Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Детски рожден ден = материално изпитаниенови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.02.11 14:41



Отдавна ми се въртеше в главата подобна тема, провокирана от няколко рождени дни, които посетихме, когато бяхме в София и Пловдив с малкото.
Разбира се се празнуваше в детски клуб, в повечето случаи имаше и кетъринг. Торта - огромна, поне 3 вида сладки, още толкова соленки, зрънчо, солети, 2-3 вида безалкохолно, почерпка за родителите, ролца от шунка, 3 вида салати, студени мезета, сърми. В крайна сметка след 2-3 часа игри майките къде тайно, къде на всеослушание измрънкваха, че рождения ден е струвал между 400 и 600 лв.

. И то без почерпката в работата. И се чудя това практика ли е или просто изхвърляне? В крайна сметка това са много пари, а на децата им е все тая дали има 5 вида газирано на масата, филе Елена и френско сирене - те са дошли да се наиграят и я боцнат от тортата, я не.
Та мисълта ми е трябва ли детският рожден ден да се превръща в едно доста силно материално издевателство върху семейният бюджет? Естествено, че всеки има право да си харчи парите както знае и иска, но в детските ми спомени рождените дни винаги са били свързани с домашна торта, соленките на баба ми и страшно много игри.



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.02.11 15:10



Сърфче, не е изхвърляне - да не кажа 400лв май е абсолютният минимум, и то не на най-квалитетното място. Миналата година за първи път обикаляхме по детски центрове за рожданния ден на Яна и се изумих от цени и от това, което предлагат. Парче пица, сандвич, всякакви боклукчави храни и т.н. Това беше и основният мотив да изберем варианта с рожден ден - пикник :). Децата се скъсаха от бягане и игра, пак имаше торта, почерпка както му е реда - за деца и за възрастни. Само дето ядохме домашни кюфтенца, домашни мъфини и меденки, зеленчуци и плодове. Просто ме беше яд да давам едни луди пари за неща, които не одобрявам, на които моето дете не се радва, пък и които могат да се получат всеки ден. А и се радвам, че не ми се налага (все още

) да се състезавам с други родители за приза "по-по-най" рожден ден :))



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано01.02.11 15:33



Колегите на нашия татко почти без изключения имат деца на възрастта на Алекс. Става голям купон, но само колегите са 7-8 семейства. Като сметнеш рожден ден за общо 60 човека - 25 деца и над 30 възрастни - няма как да ги събереш в къщи. Правила съм пикник веднъж, но във Варна. Там и хората са по-малко, а и имам баби да помагат. Тук това е невъзможно да се опазят и забавляват толкова много деца, поне засега. След година-две, надявам се, ще е по-възможно. Тук, в София, от 100 гр. сладки само тортата ми излиза ок. 100 за РДто. Отделно за ДГ. Рожденният ден излиза минимум 600 лв и повечето пари отиват за детските менюта, забавления и пр., а за родителите кетърингът хич не е много.
Имаме много приятели, много обичаме да се събираме, а и, честно казано, сме едни от малкото, които се събираме. Пробвала съм какво ли не - клубове, на открито ББКю, сбирка в центъра на България в специално наета къща... Иска много организация, много ангажименти и направо се скапвам. Изводът е, че в София детският рожден ден излиза скъпо и наистина е за 2-3 часа. Във Варна е малко по-евтино. Там няма и такива пари за торти. Но аз торти не мога да спрятам, пък и за 60 човека си е отговорна задача.
Така че - на теб ти се вижда изхвърляне, но аз не виждам друг вариант. Някак няма как да не поканиш тези, дето са те канили, приятелите си и пр. Една моя приятелка е предприела друга тактика - през година празнува. Като пораснат е по-лесно - в пицария с по една пица и сок и сами се забавляват.



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.02.11 15:34



Аз правя РД вкъщи след като се набутах 100 лв 2006 г в един детски кът "Патетата". И тортата не бе това, което поръчах и какичките трябваше да им подвиквам да си вършат работата. Не, мерси. Не съм си правила сметка колко ми излиза вкъщи, но до филе Елена и шампанско не се е стигало. Сандвичи за децата и дребни сладки/сок/фанта/кола за родителите.
Това е снимка на масата от РД на Стефи преди да тръгнем.


