Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Минутка за лаф!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 12:46







Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.01.11 13:03



Брех, докато се мотая и тя предната тема заключена под носът ми...Не ми се случва за сефте де!

Да Ви почерпя, днес остарявам с още една годинка! Дали съм помъдряла Господ ще каже. Улавям се, че сега се радвам на дребни неща като да подкарам кола с обратен волан като малко дете на сладолед!



Заповядайте, да Ви е сладко! Това е само за вас!




Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 13:16



Хе хе май ми стана навик със заключването под носа ти

. Да си ми жива и здрав, все така упорита в мечтите и делата, много обичана и обичаща от тримата мъже в къщи.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.01.11 14:13



4естито, Нем! Да ти е упойващо-сладьк живота, подобно на Бейлис!


Да си здрава и щастлива и вси4ко да ти е наред в ли4ен и семеен план! Весел празник!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано17.01.11 14:43



Весел празник и празник да са ти всички дни с твоите любими хора. Много здраве и да се сбъдва всичко, което си пожелаеш





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.01.11 15:04



Честито! Да си жива и здрава!
Весел празник!





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Eмитo (някаква такава)
Публикувано17.01.11 15:22



Хейййййййй, девойко!!!
Не мога да те издиря, за да ти честитя рождения ден, бе! ))))))
Да си ми жива и здрава и все такава "Немирна"! ))))
Радвам се, че успях да открия място, където поглеждаш и ще можеш да получиш целувките от далеееееееееечна Варна! )))
Целувки на теб и на момчетата ти!
Весел празник!
мама Джо **********

Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема за Кармолис-анови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.01.11 15:28



на опаковката на моя пише РАЗТВОР - голямата опаковка е 80мл.

от това, къде е написана препоръката, че е за деца над 12г., аз също съдя, че се отнася само за оралното приложение... предполагам, че е заради високото съдържание на спирт! В народната медицина правят разтривки с камфоров спирт - тай е за деца над 5г., и дори бебета разтриват с ракия...
за да предпазя кожата на Лора задължително след баня я намазвам обилно с масажно олио (аз и без това си я мажа редовно, защото водата ни е страшно твърда), изчаквам да попие хубаво и чак след това разтривам ходилата, гърба, гърдите (без пъпчиците), шията до ушите и челото в началото на носа и над веждите (където са синусите)... слагам по 2-3 капки навсякъде, само ходилата и гърба разтривам с по 10ина...

миналата седмица от четвъртък до събота успях да се преборя с поредните гадни задни сополи (и давещата кашлица от тях) с които се сдоби в градината + почистване на нослето с маример и капки (среърна вода и клеева тинктура 10:2) сутрин и вечер...

веднъж разтрих и Каролина, когато беше на 3м. и се обзаведе със сополи 3 дни преди ваксината

на следващия ден нямаше и следа от сополите... може и да е случайно...

за бомбоните не зная - не съм ги давала на детето - аз ги смуча, когато ме заболи гърлото - според мен това, което е вредно в тях е аспартама - пише си го на опаковката - иначе нямат ограничение във възрастта...

я кажете, моля, какъв е този сироп от бъз?!?!?!?!?!?!



Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 16:05



И разтриваш вечерно време преди лягане, нали? Ще го пробвам звучи много добре, а и моято обожава масажите


сок от бъз ..
12 л вода, 20 съцветия от бъз, 2 лимона, 2 кг захар, 1 пакетче лимонтозу
Бъзът се накисва във водата заедно с лимоните, нарязани на парчета. Оставя се да престои 24 ч и се прецежда. Прибавят се захарта и лимонтозуто и се бърка, докато захарта се разтопи. Прецежда се и се налива в бутилки. Оставя се да престои 20 дни на студено



Тема Re: за Кармолис-анови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.01.11 16:13



