Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Минутка за нас - лаФ!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.02.11 17:23



Знаете какво се прави




Редактирано от jana на 03.02.11 17:24.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано03.02.11 19:02



Еее, Яне, как можа да я сложиш тая цигара, някои хора се опитват да ги отказват


Благодаря на всички, които писаха по въпроса за кариесите. В търсене сме на зъболекар, ще пиша пак като минем някакъв преглед и кажат точно колко е зле положението.
Попрочетох малко из нета за кариесите на млечните зъби, оказва се, че съм направила няколко грешки в това отношение като например да го оставям и до сега да пие мляко от шише... горкото ми дете.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.02.11 20:00



внимавай само с кариеса защото много лесно става пулпит при нелекуването. Кариесите на млечните зъбки много често се забелязват и само като промяна цвета на зъбчето, става постранно бяло и някакси меко, ние имаме дотук 4 успешно направени, но с много пот и сълзи.
Колкото до цигарите ......... аз още си пушааа





Тема Solar Wind,нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.02.11 21:17



вашата зъболекарка с какво чисти зъбчетата от петната?!



Тема Има надежда за България :))нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.02.11 10:25





За всички, които се съмняват в бъдещето на милата ни родина - такива хора са светлина в тунела :). Все пак е останал някой, който може да се изкаже интелигентно, въпреки не толкова зрялата си възраст. Има надежда, според мен :))!



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.02.11 10:32



Да, променен е цвета на зъбчето, точно както си го описала, по-различно бяло е и седи някак на пластове, все едно ще се разпадне всеки момент.
В понеделник сме на зъболекар. Първата консултация трябва да е само за да свикне с кабинета и да го прегледат, без да правят нищо. Дано се държи добре детето, цял уикенд имам да го подготвям психически.
Явно ще трябва съвсем редовно да го водя Тоби на зъболекар от тук нататък.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.02.11 10:37



Спокойно при майка по-страхливите деца ходят по 5-6 пъти без да сядат на стола, само дасе запознаят с апаратура, зъбарка и обстановка. Детските зъболекарки са свикнали на страхливи деца и трябва да имат търпението за тях. Ния като й правиха зъбчетата седеше в мен на стола, пазарлъците бяха големи, ревовете също, нищо че баба й гй прави така имаше повод за повече лигавщини, но накрая успяхме. Вчера вечерта й казах, че трябва пак да идеме баба да й види зъбчетата но тя ревна за миг и се наложи майка в домашни условия да я погледне.
Едното й зъбче като тръгна да работи с машината се оказа, че е пред пулпит, още 1-2 седмици да се бяхме забавили и щеше да стане белята. А при един евентуален пулпит се слага лекарство само, което се подменя всяка седмица докато се смени зъбчето, много неприятно, но в никакъв случай не е фатално. За да й е по-интересно майка сложи на Ния сини пломбички по желание на дечко и после неспря да се хвали какви покривчета има на зъбките. Ако това помогне изнамери приказката за Чук и Пук и а прочети на Тоби, може да се улиса с нея и да е по-лесна манипулацията. Но най-важното е да не се наплаши първият път от зъболекаря, за да няма страхи да ходи с кеф всеки път после. Успех



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.02.11 10:47



Симона също беше 2-3 пъти само на зяй пазар при зъбаря. Сега сядаме заедно на стола, но за следващия път изяви желание сама да седне - щото като седне сама сестрата вади кутията с големите подаръци - т.е. зъболекарските огледалца и разни шишенца му там. Иначе само малки - като за бъзли

.



Тема Re: Solar Wind,нови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 11:47



Да ти кажа честно не знам точно с какво

. Гледам че по някое време използва някакъв инструмент с накрайник като електическите четки за зъби, но по-малък. Паста за зъби също някаква специална, доколкото разбрах.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.02.11 11:48



Мдаа, нашата зъболекарка също има подаръци за смелите. Непрекъснато го мием това огледалце, защото всички минаваме редовно на преглед при Алекс, а докторката е казала да се мие...

И първия път минах аз, а той с баща си стоеше отстрани. Зъболекарката всичко му обяснява, той кима и така започват. Като го заболи - вдига ръка и тя спира. Така засега няма проблеми.



