Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Бебешка тема за цвят...  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 16:05



... да не се чудят новодошлите къде са попаднали


дайте малко инфо за развитието на бебоците...
кой рита, кой лази, кой бръмчи с проходилка?!?!?!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.01.11 16:32



Хе хе, за да не се чуствам изолирана ще си кажа

. Моето ходи та се не спира, рита сутрин като я будя и се сърди, че трябва да става, проходилката не я иска вече , лигави се предимно пред шоколад или витрина с играчки, говори много, предимно се отяжда, на общо хранене е, но ако може и без нея ще е най-добре, реве често (особено от яд), обича да я гушкам, още се пазари да спи върху мен хахахаха ... айде вие сте



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.01.11 16:35



Топчо е вече 9 килца, около 70 см, с три зъба и още толкова на път!

Не е ритлив, не лази, обръща се на моменти, но на проходилката и разказва играта. Много му е кеф да си ходи и без нея, но кръстът ми определено не е много съгласен с тази идея Два дни спи, два дни пищи като заклан (пак заради пустото озъбване) -иначе като цяло е спокоен и ухилен! Рапорт даден!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.01.11 17:01



Откога я чакам ли, чакам тая тема... Добре, че е Инсето!!!


Наш Тома се развива по план... шегувам се!!!
Човекът хапва добре и наддава умерено. Все още не се е лишил от лукса на нощното кърмене, а си позволява и още два-три, понякога четири-пет-шест пъти да се буди нощем. Имаше и по-добри моменти, но сега, навършил вече 4 м., е така - яде все още само кърма. 6 пъти на ден. Все още давам капки против колики. Като ги намаля доста или спра, плаче, превива се... Започнах и да мажа венците през нощта с Калгел, защото все нещо вре в устата. Естественият интерес към нечии пръсти вече прераства в мерак да ги лапа и стиска, явно венците започнаха да го сърбят.
Наддава умерено и на 3,5 м. беше 6 кг и 61 см. Иначе през деня е далеч по-спокоен, смее се с глас, заиграва се с играчка и е страшен на гушкане!!!
Наложи се да купим сензор за движение, за да му следим дишането - много по-добре спи по корем. Бая се изръсихме, но поне спим по-спокойно вечер. Иначе ме е страх да не се задуши, лекарката не дава и пр. Та, от онзи ден, вече сме със сензор... Сериозна работа...
Смятам, като навърши 5 м., да го захранвам. Първо с картоф, после с морков и т.н., ама сигурно ще се разбере - ще поразпитам из клубчето...
Баткото гепна грипа, та много пазим Тома, дано не се разболее...
А как е при вас?



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано24.01.11 17:22



Нашия Дони още го е страх да ходи сам,но подпирайки се по мебелите обикаля цялата стаяа и пълзи като торпедо.Проходилката не я иска особено,но мен ме боли кръста да го държа за ръце,а ще ми трябва още поне 4-5 месеца,че корема вече взе да расте/за тези които не знаят бременна съм в началото на 5-я - края на юни очакваме още един малък мъж/.Много ми е тежък Дони/11 кг.- 77см./ и гледам да се ограничавам да го вдигам.Има вече 6 зъба.Хапва си много добре предимно от детска кухня.Вече го отказах от кърменето

.До 1 год. го кърмих доста добре,но вече взе да ми тежи заради бременността и болките в гърдите..пък и малко почивка преди втория тур




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 18:00



хахахахаха... имам я същата...



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 18:24



цвете, миш, ама много големи героите...

пупупу...

с бареЛинчето бяхме на консултация в петък, но пропусна ваксините - педиатърката предпочете да не я боцка в това грипаво време, за всеки случай, и аз се съгласих

на 5м. е 5,200кг. 64см.
все още е само на кърма, нощем много рядко се буди, но хапва 2-3 пъти спейки и аз спейки де...
не иска да се обръща - изобщо не обича да стои по корем (за разлика от Лора), но продължава с коремните преси и набиранията да сяда...
мисля да я водя на летището, за да приземява самолетите - поне да има някаква файда от непрекаснатото ръкомахане и ритане - с по едно флагче във всяка ръка ще е от полза за РВДто
кикоти се с глас всеки път, когато мерне Бухтата - особено сбота и неделя пада страшен смях с двете...
любимото й ядене е палеца на дясната ръка
според педиатърката й е време да я захранвам, но аз нещо мисля да поизчакам още мъничко...
сега правя проучване на пазара - какво има и какво няма, колко струва - опитвам се да спомня какво съм купувала за Лора...
като цяло тенденцията за двойни цени се запазва като при памперсите което е малко тъпо...
чудя се дали пак да захраня с оризова каша, или с пюре от моркови по препоръка на педиатърката...
не мога да си намеря подходящи стъклени купички и стъклени тенджерки - ако някой знае къде има, моля да каже...




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано24.01.11 19:45



От 4-5 мес.и до сега Андон спи по корем и не е имал никакъв проблем.Да кажа също че до 6-я мес повръщаше много.Нашата педиатърка не каза нищо против това да спи по корем.




Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.01.11 21:08



Нашата обаче каза. А и аз доста доводи против изчетох. Има достатъчно много майки в нета, които пишат, че децата им спят без проблем по корем. Преди да се обърна към нета, питах педиатърката и тя ми каза, че трябва да има непрекъснато наблюдение, ако бебето спи по корем. Какво да се прави??! Почти сигурна съм, че нищо не може да му стане, освен да си спи най-спокойно, обаче, това почти ме притеснява. Очаквах майка ми, която винаги вкарва здрав разум при гледането на деца, да ми опонира, ама не би... Може би ние не сме спяли по корем като бебета с брат ми или просто е трудно да кажеш - недей купува, безопасно е, а да вземе да се случи нещо... Затова и сега сме със сензор и поне сме спокойни.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 08:11



много сладка тема, човек като я прочете и да му се прииска бебче



Моят племенник е вече на 3мес. На кърма е, но с шише му я дават. Майка му твърдо спазва препоръките на педито и не смее да му дава повече от нормата за възрастта му и той е малко гладничък. Иначе расте в норма, доста е дълъг и спи основно през деня. Нощем е като братовчед си Борис, мрънка, върти се, не спи добре

Редактирано от galia71 на 25.01.11 08:14.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.01.11 13:05



