Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Айде на лаф!нови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 10:16



Вие сте





Тема Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 10:34



Надявам се последното за тази година. Ния отново е в къщи, болна, а аз отново бясна. 2 месеца дечко не спря да кашля, какви ли не сиропи пробвахме, прокашляше около 1-2 пъти на ден, не обръщах внимание и тя изпълняваше обичайните си ежедневни действия. Добре, но от този понеделник кашлицата се засили и стана кошмарна, дълбока, къртеща, влажна

. В сряда преди детска я заведох при педито изписа ни Ксизал и ни изпрати по живо по здраво. Добре ама четвъртък сутринта Ния се събуди вече с маслено жълто-зелени сополи и 37.5Т. Звъннах на педито тя вика наблюдавай ако продължи с Т включваме АБ (все пак предният ден я преслуша и беше с чисти гърди). Вечерта отново бе с 37.3 Т и повече не е вдигала. Педиатърката е на мнение, че трябва да чакам и да дебна ... какво и аз незнам, седя и си дебна детето, а то се мъчи, кашля, дере се, сополи хвърчат на поразия, а аз .... дебна . Забравих да кажа, че в началото на седмицата като я взимах от детската чух още 2 дечица естествено с подобна кашлица, отново градинскияя бацил.
Е, оплаках се, олекна ми, айде изчезвам да я "гледам" ...



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 14:12



Яна, и аз бих ти препоръ4ала да я "дебнеш" още известно време- ако до 3-4 дни няма подобрение, тогава трябва да се преосмисли идеята за АБ. Друга алтернатива имаш ли- като сироп за кашлица(макар 4е хи4 не им вярвам в ефекта), инхалиране, нещо хомеопати4но за подсилване на имунитета, бабешки методи?



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 14:35



Всички мерки на са лице - Хсизал, Хюмекс сироп за кашлица, капки за нос, отделно индрише с лукчета и локум на всеки 20 мин, отделно инхалации, вит.С, коластра за имунната ... дано не забравя нещо

Абе да чукам на дърво поне е жизнена, хубавото е, че нощтно време не кашля, спи си спокойно, яде нормално, тъчи и дивее, единствено гъгне и тази кашлица ..........



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 14:41



Ние с де4ко минахме през това преди 4 седмици. При него също бяхме в позиция на из4акване, оба4е той пък взе , 4е се влоши, но това е мнооого индивидуално. Спомням си кога забелязах, 4е нещата не са добре- тъкмо нощната ка6лица бе из4езнала, когато след няколко дни се появи повторно с пълна сила- това бе момента , в който реших пак да го заведа на лекар.

Янски, щом си взела толкова крупни мерки, ще се оправи Ния-та!





Тема Давайте рецепта за....нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 15:04



... питка , която се прави за прощъпулник!


Дени късно прохожда, но ве4е ми се струва доста стабилен и до Коледа май ще му редя предмети по български оби4ай.
Самата питка нещо по-разли4но ли е или..?



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 15:53



1 кг брашно
4 яйца (един жълтък се отделя за намазване)
1 пак. суха мая
1 с.л. сол
1 с.л. захар
1 с.л. оцет
1 с.л. олио
250 мл прясно мляко
250 мл вода

Яйцата се разбиват, а маята се размива в малко хладка вода. Брашното се пресява и се прави кладенче. Сипват се всички продекти и се меси меко тесто. Оставя се да втаса. След това се премесва и се разделя на три части. Едната част се разточва на кора и се слага в тавата, намазана с олио. Втората част се разточва и се слага върху първата, също намазана с олио. Разрязва се от центъра на 8 лъча (подобно на пица) и те се обръщат към ръба на тавата. От третата част се прави топка и се слага в средата. И питката прилича на слънце. В средата накарах Ния да стъпи и се оформи нейното стъпалце ....



Иначе за обретна питка имах рецепта ето я:
Продукти: около 1 кг. Брашно
½ чаена чаша пудра захар
1чаена лъжичка сода бикарбонат
1 чаена лъжичка сол
3-4 лъжици растително масло
¼ кофичка кисело мляко
2 яйца и отделно 1 жълтък, разбит с малко прясно мляко за намазване на питката.
Приготвяне:Брашното се пресява със содата и солта два пъти. В средата се прави вдлъбнатина, в която се изсипва сместа от разбитите с кисело мляко и захарта яйца и растително масло. Замесва се меко тесто, като се добавя и малко хладка вода. Тестото се меси върху набрашнена маса, оформя се на питка и след това се оставя да втаса около 1 час. След втасването се поставя в намазана с растителна мазнина тавичка. За да бъде по тържествено питката може да се украси с форми , изработени също от тесто (ромбчета, листенца, усукано на тънък шнур тесто, и др.). Намазва се с разбития жълтък, набожда се тук-там с вилица и след което се пече в умерена фурна.



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 16:43



Яна, благодаря ти мноооого за труда, но сега се сетих за важната подробност, 4е ще ми трябва рецепта за безмле4на пита, тъй като де4ко е с АБКМ- има ли някой идея за такава(яйца мога да вкарам в питата)?



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.12.10 17:41



Кофти са тези предпразнични изненади, но дано се оправя, а не да отива на по-зле.

Какво мога да споделя от моя опит с Борис, защото той много често го правеше това със сополите и ужасната кашлицата. Гледах максимално бързо да спра сополите, защото в повечето случаи те водят до тая продължителна кашлица. Последните пъти го оправях с Виброцил. Даже не чахах и да се засили хремата.

Иначе и при нас имаше леки промени в празничните събития. Миналия петък и събота го болеше много гърлото и промусна Коледното тържество на баща му в работата и на кака си РД, за който доста се сърди. Но поне му мина като си стоя два два дена на топло и го тъпчех с лекарства и чайове





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.12.10 19:04



Мацки, лудницата ме завъртя тотално последните три седмици, но се надявам в скоро време да се отърся и да ви навестявам по-често. Имам спешна нужда от съвет - на НГ сме на хижа с още 4 семейства. Имате ли идеи за някакви подаръчета - смешно-оригинални за всяко семейство, защото едно пиленце ми подсказа, че две от мацките вече са приготвили такива. Нямам нито време, нито настроение, за да ми роди главата нещо подобаващо, така, че отчаяно разчитам на идейките ви.
Целувки!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.