лукчета и локум и да пие от нея през 20-30 мин по 1 суп.л



Тема Re: Спамканови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 20:44



Да ви е жива и здрава малката порастнала вече Петя. Да расте все так алъчезарно и щастливо дете. Много весели игри и щури бели хаха, то покрай теци болести забравихме рожденничката.





Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.02.11 20:51



Да ви е жива и здрава сладурката! Леле, как мина времето и беба порастна!





Тема Трето зъбче тралалаланови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 22:11



Ха ха ха сега няма по-смешно дете от моето, много ми е милинка. Сещам се как изглеждах аз на снимката си в първият учебен час ..... с липващ първи ред зъби





Редактирано от jana на 20.02.11 22:18.



Тема Re: Спамканови [re: Zori_D]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.02.11 23:04



Зори, да ви е жива и здрава малката чаровница и да ви носи много гордост!





Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.02.11 23:07







Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.02.11 23:09



небетшекер и по едно джезве със сварени лайка и лукчета на всеки радиатор в къщи



Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.02.11 23:44




Ния сега ли ще е първи клас?



Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.02.11 00:02



Би трябвало септември, но ще пропусне и докодина





Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.02.11 07:44



но пък колко е доволна, че няма зъбче





Тема Re: Спамканови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.02.11 09:42



И от мен на патерица най-добри пожелания за рожденичката :) Да расте здрава!



Тема Re: Спамканови [re: Zori_D]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.02.11 09:43



Честит Рожден Ден на Петя!
Да расте здрава и много щастлива!





Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.02.11 09:43



Сладурана, колко е доволна обаче

.



Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано21.02.11 09:50



Благодаря ви за отговорите!
Вчера обаче работата много зазля

. Водих го на д-р и съответно - урбазон, инхалации с Вентолин за да може да се успокои и спазмите да намалеят. След това се отпусна детето и спа снощи спокойно до 5:30ч. Днес със ставането е на инхалация и кашля по-рядко от вчера.
Забраниха всякакви билкови сиропи, чайчета, ядки, мед и т.н. Сега само чай от шипка може да пие.



Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.02.11 09:57



Мукоплант...той не е ли при отхрачено вече, поне в аптеката така казаха когато го купувах.



Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано21.02.11 10:01



Ох, голяма смешка е!






Тема Re: Спамканови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.02.11 10:05



Нещо алергично ли е било? Яна така кашляше единия ден, не можеше да се успокои и да заспи, даже вече мислех да ходим в Бърза помощ. Но за мое щастие се размина, посепенно се успокои сама. Опитвам се да се сетя дали беше когато давах Клацид или преди това, но не мога

.
Аз като малка два пъти съм правила спастични бронхити на алергична основа и още си спомням колко е отвратително . Дано да се оправи детенцето и ти да се успокоиш!



Тема За момичешките майки - и не само :))нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.02.11 10:06



Уж е смешно, но не съвсем. Какво мислите, как се оправяте в тези ситуации?





Тема Re: Спамканови [re: incendio]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.02.11 10:14



Зори, да ти е жива и здрава принцеската!



Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.02.11 10:22



Нали ще изръси феята нормално хахаха



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано21.02.11 10:22



Много бързо расте бубата!

Да е жива и здрава и много да се смее!




Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: _dexter_]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.02.11 10:22



Като не и купувам гримове и като й казвам, че все още е малка за тези неща.
Идва другия въпрос дали изобщо ми вярва - все пак тя е Водолей и иска да е перфектна във всичко и за да не си проси скандали - казва да мамо и си прави каквото иска





Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.02.11 10:32



Ох ще я изям, тази Аля .... май човек е тя


По темата аз не позволявам нито да се слага грим, нито лак, единственото дотук е дезодорантчето и парфюма, което си се пръска много усилено преди излизане. Когато ходя да пазарувам за нея, тя идва с мен, заедно избираме и й показвам кое с кое може да се съчетае. Отделно непрекъснато в къщи й обеснявам колко е красива самата тя, не заради дрехи или аксесоари, те само я подчертават. Аз самата съм супер суетна, дрехите си избирам сама т.е. вкуса ми е по-различен от този на околните и не смеят да ме "обличат" (още преди пубертета бях доста своенравна, Нас). Уча детето ми да се облачи в качествени, макар и малко по-скъпи тоалети именно, за да се приучи на качествени дрехи. Никога не ходи с анцунг освен в къщи.
За гримовете аз самата слагам единствено спирала, тя няколко пъти ме пита защо слагам и обеснявам, че моите миглички са руси и не се виждат, а нейните са уникално черни и дълги и няма нужда. Изобщо незнам дали аз обеснявам като хората, или тя не е била досега на този етап, но не обръща внимание кой с какво е облечен или другите какво имат



