Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 22:45



Не се учудвам, че по-рядко се дават антибиотици. Кой ще даде толкоз много пари за един прост преглед при условие, че върлува грип. Просто майките си гледат децата в къщи и ако стане нещо спешно - тичат в спешното. И детето се оправя с времето. Доколкото ми е известно не се дава и АБ в аптеката без рецепта. Така става по-рядкото пиене на АБ. А при нас - скачаме за всяка кашлица при педиатъра, той гледа да се презастрахова, а и като ни виждат кви сме паники и така става работата с честата употреба на АБ сред българските деца.



Тема Re: лека почерпканови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 22:47



Да ви е жива и здрава!!! Голяма чаровница е - много да ви радва, да е усмихната и винаги със свой стил!





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 23:29



Аз отдавна давам Изопринозин при първи симптоми за вирус или настинка. Мисля, че помага, ама знае ли човек как би било без него. Факт е, че напоследък по-леко минава болестите, но... да не дърпам дявола за опашката...
Иначе от Бронховаксома хич не съм доволна. Давах, когато беше на 1,5 м., за първи път му се появи хрема и кашлица, но довърших приема. Понеже давах по 10 дни всеки месец, после още 10 дни борехме поредната хрема. На следващата година започнах да го давам и пак започна хрема, на втория месец през приема се разболя. Все пак се пробвах да довърша схемата, но на последната тридневка като се разболя, не спря цяла зима. Така че впечатленията ми за него върху моето дете не са добри. На друг може и да помогне.



Тема ???нови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.02.11 00:49



Някой от вас да е 4увал нещо за това местенце >

? Намира се близо до Самоков, кандидатките за по4ивка са две германки, които се сьблазняват да резервират места там, но преди да го направят, се опитвам да разбера нещо пове4е за вьпросното ран4о?

Редактирано от -Randi- на 20.02.11 00:50.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:11



Ти пък скъпа, от какво. Да не е било някакво паническо разтройство, те много често се бъркат... за пръв път ли ти се случва?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:17



Момичета горе главите, както е казал един мъдрец "и това ще мине!" .. ще дойде пролетта и лятото и ще се спрат болестите. Всяка година става все по-зле зимата, вирусите мутират много явно и затова болестите стават все по-тежки.
Аз съм много против АБ, но като дес съм абсолютно съгласна, че не винаги минава без тях и по-добре да се дадат навреме, защото последствията може да бъдат по-лоши от тях самите. Помня преди година две се опитах Ния да я лекувам с хомеопатични беше на път да направи ангина, мъчих детето 4 дни с близо 39Т и накрая се ядосах и си дадох АБ. Ния изпи първият си АБ на 2 месеца заради бъбречна инфекция. Преди да тръгне на градина изпи още един по същата причина и един за бронхит. Оттам насетне им изгубих бройката, само заради скарлатините мушна 3 ... яд ме е, но няма начин, надявам се с наближаването на 7-та годинка имунитета да стане по-силен и да не се налага честата им употреба



Тема Re: ???нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:19



изглежда превъзходнооо, чувала съм за него, но не сме ходили защото мин.детска възраст е 12г за там



Редактирано от jana на 20.02.11 10:21.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.02.11 10:21



Ами не мисля, за втори или трети път, но първите два само ми се люлееше всичко и ми се гадеше. Даже първият мислех, че е някакъв стомашен вирус. Но онзи ден в работата беше страшно...в понеделник съм пак на невролог и ще разпитвам подробности, че онзи ден не можех да говоря.

За Изопринозина и аз не знам какво да очаквам. Нощес свалихме Т, беше над 39 и му дадох хексалгин, защото само се будеше с рев и бълнуваше. Тази нощ спа, обаче гледам гърлото и на едната сливица нещо ми се белее... не ми дава да му почистя гърлото със сода (то и аз не бих дала), но се надявам да спестим антибиотика. Но май се очертава сливиците да са му слабо място...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.02.11 10:25



както го описваш много ми прилича на състоянието на една моя бивша колежка. При нея беше страшно, беше стигнала до там, че не излизаше сама

. После с почивка и лекарства се оправи. Стискам палци да отшуми бързо при теб



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.02.11 10:28



Аз съм имала подобни симптоми, но при мен си беше паническо разтройство. Но в началото не знаех, та ме изследваха отвсякъде - органи, хормони .... всичко де що има по тялото ми, докато накрая педито на Ния ми се усмихна и каза, че дотук всичко добре ама само едно място не са ми прегледали, а там е и проблема и ме прати на невролог.

Да чукам на дърво отшумяха, ама си беше доста страшно за мен. От какво се предизвиква това, забелязала ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.