Виж какво намерих . имало и друг начин
всяка есен започвам да вземам зърна от бъз/храст със малки черни зрънца/Това ми го препоръча лекар.
Зрънцата се берат, измиват и съхраняват във фризер/имам рецепта и за сироп, но това е по-лесния вариант/.
Започва се в края на есента.Сдъвкват се всяка сутрин на гладно, половин час преди закуска.Ако вземаш за пръв път започваш с 5 зърна, като всеки ден увеличаваш по едно, докато станат 20 и продължаваш всяка сутрин с 20 зърна и така до пролетта.
Безплатно и много ефикасно.Вече доста хора покрай мен си стимулират имунитета по този начин.Грипа, който взех от децата го изкарах с дращене на гърлото два-три дни.Само ядох лимон, намазан с мед.
Между другото, тази рецепта за бъза става и за деца.За дъщеря ми, която е на 3г.дозата е не повече от 5зърна.Ако някой се интересува за дете на друга възраст мога да попитам лекарката.




Тема Re: за Кармолис-анови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.01.11 22:40



разтривката е вечер - след това муш в леглото на топло



благодаря за рецептите - първия сок, едно време го правеше дядо ми - обожаваме го, но вече няма кой да ни набере бял бъз...
а иначе за черния бъз, винаги съм мислела, че зърната са отровни може да го пробвам когато спра да кърмя, а после и на децата...



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.01.11 00:07



дребоЛинчето днес удря петата месечинка и за нейно здраве лека почерпка





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.01.11 00:22



Охооо, браво на дреболин4ето! Много бързо ги навъртя тези 5 месеца!



Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.01.11 08:19



Моят сироп от бъз е по друга рецепта - зърната се измиват, изчистват и се редят в буркан - 1 ред бъз, 1 ред захар - до напълването на буркана (или до свършването на бъза). Това нещо ферментира на слънце 15-30 дни и сокът се пие - по 1 чаена лъжичка на ден.
Има няколко рецепти из нета, където е описана точната технология, виж това


На мен ми го даде приятелката ми, според нея много добре влияе на децата й. Но Яна отказва да го пие, увещаваме се по цял час, като го лапне, има напъни за повръщане . Още не съм се отказала, мъча я, но вече нямам нерви. А вчера я върнаха от градината - имала храчки в трахеята и сополи, добре било да се седи няколко дни в къщи и да си пие сиропа за кашлица.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.01.11 08:20



Честито и от мен, на патерица

! Пожелавам ти да продължаваш да се радваш на дребните неща, защото те са (както прочетох наскоро), които правят живота велик и невероятен .



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.01.11 09:10



Хе хе айде честита и месечинка. Все такава кротушана и усмихната да е беба



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.01.11 09:50



Малка сладка и тя порасна :)))



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.01.11 09:55



Честита месечинка на дребка Лина! И по този повод - някоя и друга снимчица няма ли да и пуснеш?! Или ако съм ги пропуснала - кажи къде са







Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.01.11 09:56



ЧРД, Нем! Бъди все така щастлива и много обичана и слушана от мъжкото царство в дома ти!







Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.01.11 09:59



Зърната на черния бъз, респ.сиропът, наистина могат да бъдат отровни, ако се превишава препоръчаната доза!!!!





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.01.11 10:03



да расте все така любопитна към света, че на снимките е все с един такъв поглед





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.01.11 10:05



На патерица честит рожден ден! Много късмет там където сте и винаги позитивно настроена бъди :)



Тема Re: за Кармолис-анови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.01.11 13:50



декс, по най-проста логика храчките би трябвало да са се образували от стичащи се в гърлото сополи - тогава защо сироп?! капките за нос се стичат по същия път, а не сиропа...





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.01.11 13:54



благодаря на всички


миш, след коледните във фейс-а други не съм качвала - ще се поправя тия дни
гале, любопитна е много меко казано



Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.01.11 14:00



Инсе - не знам.... Докторката каза, че няма нищо в дробовете, не било бронхит, ами трахеолит (или нещо от сорта). Тя искаше Суметролим да изписва, аз казах, че не съм навита. За още няколко неща предложи, аз отказах, накрая се съгласих за сиропа и за капките в носа, които са смес от Виброцил и Макситрол (антибиотични). Само дето забравих да питам колко време да прилагам лечението. Яна почти не кашля, останаха само сополите. Но била заразна за другите деца и трябвало да си седи няколко дни в къщи. Към четвъртък-петък ще я заведем някъде да я преслушат, за второ мнение.
Мъка ми е с тези доктори, не мога да намеря вариант, който да не включва студен тесен коридор, пълен с болни хора и чакане с часове. Сега мисля да проверявам в една детска клиника, да видим какво ще излезе....