Тема Re: Има надежда за България :))нови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 11:49



Дано са повече будните младежи и след време да не се изнесът от България.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: tswete]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 11:54



Да и при нас е така, вдига ръка и се разбират. Хриси е много доволен след като е бил на зъболекар, защото е получил подарък за смелост. Зъболекарката подарява дребни играчки на децата след манипулациите.
Не се е налагало да седи в мен изобщо. Обяснявах преди да отидем много. Самата зъболекарка се оказа, че има монитор в кабинета, на който му показа как изглежда устата му от вътре. Говорят си малко и се започва всичко. До сега пломби не са му правени, не знам как ще реагира ако трябва да се правят. На почистването обаче търпи. Казва че не е много приятно, но търпял

.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.02.11 13:15



Някой правил ли е сладко в хлебопекарна? Снощи пробвах от банани и ябълки, сложих и желатин, както е по рецептата. Но се чудя какво му е предназначението и дали става и без него. На повечето рецепти за сладка има и масло - неговата функция пък каква е? Изобщо - има ли някакви тънкости, зависимости и др. подобни? Тази сутрин опитах моето, добре беше на вкус, само дето беше доста желирано от желатина, може би другия път ще експерементирам с по-малко количество

Редактирано от _dexter_ на 04.02.11 13:16.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 14:05



Само хляб пека в нея. Страхувам се да правя сладко да не се развали

. Четох, че доста казанчета започват да протичат след правене на сладко.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.02.11 14:09



Ти ми секна ентусиазма

! В къщи постоянно остават плодове, а мъж ми си хапва сладко с палачинките, та доста съм се навила да правя всичко на сладко. Да видим дали ще протече, нещо хич не ми е жал точно за този уред , макар да е само на една седмица :) Даже се чудех дали може да се свари и лютеница :))



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.02.11 14:18



еееее, съвсем мързеливо го подкара





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 14:20



То за моженето - може

. При мен обаче е "Страх - лозе пази.".
Правят хората сладка, лютеници. Има тема в бг-мама специално за хлебопекарните и какво правят с тях. Много полезна тема, между другото. Аз в началото ползвах много неща от тях.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.02.11 14:25



Е как мързеливо - навила съм се да варя сладко, това си е нечовешки прогрес за мен

. Никога до сега не съм правила, нито сладко, нито лютеница, нито даже компот или друга зимнина (имам пред вид като самостоятелна инициатива, иначе съм помагала тук-там).
А за бг мама верно ще се окаже, че там има всичко - преди време един познат проучваше за кредит и първите няколко теми в търсенето били от там . Та имаше шеги по този повод :))). Но аз нали не съм свикнала да го посещавам и не се сетих там да търся първо :)



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 14:30



Аз мисля сладко да правя с фикс(или както там се казва) на Д-р Йоткер. Бързо и лесно казват ставало, но ще ползвам тенджера и на котлона

.

Редактирано от Solar Wind на 04.02.11 14:31.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Solar Wind]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано04.02.11 15:28



Става наистина бързо, но според мен не върви на всички плодове...зависи от вкуса разбира се. Правила съм от боровинки...стана като желе, а аз ги исках плодчетата цели. Затова следващият път си ги варих на котлона...



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.02.11 15:29



най-вече за лютеницата. Хубава лютеница става от хубава рецепта и от доста времеотнемаща процедура на печене и варене



Аз също не се захващам с такива неща. Половинката се сети тази година, но късно да сме правили лютеница. Навих се, но за догодина и САМО АКО МИ ПОМАГА. Иначе няма и с това да се гърбя Колегата ми носи от Македония най-вкусната лютеница, която съм яла някога по 5лв един голям буркан, кеф ти сладка, кеф ти люта



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 15:31



Ох, де го тоз колега? Я го прати към Варна да достави малко лютеница

.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.02.11 15:36



а сиренето им какво е само и излиза 7лв килограма.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 15:38



Ох - много обичам домашно сирене.



Тема Слушали ли стенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.02.11 15:43



този man Axel Rudi Pell. Много е добър. Имаме диск с негови балади. Музиката е невероятна. Но ако си в кофти настроение направо те разбива още повече

Една много любима







Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано04.02.11 16:36



Гале давай да се обединяваме и да правим бизнес с лютеница и сирене





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.02.11 16:39



Лютеница и сирене си имаме в изобилие. Барабар с киселите краставички. В БГ не съм яла толкова, колкото тук. И баници си имаме...И луканки и пастърми си правим. 5 лева е големият буркан, 2,5 лв е малкият.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 16:57



Въх, много сте лоши. Аз седя тук и само си премлясквам

.
Нямам нито домашна лютеница, нито сирене. Такива неща не съм вкусвала от месеци, само купешки, но те не са като домашните.



Тема Re: Слушали ли стенови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 16:58



Много меланхолично бе Гале, наистина ако си в кофти настроение може да се сгъбиш на мах. Иначе красиво звучи.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано04.02.11 17:04



Ето на кой ще ходим в скоро време на гости





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.02.11 17:21



С най-голямо удоволствие ще ви посрещна. Само юли и август ще съм си в София....Има много за разглеждане....






