Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чат, лаф, спам ...за бъдещите първокласницинови [re: нeмиpницa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано02.02.11 16:44



Доколкото разбирам на балет не си ходила 3-годишна, нали?
Така че - нека оставим тригодишните не на техните собствени грижи, нищо, че някои им разчитат... То, нашите цигански братя ги правят и директно ги пускат на улицата, от момента, в който могат да ходят. Може би на твоята приятелка с 3-годишното дете трябва да й дадеш тях за пример - те са къде по-смели от нея, при това в (явно според теб) размирна България.

Щом не ти харесва България, ок - не живей в нея. Но не я очерняй все едно след теб е потоп и заради това ти си я напуснала. Ние все още живеем в нея, при това в резултат на разумен, обоснован и информиран избор.

А, ако се интересуваш как ще те преброят, може да погледнеш Закона за преброяването.
"Чл. 27. (1) Данните за лицата и домакинствата по чл. 6 се получават лично от преброяваните лица. Изключение се прави само за:
1. малолетни и непълнолетни членове на домакинството;
2. тежко болни лица;
3. военнослужещи на мисии в чужбина;
4. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г.) лицата, задържани в местата за задържане, както и за лицата, изтърпяващи наказание лишаване от свобода;
5. временно отсъстващи лица.

(2) За лицата по ал. 1 данните могат да се получат от главата на домакинството или от друг пълнолетен член на домакинството. В случаите, когато от мястото на постоянното им местоживеене отсъстват през целия период на преброяването цели домакинства, данните за тях могат да се вземат от съответната община, район или кметство."

За вас се отнася последното изречение на ал. 2, въпреки че, както на няколко пъти бе посочено, живеещите постоянно в ЕС ще бъдат преброени там. И, след като си погледнала закона, сигурно си обърнала внимание на чл. 4, който определя обекта на преброяването, а именно, че преброяването обхваща населението на територията на България, вкл. бежанци и пр. Но, както и да е. Винаги можем да поспорим...





Тема Re: Чат, лаф, спам ...за бъдещите първокласницинови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано02.02.11 16:54



Цвете, не си спомням да съм очернила България? Тази глупост откъде я измисли? Правя сравнение и не виждам какво лошо има в това. Или щом някой е емигрирал веднага му лепвате етикета. Не си първата де. Имаме си в БГ много хубави неща, примерно здравеопазването, нищо че е за малко пари. Сега да не вземете да ми обяснявате колко е добро чуждото. Щом е нужно да чакаш за специалист 2 месеца за преглед или да ти искат смяна на мост 2000 евро веднага го слагам в графата, че не го бива. Аз искам да съм си в София, ама понякога не може да имаш всичко.
Цитатите ги извадих от сайта на НСИ преди да го затворят за чужбина. Аз ще се преброя тук април месец, а домоуправителя ни в София ще ни пише временно отсъстващи. Не е драма. Споменах разминаването в документацията им.
Защо е нужно да спорим? Хич не си падам по това.


Да допълня. Много е хубаво, че има вече преброени половин милион и то само за ден. Сигурно ще сме първите в света с толкова голям %, скоро гледах статистики за други страни - най-много до 10%. Единствено причината: "Методът се оказа предпочитан от лица, които искат да спестят притесненията на свои възрастни родители от посещения на непознати преброители." малко ме плаши.

Редактирано от нeмиpницa на 02.02.11 17:21.



Тема Re: Преброихте ли се :)?нови [re: mishellinna]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.02.11 21:23



Аз още не съм се пробвала. да питам, по адресна регистрация се водя в кв. Лозенец, не в нашия. Какво трябва да пиша. Като сме едно домакинство и живеем в различни квартали?



Тема Re: Преброихте ли се :)?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано03.02.11 08:21



То и ние сме така. Аз писах адреса, на който живеем, после за всяко лице има графи за постоянен адрес (по лична карта) - там си пишеш квартала по документи. Гледа се в конкретното жилище кой живее, а не адресната регистрация. Като започнеш да попълваш, всичко ще ти се изясни

.
Ние се преброихме вчера, доста бързо става наистина, за втора година съм много доволна от статистиката и организацията им



Тема Re: Преброихте ли се :)?нови [re: _dexter_]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.02.11 09:00



Вчера се преброихме, но и аз останах с впечатление, че е за семейството - домакинството, не сме се броили поотделно, нали и за двамата се попълват данните...
Другото ми питане е, ако някой знае - когато домакинството има селска къща - не вила, а стара къща на село, но не живее там - тя трябва ли да се преброи и къде, защото не видях такава графа



Тема Re: Чат, лаф, спам ...нови [re: jana]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.02.11 09:09



Честита година на заека!


нека наистина ни донесе много любов и щастие!



Тема Re: Чат, лаф, спам ...нови [re: flor4eee]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано03.02.11 10:26



Душица, дано скоро отмине спомена от преживяното.
Да пишеш какво е казал д-ра.

За черната точица - не е задължително да е кариес. Иси имаше такова нещо преди време и аз притеснена го заведох на зъболекар - оказа се оцветяване от храните

. Почисти го и това беше. Хриси не консумира сладки храни.



Тема Re: Преброихте ли се :)?нови [re: dessbess]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано03.02.11 10:27



И аз не съм се пробвала, но и не мисля. Хазяйката ще е преброител, та на нея разчитам да мине да ни преброи

.



Тема Re: Чат, лаф, спам ...нови [re: Solar Wind]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано03.02.11 11:06



Наред е всичко с крачето, вчера са махнали превръзката и веднага е започнал да ходи. Логиката на Тоби е: Имам превръзка, значи крака ми е болен и не мога да ходя

Накуцва мъничко, но според мен е по-скоро от тридневното обездвижване.
Но трябва да го водим на зъболекар, педиатъра е казал, че няколко зъбчета изглеждали много зле Притеснено ми е... не проумявам от какво толкова ще са му зле зъбите, винаги съм си мислила, че има много хубави зъбчета, че се грижим добре за тях и пр. Единственото, което ми хрумва, е че покрай млечната алегрия не е примал достатъчно калций. А най-много се притеснявам и постоянните зъби да не са зле... Има ли такава зависимост - ако млечните не са добри, и постоянните ще са така?
Хриси изобщо ли не яде сладко? Чак невероятно ми звучи...
По колко сладко всъщност ядат вашите деца (като вид и количество)? Кое е "нормално" и кое е "много"?



Тема Re: Чат, лаф, спам ...нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано03.02.11 11:15



Зъбките се развалят и от антибиотиците, мислиш ли, че и при Тоби това може да е причина? Може би заболекарят ще обясни по-подробно.
Не знам колко е "нормално" за сладкото. Гледам много да го ограничавам от гледна точка на това, че (както съм чела по разни статии) колкото повече се яде, толкова повече нараства нуждата от него. Яна яде напр. по 1 шоколадов бонбон на ден (или два, ако успее да изкрънка някой да й даде

). Не яде близалки, други бонбони, вафли, не пие сокове. Чая го подлаждам с мед, което означава още по 1-2 лъжици мед на ден, но не всеки ден, напоследък нещо не й се пие. Бисквити също яде рядко, предимно обикновени. Понякога правя кекс, тогава изяжда по 1-2 парчета на ден. Друго сладко не се сещам..... Сега ако някой я почерпи с вафла, яде - гледам да не правя световен проблем (макар да ми е неприятно).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.