Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.02.11 23:59



първи АБ на почти 4

браво и на двете!!! дано да е и последен...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.02.11 00:04



защо?! в Ирландия да не би да няма лекари и аптеки?!

това, че даваш БГ лекарства в друга държава е доста опасен ход... особено, когато става дума за децата ти - помисли малко...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.02.11 00:05



И моето дете не е още на градина, но ве4е мина през 3 АБ- първият на 3 месеца заради стафилококова инфекция.





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.02.11 00:49



Инсе, моля те недей почва с поученията. Тук на лекар гледам да не ходя.
За 5 г се научих как да си лекувам децата, къде са им слабите места, кое на кое влияе. Не се безпокой. Досега не се е случвало да сгреша в преценката си. Имам си връзка с ДжиПито в София и за всяко съмнение ще звънкам. Засега не се е налагало. 700 евро е леглодена, посещението на ДжиПи е 70 евро, на специалист - над 150 евро. За какво плащам осигуровки и мед.застраховка?! Не искам да чувам за тукашен лекар.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.02.11 08:43



Едва ли... не тая големи надежди. Хремата не минава, тази нощ се позакашля, не знам от сополите ли е, от друго ли е.
Уфф, много ми е криво днес, не виждам подобрение, каквото и да слагам в носа, все й тече. Снощи категорично отказа да я разтривам с Кармолис, не помогнаха нито заплахи, нито увещания. Днес мисля да пробвам с Хустагил крем, да видим ще мине ли номера



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.02.11 08:53



Декстър, аз съм слагала на Илийката Назик или Виброцил на мехлемче! Особено за през ноща е добро!
А иначе, похвално е че това е първият АБ на детето!
Илийката до преди градината не беше пил АБ също, но като тръгна им изгубих бройката! Лятото беше на Клацид и въпреки това разви пневмония! Явно беше вирусна защото с Петя бяха болни заедно! И като донесе нещо от градината се разболяваме цялата къща!
Началото на ноември Илийката беше отново с кашлица 2-3 дни! Една суха и дразнеща, пи Синекод кашлицата не спря! Уж гърдите чисти но на третия ден лекарят реши да направим снимка защото дишането е тежко и хоп - пневмония!
Аз вече като препатила съм на мнение да се приеме един АБ на време отколкото да се лекуват усложнения!
Лекували сме се и доста пъти с Умкалор, Изопринозин и сироп за кашлица, но то си личи кога накъде вървят нещата!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.02.11 09:07



Всъщност на Яна не й е съвсем първия АБ, имаше един когато беше на година и два-три месеца, но тогава пи само 3 пъти, излязоха й пъпки и аз го спрях. По онова време не ми стискаше да не я водя на лекар при най-малкото съмнение за болест. После като се поразрових, се оказа, че може да е преболедувала розеола. И сега не съм сигурна алергична ли е или не към този АБ. Някой давал ли е Цинабсин - това е някакво хомеопатично лекарство за упорита хрема? Чудя се дали да не се обадя на докторката да питам.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.02.11 09:26



И Цинабсини и Хомеожен съм давала! Можеш да даваш спокойно!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 09:56



Започнах да давам Клацида. Мъж ми яко се опъна, а на фона на усложненията, за които чувам се съгласих да давам.

Браво на вас, че сте устискали до сега без АБ!



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано18.02.11 10:00



Ами и мен ме втрещи. По принцип д-рката знае, че съм склонна да чакам дълго преди да дам АБ и този път ме предупреди изрично да давам без да чакам.
Не ми даде много обяснения - чакала съм била достатъчно и гърлото било много зле.
Знам ли, може да се притеснява от усложнения. Последния път когато беше на АБ беше ни дала и направление за болница, ако се наложи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.