Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Айде на лаф!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 10:16



Вие сте





Тема Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 10:34



Надявам се последното за тази година. Ния отново е в къщи, болна, а аз отново бясна. 2 месеца дечко не спря да кашля, какви ли не сиропи пробвахме, прокашляше около 1-2 пъти на ден, не обръщах внимание и тя изпълняваше обичайните си ежедневни действия. Добре, но от този понеделник кашлицата се засили и стана кошмарна, дълбока, къртеща, влажна

. В сряда преди детска я заведох при педито изписа ни Ксизал и ни изпрати по живо по здраво. Добре ама четвъртък сутринта Ния се събуди вече с маслено жълто-зелени сополи и 37.5Т. Звъннах на педито тя вика наблюдавай ако продължи с Т включваме АБ (все пак предният ден я преслуша и беше с чисти гърди). Вечерта отново бе с 37.3 Т и повече не е вдигала. Педиатърката е на мнение, че трябва да чакам и да дебна ... какво и аз незнам, седя и си дебна детето, а то се мъчи, кашля, дере се, сополи хвърчат на поразия, а аз .... дебна . Забравих да кажа, че в началото на седмицата като я взимах от детската чух още 2 дечица естествено с подобна кашлица, отново градинскияя бацил.
Е, оплаках се, олекна ми, айде изчезвам да я "гледам" ...



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 14:12



Яна, и аз бих ти препоръ4ала да я "дебнеш" още известно време- ако до 3-4 дни няма подобрение, тогава трябва да се преосмисли идеята за АБ. Друга алтернатива имаш ли- като сироп за кашлица(макар 4е хи4 не им вярвам в ефекта), инхалиране, нещо хомеопати4но за подсилване на имунитета, бабешки методи?



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 14:35



Всички мерки на са лице - Хсизал, Хюмекс сироп за кашлица, капки за нос, отделно индрише с лукчета и локум на всеки 20 мин, отделно инхалации, вит.С, коластра за имунната ... дано не забравя нещо

Абе да чукам на дърво поне е жизнена, хубавото е, че нощтно време не кашля, спи си спокойно, яде нормално, тъчи и дивее, единствено гъгне и тази кашлица ..........



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 14:41



Ние с де4ко минахме през това преди 4 седмици. При него също бяхме в позиция на из4акване, оба4е той пък взе , 4е се влоши, но това е мнооого индивидуално. Спомням си кога забелязах, 4е нещата не са добре- тъкмо нощната ка6лица бе из4езнала, когато след няколко дни се появи повторно с пълна сила- това бе момента , в който реших пак да го заведа на лекар.

Янски, щом си взела толкова крупни мерки, ще се оправи Ния-та!





Тема Давайте рецепта за....нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 15:04



... питка , която се прави за прощъпулник!


Дени късно прохожда, но ве4е ми се струва доста стабилен и до Коледа май ще му редя предмети по български оби4ай.
Самата питка нещо по-разли4но ли е или..?



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.12.10 15:53



1 кг брашно
4 яйца (един жълтък се отделя за намазване)
1 пак. суха мая
1 с.л. сол
1 с.л. захар
1 с.л. оцет
1 с.л. олио
250 мл прясно мляко
250 мл вода

Яйцата се разбиват, а маята се размива в малко хладка вода. Брашното се пресява и се прави кладенче. Сипват се всички продекти и се меси меко тесто. Оставя се да втаса. След това се премесва и се разделя на три части. Едната част се разточва на кора и се слага в тавата, намазана с олио. Втората част се разточва и се слага върху първата, също намазана с олио. Разрязва се от центъра на 8 лъча (подобно на пица) и те се обръщат към ръба на тавата. От третата част се прави топка и се слага в средата. И питката прилича на слънце. В средата накарах Ния да стъпи и се оформи нейното стъпалце ....