Тема Re: Слушали ли стенови [re: Solar Wind]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.02.11 17:52



Направо ме достраша да го изсушам да се не сдухам...
Аз напоследък много се кефя на едно испанско парче,



Тия испанци от време на време вадят едни гласове... като завият и сякаш ти бъркат в душата, даже и думичка да не разбираш.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.02.11 18:25



Запис!

за гостито...



Тема Re: Слушали ли стенови [re: flor4eee]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано04.02.11 23:16



Много приятно парче.



Тема Re: Слушали ли стенови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.02.11 23:58



Флор4е, на мен пар4ето не ми се отваря.





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано05.02.11 00:01



Ние луканка тази година си направихме с Половинков- по-то4но преди Коледа я произведохме, ве4е няма и помен от нея. Подарихме тук и там от луканката, но основно сами си я излапахме.



Редактирано от -Randi- на 05.02.11 00:02.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.02.11 09:49



и разните им колбаси били по-хубави, но все забравям да си поръчам





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.02.11 09:53



те и македонските са купешки, но имат съвсем друг вкус. Моят мъж като е ходил в командировка в Македония все разправя, че всичко което е ял там е с някогашния вкус от преди години, когато в магазините нямаше много неща, но поне бяха истински.



Тема Re: Слушали ли стенови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.02.11 09:58



много сладко звучи, човек да се размечтае за любов и безгрижие





Тема ЧРД Работещаааа!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано06.02.11 23:10



Честито на жената с най-чаровна усмивкаа! Да си жива и здрава мило момиче и все така усмихната и щастлива! Наздраве и весел празник!



Тема Re: ЧРД Работещаааа!нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано07.02.11 08:58



Жива и здрава да е и щастлива с голямото си семейство





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано07.02.11 15:12



Бяхме болни - т.е. Боби беше за два дена. Ама ми дадоха 1 седмица болничен и лееееко откачих у нас. Добре, че Албена ходи на ясла, че с двамата щеше да ми е трудно.
Сега ще чета, че много сте изписали.






Тема Има ли фенове на House M.D.?нови [re: tani4ka]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.02.11 18:01



...сред нас?





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.02.11 20:15





Откъде да си купя нещо подобно, но да не е 30 лв. все пак...?



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.02.11 21:08



Много е красиво.....

Пазете се!



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.02.11 13:55



Можеш да си посадиш :)





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: нeмиpницa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано08.02.11 13:58



Вчера бяхме на зъболекар с Тоби, един брой кариес. Честно казано, очаквах повече, та съм едва ли не доволна. Запознаха се със зъболеркатата, с машинариите из кабинета... детето се държа добре, но трудното тепърва предстои. В петък ще отидем пак за малко, другата седмица живот и здраве трябва да направят пломбата.



Тема Re: Има ли фенове на House M.D.?нови [re: нeмиpницa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.11 14:09



Има, даааа





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.11 14:10



Стискам палци да успеете от първия път :)! А зъболекарката каза ли какви могат да бъдат възможните причини за кариеса?

Редактирано от _dexter_ на 08.02.11 14:10.



Тема Re: Има ли фенове на House M.D.?нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано08.02.11 14:12



И аз съм му фенка, но в момента не го дават при нас.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано08.02.11 14:33



Пита дали е спал със залъгалка като по-малък. В момента, в който й казахме, че все още пие мляко от шише вечер, каза, че е от това, но после като го погледна, каза, че не е типичния кариес, който се получава от биберон (на почти всички зъби). Интересно, не пита колко сладко яде. Тепърва мисля ще говорим по-подробно.
Поръча да спрем млякото вечер от биберон (то наистина е крайно време) и да мием зъбите по още един път на ден (общо 3), както и да ходим на контролни прегледи през 6 месеца.
Добрата новина, ако може така да се каже, е, че кариеса е много повърхностен все още. На мен през цялото време ми се струваше, че едва ли не ще му се разпадне зъбчето.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано08.02.11 14:42



Аз съм водила Боби на профилактични прегледи - всяка година. Не са му намирали кариеси. Вадиха му 2-те предни зъбчета, нямаше проблем.
И за мен е важно майката да е спокойна, да е сигурна в зъболекаря и да говори с детето предварително. Аз например водех Боби с мен, за да види, че не е страшно, че не крещя от болка и няма кръв.....
Но ще видим като трябва да водя бебинка дали ще съм толкова сигурна в думите си.






Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.02.11 15:22



Ооо, мерси, ще се пробвам!
Моля ви, пратете ми линка за преброяването и ми кажете колко време отнема! решила съм днес да е.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано08.02.11 15:29



Браво, Флорче, леко сте се разминали.

Ето една

относно тема от лафчето ни миналата седмица. Разтърсих се законово как седят нещата. Ми оказа се, че няма минимална граница за оставяне на сами или под чужд надзор. Въобще тази тема не се засяга. Има много други теми, но затова няма нищо. По преценка на родителят. Цвете тогава ми писа да коментирам с позната си. Ми моята позната и тя е университетски преподавател, съпругът й също е преподавател, по-голяма е от мен, децата й тук са родени. Аз я познавам от 3 месеца, не мога да си позволя да коментирам. Друга позната пък са на ски в Алпите за седмица, но нейните са вече големи на 17 и 11 г. В неделя бях само с малкото на БГ училището, боже какво възпитано дете.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.11 15:36




Забавлявай се (както се казва ). Едва ли ще ти отнеме повече от 15 минути, ако си знаеш ЕГН-тата на домочадието



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.02.11 16:22



И ако не ти се налага да мериш коридор и сервизни помещения :) И ако не се замисляш прекалено много над някои въпроси...



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.11 16:28




Хайде да видим как ще се изпълни на практика, иначе звучи стахотно :)



Тема Ще захранвам с рибканови [re: jana]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано08.02.11 16:49



Мили мами, ще захранвам бебоков с рибка и исках да питам има ли някой да препоръча марка пюре, чият рибка да е по-вкусничка... от баткото помня, че повечето имаха ужасен вкус, че и мирис и беше трудно са се убедим да го папка :))))))))))

btw, днес имах една случка с една баба в супермаркета - засякохме се поне 6 пъти измежду щандовете и всеки път се радваше на бебето, но му говореше в женски род! А той е целия в синьо облечен - син космонавт, синя шапка, синьо-сиви ботушки... умрях от смях просто... имали ли сте такива случаи хората очевАдно да бъркат пола на детето ви? :))



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.02.11 18:51



Ани в момента е с 39 температура. досетга не ми е вдигала толкова. От петък се борим с нещо, ама явно утре на АБ...


Та..ще се броиме по-късно..



Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: Luna Chocolata]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.11 21:03



Има, има - Яна постоянно я бъркаха с момче, даже и в случаите, когато беше с нещо розово


За рибата - не знам..... Моето и до сега не е голям фен



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 08:38



бързо оздравяване на сладурката



Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: Luna Chocolata]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.02.11 09:16



Случвало се е да объркат бебка с момче

, нищо че е облечена с розово или червено.
За рибата - моите като малки никак не ядяха риба, но виж сега какво става....Едно от любимите им яденета е.




Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.02.11 09:28



бързо да се оправяте, така започва свинският





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.11 09:48



Е браво :)



Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: Luna Chocolata]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.11 09:49



Семпер имаха хубави риби, но съм давала в по-късна възраст.



Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано09.02.11 10:01



Ами аз на моята калпазанка предимно и готвех, тъй че домашната риба ти препоръчвам ;)

И моята джувка я бърката с момче, но тя до 9 месеца имаше 3 косъма на главата





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 10:12



не само, а и вирус. на една приятелка дъщеря и беше с 40градуса и нищо друго. Оказало се вирус



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано09.02.11 11:26



Ми не знам свински ли е, овчи ли е, ама вчера беше люто! Тя от петък уж е болна и тамън си мислех, че вече е добре, като ми вдигна 39. Никога досега не вдигала толкова висока. Та до 1 часа - хексалгини, оцети, няма свалаяне бе...беше като спаружен морков. От днес на Клацидче, уф..ама вече си е същото дете.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 11:37



Борис като се разболя сега грипната ваканция единият от дните беше с 39,8, но за 2,5 дена се оправи.

Ще се оправи детенцето, но майките винаги се притесняваме.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 11:50



А аз снощи в каква ситуация изпаднах, ужас направо.

И то след много нерви в работата, тичане да прибера детето, да го заведа на английски, да отида в центъра на род. среща и тичане обратно да го взема (мъжът ми е в командировка) и няма кой. Дени изпадна в нервна криза. Едвам съм се оправила с нея. Всеки ден има много да учи, но вчера явно вече е било капака: някакви много упражнения, 100 думи, които е трябвало да извади и научи и текст наизуст. Нещо пак ядеше и викаше, че е от стрес от немския, но си говорихме нормално и после седна пак да си учи. И по едно време като почна да плаче, ама повече от половин час и не може да се успокои. Аз я оставих, човек му олеква, но по едно време почна само да се тресе, трепери и не може да спре да плаче и само вика - не мога, не мога.