Е, големи ще са юнаците, как!!! Откъде ще им дойде силата да пазят чаровните крехки Мармалинки

.
Въпреки че Алекс е бил доста по-тежичък на неговите месеци, не се притеснявам. В края на крайщата хората са различни - едни ядат повече, други - по-малко.
Инсе, не се оплаквай - спите спокойно всички, бебка от сега си е набелязала доходоносна професия...
Иначе сериозно - що са ти стъклени тенджерки? Гледам, че в Билла в момента има някаква промоция с касерола от керамика. Дали ще ти свърши работа? Не знам за готвене ли ти трябва или за съхранение само...
Иначе наш татко тази събота купи първите няколко пюренца - 1.10 лв. - 80 гр. само моркови и само броколи - на Гербер (знам, че не я долюбват много тая фирма, ама аз съм давала от нея на Алекс, така че му казах да купи). Ще търся и от Сънвал и от Хип - такива ядеше баткото. И смятам да захранвам като стане на 5 м. и нещо. Стига да му харесва. А за каша или морков - според детето - Алекс много дрискаше - затова би било по-добре каша ориз. Ако не ака много често - като Тома - смятам, по-добре да се започне с морков, броколи, тиква, а оризът, който запича, да остане за по-късно и да се смесва с плод за следобед.
Що казваш двойни са цените на памперсите? Аз такива ги помня - ок. 20-24 лв., но няма да се учудя, ако извън Бг са по-евтини...



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.01.11 14:24



Криси, 4естита бременност- да е лека и неусетна !!!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.01.11 14:26



Инсендио, според немската система на захранване се запо4ва с морков(или пащърнак, тъй като леко сладни), но каквото и да предпримеш не мисля, 4е ще си в грешка.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.01.11 14:51



Цвете, за цените сравнявам с тези в ПТ - аз тук пюрета не съм купувала до сега, защото когато си дойдохме, Лора вече не ги ядеше... памперсите също - двойно по-скъпи са от там... още тогава бяха...

иначе си права за захранването - май ще се спра на морковите, защото Линчето върши голямата работа веднъж на 6-7 дни...

видях ги пюренцата на Гербер - добре ми изглеждат на външен вид... аз Лора я захраних с тези на Нестле, защото там това има... купувах 2бр. за 1,10Е



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.01.11 14:53



човек като я прочете и да му се прииска бебче - хайде де - взимаме и потретващи





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано26.01.11 17:55



Я да питам аз и тук....ТО моето бебе вече не е много бебе, но се надвям, че ще мога да сверя часовника.
Та значи, Ники е на година и 4 месеца. Преди 2 дни ходихме на консултация. Първо я измериха, 84 см....после докторката като я видя и ахна ( по таблиците и явно се оказа голяма...) и пак я мери...Доста я понатисна...за да я изкара 80.5 см. Но ....килата нямаше как да се променят, дори и с натискане

. Та...килата са 12.5 . Гледам че Петър на година и 9 месеца е бил 12 кила и 86 см...
Докторката счита,че дребното е с наднормено тегло. Не яде сладкории (бисквити, вафли и т.н.), яде си нормално (супи, готвено и т.н.)...може би явно ще прилича на мама си (топчеста). Има ли място за притеснени според вас?





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: *choky*]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.01.11 18:12



Гледам Алекс не е бил много по-различен, без натискане

, на 1 г. и 6 м. - 11.900 и 82 см. Мисля, че при Ники, ако наистина не е 80.5, а 84 си е нормално едричка. Но, ако е 80.5, наистина пробвайте с промяна в хранителния режим. В края на крайщата, не е лошо да се наблегне на зеленчуците, да се ограничат т.нар. боклуци.
Аз никога не съм била фен на притесненията, които се повдигат от писания по форуми, но за кг съм категорична - масово момиченцата в ДГ на сина ми (сега е на 6,5), сред приятелите ни и т.н. са с едни големи коремчета, тежки, тромави. Въобще не говоря за по-високия ръст, който си е нормален на тая възраст в сравнение с момчетата.
И още нещо, ако си е съразмерна, знам от моя приятелка, че джипито им бил много шашнат, като видял по-големите размери на сина й и ги намалил, щото трябвало да докладва за подобни "мутации"...
Тъй че, може би наистина ги следят за деца с тегло над нормата, явно независимо от височината им.
Бе следи си я на вашия кантар как е и мислете за спорт, за повече движение и така... Успех.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано26.01.11 18:19



Благодаря ти Цвете.
Тя проходи късно...преди месец някъде...Сега тук температурите са супер минусови (минус 30 и надолу) и движенията и разходките са ограничени, до тропане из къщи...Това също е причина може би..
Гледам да не храня с "боклучеста" храна...в яслата явно трябва да следя по-изкъсо какво се случва...

Ще я измеря тази вечер пак...да видя точно колко е..

Мерси!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано26.01.11 18:28



Ох, барнахте ми болната тема. Ники яде, но не расте. На ръст е 80 см и не знам колко кг /някъде към 10 кг ще да е/. Яде до пръсване, а за 4 месеца само с 2 см нагоре. Сега е на 1 г и почти 9 м. Гледам картона на баткото, още по-зле. Ген, мамка му, дребни ще са. Иначе щурчо си имам вкъщи, ходи след брат си и пищи до....ще викнат социалните. Да са ми живи и здрави, болест не ги лови откакто сме тук.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: нeмиpницa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.01.11 20:06



Не се притеснявай чак толкова, Нем. Първо, децата винаги стават по-високи от родителите си, второ - всеки расте по различно време, трето - няма да забравя какво каза Ханибал Лектър на героинята на Джоди Фостър, след като я видя за първи път "Хубавата храна е удължила костите ти...", четвърто - записвате ги на спорт, при който се разпъват - баскетбол, волейбол и не на последно място - не е толкова страшно да не си висок, дори и за мъжете. По-често смотаняците са от по-високите, отколкото от по-ниските. Моят баща като е по-нисък от майка ми - какво? Да ти кажа никога не е бил притеснителен, нито е имал проблеми с ръста си. Спри това да ти е болното място!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано26.01.11 22:38



Съдя по себе си. Най-ниската в клас. Мъжът ми е бил най-нисък в клас. Е, сега най-дребните деца сред познатите......Не, че сега не оценявам сега какво да си дребно гадже, но като малка голям дерт ми беше.