Иначе за обретна питка имах рецепта ето я:
Продукти: около 1 кг. Брашно
½ чаена чаша пудра захар
1чаена лъжичка сода бикарбонат
1 чаена лъжичка сол
3-4 лъжици растително масло
¼ кофичка кисело мляко
2 яйца и отделно 1 жълтък, разбит с малко прясно мляко за намазване на питката.
Приготвяне:Брашното се пресява със содата и солта два пъти. В средата се прави вдлъбнатина, в която се изсипва сместа от разбитите с кисело мляко и захарта яйца и растително масло. Замесва се меко тесто, като се добавя и малко хладка вода. Тестото се меси върху набрашнена маса, оформя се на питка и след това се оставя да втаса около 1 час. След втасването се поставя в намазана с растителна мазнина тавичка. За да бъде по тържествено питката може да се украси с форми , изработени също от тесто (ромбчета, листенца, усукано на тънък шнур тесто, и др.). Намазва се с разбития жълтък, набожда се тук-там с вилица и след което се пече в умерена фурна.



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.12.10 16:43



Яна, благодаря ти мноооого за труда, но сега се сетих за важната подробност, 4е ще ми трябва рецепта за безмле4на пита, тъй като де4ко е с АБКМ- има ли някой идея за такава(яйца мога да вкарам в питата)?



Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.12.10 17:41



Кофти са тези предпразнични изненади, но дано се оправя, а не да отива на по-зле.

Какво мога да споделя от моя опит с Борис, защото той много често го правеше това със сополите и ужасната кашлицата. Гледах максимално бързо да спра сополите, защото в повечето случаи те водят до тая продължителна кашлица. Последните пъти го оправях с Виброцил. Даже не чахах и да се засили хремата.

Иначе и при нас имаше леки промени в празничните събития. Миналия петък и събота го болеше много гърлото и промусна Коледното тържество на баща му в работата и на кака си РД, за който доста се сърди. Но поне му мина като си стоя два два дена на топло и го тъпчех с лекарства и чайове





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.12.10 19:04



Мацки, лудницата ме завъртя тотално последните три седмици, но се надявам в скоро време да се отърся и да ви навестявам по-често. Имам спешна нужда от съвет - на НГ сме на хижа с още 4 семейства. Имате ли идеи за някакви подаръчета - смешно-оригинални за всяко семейство, защото едно пиленце ми подсказа, че две от мацките вече са приготвили такива. Нямам нито време, нито настроение, за да ми роди главата нещо подобаващо, така, че отчаяно разчитам на идейките ви.
Целувки!





Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: galia71]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано18.12.10 19:28



Дано се оправи адашката за празниците!
Моят съвет е докато я дебнеш, както описваш сополите с цвят, най-вероятно е бактериално, пусни й един гърлен секрет, тъкмо ако решите все пак да атакувате с АБ, ще знаеш, че е точния.
При моята Ния кашлицата продължи повече от три седмици и пак като се активизира задния секрет, не точно хрема, стича се в гърлото, пак се прокашля след ставане от сън особено



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: mishellinna]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано18.12.10 19:31



Може коледни свещи, свещничета, бутилка вино - тъкмо ще й обърнете внимание...
За смешно - не съм сигурна дали още има от магазинчета тип "Ку-ку", там вече може да видиш нещо за бъзик, но това е индивидуално.
Приятно изкарване!



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.12.10 19:43



за смешни не се сещам нищо в момента, но има хубави коледни сладки в кутии. Днес в Хит-видях доста интересни коледни украси, различни от разни фигурки и т.н. Ако имаш време и имате общи снимки, можеш да извадиш по една и да ги сложиш в по една рамка. Поне избор на такива има много.



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.12.10 00:21



Постна питка

500 мл хладка вода
2 с.л. захар
1 с.л. сол
кубче мая
брашно

Маята се забърква на каша с малко захар, брашно и топла вода. След като си утрои обема се замесва, поема около 1 кг брашно. Втасва, намазва се обилно с маргарин и се пече.

По тази рецепта съм правила питката за прощъпулника на Тоби. Само ще кажа, че хич не ме бива в месенето, но това беше единствения случай, кагото питката ми се получи. Щом можеш да сложиш яйце, намажи според мен с жълтък.

И честито ти проходило момче, все във вярната посока да го водят крачетата.



Тема Re: Давайте рецепта за....нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.12.10 00:27



"честито ти проходило момче, все във вярната посока да го водят крачетата"
Мерси, Флор4е- от твоите уста в Божиите уши!
Тъкмо си мислех как ще ползвам рецептата за питката за Бъдни ве4ер и ти ми даде още една идея .





Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: mimy]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.12.10 00:29



Стискам палци и аз Ния да се оправя.
Тоби е с лека кашлица от известно време, но само сутрин, като че ли наистина някакви секрети се натрупват през нощта, които като стане явно се стичат и го дразнят. Но като се изкашля един път е ок. Миналата седмица се беше позасилила, кашляше и през деня, сега пак отшумя. Имам чувството, че тук на кашлица, хрема и пр. не се обръща много внимание, трябва да стане доста сериозно положението, че да се предприемат мерки.
Давам му от Черния бъз на Мишелинка и все се каня да му поръчам пак от водораслите, надявам се да не се разболее, още повече, че на 26ти заминават за Холандия.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.12.10 00:32



Мише, нищо смешно-оригинално не мога да се сетя, но ти пожелавам весело изкарване.
И лудницата да минава!



Тема Re: Коледна пуйканови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.12.10 00:42



Момичета, правите ли Коледна пуйка? Някой има ли изпитана рецепта?
Аз мисля да се пробвам тая година, изрових няколко рецепти, но изпълнението ми се стори много сложно, някакъв фенер трябвало да се махне, даже не знаех на кое точно се вика фенер...
Интересно, мисля, че преди две години пекох пуйка за Коледа, но нямам абсолютно никакъв спомен как съм я правила, нито съм запазила някаква рецепта.
И да си похваля детенцето...
Беше му се появил нещо като тик преди време, премигваше. Педиатъра му каза, че почти сигурно е на нервна почва от смяната на яслата, което е по-малкото зло, но за всеки случай да го заведем на очен лекар. Ходихме оня ден, два часа висяхме, но му няма нищо на детето. И се държа геройски, даже май му беше интересно. В чакалнята нарисува портрет на баща си - две точки за очи, голяма усмивка и малко коса

За първи път рисува нещо смислено, не просто драсканици.
И от три дни насам се облича абсолютно самичък. Ей така - от раз.

Редактирано от flor4eee на 19.12.10 01:16.



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.12.10 01:01



Браво на Тоби за вси4ките му постижения и резултати! Ето, 4е всяко нещо се идва с времето самО, без да даваме зор отстрани.

За пуйката акъл не мога да дам и тук е мястото да похваля Половинков- той е майстора на коледната пуйка и го оставям в такива моменти да се вихри в кухнята. Той оба4е я пълни по българския вариант с ориз и дреболии, а покрай пуйката се запи4а киселото зеле.





Тема Re: Коледна пуйканови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.12.10 01:13



Тоби от бебе е така - наблюдава, наблюдава и като реши, че е готов, прави каквото прави от раз и с такава лекота, все едно цял живот това е правил. Не е като да опитва, опитва, малко по малко... Разправях на една колежка оня ден, тя ми вика да ти кажа, забелязала съм те, че и ти си така

Иначе точно за обличането не съм го натискала, то де нямаме време сутрин, оставаше и с това да се разправям. Много съм доволна, сега отава само да видим дали ще продължава така или ще му мине ентусиазма.
Пуйката с плънка от ориз плюс добавки на вкус май си е класика. Намерих и аз рецепти с кисело зеле, но по-скоро няма да сложа. Ще караме Коледа на Тоби с баща му, той не ги уважава тия типично български гозби



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано19.12.10 03:57



Браво на Тоби!

Аз още се чудя за пуйката! В Лидл от понеделник ще пуснат deluxe пуйки, идея си нямам с какво са по-специални, но мисля да се вредя. Свалих от съседният форум някоя друга рецепта. Но т.к. свеки ще е на гости и тя ако не се съгласи няма да вземем, иначе може да си я ядем 3 недели сигурно. Та в чуденка съм и аз.



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.12.10 08:27



По Коледа стават чудеса

или момчето ти просто пораства.

А преди празниците си отхвърлила още една тревога Радвам се, че всичко е наред



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.12.10 08:33



И аз знам класическата рецепта за пълнене с дреболиите и ориз. Може стафиди, орехи, гъби. Но ние ще сме с пържоли. Тия пълнени твари дето вика адашката ги ядем по седмица, а месото определено изсъхва. А ако някой прави все пак с кисело зеле, по-вкусно става, ако зелето предварително се изпържи (например в дълбока тенджера и то се пържо-задушава

) с повечко мазнина и червен пипер и след това само в/у сварената пуйка и около нея се запичат заедно



Тема Re: Коледна пуйканови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.12.10 10:34



Ела да видиш тая сутрин какво Коледно чудо беше в нашта къща. 40 мин. го убеждавам да се облече. Какво ли не опитвам вече, абсолютно безпомощна се чувствам. Ей тоя проблем ако може да го решим...



