Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.02.11 16:06



Той само с Т ли е или се появи и кашлица, мисълта ми е ако се появи изневиделица висока Т, на вторият ден кашлица това е свинският грип, много по-леко минава ако се започне веднага тамифлу. Малко е скъпичък, но е много ефикасен против грипове



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 16:26



Кашлицата почна вчера - суха. Снощи в 12ч разбрах че има и висока Т - 38гр., която не съм сваляла с лекарства. Повърна и легна пак да спи. Днес по обяд Т вече стана 39.3-4, но кашлицата намаля, преди малко пак повърна(предполагам от Т). Не давам нищо освен чай, Синекод, витамини и добавки. Чак утре сме на д-р, а сама не смея да купувам противовирусни препарати.
Това с Т след кашлица пак ли е свинската история или друго ще да е?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.02.11 17:20



Соларке, аз също избягеам да ходя при лекаря докато не изкараме поне три дни с Т. над 38 градуса, но като наближи 39те започвам да давам Т. понижаващи.
според мен няма значение дали е свински грип или просто грип - и двата са гадни, и двата минават трудно. Следете гърдичките да са чисти. Бързо оздравяване на дребчо.





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: surfline]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 17:27



И аз дадох Нурофена след като 2 часа не свали 39.3гр. и се отпусна много.
Д-рката утре ще му чуе и гърдите, дано да са Ок и само с Т и лека кашлица да се разминем.
Сега след Нурофена живна - филм искал да гледа, та го оставих да се забавлява малко.

Какво имаш в предвид като казваш "минават трудно"? Да очаквам много дни с Т ли?



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 23:41



кашлицата е намаляла заради повръщането (най-вероятно и тя го е предизвикала) - явно е повърнало детенце храчки... дано се оправи бързо и не се наложи ходене при лекар...
аз също ходя в много краен случай...



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 23:53



декс, аз хремите ги боря с Маример и р-р на сребърна вода и кл- тинктура...
попринцип действам според силата на хремата, на в общи линии всеки път започвам с повтаряне на всеки час, на следващия ден на 2ч., на 3ия и 4ия дни на 3ч., на 5ия и 6ия дни на 4 часа, на 7ия и 8ия дни 3пъти на ден, и последните 2 дни само сутрин и вечер...
а пък ритуала е следния - първо издухва носа, веднага пръскам Маример, веднага издухва, изчаквам 2-3мин. издухва пак, капя по 3-4 капки от р-ра във всяка ноздра като я слагам да легне в/у краката ми, а главата й да е надолу, изчаквам да преглътне, изправям я и пак издухва носа...
челото, шията около ушите и гърдите разтривам с Кармолис 2-3 пъти на ден, ако е по-зле, и само вечер ако е "горе-долу"

дано са й чисти гърдичките на Яна, но като ходите помоли ЛЛ да й погледне и ушите - гадостите и нагоре може да тръгнат...





Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.11 00:32



Мацка това е свинският грип. Започва с Т и кашлица, но лека, един вид като начална, ако веднага се почне с тамифлу грипа отшумява както наблюдавам без последствия. Грипа те поваля на легло, дори да е обикновенна хрема като при мен, от събота до вторник не станах от леглото (при положение, че не съм лягала на легло болна от дете, винаги съм си дейна, но този път ..... ), на 4-ия ден ставаш и си супер уморен. При мен беше във вид на хрема, зверски болки и гърло като на рани, последвано на 3-ия ден от хрема, на която не помага нищо, Ния беше от събота с 39, сваляше я бързо, но пак я качваше. В неделя нищо, жизнена, весело без нищо, в понеделника отново 39 като в събота, днес нямаше, но тамифлуто го продължавам 5 дни. Препарата е много добър против всякакви грипни истории не само свинският. Педито не я е виждала само по тел и каза, че е добре да взема лекарството, няма да й навреди дори и да не е свински. Брат ми почна и той с хрема, но го удари в синусите и сега се крепи на кантар за пункция, кански болки .... грипа сам по себе си не е фатален, но последствията са многогадни и всеки го удря на различни места, предимно са респираторните заболявания, но това при положение, че си има склонност към това човека.
Успех и пиши утре какво е казала педито



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.11 00:35



При този вид нашумели грипове сега не чакай 3 дни с Т, просто при първи симптоми хората предупредиха да се посетят лекари, за да се предотвратят.
Аз до 39 не давам нищо, после почвам панадол или оцетни чорапки, или душ хладък със сапунена вода, или пък белтък на ингвиналните гънки и лакът, коляно (отзад) ... методи много, но при грипове е добре да се остави детето с висока Т да се справи само, поне оттук да измъкнем имунитет. А и като цяло не е добре да се сваля от 39 на 37 ... добре е постепенно



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.11 09:00



Инсе, благодаря за подробната схема, и аз горе долу така процедирам, освен антибиотичните капки упорито си слагам и капките с клеева. За сега почти успяхме да преборим жълтите сополи, макар нослето да не е съвсем отпушено. Май ще взема да включа и разтривките.
Докторката каза, че всичко е наред, гърдите са чисти, няма температура, гърлото и сливиците са спокойни. Хремата би трябвало да отмине. Обаче аз май вече съм параноична, не мога да спра да се тревожа за сополите, дано този път да е напразно....



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано17.02.11 10:48



Уф, много гадно наистина

. Дано брат ти се размине по-леко!

Аз се обадих на д-рката, но освен това, което давам не ми каза да давам друго. За противогрипни препарати изобщо не спомена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.