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.01.11 09:51



Нем, споко бе душата. Брат ми онзи ден му гледахме снимките до 6-7 клас беше кинта и двайсе, нямаше гадже защото дамите бяха с по 1-2 глави над него, ела сега да го видиш, 1 глава над мен, 2 над баща ми и майка ми..... растат, но момчетата по-бавно





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: *choky*]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.01.11 10:48



Чоки, според мен изчакай още малко преди да се притесняваш

Нямам в момента пред себе си данните за Тоби, но беше много топчесто бебе, при все, че няма на кого да прилича. Не помня на 1 г. и 4 м. колко е бил голям, помня, че на 6 м. беше 9 кила.
Също проходи много късно, към година и три месеца, но след това спря да наддава толкова бързо, което май си е нормално. Сега, мисля, изглежда съвсем нормално. В никакъв случай не е кльощав, но не е и пълничък. Та изчакай да дойде пролетта, да се затопли, да стане по-активна девойката и тогава наблюдавай дали няма да започне да наддава с по-бавни темпове.
Иначе и моят юнак е дребен, на 3 г. и половина е малко над 90 см, определено няма на кого да прилича да е висок. Не се притеснявам изобщо.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: нeмиpницa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.01.11 11:03



В групата на Тоби в училище са уникални. Изобщо не можеш да им отгатнеш възрастта по външния вид. Тоби е едно от най-големите дечица, а е един от най-ниските. Едно от най-малките по възраст деца, едно унгарче, което е с година по-малко от Тоби, стърчи една глава над него. Имат и още едно изключително едро дете, което е над 3 години, като го видя, все си мисля, че е от някоя друга група и се чудя какво прави при малките. Имат и миньончета естествено, две испанчета (испанците са дребни), за които Тоби разправя, че са бебета, а са на по 2 г. и половина. Ами гени, какво да правиш. Важното е децата да са научени да не се комплексират от високия/ниския си ръст.
Иначе, Нем, и аз все бях най-ниската клас, но нямам спомен да ми е пречело, при все че бях супер срамежлива и се тормозех за много по-малки неща. Дет викаш, в момента се радвам, че съм миньонче, определено изглеждам по-млада заради това


Сори за спама...



Тема 4оки,нови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.01.11 14:00



Детето си има добър апетит, хапва му се, какво по-хубаво от това- дали е едно кило пове4е или по-малко има ли зна4ение. Аз съм на другата крайност- синковецът ме хвърля в тъ4 сьс странния си апетит, имам 4увството, 4е никога няма да прояде "като хората"

.
Всеки с проблемите си.

Редактирано от -Randi- на 27.01.11 14:01.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: *choky*]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано27.01.11 14:29



чак за притеснения място няма, според мен... но си имай едно на ум и наблягай повече на плодовете и разделното хранене... не пречи да е за цялото семейство - то не е диета, а здравословен начин на хранене...





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: *choky*]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.01.11 22:55



На мен Саша до ден днешен ми надминава "нормите" на докторите за тегло и височина. Според мен нямаш място за притеснение! Тя сьщо яде готвено и плодове, даже сега беше малко болничка и неможех да я пускам на градинка и една приятелка идваше в нас да я гледа и каза, че останала много приятно изненадана, че сама си иска плодове за снак, а не солети, чипс или каквото и да е друго такова. На мен например доктора на Саша ми казваше да й намаля млякото, но аз след като я кьрмих 1година и 2месеца, тя след това неискаше мляко както деца свикнали с бутилка от малки и до ден днешен не пие кои знае колко..

Според мен си е до дете, Саша например преди беше все 90% на височина и тегло, като 50% е нормалното уж. Сега вече като става по голяма, е 75% на височина и все още е на 90% на тегло. Явно, че като минава времето и ще се нормализива горе-долу. Плюс това според мен са много малки да се прецени дали са с наднормено тегло. Миналият ден една приятелка роди бебе близо 4,400кг ? За това какво ще каже доктор? Не се притеснявай!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.01.11 22:58



Моята фрьцла да кажа, че вече категорично отказва да и помагам сьс сьбуването на гащите й и клинчетата й, тя е голяма и действа сама като ходи на тоалетна! Даже се бьрше сама и е голямо шоу

!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.01.11 00:37



Е, браво на фръцлата- една грижа по-малко за мама!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано28.01.11 01:16



Да, аз сьм много щастлива, само кьдето преди малко като стана от следобеден сьн хубаро беше отишла да пишка без да каже дори, но аз отивам да изчистя гьрнето, че тя когато реши ходи на тоалетната когато реши на нейното гьрне...и какво питам я дали се е избьрсала и тя тепьрва тогава свали гащите пак да се бьрши...

направо сме цирк голям!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано28.01.11 04:47



Благодаря ви девойки!! Аз уж не съм от "притеснителните", ама като знам аз как нон стоп се боря с диети и..току ми се свива душата за дребното...


Успокоихте ме! Благодаря ви пак



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.01.11 11:14



хахаха... и Лора е същата - понякога се сеща да се избърше следварително

надявам се скоро да не се налага да я подсещам...



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано29.01.11 00:21



И аз така се надявам


Наи ми е смешно, като седи на гьрнето, кьса тоалетна хартия и леко се подрида да я пуска в тоалетната, защото гьрнето й е то4но с/у тоалетната, и даже става да пуска водата...само на хартията, хахаха!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.01.11 23:34



А моят синковец пьк се е нау4ил да казва "ак", докато върши работата- проблемът е, 4е тази дейност се извършва по време на ядене.





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.01.11 00:18



Хахахаха, Саша правише така като беше по малка сьщо





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.11 00:24



Сещам се, 4е освен това си повдига дупето, докато седи на стол4ето, така 4е да няма съмнение какви ги върши.



Гал, кога Саша запо4на да контролира този си нагон и да успява да задържи акото до гърнето(сори за подробното описание)?