Тема Re: Коледна пуйканови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.12.10 10:37



Хаха, явно съм чела доста подобна рецепта Гале - със стафиди, фъстъци и гъби





Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.12.10 10:44



то съставките са едни и същи, според мен е важно подправките и дозировката им. Както и да е хубаво сварено месото и да не е сухо





Тема Re: Коледна пуйканови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.12.10 10:52



Тя пуйката трябва предварително да се свари ли? Не се ли пече само?



Тема някой знае ли къде да намерянови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.12.10 11:30



много спешно възможно най-евтин костюм на Дядо Коледа за възрастен?!?!?!
някоя виждала ли е някъде?!?!



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано20.12.10 11:32



Аз за Бъдни вечер мисля да спретна едни хубави чушчици с боб, а на Нова година мисля да изненадам приятели си с една хубава капама. Лесно ястие и много вкусно.



Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.12.10 11:32



Аз пуйка не съм пълнила, но други пернати, правя плънката, пълня птицата и варя до почти готово състояние. После примерно запичам с кисело зеле например





Тема Re: някой знае ли къде да намерянови [re: incendio]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано20.12.10 11:33



В Джъмбо мернах в петък. Цената май беше около 10- 15 лв



Тема Re: някой знае ли къде да намерянови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано20.12.10 12:17



В Метро също имаше, но не видях цената!





Тема Re: Коледна пуйканови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.12.10 13:00



Аз я сварявам малко предварително(10-15 мин. в тенджерата под налягане), че иначе трябва да почна да я пека от Игнажден - имам чувството, че дни отиват.
Иначе като се посвари я пълня със запържен ориз-джоджен-гъбки-бадеми-евентуално дерболии и/или бекон, завивам я с тънко нарязан бекон и дебели листа от кисело зеле, набучвам с клечки за зъби да не се "вдиха" бекончето, 40 мин. на едната кълка, 40 на другата и още 40 без завивката. После слагам също посвареното зеле(или картофи, че ситната протестира срещу зелето), обузвам градусите на мах. да се запече и манджаре.





Тема Re: някой знае ли къде да намерянови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.12.10 13:08



Благодаря, мацки...
вчера в пловдивските джъмбо и метро нямаше... сега сме в сф. ще отскоча до кауфланд и тукашното метро да видя дали ще намеря...



Тема Re: някой знае ли къде да намерянови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.12.10 13:36



Във всички по-големи хипермаркети .. цената варира от 4-10 лв





Тема Re: Предпразнично оплакваненови [re: jana]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.12.10 05:57



Саша ми имаше кашлица и температура...сравнително скоро. Бляк. Какво ли не й давах и аз, но само един сироп за кашлица й помогна.





Тема Re: Коледна пуйканови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.12.10 21:34



нашата пуйка ще е от тия със зурлите



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.12.10 23:38



Иска ми се да направя някакви сладки-курабийки, коледни. Накупих си формички и разни нещица за украса отгоре...Дайде някоя идея - рецепта. Медни ли да са, лимонени ли...в нета има милион варианти, но ми се иска нещо проверено. И ако може като ги направя утре например до Коледа все още да стават за похапване...





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.12.10 00:04



Десс, миналата година правих меденки с рецепта от

и ги украсих с белтъчна глазура, която оцветих със сладкарски бои. За курабийки...не знам

Редактирано от нeмиpницa на 22.12.10 00:19.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.12.10 09:21




Меденките на Джули и Джемма. Аз лично миналата година правих по и съм много доволна.
Спокойно можеш да ги направиш утре и ако не ги изпапакате за коледа ще са ти идеални. Внимаваш само да не ги препечеш, тогава стават малко твърди, но парче ябълка в кутията ги омекотява.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.12.10 09:57



Продукти:
800г брашно
280г пудра захар
120г твърд маргарин или масло(но имайте предвид, че с масло стават по-твърди)
...5 с.л разтопен мед
2 яйца
2 жълтъка
2 ч.л сода за хляб
2 ч.л подправка за меденки, ако не намерите - смес от смлени джинджифил, канела, щипка кардамом, звездовиден анасон.