Тема Re: за Кармолис-анови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.01.11 14:24



ох... то не е една беля... дано се оправи



Тема Re: за Кармолис-анови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.01.11 08:53



Тези капки и едните и другите съм ги слагала доста пъти, но не повече от 5 дена



Тема Re: за Кармолис-анови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано19.01.11 09:09



Благодаря, Галя :), чувала съм, че по принцип капките за нос не трябва да се слагат повече от 5 дни, явно ще се придържам към общото правило. Утре все пак ще я заведем да я преслуша и друг доктор, та пак ще питам.



Тема Re: за Кармолис-анови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.01.11 10:45



В тази връзка да ви питам...ние от събота сме на Зинат, заради гнойната ангина. Личната каза да взимам и втора, защото едното шише ще ни стигне за 5-6 дни... Понже това ни е първи антибиотик се чудя дали наистина да му го давам поне 9-10 дни или да си спестя втората опаковка?!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано19.01.11 10:55



Честито на патерици! Да си здрава, упорита, търсеща, обичана и щастлива със семейството си, където и да се намирате!
Любимото ми питие, мммм






Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано19.01.11 10:59



И на дребинка честита месечинка! Да я нацелуваш, да расте здрава, усмихната и красива!!!




Тема Re: за Кармолис-анови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.01.11 11:03



От кумата ми знам (тя е лекарка), че АБ се дава 5, 7 или 10 дена. И винаги го спазвам мин 7дена, а когато е по-сериозно и 10дена. Личната е на същото мнение. Аз бих давала поне 7 дена за ангината

От АБ-тата, които съм давала само Сумамеда е докато свърши опаковката.



Тема Re: за Кармолис-анови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.01.11 11:23



албенка, давай...
аз съм категорично против антибиотиците, но ако детенце не ти е оздравяло напълно, ако го спреш сега може да се влоши отново и вместо веднъж 10 дни да стане така, че трябва да му даваш 5 + 10...
на мен това си ми е като "обица на ухото" след бактериалната инфекция на Лора преди година и половина, когато не се оправи, получи алергия към антибиотика и лежахме в болница, където изкара още 2 седмици курс антибиотик и какво-ли-още-не в добавка...

та тогава направи 25 дни на антибиотици с прекъсване от 3 дни м/у 5ия и 6ия прием



Тема Re: за Кармолис-анови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.01.11 13:02



То и аз съм против, но когато се налага...


Благодаря ви за съветите, момичета!



Тема Малко хелпнови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 10:08



Мами на момичета, правя едно проучване и ме интересува вие бихте ли се възползвали от услуга по домовете за правене на прически на девойките ви? Без подстригване, просто прическа преди някакъв повод (по-така)





Тема Re: Малко хелпнови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 10:59



аз лично не





Тема Подарък за момиченови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 11:04



Мами ще ходим на РД на девойка май на 4-ри става (или три). С какво играят толкова малки момичета

, вашите деца с какво се занимават? Дайте някоя идея

Преди ми беше трудно да избирам подаръци за момчета, но в последните 7 години май основно такива съм купувала и съм забравила момичешките игри



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 11:11



Полипокет комплектите, малките понита, някакъв комплект за гримиране или просто отиди в Джъмбо и се хвани за нещо, на тязи възраст всичко им е безумно интересно.





Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано20.01.11 11:38



Има хубави книжки с магнити - страниците са дебели и магнитни и по тях могат да се лепят магнитните картинки. Има и с числа, ако детето се интересува. Също има и едни магнитни кукли с магнитни дрехи, за обличане.
Също и лунният пластелин (не пясък!) е хубав. Може и някоя кукла от филмчетата на Дисни, напоследък Рапунцел била актуална





Тема Re: Подарък за момиченови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 11:56



добре ме подсети за тези книжки

мерси



Тема Re: Малко хелпнови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 12:02



ооо дааааа....
страшно ми е трудно да отделя време за всичко преди важно излизане... ако има кой да направи косата на Лора, докато аз се обличам би било просто прекрасно... на приятна цена, разбира се - 50 - 100лв никога няма да дам за връзване на ластици на 3-годишно



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 12:09



кукла - на това се радват най-много - и/или книжка с приказки, с колкото се може повече принцеси...
дрехата не е подарък за детето, а за родителите!