Редактирано от -Randi- на 30.01.11 00:26.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано30.01.11 09:19



Теодор е от бръмчащите с проходилка. Опитва се и сам да се придвижва между мебелите. Лазенето го пропуснахме

Казва "мама", "тата", "баба". Има само едно зъбче, пробило с голяяяма мъка.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано31.01.11 00:26



Ами да ти кажа, Саша доста отдавна свикна,че се пишка на гьрнето, но до сравнително скоро или се наакваше в гащите или започваше и явно и ставаше неприятно и казваше, но вече все пак беше кьсно. Незнам как така стана, че с пишкането по бьрзо свикна отколкото с акането. От грубо казано 1 месец си ака в гьрнето и сама отива в последно време нали както описвах по горе, но преди това ако не я усетя, че ака го правише в гащите, защото не сьм я сложила на гьрнето.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.01.11 15:18



браво на бонбона





Тема и така...нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.01.11 15:32



...от вчера започнах захранването с пюренце от тиква


2 седмици по-рано от предвиденото по план, обаче ми дожаля за мъничето... напоследък като седнем на масата започва така жално да ни гледа и да примлясква...
смесвам пюренцето с малко кърма и то си става течно, но детето няма никаква представа как се борави със шише с биберон, а доста по-добре се справя с лъжичката... направо блестящо даже - като се сетя с Лора какво мазало беше докато схване как става... а пък може и заради тренирата майка да е

сега съм ги оставила двете да се приспиват сами, обаче те си пеят една на друга май няма да се спи...



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.01.11 16:46



това с приспиването звучи много сладко





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.11 00:20



Паулина, лазенето може да дойде по-късно на мода при вас- има деца, които го откриват, след като са проходили.



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.11 00:21



И какво стана в крайна сметка- приспаха ли се взаимно двете госпожици?





Тема Re: и така...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.02.11 10:20



разбира се... че НЕ!


но поне аз имах един час да посвърша нещичко в къщи, че откакто Лора не е на градина нямам време за нищо...
лошото е, че точно мислех утре да я пускам и днес пак е с 37,4



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано01.02.11 11:41



То това, с ниската температура, която се появява след като уж детето е оздравяло, е характерна за тоя грип. Дано се оправите. Алекс вече 10 дни е в къщи и чак другия понеделник ще го изпращам на ДГ. Засега още са в сборни групи.



Тема Re: и така...нови [re: tswete]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.02.11 12:00



Яна вчера за малко да я вкарат в болницата

, а аз я заведох в градината уж че е здрава - да я види тамошната лекарка и да дава зелена светлина за градината. И се почна едно търчане по болници, лекари, рентгенови снимки, защото детето било "много зле". Накрая я заведох при братовчедката на мъж ми, която е педиатър и я беше гледала в петък. Направо се изсмя на диагнозата на другите 2 докторки - според нея детето си е съвсем наред, камо ли да има пневмония. Само някакъв спазъм на дроба, който отшумявал от Вентолина.
Обаче тук явно цари някаква паника и може би е някаква застраховка за лекарите. Успяха да ме изплашат, Яна днес е на антибиотик, макар според нашата лекарка да няма нужда... И аз също съм на твърда дрога , че може и да си въртим вируса в семейството. Надявам се на добър изход и развитие, утре пак сме при личната - да видим как ни се отразява компромисът с домашното лечение



Тема Re: и така...нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.02.11 13:40



нашата градина работи от днес - една седмица имаше грипна ваканция, а иначе Лора не е на градина от по-миналия четвъртък - ходихме в СФ и тя там пипна бацила най-вероятно в театъра...

та от тогава се влачи... антибиотик така и не дадох, защото доктора й го предписа когато вече беше започнала доста да се подобрява...
ще я видя как ще е тази нощ и ако тръгне да повтаря ще дам антибиотика, колкото и да не ми се иска

преустановявам всякакви социално-културни изяви до края на грипния сезон, ако ще да пукне от скука...

декс, на това вашето да се чудиш да се смееш ли или да плачеш...



Тема Re: и така...нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано01.02.11 13:41



точно в тази епидемия по добре и за твое спокойствие да си изпиете АБ. Ние имахме такава случка с Борис с уж пневмония на морето миналата година. Тук личната го прати за всеки случай на снимка и нещата се оправиха само с Вентолина за 3дена



Тема Re: и така...нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.11 13:46



Инсендио, какъв термометър ползвате на тази възраст за Лорката? Ние сме още с такъв , който е за дупе, но май съм се насо4ила за ушен , когато поотрасне хлапето.

Редактирано от -Randi- на 01.02.11 13:47.



Тема Re: и така...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.02.11 14:02



от раждането на Лора ползвам ушен термометър Braun ThermoScan 6022


и съм много доволна - на тази снимка не е даден, но работи с ушен накрайник за еднократна употреба (аз не го сменям на всяко мерене, а на 2 дни, когато меря Т. само на един човек)
работи с 2 батерии АА - моите са от най-мощните презареждащи се, защото другите много бързо горят...

Лора вече сама може да си мери Т. с него
имах и бебешки за дупе, но когато му се изтощи батерията не успях никъде да намеря нова - на Чико е - още си ми стои почти не използван



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.11 14:09



Благодаря за инфото!
С нашия дупен

термометър нямам забележки, но все някой ден ще минем и на друга вълна.



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.02.11 14:10



Инсе, на мен ми се реве..... На всичкото отгоре ме е и яд, защото докторката в градината се държа, все едно Яна е чумава. Личната я прегледа за няма и минута, защото пред вратата чакаха още 5 човека.
То хубаво ще си изпие антибиотика, вече го започна. Но ако след 2 седмици пак се разболее, тогава какво? Най-лесно да се реши проблемът в момента, а че това е дете и имунната система му трябва и другия месец - това кой го помисля? Не знам.... от вчера се питам - ами ако аз греша....



Тема Re: и така...нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.02.11 19:37



признавам си, че на Лора антибиотик давам само когато температурата й започне да минава 39,5





Тема Re: и така...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.02.11 19:40



вчера забравих да ти напиша, че според мен има един недостатък - дисплея му не е светещ и ако мериш през нощта трябва да търсиш светлинка, за да видиш какво показва - като си търсиш, виж дали има със светещ дисплей



Тема Re: и така...нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано03.02.11 10:51



Ранди, още един съвет - като купувате такъв термометър, провери предварително къде и дали продават накрайници, просто за да си сигурна, че има. Ние ползвахме известно време, след което не можахме да намерим накрайници. В момента сме на старомоден живачен термометър, но пък Тоби вече е на възраст, в която е възможно да го убедиш да седи горе-долу мирно 5 мин.



Тема Re: и така...нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.11 23:37



Флор4е, мерси за упътването!