Приготвяне:
Размесваме добре сухите продукти, правим кладенче и чукаме яйцата, меда(не трябва да е горещ, само леко топъл) и накрая нарязваме на късчета мекото масло(маргарин). Месиме до образуването на меко и гладко тесто ( В началото може да ви се струва, че има нужда от още течност, но н еправете грешка да слагате - след известно време, брашното усвоява мазнината и става чудесно тесто, което не лепи. Хубавото на това тесто е, че веднага може да се работи с него!. Разточвате кора тънка около 5-7 мм и изрязвате фигурки. Пекат се около 10-15 мин. на 150-160 ˚С Изваждайте веднака след като забележите, че краищата започват да почервеняват. За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи.

За "прозорчетата" смучещи бонбони различни цветове.
Натрошавате на ситно бонбоните и преди печенето на сладките ги насипвате в изрязаните прозорчета.





Тема Новата Европанови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.12.10 11:29







Тема Re: Айде на лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.12.10 11:47



майка ми от години прави меденки по същата рецепта, каквато е дадета за "меденките на Джема" във бг-мамма - стават страхотни - попринцип ги прави на топчета и след печене ги лепи една за друга с шипков мармалад...
когато ги прави за коледа ги прави около 1ви дек., точи кора и реже коледни формички, пече, слага ги в голяма, добре затворена кутия с резенче ябълка за да омекнат... (нейната кутия е лок-лок)
вчера опитах една - ммм... страшни са... утре ще ги украсяваме с кувертюр и други разни неща - ще пусна снимки после...
иначе разни интересни джаджи за украса продават във всички супермаркети - нашите ги взехме от фантастико и хит... ако си вземеш фондан и го оцветиш можеш да направиш страхотни формички за украса на меденките...
и малък съвет - гледай формичките ти да са от най-големите, за да имате поле за действие с творчеството





Тема Re: Новата Европанови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.12.10 11:53





Което ме подсеща за един много популярен виц тук>
2015 - 2010 г., някъде по германските аутобани полицаи спират шофьор за проверка. Шиофьорът подава книжката и единият полицай ръчка втория в ребрата "Мехмед, Мехмед, гледай го този какво смешно име има - Ханс Мюлер".

Просто без коментар, но си признавам, че си отдъхнах, когато се разбра, че България и Румъния няма да бъдат приети в Шенген - просто и за двете страни(Шенгенските държави и новите членки) ще е много по-спокойно и сигурно, ако не се окажем граница на съюза в момента.



Тема Re: Новата Европанови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.12.10 12:04



хахаха - вица е страшен....
иначе аз имам 3 забележки по картата:
Estado Nordeste do Brasil
North Gipsyland
South Gipsyland

за шенген съм със смесени чувства...



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.10 12:08



Мерси много! ще си избера и ако стават за пред хора ще ги снимам...


А сладкарски боички дали мога някъде конкретно да си купя?


Поздрав от Ани...




Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.12.10 12:14



Можеш, аз ползвам захарен шрофт, който спокойно можеш да връчиш на Ани да помага, Наси много обича ди си "украсява" обикновени бисквити с него:


В дясно са боичките, в ляво захарния шрифт.
Другото е белтък+пудра захар, става много хубаво за украса в бяло.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано22.12.10 12:17



Аз правих Джинджифилови сладки, рязахме с формички и ги украсихме със сушени плодове. Това е рецептата:


Тази година ще правя и едни арменски, да видим какво ще се получи.
Това пък е тяхната рецепта:

Миналата година правих Английския коледен кекс на Джемма от Бг-мамма - невероятен стана.




Тема Re: Айде на лаф!нови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.12.10 12:21



Арменските много ги хвалят, но на мен си ми приличат на .... локумки, поне купешките и хич не ми допаднаха.
Аз тази година изоставам, само едни бонбони Рафаело направих...утре ако успея ще правя

и едни меденки...



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.10 12:22



А къде мога да ги намеря? Само не ми казвай в метро...
А бялата глазура как точно да я направя, с белтъка?



