Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.02.11 08:18



Аз на Яна давам само клеева тинктура. И ехинацея на капки от време на време. Сега последният вирус, което я хвана в събота, го пребори с осцилококцинум и есберитокс (дано да го е преборила де, от вчера сутринта няма температура). Не знам какво да кажа за имуностимулантите, лошото е, че няма как да се направи разлика какво е без тях. Гледам да ги избягвам по принцип, поела съм курс към здравословно хранене и каляване

.
А бронховаксома го купих, но така и не се осмелих да го дам, то и Яна последните месеци все покашля - уж не пречело, но мен ме хвана шубе. Може догодина да го пробвам, поне срока на годност на опаковката е до 2013



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.02.11 09:36



И аз съм давала и клеева и есберитокси разни, ехинацеи, витамини...щуротии..В нашия случай не е имало видим ефект. Според мен зависи от моментното сътояние на детето, дали е податливо или не! Ето например целия септемри бяхме на Аб, бях тотално смазана какво ни очаква...и се разболя чак към Коледа и то настинка. И не съм давала нищо, освен Саностол примерно.

Редактирано от dessbess на 16.02.11 11:05.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано16.02.11 10:42



Нищо не съм давала нито на баткото, нито на бебката. Баткото се разболя, беба - не.




Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 12:54



Колко дни беше с Т Яна?

Хриси снощи вдигна 38гр. и повърна

, това в полунощ.
Сега е с 39.3гр. - нищо още не съм дала за Т. Снощи сам си я свали - или поне така изглеждаше на пипане. Спа спокойно след повръщането.
Още не мисля да го водя на д-р, дано не ме сметнете за луда . Но при ЛЛ, ако не си с час се чака с часове, а там си е бациларник. С тази темепература си лежи детето макар и да е ведро на фона и.

Поне кашлицата значително намаля.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 12:57



Давах "Имунобор Кидс" и съм доволна, предното каране на грип (началото на януари) той го изкара сравнително леко. Не беше се разболявал от октомври въпреки, че е имал контакти с болни деца.
Не очаквам след даването на такива препарати да не боледува изобщо.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.02.11 13:21



не си луда изобщо. Аз също моите не ги водя веднага на доктор. Все пак изчаквам да видя накъде отиват нещата. Сега последния път като бяхме болни само по тел. се чух с нея, каза какво да пием и така. Даже предпочетох да не взема болничен само и само да не го закарам да чакаме в коридора.

Ако детето не отива към по-добре ще го заведеш естествено.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.02.11 13:37



Общо към 48 беше с температура, първите 24-30 часа с доста висока - 38,6 - 39. На 39 дадох Панадол, защото беше вечера и ми се искаше да поспи спокойно. Не е повръщала, беше си в кондиция през цялото време, малко по-мързеливо го раздаваше само

. И аз още не съм я водила на лекар, само по телефона се чухме с нашата докторка. Днес мисля да я заведа, да й чуе дробчетата, че е сополива и покашля от време на време.
Основното ми притеснение е хремата, защото подозирам, че ще я влачи доста дълго. Идея нямам как да я спра, слагаме антибиотични капки, но нямам голяма надежда



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: Solar Wind]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.11 13:49



А аз давах хомеопати4ния сироп след 4есто боледуване миналата есен, което приклю4и с тежьк бронхит и исках по всякакъв на4ин да предотвратя ново разболяване в скоро време. Каква е била реалната полза от това сироп4е не знам, но исках да го пробваме като за първи път.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: -Randi-]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 15:15



То и Хриси пи Имунобор-а след два прекарани бронхита в 2 последователни месеца. За мен си е постижение това. Не е пил Аб от август мисля.



Тема Re: Да попитам мамите с болни децанови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано16.02.11 15:21



Да кажеш после какво е казала д-рката. Дано са чисти дробовете. За хремата аз капя Виброцил и я преборваме за 7-10 дни, като спра Виброцила(капе се 7дни) при нужда продължавам с к-ки от Клеева тинктура.

Успях да се вредя с час при д-рката за утре, да преслуша гърдите, че мъжа ми е в лека паника да не слезе надолу. То не че аз съм много спокойна де, но все бия отбой за д-ри и АБ най-вече.

Редактирано от Solar Wind на 16.02.11 15:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.