Почнах да и говоря, да седне малко на компа или на тренажора да се разсее, да си легне, да отиде неподготвена и да каже на госпожата – не, госпожата казала – няма не може за текста. Неее, реве ужас направо. Почнах леко с по-остър тон - що и се карам - викам освен да ти ударя два шамара да се освестиш и да се успокоиш.

Накрая вече чудейки се какво да направя щото нямам и никакви лекарства и дадох една глътка уиски да се поускои. Полежа малко и после двете сме учили текста наизуст, като запъне аз и подавам и така. Легна си към 23часа и е станала в 4,30 да си доучи текста и стоте думи.

Абе ужас направо, да се чуди човек какво да направи. А тя никога не е давала повод, че се притеснява толкова за у-ще, но е старателна и съвестна. За пръв път така да изпуши, а Борис милият се уплаши.

Но се справихме с момичето ми, сутринта беше спокойна и доволна и аз също.

Не е лесно да си имаш тийн, така че мили мами стягайте се, че тепърва ви предстои

Аз си спомням един такъв случай с мен, но беше в университета - ревях и учих по матем. анализ 2



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.11 12:13



Стрес, напрежение и в комбинация с тийн възрастта...





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано09.02.11 13:01



Е да, така си е..
Ама вчера бяхме каято новобранци, защото оцетдосега не бях слагала. толкова беше кротка...че ми се поиска да направи поне 5-6 бели на минутата. И й сложихме едни ръкавички на ръцете, та й гъбясаха...та после рева...абе мани...шоу.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.02.11 14:57



Галя, много неприятно! Дано пове4е не се повтори. Аз бях от 4увствителните тийнове и доста тревоги й докарах на маман.





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.02.11 15:01



Дес, у4удвам се, 4е досега Ани не ти е вдигала досега такава Т. Моят Дени ве4е има опит в това, 4укна 40 градуса (мерени в дупето) преди 2-3 месеца- мислех си, 4е до 4 години де4урлигите масово са минали през такива температури.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано09.02.11 15:02



Ужас!
Колко ги товарят тия деца сега? Много неприятно. Направо не се виждам как бих реагирала в подобна ситуация.
Дано не и се случва повече!



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: -Randi-]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано09.02.11 15:04



И аз на това се учудих. Иси си вдига до 39 ( аз и до 38.5, че и до 39 не давам нищо

) .

Радвам се, че Ани е по-добре. Явно са уцелили АБ.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 15:15



през цялото време сълзите ми засядаха на гърлото, но ако ме беше видяла да плача, по-зле щеше да стане



Днес пак нещо се впрягала и плакала в междучасието, искаше да и купувам хапчета за нерви. Ще взема да говоря с кумата да и взема нещо на растителна основа, ако изобщо има такива де. Добре, че поне гаджета сега не са и в главата, че съвсем ще даде фира



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.02.11 15:18



Или пък идете двете на спа уикенд, да изпусне малко парата

. Или йога, чувала съм, че действа релаксиращо. Много крайна мярка ми се вижда това с хапчетата, това е като някой друг да ти реши проблемите.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.11 15:22



Хапчета...защо? Временен срив е според мен, натоварване, ново у-ще... ако немски не е учила до сега всичко е по две. Трудничък език си е.
Не избързвай с медикаменти.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.11 15:28



По-скоро въпросът е , ако пък вземе да се почувства по-добре след хапчета и реши, че това и помага...и т.н. да не продължавам.
Спа е добър вариант, масаж или нещо отпускащо.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.02.11 15:48



прави сте. Като се замисля каквито и сривове да съм имала съм бягала от хапчетата.

. Тя се кани да ходи да спортува и ще я подсетя, че още нищо не е направила по въпроса.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано09.02.11 16:45



Ето ти хомеопатични, но не знам дали помагат



и друго



Ако проявиш интерес към капките, мога да ти дам адрес на една хомеопатична клиника. Хем да си поговорят, хем да й ги предпишат. Има много шарлатани, затова ти го пиша. Имам позната там психолог - хомеопат.

Иначе спортът е много важен!

Редактирано от dessbess на 09.02.11 16:46.



Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: Luna Chocolata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.02.11 23:14



хахаха - на мен ми се е случвало същото - Лора, облечена в синя РОКЛЯ и с шнолки в косата, а няколко баби се дивят какво хубаво МОМЧЕНЦЕ си имам



така... за рибата... Лора в готовите пюрета абсолютно категорично не я искаше и аз я захраних със сьомга на скара... на годинката вече беше пробвала всички налични видове рибоци... най-полезни са мазните океански риби, но можеш и всякаква друга да пробваш... само да е прясна...



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.02.11 23:31



охооооооо... гале, това няма да е само от учене... прилича ми на любовна мъка... или нещо с приятели да се е скарала.... много вероятно да са няколко неща на куп и затова да е дошъл срива... може и да бъркам, но си имай едно на ум...
дано не се случва повече, но гледай да имаш някое билково валерианче под ръка - питай вашия лекар, но от психарите знам, че в подобни случаи хапчето е най-малката от всички възможни злини до които водят такива кризи...
дано е еднократно...





Тема Re: Ще захранвам с рибканови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано09.02.11 23:38



Аз купувах от тези на семпер навремето...но Ани ги ненавиждаше. Ревали сме на глас и двете навремемо..Имаше един периОд - повече от 1 година не беше и близвала риба, но изведнъж прояде с охота. сега обича всякаква, дори се радва като се има предвид, че доста подбира какво яде..


А за бъркането...ЛЕЛЕЛЕ...имам десетки случи, навремето чак се ядосвах
1. тя на 6 месеца, облякла съм я като син бонбон- синя шапка с къдрички, дънкова рокличка, синя блузка,, пак с къдрички...почват да й се плезят и да и говорят в мъжки род...щото ако не знаете случайно била облечено в синичко, пък то било за момчета.
2. нагиздена с два пластмасови гердана по нейно усмотрение в една аптека й казаха..ама какъв си умник!
3. което ме вбеси, защого вече беше голяма, имаше и коса и т.н. КАЗВАМ В ЕДИН МАГАЗИН , ЧЕ ТЪРСЯ ПАНТАЛОН. и ДИРЕКТНО МИ СЕ ВАДИ ЕДНИ КОМБАТ ПАНТАЛОН В ЦВЯТ КАКИ....ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАНО МОМЧЕШКИ.
Да не ти пука, свиркай си..щом го взимат за момиче, сигурно е голям красавец. Пусни една снимка да го видим.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано10.02.11 08:43



ми не знам дали има нещо друго, мисля, че горе долу всичко ми казва. Най-малко от писанията и във фейсбука

мога да се ориентирам в какво състояние е, от малки реплики подхърлени там.

Определено е от немския и госпожата. Казвала ми е, че когато се представя добре е Дени, а когато не е Деница. Определено страда и от отношението на госпожата, защото си имала по-любими ученици. А тя иска да да е добра, но явно не успява както тя иска.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано10.02.11 08:54



мерси Деска. Дано нещата се пооправят, идва пролет, сега почивните дни ще мръднем някъде. Ще взема тези хомеопатичните да имам нещо под ръка.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано10.02.11 09:00



Гале, какво да ти кажа. Чета и все едно виждам брат ми. И двамата учехме в Немската във Варна. Но на мен езиците ми вървят и нямах никакви проблеми. Обаче братчето ми - горкото. Освен, че трудно учеше, ами и го сравняваха с мен......Сети се какъв стрес е преживявал, милия. И той е изпадал в нервни кризи и майка ми дори е мислела да го маха от гимназията.
Момичетата добре са те посъветвали - има много подходящи хомеопатични плюс СПА, ммм ще й хареса.




Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано10.02.11 12:04



милата...





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.02.11 12:18



Първоначално се учудих, пък после се сетих, че и на мен ми се е случвало веднъж такова нещо. В ХІти клас (тогава последен) се готвех за кандидастване с литература и частната ми учителка ми беше дала една отвратителна тема на някаква нейна любима ученичка - да я уча наизуст, щото, аз, видите ли, не мога да пиша по правилния начин и трябва да научавам наизуст правилните теми. Цяла нощ я мъдрих и нищо не ми влиза в главата. Съвсем случайно после ми попадна анализ на някакъв известен литературен критик, който беше дословно преписан в "хубавата тема", ама тогава наистина ми докара нервен срив. Аз мразя да уча наизуст. С времето съм установила, че паметта ми не е услужлива и съм си намерила сама начин да научавам нещата, когато е задъжлително да се знаят наизуст, както е и с правилата, думите и фразите при ученето на чужд език. Можеш да прочетеш и много интересни методи за по-бързо научаване. Аз така и не съм стигнала до там, но има цели системи за това. Както и да е - ако наистина има проблем с ученето наизуст, първо е редно да си оставя повече време, когато има такива задачи, второ - да подхожда не с неприязън, а с мисъл за предизвикателство, което ще преодолее. Защото, това е само някакъв си текст, дай боже да стигне до университет, там за един изпит имаш да научиш хиляда страници (а при нас голяма част от тях наизуст). Така че - по-спокойно. Нека си намери начина, по който да ги запомня - например с асоциация или др., но най-вече да не се панира, особено пък от поведението на учителката. Просто да отдели повече време, времето дава и спокойствие. С настъпването на нощта, с неприязънта към предмета или учителката, към източника (в моя случай с темата) се увеличава и ступорът, нервното напрежение, а мозъкът отказва.
Така че, споко. Организираността много ще й помогне, стига да е организирана. Ако не е особено, обаче, въобще не препоръчвам спорт. Пътуването и спортът ще й отнемат още от ценното време. Аз в подготвителен клас спрях да ходя на плуване, въпреки че повече от 8 г. тренирах. Просто не ми оставаше време от ученето. Затова и мъничко понапълнях