Тема Питанканови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.02.11 14:29



Девойки, моето 4ове4е отказва от 2 дни да му мия зъбите, самО също не ще. Пастата за зъби не е променяна, както и ритуалът по миенето им. 4удя се дали да го оставя на мира за 1 седмица и после пак да пробвам?
Има ли някоя от вас, която да се е сблъсквала с нещо подобно и как го преодоляхте?

Редактирано от -Randi- на 13.02.11 14:32.



Тема Re: Питанканови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.02.11 15:23



не ми се е случвало...
а с каква четка миеш зъбките?!



Тема Re: Питанканови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.02.11 00:17



От 3 месеца ползваме детската 4етка "Донтодент" от ДМ. Досега не сме имали проблеми. Май бойкотьт се появи, когато се опитах да измия двата новопораснали кътника, други кьтници все още няма.
Днес мъникът беше по-дащен в миенето...ако може така да се наре4е, 4е го правихме на пресекулки от по 2-3 секунди, както му бе кеф.



Тема Re: Питанканови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано15.02.11 10:05



Ние си мием заедно зъбите. Когато се опитам да помогна на Албена и настава бойкот. Така, че вече се отказах. Просто стоя с нея и се гледаме в огледалото - коя кой зъб е измила.




Тема Re: Питанканови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.02.11 23:17



Ранди, защо не прибваш със силиконова четка за пръст - може да го боли и да му идва твърда тази с която е в момента...



Таничка, и аз имах такъв период с Лора, но все още настоявам след като тя ги е измила да ги изтъркам и аз... понякога ми дава



Тема Re: Питанканови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.11 00:01



Да, сетих се, 4е в тукашния ДМ продават хавлиен напрьстник за миене на зъбки, който ще е още по-мек от силиконовия.
Аз бих оставила Дени да си мие зъбите сам, ако знаех, 4е ще свърши някаква работа, а не само да изсму4е пастата за зъби.

За известно време бих го оставила да си играе с 4етката за зъби, но рано или кьсно ще се наложи да се намеся отново аз в името на оралното здраве.

Редактирано от -Randi- на 16.02.11 00:02.



Тема Re: Питанканови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 00:45



Лора е на 3 и половина и още си играе с четката - сменям я най-много на месец, защото тя я изгризва

а пастата много и харесва да я смуче през зъби... остави го за известно време... 2 збчета не е фатално ако не ги изтърка добре, още повече, че ти казваш, че той не харесва твъра храна и няма опасност нещ да му заседне м/у зъбите като мръвка от ребърце например



Тема Re: Питанканови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.11 01:05



Ох, Инсендио, не ме подсещай за храната...



А в каква възраст умеят да плюят водата при плакнене на зъбките- ориентировъ4но, де, всяко 4ове4е така или ина4е си е разли4но.



Тема Re: Питанканови [re: -Randi-]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано16.02.11 11:44



Моят се научи да не гълта, а да плюе на 3 и нещо. На 4 вече го оставях сам да си мие зъбите, без да му вися над главата. Сега направо ме гони от банята, ако поискам да го надзиравам :)))



Тема Re: Питанканови [re: Luna Chocolata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.02.11 23:20



мдам... и Лората около 3тата годинка започна да жабурка и плюе водата... преди това я гълташе





Тема Re: Питанканови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.02.11 01:47



Аз Саша даже не сьм я мьчила толкова малка, имаше купена четка за зьби и всеки пьт когато аз си миях зьбите и давах нейната да ги "мие" и нейните, сега от известно време насам вече има желание и сутрин и вечер и след ядене през деня като сме вкьщи сама си ходи и си иска да си ги мие. Не се притеснявай според мен е мальк, ще дойде момента в които сам ще иска да си ги мие и да разбира повече, не е фатално, че неиска пьк и ти добре правиш, че му показваш какво трябва да прави и какво е хубаво за него.



Тема Re: Питанканови [re: tani4ka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.02.11 01:49



Хахахахаа, и ние сме така





Тема на 6 м.нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.02.11 10:31



след вчерашната консултация Каролина е 5,400кг. 65см. и по 40см. обик. на главичка и гърди

лекарката е много притеснена, че не наддава достатъчно, а пък аз изобщо не съм - съвсем нормално си се развива детето и няма никакви признаци да е недохранена
обясни ми, че трябвало да изяжда 160-180гр. пюре на едно ядене как 5-килограмово бебе ще изяде такова количество не ми стана ясно...
а иначе тя пюренцата си ги хапва с голям апетит, като има предпочитания към тези на гербер и нестле, но и хип яде...
вече се върти като пумпал от гръб на корем и обратно...



Тема Re: на 6 м.нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 11:09



И аз имам малко мерки от последната консултация. Наддава си постоянно с по 700-800 гр. на месец и е далеч от брат си. Но има твърде мъжки мерки - 45 см. глава, 44 см. гърди, 6640 и 63 см. Така че да не се притесняваш за Мармалинка. Отглеждаме си як мъж - да я пази

.
Все още е на кърма, но и аз трябва да почвам със захранването. Докторката каза с плодови??? Аз доста се начудих, мислех да почвам със зеленчукови. Та съм решила, за да е вълкът си и агнето цяло, да почна с тиква, морков и евентуално с други - ябълка, круша. Страх ме е как после ще яде несладко... Назад сме и с ваксините, защото докторката бие по една - отделно ДТК, следващия месец пневмококовата, т.е Синфлорикс и другия флорикс през месец. Та е голяма дандания и много ще се проточи.
Не се притеснявай за кг, много е сладка Каролина. Фина дама...



Тема Re: на 6 м.нови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.02.11 15:33



Инсендио, знам, 4е си спокойна, но и аз да ти повторя, 4е вси4ко ми зву4и добре. Поставянето на децата в някакви норми никога не е имало положителен ефект. Моето дете и на годинка не е изяждало такива коли4ества пюре.

"да почна с тиква, морков и евентуално с други - ябълка, круша. Страх ме е как после ще яде несладко... "
Цвете, мисля, 4е няма никакво зна4ение за предпо4итанията им по/късно. Моето дете бе захранено сьс зелен4уци и по/кьсно с плодови, но от много време не иска да вкуси зелен4уци. Ако дребось4ето е с добьр апетит, ще яде много храни с удоволствие, независимо дали са сладникави или не. Вси4ко си опира до детето.