Тема Re: Малко хелпнови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 12:11



Да говорех за цена доста по-ниска цена естествено и за по-официални прически





Тема Re: Подарък за момиченови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 12:11



ако някой подари гримове на Лора ще се хвърля от някой висок етаж





Тема Re: Малко хелпнови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 12:12



да да да



Тема Re: Подарък за момиченови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано20.01.11 12:15



Освен ако не е рокля на принцеса

!



Тема Re: Подарък за момиченови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 12:40



абсолютно





Тема Re: Подарък за момиченови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 13:04



по повод гримовете

Бащата на момиченцето, на което ще ходим на РД разправял, че неговите родители подарили на детето за НГ "Кифларник". Всички учудени го гледали и накрая се наложило той да обясни какво представлява - масичка и неща за гримиране



Тема Re: Подарък за момиченови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 13:05



а още една хубава идея





Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 13:08



Гал купете й килима за рисуване .... има ги а като пано за стената



Редактирано от jana на 20.01.11 13:09.



Тема Re: Подарък за момиченови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.01.11 13:33



брей какви интересни работи има.

Явно трябва да се вглеждам по-добре по рафтовете



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.01.11 13:41



А балетни рокли4ки дали се продават- сещам се за такива, когато купувах на племенницата ми от H&M?



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 13:59



ххааааааааааааааааааахахахахахахахахахахахахаха





Тема Re: Подарък за момиченови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.01.11 14:39



За каква сума става въпрос?
1. героиня на Дисни. При нас е хит Ариел със свирещ медальон на шията и една фея от Тинкърбел със светещи крила. Тя върви комплект с шал , шапка и ръкавици и е 30 лв. в джъмбо в огромна кутия.
2. мозайка, или рисуващата Дейзи дудъл
3. Зу-зу петс, ама ако купуваш и къщите излиза много скъпо.
4. Пластелиновите зъболекар и фабрика за сладолед...ама те са към 50 кинта...
5. Някое пони....



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.01.11 15:50



Тоби има такава магнитна книжка с "Колите", голяма игра пада. Други идеи не мога да давам за момиченца



За много години на всички!



Тема Re: Подарък за момиченови [re: incendio]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано20.01.11 15:59



В отговор на:

ако някой подари гримове на Лора ще се хвърля от някой висок етаж




Аз същооо

По този повод полудях миналата седмица, в която взимайки Аля от градина тя цялата блестеше, а ноктите и бяха безумно лакирани с най-гадния лилав цвят на света . Направих забележка на учителката.....Учудвам се как родителите изпращат 5 годишни деца на градина с комплект гримове.......Аз ли съм консерва не знам!



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано20.01.11 16:00



Гале, аз с удоволствие подарявам дървени магнитни дъски за рисуване с тебешир + комплект магнитни цифрички и буквички. Хем се забавляват, хем рисуват, хем проявяват интерес към азбуката и цифрите



ето за такава говоря:


Ако ти хареса идеята пиши ми, да ти кажа от къде да ги вземеш на нормални цени, но като цяло варират от 30 до 50 лв. Според мен много си заслужава!

Редактирано от Nasinda на 20.01.11 16:06.



Тема Re: Подарък за момиченови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 16:09



Оооо не си, аз съм твърдо против лакирането.. няколко пъти Ния ми подхвърли идеята, но тя бе погасена още в зародиш. Най-много когато имам време рисувам цветенца на 2 от пръстчетата й и това е. От козметиката тя е фен ан едни парфюмчета на дисни и задължително балсамите за устни





Тема Re: Малко хелпнови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.01.11 16:54



ДА, абсолютно!




Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.01.11 16:55



Тоалетка с огледало и гримове - пластмасови, разбира се! Тотален хит в момента!




Тема Re: Подарък за момиченови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.01.11 16:58



Наси, страхотни са. И децата имат, обаче такова цапане пада с тези тебешири.....Не ти е работа да чистиш после паркета или килима. За постилане отдолу - нито найлон се задържа, нито мушама, нито стар чаршаф.
Аз само на терасата през лятото им разрешавам да рисуват на нея.




Тема Re: Подарък за момиченови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.01.11 18:12



и при нас е така с тебеширите - само навън, а там на моето и комшийчетата им е по-интересно да рисуват по плочките и асфалта, отколкото на дъска...



Тема Re: Подарък за момиченови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.11 22:44



И дребната има същата дъска за рисуване с тебешир, от другата страна с фулмастер и от трета страна с водни бои ... ей така си седи. Тебешира наистина се рони много. Тя засега ползва само водните бои и фулмастерите. Буквичките където се лепят са много добри, но за по-голямо дете, което пази. На Ния отдавна предназначението им е в детските тигани по формата на манджа





Тема Re: Подарък за момиченови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.01.11 09:23



не си

и аз съм против.



Тема Re: Подарък за момиченови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.01.11 10:49



Тоби доста си играе с буквичките и цифричките. Тебеширите верно се ронят, но има дъски, които са примерно магнитни за буквички от едната страна, от другата за писане с флумастри, те са хубави според мен.



Тема Re: Подарък за момиченови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.01.11 11:26



Идея - каквото и да е, стига да е розово, лилаво или да лъска

.

За мен най-универсалният подарък са едри мъниста, с които да си ниже гривни, гердани и т.н., Детска кутия за бижута, хубави шнолки, фиби, джвъчки за коса, шаблони за рисуване, стикери и пр.



Тема Re: Подарък за момиченови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.01.11 11:38



На ситната дъската е такава - от едната страна с тебешир, от другата с флумастри. С флумастрите каква селяния стана...не е работа просто - всичките и мърлявщини и омазвания до днешна дата са ПЕСЕН в сравнение с това, което се случи тогава. Иначе дъската е забавна, но
1) поне на моето дете интересът към нея е чисто епизодичен
2) само я местя от ъгъл в ъгъл
3) използва се с тебешир, магнити или маркери - т.е. от трите варианта само магнитите са ми достатъчни
4) възнамерявам в най-скоро време да я заменя с обикновена магнитна дъска монтирана на стената + магнити - поне тук струва по-малко, ползва се и в училищна възраст
5) плюс е, че понякога играят с приятелките и на училище. Ама май само това поне от моя гледна точка.

Тоалетката за гримиране и тук е хит, но според мен това е скъп подарък, ако детето не е близка роднина.



Тема Re: да се оплачанови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.01.11 14:57



Току-що спечелих приза... какъв беше там, за изцепка на годината.
От много мислене и смятане кога точно да пътуваме с Тоби до България, така че да излезе най-евтино, в крайна сметка резервирах грешния полет. Вместо 19/02-01/03, резервирах 26/02-01/03, щото първоначално исках да се върнем на 26ти. Даже говорих с шефа да отпусне още два дни отпуска, за да спестя 80 евро, а накрая се набутах с 160 евро за да оправя грешката. На всичкото отгоре 60 от тия 160 евро ги платих за нищо. 60 е таксата за промяна на полет (по 30 на човек) плюс разликата в цената на самия полет (40 евро), но като цъкнеш на Промяна на полета излизат цъкнати и двата полета, само дето хич не ми мина през акъла, че ще ме таксува за промяна и на двата полета, при положение, че полета на връщане не съм го променила, явно е трябвало да ънкликна полена на връщане. Да му се не види


И си викам заслужавам сега да изпуша една цигара, нищо, че уж ги отказвам, измуфтих колежката, направо ми прилоша от тая цигара. Дано поне ми е за урок и не се изкушавам друг път.
Егати деня... егати новите технологии... толкова време се мъча да си оправя дебитната карта, така че да мога да плащам онлайн и така да се изложа при първото плащане... аман!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Eмитo]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.01.11 14:09