5 пари не давам за приза "по-по-най". Мен ме интересува децата да не забравят РД, да си спомнят игрите и сладките моменти след години с кеф. Аз помня моите РД и ми е много мило.
Но това, което е забелязала Сърфчето наистина го има. Седят майки в детският клуб и темата е коя повече е платила....ей такова изхвърляне за дрехи, играчки, подаръци и още куп глупости ме дразни. Но типично по нашите ширини.



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: surfline]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано01.02.11 19:39



Сърф, напълно съм съгласна с това за изхвърлянето...Не бих дала толкова много пари за РД на децата си. 1 торта, 2-3 пици, безалкохолно, ядки и това е. И...не 100 човека на РД на 4-годишно дете в никакъв случай. 1-2 семейства (в най добрия случай 2

) с деца, на възрастта на моите.



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.02.11 22:39



Оооо напълно съм съгласна с това, но друг варинят нямаме. Единият е да събереш приятелчета на детето ти, твои близки с дечурлигата у вас и после да последва ремонт за над 1000лв, варинят е да празнуваш само в детската на детето, но пък останалите му приятелчета?

Ние само първата година празнувахме и миналат в детски клуб, иначе рожденитя ден се пада пролетта, така че времето е на наша страна, едната ни вила е на 15 мин от София и обикновенно правяме детско парти там. Мъжа на барбекюто с бира в ръка, на децата изнасям пързалки, къщи и палатки и всеки прави каквото иска, поляната е голяма, място за игра има. Но повечето родители може да нямат вили, или пък рожденните дни да са зимно време .... Нашитя РД протича един път на самият ден в детската с торта, сокчета и клоун, вечерта у нас родата да се полигави и накрая парти .... но факта, че детето е супер доволно накрая ми стига. В клубовете е много скъпо, още повече че самият детски рожден ден се превръща в купон за възрастни дошли да хапнат и пийнат (особено от детската, които дори не познавам и само се гледаме смутено).



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: tswete]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано01.02.11 22:43



Ние сме като вас

. На мъжа ми колегите и приятелите всички имат деца като Борис и често и ние ходим на техни РД. Наистина не е малко като пари, но вкъщи не мога, а и нямам сили да поканя толкова хора. Когато Дени беше малка нямаше деца, които да каним за нейните рожденни дни. Започнахме да празнуваме във втори клас, а сега когато е голяма ходят на кино, пицария, а тази година на боулинг. И в интерес на истината тази година ни струваше най-малко.
При Борис се налага дори да се ограничим в някаква бройка деца
Ако живеехме например в къща и имахме двор щеше да е доста по-лесно и приятно.

По принцип не обичам прахосването на парите, а още по-малко изхвърлянията, но специално за РД на децата знам, че съм им доставила радост. НО ако не мога да си позволя нещо не бих направила каквото и да е само и само да се състезавам с някого



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано01.02.11 22:59



Изхвърляне или не....това е минимума разходи.


Ако Ани беше родена през пролетта и лятото, не бих си и помислила да празнувам в клуб - поляни и паркове бол. Но...просто не мога да не поканя около 10-12 деца и родителите им...и това ми е минимума.. Половината от тези деца са родени също през декемри, от бебета са заедно, като аз не ги поканя, нали след няколко дни те ще ни канят...и се получава доста неудобно. Другата половина са ни рода или деца на най-близките ми дружки...
Апартамента ни е малко над сто квадарта...но пак не става...пълен абсурд. В нас съм празнувала само първия рожден ден, но тогава всички лазеха и беше лесно...
Отделно в нас ще им е скучно. Заринати сме с играчки, но Ани нищо не дава да й се пипа, а гостите не биха се съобразили грам с нейните мании за собственост..Много ясно си спомням лятото по време на световното поканихме 2 деца и родителите им за някакъв мач и беше СТРАШНООООО .....
НИ МАЧ, НИ ГЯВОЛ, САМО НЕСПИРНИ РЕВОВЕ И бой...



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.02.11 23:07



60 човека?! 60 ЧОВЕКА? Боже, Цвете, те сигурно ви канят и на техните празници - остава ли ви време изобщо да се приберете вкъщи?


Леле, 60 човека бяха на нашата сватба .

Рождените дни тук обикновено са само деца, ако са под 3 г. може и да е с родителите, ама 60 ЧОВЕКА!!! Лелеее. Това ще го мисля поне 10 мин. преди да заспя, честно.



Тема Re: Детски рожден ден = материално изпитаниенови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.02.11 23:09



Нем, изглежда чудесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.