Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Минутка за нас - лаФ!нови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.02.11 17:23



Знаете какво се прави




Редактирано от jana на 03.02.11 17:24.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано03.02.11 19:02



Еее, Яне, как можа да я сложиш тая цигара, някои хора се опитват да ги отказват


Благодаря на всички, които писаха по въпроса за кариесите. В търсене сме на зъболекар, ще пиша пак като минем някакъв преглед и кажат точно колко е зле положението.
Попрочетох малко из нета за кариесите на млечните зъби, оказва се, че съм направила няколко грешки в това отношение като например да го оставям и до сега да пие мляко от шише... горкото ми дете.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.02.11 20:00



внимавай само с кариеса защото много лесно става пулпит при нелекуването. Кариесите на млечните зъбки много често се забелязват и само като промяна цвета на зъбчето, става постранно бяло и някакси меко, ние имаме дотук 4 успешно направени, но с много пот и сълзи.
Колкото до цигарите ......... аз още си пушааа





Тема Solar Wind,нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.02.11 21:17



вашата зъболекарка с какво чисти зъбчетата от петната?!



Тема Има надежда за България :))нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.02.11 10:25





За всички, които се съмняват в бъдещето на милата ни родина - такива хора са светлина в тунела :). Все пак е останал някой, който може да се изкаже интелигентно, въпреки не толкова зрялата си възраст. Има надежда, според мен :))!



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.02.11 10:32



Да, променен е цвета на зъбчето, точно както си го описала, по-различно бяло е и седи някак на пластове, все едно ще се разпадне всеки момент.
В понеделник сме на зъболекар. Първата консултация трябва да е само за да свикне с кабинета и да го прегледат, без да правят нищо. Дано се държи добре детето, цял уикенд имам да го подготвям психически.
Явно ще трябва съвсем редовно да го водя Тоби на зъболекар от тук нататък.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.02.11 10:37



Спокойно при майка по-страхливите деца ходят по 5-6 пъти без да сядат на стола, само дасе запознаят с апаратура, зъбарка и обстановка. Детските зъболекарки са свикнали на страхливи деца и трябва да имат търпението за тях. Ния като й правиха зъбчетата седеше в мен на стола, пазарлъците бяха големи, ревовете също, нищо че баба й гй прави така имаше повод за повече лигавщини, но накрая успяхме. Вчера вечерта й казах, че трябва пак да идеме баба да й види зъбчетата но тя ревна за миг и се наложи майка в домашни условия да я погледне.
Едното й зъбче като тръгна да работи с машината се оказа, че е пред пулпит, още 1-2 седмици да се бяхме забавили и щеше да стане белята. А при един евентуален пулпит се слага лекарство само, което се подменя всяка седмица докато се смени зъбчето, много неприятно, но в никакъв случай не е фатално. За да й е по-интересно майка сложи на Ния сини пломбички по желание на дечко и после неспря да се хвали какви покривчета има на зъбките. Ако това помогне изнамери приказката за Чук и Пук и а прочети на Тоби, може да се улиса с нея и да е по-лесна манипулацията. Но най-важното е да не се наплаши първият път от зъболекаря, за да няма страхи да ходи с кеф всеки път после. Успех



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.02.11 10:47



Симона също беше 2-3 пъти само на зяй пазар при зъбаря. Сега сядаме заедно на стола, но за следващия път изяви желание сама да седне - щото като седне сама сестрата вади кутията с големите подаръци - т.е. зъболекарските огледалца и разни шишенца му там. Иначе само малки - като за бъзли

.



Тема Re: Solar Wind,нови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 11:47



Да ти кажа честно не знам точно с какво

. Гледам че по някое време използва някакъв инструмент с накрайник като електическите четки за зъби, но по-малък. Паста за зъби също някаква специална, доколкото разбрах.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ! [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.02.11 11:48



Мдаа, нашата зъболекарка също има подаръци за смелите. Непрекъснато го мием това огледалце, защото всички минаваме редовно на преглед при Алекс, а докторката е казала да се мие...

И първия път минах аз, а той с баща си стоеше отстрани. Зъболекарката всичко му обяснява, той кима и така започват. Като го заболи - вдига ръка и тя спира. Така засега няма проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.