Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Детегледачка? :)нови  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано18.01.11 11:29



Здравейте, мили мами!

Отдавна не съм писала, но от известно време насам имам остър недостиг на време, както предполагам, и много от вас :)) Както и да е - бързо лети времето и наближава денят за завръщане на работа - а именно след около 2 месеца :(( Търся си детегледачка на бебока, защото към момента нито е добре за него, нито пък изобщо мога да го вкарам в ясла. Евентуално наесен се надяваме да го вземат (демек, бъдеще неопределено време) :)) Но дотогава ми трябва проверена жена да гледа бебока. Аз ще тръгна а работа като навърши 1 годинка, т.е. търся човек да гледа едногодишно :)) Ще съм ви благодарна, ако можете да ми препоръчате човек. А също така и да ме ориентирате какво заплащане трябва да приготвя, защото нямам никаква представа - от познатите ми никой не ползва услугите на детегледачки и нямам идея :((

Поздрави и предварително благодаря!!!! :))



Тема Re: Детегледачка? :) [re: Luna Chocolata]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано20.01.11 17:57



Мои познати даваха преди 2 години 500лв. на детегледачка, ще ги питам за координати. Ние също може да се нуждаем от такъв вариант. Натискат жена ми да се връща на работа през май, а в яслата, където имаме шанс да запишем малката (2-ри номер сме в списъка на подалите молба), ще приемат децата през септември.



Тема Re: Детегледачка? :)нови [re: Luna Chocolata]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано26.01.11 20:07



Много е относително това с детегледачката . От кой град си ? Аз съм детегледачка , от София съм , люлин .Когато е заплащане за цял ден , пълен месец , ти излиза по- евтино , отколкото почасово . За един месец ти излиза към 600 лева - от 8 до към 17и 30 18 часа. Ако е почасово за 2-3 максимум 4 часа е по 4 лева на час . Зависи и от кой квартал си - в по бедните квартали се плаща по- евтино . Тузарските като бояна , лозенец , манастирски ливади , владая и другите може и до 800 да стигне . Не го разбирам това , щото и в богатите квартали живеят по-бедни хора / просто имат наследствена къща от време оно примерно /. По-изгодно ще ти е да е жена от квартала за да не и плащаш билетите . Полага и се на ден едно кафе и едно ядене / обяд / . Аз примерно си намирам дечица от нашия район / да са блокове близки до нашия / , за да ги гледам вкъщи . Според това с колко свободно време сутрин разполагат родителите или те ми водят детенце или аз отивам в тях , изпращаме ги на работа вземаме си необходимите неща за през деня , заключваме и си отиваме вкъщи . Вечерта идват родителите вземат си детето , ключа и изцапаните / напикани дрешки и утре ден пак така . Когато детенце е болно си го водя на лекар , давам си му лекарствата и нямаме проблеми , за да не се налага майката да излиза болнични . При мен отпадат примерно кафето и обяда .
Дано съм била от полза .



Тема Re: Детегледачка? :)нови [re: бaбa 3aйka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.01.11 09:36



Аз кат отърсих детегледачка имах една жен ав интервюто, която искаше да гледа детето в къщат аси, но мен този варинят не ме устройваше, та всички играчки, дрехи и прочие си е у нас, няма всеки път да е преселението на народите. От друга страна на интервюто ми се появи жена, която имаше невероятни изисквания - заплата 800лв на месец з апълен работен ден, кабелна, обедна почивка и блока да е близо до голям булевард .... ненормални всякакви, но за мен 800лв са много пари. Аз плащах на моята 360лв за половин работен ден, идваше в къщи, гледаше детето, консумираше всичко, което имаше в хладилника ни или виждаше (не го е правила, но беше в правото си), чат пат гладеше, миеше чините, докато детето спеше подреждаше на своя глава, без да съм я карала. Невероятна жена просто. Като начало търси жена 40-55г. максимум, за да има сили да тича след детето, не само да пъшка или да я мързи д астане от сериалите и да погледне дечко.





Тема Re: Детегледачка? :)нови [re: jana]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано27.01.11 11:33



Ако има някой който да ми даде толкоз пари не бих ги отказала, но наистина са много . Иначе няма велико преселение на народите . Само 2-3 комплекта дрехи и памперси ако е бебе . Аз попринцип винаги съм имала играчки в нас , щото мойта щерка много обича плюшените играчки , та сме вземали само по 2-3 играчки , които дечко си избере . Да мила съм чинии примерно и съм простирала , не защото са ме карали , а щото ако гледам бебе и то още спи , мога да го направя докато го чакам да се събуди . Аз за това си намирам дечица от нашия район , да не ни е трудно на мнен ина родителите с воденето на детето . А и при мен е добре да се гледа детенце щото винаги има поне още един човек в къщи и на детето повече хора му обръщат внимание . А и е по-важно дечо да си хареса гледачката а не родителите . Първото дете което взех на шега /децата ми тогава бяха ученици в малките класове / от горе долу 10 детегледачки с които се срешна майката си хареса мен . А беше на 5 месеца . Когато стана на половин годинка майката тръгна на работа и аз го взех , в началото първите 4-5 дни го гледах в тях , после започнах да го водя в нас като нагости за по половин един час , и след седмица вече си го гледах в нас . Сега е втори клас , да ми е жив и здрав и продължава да си идва в нас , щото много му харесва .

Редактирано от бaбa 3aйka на 27.01.11 11:36.



Тема Re: Детегледачка? :)нови [re: Luna Chocolata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.01.11 20:46



Писах ти на лични





Тема Re: Детегледачка? :)нови [re: Luna Chocolata]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано01.02.11 18:01



Мерси на всички, които ми дадоха координати и препоръки, скоро ще предприема и разпитвателно - уточнителни действия към някои от представените телефони и имена ;))

Единствено сумата от 600 лева ми се вижда малко солена, но при положение,че частната ясла е 500 едва ли мога да очаквам друго :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.