Благодаря Ви, девойки, за пожеланията за РД!
Чак сега намерих малко време да се намъкна тук, след вчерашното парти съм гроги. Но да ви се похваля, че се запалих да правя торти с фондан, т.к. тук една мизерна тортичка от този вид е от 80Е нагоре, а аз такива пари няма да дам посмъртно. Да не казвам, че нямат никакъв вкус, БГ тортите са супер сладки в сравнение с тези тук. Та запретнах ръкави, наврях се и четох в тортената тема в съседният форум седмица и резултата е налице. Хич не си падам по сладкарството, аз съм майстор на пържолите. Мъфини или сладкиши никога не съм правила. Онези коледни меденки от миналата година /бях пуснала снимка/ ги меси машината за хляб на една аверка. Та сега бе голямо предизвикателство тая ми ти торта. Да ви е сладко!


Редактирано от нeмиpницa на 22.01.11 14:10.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано22.01.11 14:16



Нем, тортата изглежда перфектна, голяма майсторка си! И при нас тортите са много скъпи, не си заслужават цената.

Ти на 20 ли стана?

Да ти е 4естито!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано22.01.11 15:22



резултатът е великолепен

. Как я направи украсата, много е красива и сполучлива



Тема Re: да се оплачанови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.01.11 17:17



съчувствам ти, флори...





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: galia71]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.01.11 21:40



Адаш, украсата е на ръка с оцветен айсинг и отгоре покритието е бял айсинг. Само крема вътре, масленият крем и розовите магнолии и листа съм правила аз, другото е готово купено от магазина.



Редактирано от нeмиpницa на 22.01.11 21:41.



Тема Re: да се оплачанови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано22.01.11 23:23



Кофти работа.
Поне следващия път ще си отваряш о4ите на 100, след тази грешка. С купуване на самолетни билети по Интернет 4овек наистина трябва да е много внимателен.



Тема Re: да се оплачанови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано23.01.11 17:26



Милата...след толкова сметки и планове...Ама се случва, какво да се прави...здраве да е!





Тема от сега съм се затюхкала...нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 15:49



къде да почиваме лятото...


някой може ли да препоръча симпатично местенце в гърция, където да е интересно за 4-годишно



Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.01.11 16:32



Ти кажи какви са ти изискванията, аз ще ти дам координати на изпитани местенца! Иначе на Халкидики, където и да отидете е рай!







Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.01.11 16:34



И аз зяпам офертите ама съм се насочила към турците. Инсе каквито и да са ти изскванията гледай да има пясък не чакъл по плажа ... мен това ми е голяма мъка





Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.11 18:30



нямам особени изисквания, освен:
да е на Халкидики, защото е по-близо
да е подходящо за малки деца, както населеното място, така и плажа и морето
да НЕ е пренаселено
цените да са нормални
ще ходим през юни



Тема Re: да се оплачанови [re: flor4eee]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано24.01.11 22:11



Много неприятно, дано това си остане последната изцепка за година

. Пък и ако го гледаш така "всяко зло за добро" може да е по-леко.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: нeмиpницa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано24.01.11 22:13



Честит Рожден Ден, Нем! Жива, здрава и щастлива!
Тортата е супер!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано24.01.11 22:16



Да се оплача.
От сряда почнахме да се разболяваме поетапно у дома

. Първо детето, после аз, накрая мъжа ми. Аз оздравях - уж, детето се оправя, мъжо най-последен се разболя - ама най-зверски - пневмония . Днес аз отново съм с хрема . Да ни е честито!
Не знам какво е това чудо, но е ужасно. Добре поне, че детето се отърва от АБ и караме само със сиропи за кашлица.
Пазете се както можете от гадните грипове, ужасно е. Такова нещо не беше ни се случвало.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 08:05



много е гадно и дано да се оправите бързо. Два пъти сме се тръшкали всички и най-кофти е когато се завърти грипа и се препредава вътре в семейството. Едният път докато не пихме всички АБ не се оправихме. Поне дечко да се стабилизира и да няма нови "изненади"



Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.01.11 09:18



Разгледай това, което ти пуснах на лични, ако не ти допадне, ще ти пусна още!







Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Solar Wind]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.01.11 09:24



Явно този грип е много тежък и дава усложнения. В офиса ни поне 30% са или бяха болни, да не говорим за децата.
Майка ми беше болна преди 2 седмици и все още влачи хрема и конюнктивит.






Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Solar Wind]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.01.11 09:26



Ужасно неприятно! Стискам палци да се възстановите всички бързо!



Редактирано от mishellinna на 25.01.11 10:03.



Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 09:36



може ли и на мен





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 09:40



Борис изкара нещо, казвам нещо защото според мен не е грип. Главоболие, висока темп и един ден го боля гърлото. По-скоро ми прилича на вирус, но знае ли човек. Сега ще се шашкам пък да не се разболее от грипа, въпреки, че може и грип да е изкарал





Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: galia71]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.01.11 09:48









Тема Re: Блиндирани врати!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано25.01.11 10:23



Девойки, от къде са вашите блиндирани врати и доволни ли сте от тях?



Тема Re: от сега съм се затюхкала...нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.01.11 12:16



И на мен?





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.01.11 12:35



Стискам палци бързо да се оправяте!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.01.11 12:38



И ние минахме миналата седмица отред...малкия с гнойна ангина, мен ме тресеше два дни, мъж ми го удари в остър синуит...каката се крепи, дано я подмине.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.01.11 12:41



Момичета, днес разбрах за три нови бебета!


Още сутринта ме зарадваха, че една от най-добрите ми приятелки е родила момиченце Ани с перфектни мерки!
Току-що поглеждам Фейсбук и виждам следният пост на стената на един от приятелите ми: "Приятели, представям ви Джулия!" Поглеждам следващата снимка: "И Ния!" Не ми е близък приятел, най-добрият приятел е на мой много блиъз приятел, но винаги много съм му се радвала.
Да са живи и здрави!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.01.11 12:43



Айде и ние на опашката - мъж ми си изпи антибиотика, аз кашлям много здраво, но карам само на чай и мед. Яна втора седмица си седи в къщи със сополи и кашлица, днес сменихме сиропа за кашлица, дано й се изчистят хриповете в дробовете. Поне няма температура.... Вчера е кашляла цял ден, даже към 11.30 вечерта мислех да ходим в Бърза помощ защото кашлицата не спираше. Днес е доста по-добре, нищо общо с вчера, дано новият сироп помогне.......


Тук вали сняг, дано да стане студено, че да замръзи вирусите



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.01.11 12:44



Да са живи и здрави :)))))



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.01.11 12:46



Хубави новини

! Дай Боже повече бебета. Какво стана - преди или не съм обръщала внимание, или наистина нямаше толкова бебета около мен. Сега много познати и приятели се сдобиват с първо, че и с второ дете и на където й да се обърна - бебета ! Което изключително ме радва :)))!



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.01.11 12:46



Декс, аз вечер със сиропа давам противоалергичен сироп на Насето, да не слиза кашлицата надолу и успокоява много нощно време.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.01.11 12:53



Какъв ти е противоалергичния сироп? Аз дадох поумон хистамин, пък и вчерашния ни сироп беше Еуреспал, който уж е и противоалергичен,освен за отхрачване, и въпреки това гнусната кашлица не спря. Детето заспа седнало в мен, така се успокои, но се наложи пак на няколко пъти през нощта да я изправям седнала, да не се дави чак толкова

. Честно - полудяла съм с тая кашлица...



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.01.11 13:00



Аериус взех. Една вечер така се опитваше да кашля, но сухо, като преди това беше пил вече няколко дни Проспан, тогава взех, едно време с каката винаги ми изписваха, сега личната не е казвала. Но после на консултация и казах, че давам...о добре, продължи да го даваш ми вика...все едно ми е казвала до сега :(



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.01.11 13:06



Благодаря

, записах си го, ще питам нашата докторка - в петък пак сме на профилактичен преглед.
Току що ми се обади мъж ми - Яна имала 37,8 температура . Тя от време на време тези дни вдига до толкова, после няколко дни няма нищо. Ще се попритеснявам малко, дано след като се наспи да няма нищо....