Редактирано от -Randi- на 19.02.11 15:34.



Тема Re: на 6 м.нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.02.11 22:06



цвете, вчера нашата пед-ка ми разви теория, че плодовите пюрета били за десерт ако реша да давам, защото нямали достатъчно калории...
а за същинско захранване се давали млечно-зеленчукови пюрета - т.е. зеленчуковото пюре от бурканчето го разреждаш с млякото на бебето, в нашия случай кърма...
честно казано аз не съм съвсем съгласна, а и то на бурканчетата си пише енергийните стойности...
иначе за сравнение, аз давах така:
тиква
тиква с картоф
картоф
картоф с тиквичка
картоф с тиквичка + морков
морков
морков + броколи с ориз
броколи с ориз
... идеята ми за цялата работа с яденето е да редувам "оранжевите" пюрета със "зелените" пюрета - първите ги яде с голямо удоволствие, а на вторите леко се мръщи

и съм се хвърлила в лек размисъл за оризовите каши... мисля от следващата седмица да я пробвам с нази на нестле за началото (с нея съм захранила Лора)

за ваксините, аз на твое място цях да скачам до небето от радост

много е хубаво, че ги бият разделени, за да има време телцето да си изгради траен имунинет към всяка поотделно... освен това за ваксините общото правило е, че 1-2 месеца по-късно може, но 1 ден по-рано не може
ние също сме 2 месеца назад, нищо че ги бият заедно

а пък ако някой съблезъб плюшен мечок тръгне да налита на Дреболина ще викаме силно Тома да долази да я брани



Тема Re: на 6 м.нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.02.11 22:12



Ранди, не е точно така за захранването... цялата идея е децата да се запознаят с различните вкусове, а не да се наяждат за да са сити...
ако не предлагаш на детето зеленчуково пюре, защото то няма да го яде, а ти искаш коремчето да му е пълно, то наистина няма да прояде зеленчуци, защото ти не си му предложила...





Тема Re: на 6 м.нови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 22:48



Вярно е - като е ящно детето, яде всичко. Аз се притеснявам, ако не е ящен. Щото батко му много по-бързо наддаваше, много повече ядеше кърма, а пък после ми правеше проблеми с храната. И досега е придирчив.Та аз отсега се подготвям...



Тема Re: на 6 м.нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.02.11 23:22



Даа, аз по твоята схема мислех да започвам. Ама сега се чудя. Затова мисля тиква и морков да давам първо, после ябълка, после картоф с тиква и т.н. Т.е. малко да поизопача работата и все пак да заместя хранене, а да не давам между храненията, както тя ми казва. Може би има предвид че не наддава чак толкова и може между храненията да си помага с пюре, без добавено мляко.
Аз за оризовите каши много не мога да кажа - заради алергията към белтъка на кравето мляко съм давала все безмлечни каши на Блевит основно, както и на Хип (ако не бъркам). Оризът рядко алергизира и по принцип действа затягащо. Ако търсиш такъв ефект - пробвай. Има и други зърнени, които стават за малки бебета и не са толкова затягащи - елда и т.н.
А за страшниците - мечоци и други съблезъби същества - мятайте, идваме всички!!!





Тема Re: на 6 м.нови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.02.11 23:42



Инсе, разбира се, 4е вси4ко трябва да се пробва....нещо не ти разбрах дългата мисъл

. Идеята ми беше, 4е дори да се запо4не с ябьлка, това не озна4ава непременно бойкот при зелен4уците. Аз ли4но запо4нах с оризова каша, после морков, плодовете бяха по/късно. И аз съм 4ела из немски книжки, 4е плодовите пюрета не засищали така, както зелен4уковите, затова и е по/добре да се предлагат за следобедна закуска например.

Цвете, ти си преценяваш в края на краищата, ние само обменяме мисли и опит тук.



Тема Re: на 6 м.нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.03.11 23:22



И от мен малко инфо :) Нора на 5 м. - 6,900кг , 65см

Като навърши 5 м. я захраних с тиква.Досега съм добавила само картоф и морков.Лично приготвям пюретата.Мацката омахва по150-170гр пюре и после си суче сладко.От няколко дни започна и вода да пие.Имаше период,когато си спеше по цяла вечер,но приключихме с това и от около месец пак се кърмим по малките часове Като булдог е - всичко потапя в лиги и дъвче всичко ,което докопа.Понеже не се справи с пълзенето напред си измисли друг метод на придвижване - насочва глава към играчката,която иска,ляга по гръб и започва да отскача назад,докато стигне целта,после се обръща пак по корем и си взима ,каквото е искала Като цяло е доста мързелива и поспалива. Най-обича кака й да се прави на шут Залива се от смях с нея.Хора ,които вижда рядко и непознатите ги гледа много подозрително и не дава на кой да е да я разнася и да я занимава,което много ми тежи Ренета обожаваше хората да се занимават с нея независимо дали ги познава или не.
Като стана въпрос за Ренета - 7 г. ,122см,22кг. Падат зъби,никнат нови Любовта към училището е на приливи и отливи.Почти всеки ден има домашно,което е хубаво,защото има с какво да се занимава като не можем да излизаме.Постоянно се караме за компютъра и филмчетата,но това май е нормално за тази възраст. Много ми помага за бебето - мъкне памперси и други бебешки принадлежности,приспива я ,забавлява я.... ,но има моменти,в които ми иде да я изхвърля като мръсно коте
Стига засега,че стана много



Тема Re: на 6 м.нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.03.11 10:19



но има моменти,в които ми иде да я изхвърля като мръсно коте

ах, как те разбирам само...
браво на бебка Нора - голяма хитрушанка е станала
вземи да пуснеш малко нови снимки



Тема у нас пак е весело...нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.03.11 10:31



и така - всички в къщи са болни... свеки е най-зле, с бронхит... а на цялата красота, Каролина е с розеола... всъщност, според тукашния лекар е Рубеола, според нашата пед-ка е някакво "вирусче" и алергична реакция (тук много се смях), а пък аз съм сигурна, че е розеола


честно казано малко взе да ми писва да поставям сама диагнози и когато питам за лекарства, лекаря да ми казва "ааа, браво - добре, че се сети - точно това е най-подходящо"



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано08.03.11 22:54



Инсендио, как е дружината, оздравяхте ли?