.
Обаче ученето през тази година много ще й тренира мозъка, после, като се обърне назад - ще види колко много е научила за езика само за една година.
А освен валериан има и успокоителни чайове, мента, маточина...



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: tswete]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано10.02.11 12:40



говорихме точно за разпределението на времето. Обясних и, че тези текстове наизуст трябва да ги учи първо тях, след като се е прибрала, отпочинала и на спокойствие. Не да ги оставя последни, когато и ние сме се прибрали вече.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано10.02.11 14:18



Хм, аз съм на обратното мнение на Цвете- а именно, 4е спортът е желателен. Не става дума за 4ести тренировки, а за спортуване 1 път седми4но за разтоварване. Все пак животът не трябва да се върти само около у4енето. Може да не е 4ист спорт, а хип-хоп танци или народни танци> нещо, което да й прави удоволствие и да е свързано с физи4еско натоварване. Спа процедурите са хубава идея, но не са дьлгосро4но решение(освен , ако не по4нете да ги правите всяка седмица

).



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано10.02.11 14:51



Момичета имам сериозен проблем с Аля и честно да ви кажа вече не знам какво да го правя това дете. Случая е следния:

След едно падане в двора на градината (тя с бял чорапогащник) ожули колената и кръвта обагри всичко около коляното. От тогава, това дете като се удари, боцне, и т.н скача като попарена и ревейки пита: Ще потече ли кръв? и изпада в паника. Лееха и куршум, но ефект никакъв. По този повод сме и с една обичка, че имахме малък проблем с едната дупчица и не ми даде след това да и сложа обичката и дупчицата зарасна.



Помагайте с идеи как да премахна този стрес и страх от болка и кръв!



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано10.02.11 22:07



няма как - само с времето ще намалее...
при нас е същото положението... малко помага това, че й обясняваме всеки път като падне колко голяма е порастнала и веднага я разсейваме с нещо друго, иначе може да откара с дни в ревове, тюхкания и самосъжаление...





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано11.02.11 00:05



Галя, това ми напомни на няколко подобни мои изпълнения - наистина се чувствах много зле. Тогава майка ми каза едно нещо, запомнила съм го и до днес, а именно "Изобщо не ме интересува какви оценки ще донесеш, дори дали ще повториш класа, завършиш и т.н. За мен е важно да имам здраво психически и физически дете, а не някакъв кукундрел. Защото обичам теб, а не бележникът ти." Естествено, много рев изревах и много нощи изкарах безсънни, но това нещо винаги съм си го повтаряла и ми даваше сила. Хубаво е, че Дени е толкова прилежна и съм сигурна, че ще стане много силна жена, след като още от сега има волята да се докаже, да се лиши от сън и от игра/гаджелък.
Т.е. според мен си постъпила много правилно, но това го казвам от позицията на пораснала дъщера, а не на майка - не искам да си представям какво ти е било на душичката

.
Хапчета и аз бих ти препоръчала да не и взимаш. Опитайте с ароматерапия - лавандулата действа много успокояващо и ободряващо, здравецът успокоява също - може да и сложиш няколко саксии около бюрото. Ядките също помагат на оросяването и от там за концентрацията. Редовното хапване на 40-50 грама фъстъци и/или бадеми действат чудесно на един расящ и "нагъващ" се мозък

Редактирано от surfline на 11.02.11 00:15.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано11.02.11 00:13