Тема Re: Трето зъбче тралалаланови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.02.11 11:08



след петия зъб вече пуснах, че феята носи подаръци само за първите 4-ри зъбчета

. На Борис зъбите златни, феята, преди за всяка пломба - моторче (5-6 са от пломби)



Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.02.11 12:28



Да скъпа ми Яна и всички водолейки в този форум - едно време майка ми ми пожела да си намеря такъв мъж, който да ми докара акъла в главата (заради големия ми инат и многото бели), но видиш ли една принцеска реши да изпълни заканата й.


При нас няма това с това и отива облечи го. Носят се дрехите от шкафа, нарежда ги пред мен и само пита: Някакви забележки! Ако случайно си отворя устата или някой цвят не ми хареса - веднага в действие влиза онзи хитър поглед от втората снимка и казва: Все пак аз ще ги нося и въпроса се приключва.
За гримовете сме се разбрали, лакирам я единствено поради факта, че си гризе ноктите и лака е лечебен. Когато има някакъв повод и позволявам да си сложи балсам на устните, но честно казано на мен по ми харесва да е без.
А този нрав - сега не мога да се справя с нея, пък какво остава след годиниии.....



Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.02.11 12:44



Наскоро си говорих с майка по този повод, оплаквах се, че Ния е голям инат и само с добро и много приказки мога да я убедя в нещо, но аз не винаги имам време и нерви затова. Питах я как съм била аз, а тя каза - "Дъщеря ти се води с добро, а ти не се водеше изобщо нито с добро нито с лошо." Безумно своенравна, като сладката Аля, каквото иска го има и си го постига со кротце со благо или с огън и жупел

и така до ученическите ми години, когато всичко се обърна. Още търпение мила и всичко ще ти се възвърне и ще проработи в твоя полза. Имай предвид, че ние се правиме, че не чуваме, но всяка една дума се запечатва на харда и в най-удобният момент ще бъде "извадена".



Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.02.11 13:10



при нас положението е малко по-различно, защото живеем на село без да сме от село...
Лора категорично е най-добре облеченото дете в цялата градина (без отровно цикламено, пайети и гримове), въпреки че ние далеч не сме сред най-заможните родители... това със сигурност е една от причините да е любимка на преподавателския и на помощния персонал, което е много голям проблем за мен, защото те й позволяват държание, което аз никога не бих позволила - честно си признавам, че не мога да я понасям когато мине на "градинска" фаза с всички екстри... много пъти съм говорила с учителките й още от яслата, и съм ги молила да бъдат по-строги с нея, и да не я оставят да върти всички тях и повечето деца на малкия си пръст


заради всичко това за нея е истинско наказание да си остане в къщи през седмицата - тя обожава да е в градината...

положението с дрехите и при нас е като при Яна... колкото до "Уинкс" течението - тя също си играе с пиятелките й, но в къщи - имаме разни костюми с крила и потресаващо розови полички - играят на "Уинкс", на "Звън-звън" и там разни други, които на мен не са ми съвсем ясни, но Лора е на ясно, че това е само за в къщи (и евентуално за 1ви юни, ако слуша) - никога не бих занесла гримове и лакове в градината, освен ако не е за някакво тържество и съм сигурна, че няма да попаднат в ръцете на децата за самодейност...



Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.02.11 13:22



Хахаха да го имам предви ли? - до болка ми е познатооооо. Аз където толкова много говоря и давам различни доводи за добро или лошо, ела да я чуеш нея - точно, кратко, ясно и накрая с неизменните думи: Съгласна си с мен мамо нали?





Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.02.11 14:28









Тема Re: Спамканови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.02.11 16:20







Тема Re: За момичешките майки - и не само :))нови [re: _dexter_]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано21.02.11 16:51



След като го прочетох тотално съм доволна, че имаме батко.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.