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.01.11 13:15



Една позната казваше: Като родиш, и изведнъж всички около теб също имат бебета

Едно на ръка, че повече ги забелязваш и повече контактуваш с хора с бебета, второ, че на нашите познати приятели, на нашата възраст, просто им е време, трето, че наистина май хората правят повече бебета напоследък, мина времето, когато я се решаваха на едно, я не.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 13:21



Тези зверски кашлици при Борис ги е имало доста пъти. И докато не оправехме сополите не спираха

Случвало се е по цяла нощ да кашля и да не може да заспи



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.01.11 13:28



Страхотна новина! Живи и здрави

И ние април месец чакаме 5 бебета и още едно през май! И всичките девойки! Много им се радвам на тумбаците





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.01.11 13:29



При нас имаше подобна кашлица по коледа. Близо 2 месеца не спря да кашля, без сополи без нищо друго .... накрая почна да вдига лека Т и аз не издържах и на Коледа си й почнах АБ .... то това си беше игра на нервички, педито беше против, но аз настоях защото по празниите не ми се тичаше по спешност по болниците. При нея не помогнаха противоалергичните, просто каот почнеше така да кашля зверки без почивка я изкарвах навън ан студено или в банята като предварително пусках врялата вода да стане пара



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 13:44



много е хубаво, човек се радва заедно с родителите





Тема Re: Блиндирани врати!нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.01.11 13:49



Нашата е на СОЛИД. Имат доста хубави имам предвид като декор. Нашата е с ПВЦ фолио, но изглежда доста прилично (когато я правихме бяхме ограничени откъм пари). На фона на интериорните личи, че не е върха, но се търпи. Вече е важно какви механизми на заключване ще си избереш и какви ключове. Имат доста богат избор, но тъй като за тези неща половинката се занимава, не мога да ти кажа много конкретни неща.

Лятото ни беше заял ключът и не можехме да го извадим. Веднага се отзоваха, оправиха го, сложиха още същата вечер някакъв резервен вариант и след два дена вече ни доставиха новата заключалка като ни съдействаха и за по-бърза доставка, че я нямаха налична. При поставянето на врата си спомням, че също бяха много коректни





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.01.11 14:12



Флор4е, 4удесни новини!

Около мен няма нови кандидати за бебоци, поне за тази година. Суша!





Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.01.11 14:39



Цял ден съм в добро настроение. За първото бебе естествено знаех, даже се бях притеснила вчера, че не се е родило още, мислех, че термина е на 20-ти, планирано секцио трябваше да е раждането, шашнах се, че още няма новини. За близначките изобщо не знаех, че се чакат дори


Дай Боже повече такива новини!



Тема Re: Блиндирани врати!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.01.11 17:54



Чакам да се върне татето, за да даде подробности. Мисля, че вратата, която купихме е от Камбуров, на последната спирка на 305 мисля, беше офисът и производствената им база. Цената им беше добра, гъвкави бяха, а патронът и бравата бяха доста добри. Но нашата е за мазе - засега е без покритие, защото още не знаем какво фолио ще ни трябва като цвят и вид, а имаше много варианти. Като се върне, ще пиша за цена.



Тема Re: Минутка за лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано26.01.11 09:08



Страхотно!
Такива новини винаги ме радват! Нека да се раждат бебета, няма по-хубаво нещо на света от децата.

Около мен има 4 бременни мами. И новороденият ми племенник, разбира се.






Тема Re: Блиндирани врати!нови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано26.01.11 10:29



Цвете, ако имат някакъв сайт или тел ще ти бъда много благодарна ако ми ги дадеш.





Тема Re: Блиндирани врати!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.01.11 13:51



Оказа се, че не са Камбуров, а Каракашев. Цената на вратата с касата е 280, за много добра брава и патрон още 150, но има и по-евтини варианти. Нашата няма фолио, но от мъжа ми разбрах, че фолиото излизало ок. 100 и нещо лева. Имат сайт - пиши Каракашев и син и ще излезе. Хубава е вратата, а и цените им са твърде добри, според проучването на нашето тати.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.