Редактирано от -Randi- на 08.03.11 22:55.



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано09.03.11 09:06



И нашата педиатърка редовно чака ние да попитаме изрично, за да даде наставления. На последната консултация дори не преслуша Теди, нито гърло погледна, при положение, че беше болничък скоро.



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.03.11 11:55



Ранди, не смея да кажа....
ДребоЛинчето изкара Розеола миналата седмица, вади зъби... веселба...
Лора вчера за първи път беше на градина и за сега е добре...
продължавам да й давам БиоГая, въпреки че я запича жестоко и нищо не помага, освен гелче в дупето... та мисля да го давам до края на седмицата и да го спра - няма смисъл да "оправям" едно, а да "развалям" друго...

имам сериозен проблем с възглавниците за Лора - не мога да й нацеля подходяща на височина - или са й прекалено ниски, или са й прекалено високи... на ръба съм да купя няколко пакета памук и сама да й напълня сама...

Редактирано от incendio на 09.03.11 11:58.



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано09.03.11 15:26



Добре си се наредила

Дано скоро си влезете в ритъм !
Бухти досега без възглавница ли е спала? Защо държиш на възглавница? По принцип възглавниците със силиконов пълнеж бързо се сплескват до височина 2-3 пръста.Не знам колко точно висока ти трябва.С памук много бързо ще стане на буци.Има едни (май анатомични ги наричат) от цяло парче дунапрен.Пробвала ли си такава?



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: snich]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано09.03.11 16:29



Инсе, стискам палци и аз да минат всички болежки съвсем скоро!
Тоби спи на пухена възглавница, изглежда доста дебеличка, но се сплесква значително като легне. Ако трябва да е по-дебела, просто се разпухква на ново.
Аз ползвам от тези анатомичните. Ако решиш да пробваш с такава, имай предвид, че е удобна в точно определена поза на главата, т.е. трябва да се спи в една поза цяла нощ... не знам Лора дали го умее тоя номер. Малко да си изхлузиш и става доста неудобно. И поне за мен не става за спане по корем.



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.03.11 22:43



Моят дреб4о все още не спи на възглавница, оби4а да се гушка в такава, но ако му подложа такава под главата, през нощта се изхлузва от нея по средата на леглото , от което вадя изводи, 4е на този етап не му е удобна такава. Може ли на 4овек да му стане нещо от неизползване на възглавница- не говоря за такова малко дете, а в по-голяма възраст?



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано10.03.11 15:12



Лора спи с възглавница от доста време вече - сама си поиска... бебешката й беше много удобна, но вече й е малка... дунапренена или анатомична възглавници не са вариант, защото тя най-често спи по корем, като в/у възглавницата се позиционира още от гърдите нагоре... сега е с една детска, но с нормален (голям) размер - просто е много ниска и явно й е страшно неудобна, защото си я прегъва на 2, за да я докара на височина... следващата по височина е моята - тя със силиконови топчета, но й идва височка, а всичките ни останали възглавници са още по-високи от нея...
ох...
пухени възглавници имаме и ние и по магазините има навсякъде, но всички, които аз съм виждала са с микрофибърна калъфка, а от микрофибъра детето се поти като галопиращо конче... ако някой знае къде да намеря пухена възглавница с памучна калъфка - веднага отивам да я купя...


божеееееее... колко можело да се изпише за една възглавница....



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.03.11 15:33



Инсе, без да имам идея какви са тези пухени възглавници, не може ли да ушиеш един памучен калъф и да натъпчеш пуха вътре?
Яна спи на една бебешка възглавница, но не от най-малките бебешки - взехме я от съвсем обикновен детски магазин. А като я избута от леглото, спи и без възглавница. Не съм забелязала да й е проблем, аз преди около година се сетих да й сложа, преди това спеше без нищо





Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано10.03.11 22:58



Декстър, зна4и да не го мисля, щом Яна толкова време е изкарала без възглавница. Не съм се притеснила, просто си мислех кога ли им идва отвътре желание да подложат нещо под главата.



Тема Re: у нас пак е весело...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.03.11 00:34



декс, изобщо не съм се сетила да сменя калъфката

благодаря за идеята

ранди, лора сама си поиска когато беше на година и половина някъде... преди това имаше "възглавница" от калъфка със сгъната на 2-3 пелена вътре, защото много се лигавеше и вечно й беше мокър чаршафа...



Тема въпроснови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.04.11 11:58



мами, въпроса ми е може ли да се съхранява приготвена и пасирана попара за 2 дни в хладилник или е годна само за моментална консумация - никога досега не ми се е налагало да нося такова нещо със себе си...





Тема Re: въпроснови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано06.04.11 12:42



Ако е с мляко не е желателно си мисля, но ако е сухар+вода...не виждам пречка, само дето вкусово това няма да пирилича много на попара. Не става ли да си вземеш сухар или препечен хляб и на място да добавиш парче сирене и топла вода или чай?



Тема Re: въпроснови [re: incendio]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.04.11 15:43



От един път не боли... щом се налага







тинтири-минтири

Тема Re: въпроснови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.04.11 21:12



няма как да я пасирам там на място...
май ще се ориентирам към нещо готово





Тема Крисчо проходи!:)нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано26.04.11 10:58



Изненадващо за всички ни, точно на Великден, Топчо се отпусна на детската площадка и подгони дечурлигата

Вече не иска да чуе за проходилка или пък да го носят на ръце - да му мисли кръстчето ми Погача ще ядем като се върнем от Корфу обаче, да проходи като хората!Снощи успях и да го пострижа малко, офъках му къдриците и сега вече е едно малко мъжле!





Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.04.11 11:01



Ей, браво на момчето - да тича силно и по-малко да пада

!



Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.04.11 11:01



Честит ви Прощъпулчо

Уверено, все в правилната посока да го водят краката !!!



Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.04.11 11:36



бравоооо





Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано26.04.11 11:47



Честито ходещо юначе, Миш!



Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.04.11 11:56



Честити ви крачета! Само напред!!! И да пуснеш някоя снимка на изправеното самостоятелно момче, покрай тия от Корфу...





Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано26.04.11 13:53



На хубав празник е проходил любимеца ми ;) Сега аз му пожелавам яки крачета освен на него и на мама - да се гонят взаимно





Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: Nasinda]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано26.04.11 14:30



Браво на момчето!Да върви уверено и смело напред!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано26.04.11 14:58



Честито! Сега като проходи все на хубави места да ходи, а и вие покрай него



Поздравления за Корфу, да си прекарате страхотно, и ние сме в Гърция, но от 1 юни



Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано27.04.11 08:57



На хубав ден е тръгнало момчето. Смело напред да върви и да стига мечтите си





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.05.11 14:35



Девойки, на де4ко му растат ве4е цяла ве4ност ку4ешките зьби и кьтниците , поне от 2 месеца избиват и още не са се показали изцяло. Става дума за 5-6 зьба едновременно.
При вас как беше в това отношение?



Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.05.11 00:17



Честито!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.05.11 10:35



много са гадни кучешките.. бавно излизат и много болят...

аз пък да се похваля, че от вчера дреболинчето си има зъбче - 5 месеца я мъчи това зъбче и най-после излезе с много рев и малко кръв...
мацки, щом първото зъбче е такъв кошмар, изобщо не ми се мисли какво ще е нататък





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.05.11 11:35



Хахаха това със зъбите при Наси се развиваше така...той се лигави и е супер кисел, баща му пита какво му е...аз отговарям- избива му зъбче...баща му учуден- е кой зъб избива вече 48-ми ли...


Не усетих само последните два или три...другите обаче ги усетихме кошмарно на моменти



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.05.11 14:49



Айде, 4естито зъб4е и дано другите да не ги усетиш.

Моят де4ко не е имал проблем със зъбите, може би само с един кътник досега, но ми стана странно колко бавно пробиват последните за момента, имам 4увството, 4е не са мрьднали в растежа си през последния месец.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано03.05.11 00:17



Честито зъбче !!! Дано другите да излизат по-леко !



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано09.05.11 10:56



Честито първо зъбче! Дано само това е било трудното, а другите да не ги усетиш!







Тема Re: Крисчо проходи!:)нови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.11 23:01



Честити крачета на малкият чаровник, да го нацелуваш от мен





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.11 23:02



Сьщото...

много болезнено за Саша и МНОГО мрьнкане!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.05.11 23:03



Ох, милата...да й е честито зьбчето на бебунка

стискам палци това да е най-тежното, другите да не ги усетите изобщо



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: bggal]  
Автор snich (top4o)
Публикувано09.05.11 23:52



От 4-ти Май и Норчето си има зъбче

Една вечер будуване и малко сополи ни коства това зъбче,но смятам ,че беше леко вадене на зъб
На едни приятели хлапето вади страшно трудно зъби - Т,обриви,сополи на абсолютно всяко зъбче На всичкото отгоре зъбчетата видимо излизат над венеца,но не пробиват кожата Като пробият чак кръв тече И понеже младежът е на почти годинка и доста активно вади зъби,познайте дали някой спи у тях Направо са се поболели вече - нито гелчета,нито хомеопатия .... нищо не помага да стане процеса по-лек Ако се сетите за някаква хитринка,свиркайте!



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: snich]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано10.05.11 02:44




Това предизвика фурор у нас. Ники от всички подаръци вчера, днес си игра цял ден само и единствено с тези дървени блокчета. Реших да ги прибера и започнах да ги подреждам и зяпам ТВ в същото време.....абе мъка си е...Без да гледаш картинката на кутията и аз се озорих...иначе не се побира. Перфектен подарък за 2 г. Очарована съм.
Сега се сетих за епизод на д-р Хаус дето обучава щерката на Къди за изпит в някаква реномирана /хаха, елитна де/ забавачка. Подобна бе играчката като гореспоменатата.

Редактирано от нeмиpницa на 10.05.11 02:52.



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано10.05.11 11:01



Честито зъбче и на Норчето! И другите ви пожелавам да не ги усетите







Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.05.11 21:16



няма хитринки - и на моето хомеопатия не действа... панадола облекчава мъничко, но гледам да го давам само в краен случай....



Тема с дреби...нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.05.11 23:42



... днес бяхме на консултация

джудженцето ми е качило цели 350гр. този месец и е 6,250кг но пък на височина доста е дръпнала 74см.
За съжаление кърмата ми драстично намаля преди няколко седмици и започнах да я дохранвам с АМ - преди не искаше да пие нищо подобно, но явно си е било гладно дребосъчето и вече си пие с охота...

в понеделник я водих на гастро. по препоръка на педиатърката и онази .... е написала, че детето е с остро изоставане в растежа в следствие на недохранване педиатърката днес се скъса от смях, а аз от ужас - как не я е срам да пише такива глупости



Тема Re: с дреби...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.05.11 00:07



Пълни дивотии приказват тия доктори!


Много си е добре детето...манекенка!



Тема Re: с дреби...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.05.11 14:22



Леле, сигурно не е никак приятно да про4етеш подобни "диагнози" за собственото си дете!

В крайна сметка майката усеща най-добре как вьрвят нещата.
А за кьрмата- щом не става номера с увели4аване на коли4еството й, АМ сьщо е добра алтернатива, важно детето да е сито.



Тема Re: с дреби...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.05.11 11:29



Тази лекарка си заслужава една цветуща българска .....


Но като знам ,че и моето го изкарват недохранено,а то е 7,750 ..... луда работа Важното е децата да се чувстват добре,а то това се вижда и с просто око !



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано06.06.11 18:38



Вчера направихме престъпулка на Крисчо - хвана се за лекарските слушалки, химикала и черпака

Понеже го съчетахме с барбекю послучай РД на таткото, мъжката половина реши, че ще лекува махмурлиите с подходящите манджи, а женската половина, че ще бъде лекар по лечебно хранене - понеже в последно време ни е на дневен ред!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.06.11 07:45



хахахаха
каквото и поприще да си избере да го носят крачетата само напред и нагоре





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано07.06.11 08:47



явно ще е дейно детето ще се занимава с различни неща





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: mishellinna]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.06.11 09:43



Хахаха хареса ми обяснението за избора :)))



Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.06.11 16:43



Да ви е жив и здрав!!! Каквото и да избере, успешно да е и на пътя с предизвикателствата да се справя!!!





Тема Re: Бебешка тема за цвят...нови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано07.06.11 23:10



Честито ви прощъпулче!!!

Може и двете да специализира,че да се грижи за семейството




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.