С нищо не можеш да го премахнеш тоя стрес.
Сложи си в чантата някакви цветни лейкопласти и малки бонбонки - тик-так, смартис, гумени мечета. Ако стане нещо казваш Ау, ах, ох, ама без много да се прехласваш - колкото да усети съчувствие, но да не задълбава, че водолейките(щъ мъ извинява колежката Яна

) са в състояние така да копаят, дълбаят и драматизират, че ако ги оставиш и след три дни ще бучат и ще се самосъжаляват,та ахкаш-охкаш за кратко, лепиш лепенка и даваш бонбон. Тя се захласва по картинката, устата и е заета и нещата отминават. Ще дойде момент, когато ще претръпне. Просто трябва да изчакаш.
Аз мъкна и хомеопатични глобули Арника - е не съм кой знае какъв хомеопатичен фрийк, но в тях се кълна. Синини, цицини буквално ти изчезват пред очите.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.02.11 00:50



Гале, ето ти една идея за релакс и то целодневен, ако не можете да мръднете София. Не съм го посещавала, но ми го препоръчаха. Важи за цял ден - и май включва почти всичко, което ти е кеф, включително имало стаи и дивани за отмора с книги и списания






Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано11.02.11 09:40



От както е в немската за нито една оценка не съм я упрекнала, защото виждам, че полага усилия и дори и да може още не искам тази година да и се превръща в кошмарна и да намрази и немския, и ученето.

А за храненто и самата им учителка и на тях, и на нас на род. среща казваше колко е важно за тях



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано11.02.11 10:09



Тами, ще пропрочета малко за тази Арника. Чувала съм я и преди, но изобщо не съм запозната......



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано11.02.11 11:40



И Хриси имаше такъв момент, но с времето отмина. Говорих му, че това са геройски рани, слагаме геройска лепенка, после мажем с мехлемче да зарастне по-бързо и така. През цялото време говоря, опитвах да вкарам теми, които са му интересни и да отвлека вниманието. Не става лесно и бързо обаче. При нас проблема беше не само след падането, а после и в банята като се къпе.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.02.11 17:00



Ако обичате





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.02.11 17:02



Арника се дава при удари и всякакви наранявания, ние давахме Ния като сцепи главата.
За страха Ния е същата, първото зъбче като й се разклати отиде при баба си и я помоли да й го извади, ок нито я боли нито нищо, но като видяла кръвта .......... рев .... сега като разбра, че й се клати пореднитя ревна, че пак щяло да има кръв .... задължително слагай шарени лепенки, има такива на принцеси на Ханспласт уникални и веднага лепиш "за да зарасне"





Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.02.11 17:18



Ей ама... Не внимавате с модката!!!

Ей сега ще каже, че е станала голяма темата и ще я заключи.



Тема Re: Минутка за нас - лаФ!нови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.02.11 17:59



Още малко да се провлааааачи исъм сложила катинара





Тема Айде и ние се "освинихме"нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.02.11 19:43



не ни подмина и това си е, хванахме му края, при все че миналата година когато за първи път се чу за този грип ние го изкарахме, явно имунитет не се създава към него, защото отново сме дежурни с дребната .....



Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.02.11 23:02



ужас... съчувствам ти - дано се оправите бързо...



Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.02.11 14:26



Бьрзо се оправяйте! И моето дребось4е вла4и някакьв вирус сьс себе си, дано няма усложнения!!!



Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: jana]  
Автор anamari (пристрастен)
Публикувано13.02.11 18:23



Преди три седмици си помислих, че щ го пропуснем свинския, ама не....Малкия пие трети антибиотик-уж се беше оправил в началото на седмицата и хайде повторно...Уж се създавал имунитет, не повтарял....трънки.





Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.02.11 19:22



Няма имунитет, като се появи го изарахме и накрая завършихме с АБ, сега отново от вчера е с висока Т, днес вече по-ниска, но си държи въпреки временната намеса на тамифлу-то ... днес и кашлица се появи

ще видя докъде ще я докараме този път



Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.02.11 22:41



И ние на опашката - днес цял ден е с температура 38.5 - 39, утре ще ходим на доктор, да видим какво ще излезе. А миналата събота довърши Клацид-а





Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.02.11 23:19



Ние днес сме 5 ден на Клацид-а, утре на преглед. Видимо много добре, ама да видим. Миналата седмица точно си мислех, че леко се размина...и вечерта ми вдигна 39...





Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.02.11 08:30



Вие не включихте ли тамифлу?



Тема Re: Айде и ние се "освинихме"нови [re: _dexter_]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано14.02.11 09:45



И Боби беше така преди седмица. Висока температура, отпаднал, даже веднъж повърна. Разминахме се без антибиотик. Но грипчето е гадно, дава и усложнения.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.