Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Минутка за лаф!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 12:46







Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.01.11 13:03



Брех, докато се мотая и тя предната тема заключена под носът ми...Не ми се случва за сефте де!

Да Ви почерпя, днес остарявам с още една годинка! Дали съм помъдряла Господ ще каже. Улавям се, че сега се радвам на дребни неща като да подкарам кола с обратен волан като малко дете на сладолед!



Заповядайте, да Ви е сладко! Това е само за вас!




Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 13:16



Хе хе май ми стана навик със заключването под носа ти

. Да си ми жива и здрав, все така упорита в мечтите и делата, много обичана и обичаща от тримата мъже в къщи.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.01.11 14:13



4естито, Нем! Да ти е упойващо-сладьк живота, подобно на Бейлис!


Да си здрава и щастлива и вси4ко да ти е наред в ли4ен и семеен план! Весел празник!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано17.01.11 14:43



Весел празник и празник да са ти всички дни с твоите любими хора. Много здраве и да се сбъдва всичко, което си пожелаеш





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.01.11 15:04



Честито! Да си жива и здрава!
Весел празник!





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Eмитo (някаква такава)
Публикувано17.01.11 15:22



Хейййййййй, девойко!!!
Не мога да те издиря, за да ти честитя рождения ден, бе! ))))))
Да си ми жива и здрава и все такава "Немирна"! ))))
Радвам се, че успях да открия място, където поглеждаш и ще можеш да получиш целувките от далеееееееееечна Варна! )))
Целувки на теб и на момчетата ти!
Весел празник!
мама Джо **********

Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема за Кармолис-анови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.01.11 15:28



на опаковката на моя пише РАЗТВОР - голямата опаковка е 80мл.

от това, къде е написана препоръката, че е за деца над 12г., аз също съдя, че се отнася само за оралното приложение... предполагам, че е заради високото съдържание на спирт! В народната медицина правят разтривки с камфоров спирт - тай е за деца над 5г., и дори бебета разтриват с ракия...
за да предпазя кожата на Лора задължително след баня я намазвам обилно с масажно олио (аз и без това си я мажа редовно, защото водата ни е страшно твърда), изчаквам да попие хубаво и чак след това разтривам ходилата, гърба, гърдите (без пъпчиците), шията до ушите и челото в началото на носа и над веждите (където са синусите)... слагам по 2-3 капки навсякъде, само ходилата и гърба разтривам с по 10ина...

миналата седмица от четвъртък до събота успях да се преборя с поредните гадни задни сополи (и давещата кашлица от тях) с които се сдоби в градината + почистване на нослето с маример и капки (среърна вода и клеева тинктура 10:2) сутрин и вечер...

веднъж разтрих и Каролина, когато беше на 3м. и се обзаведе със сополи 3 дни преди ваксината

на следващия ден нямаше и следа от сополите... може и да е случайно...

за бомбоните не зная - не съм ги давала на детето - аз ги смуча, когато ме заболи гърлото - според мен това, което е вредно в тях е аспартама - пише си го на опаковката - иначе нямат ограничение във възрастта...

я кажете, моля, какъв е този сироп от бъз?!?!?!?!?!?!



Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 16:05



И разтриваш вечерно време преди лягане, нали? Ще го пробвам звучи много добре, а и моято обожава масажите


сок от бъз ..
12 л вода, 20 съцветия от бъз, 2 лимона, 2 кг захар, 1 пакетче лимонтозу
Бъзът се накисва във водата заедно с лимоните, нарязани на парчета. Оставя се да престои 24 ч и се прецежда. Прибавят се захарта и лимонтозуто и се бърка, докато захарта се разтопи. Прецежда се и се налива в бутилки. Оставя се да престои 20 дни на студено



Тема Re: за Кармолис-анови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 16:13



Виж какво намерих . имало и друг начин
всяка есен започвам да вземам зърна от бъз/храст със малки черни зрънца/Това ми го препоръча лекар.
Зрънцата се берат, измиват и съхраняват във фризер/имам рецепта и за сироп, но това е по-лесния вариант/.
Започва се в края на есента.Сдъвкват се всяка сутрин на гладно, половин час преди закуска.Ако вземаш за пръв път започваш с 5 зърна, като всеки ден увеличаваш по едно, докато станат 20 и продължаваш всяка сутрин с 20 зърна и така до пролетта.
Безплатно и много ефикасно.Вече доста хора покрай мен си стимулират имунитета по този начин.Грипа, който взех от децата го изкарах с дращене на гърлото два-три дни.Само ядох лимон, намазан с мед.
Между другото, тази рецепта за бъза става и за деца.За дъщеря ми, която е на 3г.дозата е не повече от 5зърна.Ако някой се интересува за дете на друга възраст мога да попитам лекарката.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.