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.12.10 12:30



Във Фантастико също ги има, но дали ти звучи по-добре от Метро.
За глазурата: 1 бр. белтък, 100-120 г пресята пудра захар, 3-4 капки лимон... Всичко се бърка с миксер до получаване гладка и лъскава глазура.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.12.10 12:32



Бяла глазура
2 белтъка
250 грама пудра захар
1 супена лъжица лимонов сок
Разбиваме на сняг всички съставки.Част от белтъчната смес боядисваме в различни цветове.Намазваме сладките и ги оставяме да изсъхнат.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.10 12:41



Супер! довечера ще отскоча...Цун!



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.10 12:42



А понеже съм си купили цветни стърготини разни веднага ли катго намажа с глазурата поръсвам или чакам да изсъхне?



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.12.10 12:53



красива и талантлива





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.10 13:07



майка й, майка й..





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано22.12.10 14:12



Картичките са страхотни, наште са доста семпли в сравнение с ваште, ще ги пусна ако ми проработи фотоапарата.
Майка ми прави също страхотни меденки, имам рецептата у нас. Прави плоски формички, които се слепват с шипков мармалад или мармалад от сини сливи. Трябва да починат няколко дни, за да умекнат. Ако искаш (и ако сколасам) ще ти пусна рецептата. Все се каня да я пробвам.



Тема Re: Новата Европанови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.12.10 14:22



А, ето защо като имах избор "и сега накъде" категорично избрах най-затънтеното място на картата на Европа. Има си и недостатъци като обратният волан, но на мен ми харесва.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано22.12.10 14:32



много са хубави





Тема В духа на Новата Европанови [re: нeмиpницa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.12.10 20:26



и

Редактирано от нeмиpницa на 22.12.10 20:28.



Тема Re: Новата Европанови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.12.10 14:11



Инсендио, напьлно съгласна с Джипсиленд.



Турците превземат Немско, а ромите нашите ширини, като се по4не от Словакия и Унгария.



Тема Бяла Коледанови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.12.10 14:24







(висо4ината на саксията е 15 см, така 4е си правете сметка колко е висок снега.



Тема Re: Бяла Коледанови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.12.10 16:32



Ехааааа, каква по-невероятна Коледа





Тема Re: Бяла Коледанови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.12.10 18:31



Мнооого красиво!


Да ви кажа, по Коледа наистина стават чудеса....Вчера си забравих чантата в едно такси - пари, документи, фотоапарат, билети за концерт, лекарства, гримове...въобще бях смазана. и след два часа ми я донесоха вкъщи, цяла целеничка! Някак си не можех да повярвам, че няма да се върне при мен!



Тема Re: Бяла Коледанови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.12.10 23:14



Евалла на този, който ти я е върнал!



Тема Re: Бяла Коледанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано27.12.10 10:08



има и добри хорица

.



Тема Re: Бяла Коледанови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.12.10 10:30



Много красива бялата Коледа!
Дес, случва се! Не само по Коледа - аз преди може време си загубих акта за раждане някъде в Шумен, месеци след това полицаи са го занесли на наште. Един акт за раждане това...



Тема Re: Бяла Коледанови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано27.12.10 14:43



Приказно красиво е!




Тема Re: Бяла Коледанови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано27.12.10 14:44



Такива хора и постъпки ме карат да продължавам да вярвам в доброто.




Тема Re: Бяла Коледанови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.12.10 16:24



Със сигурност се случват - братовчедка ми спечели 20 хил. лв от играта на Ники Кънчев

. Още не са й ги дали, но я показаха по телевизията - няма измама, спечели си ги момичето. Дано все така да й върви по Коледа!!!



Тема Re: Бяла Коледанови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.12.10 00:12



Ох, какъв 4удесен коледен подарък!!!





Тема Re: Бяла Коледанови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано28.12.10 07:58



Да, наистина! със здраве да си ги похарчи за мечтани неща....
При мен случаят беше следният - отивахме в наште, и понеже бях затрупана с пликове, качвайки се в тях установих, че я няма..почнах да звъня като луда на фирмата и нищо...И някакъв таксиджия я донесе, но не този, който ни вози...мистерия...но с много щастлив край за мен - че вътре всичко беше на стойност може би 500 лв...ц

ялата трагедия за мен бях билетите за концерта на който щяхме да ходим същата вечер и за тях ми беше най-болно, което наистина втрещи наште...ми такава съм си...меломанка..



Тема Малко смяхнови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.12.10 14:16



Не се сещам дали някой не беше публикувал същото ве4е.




1. Надпис в Търговския регистър:
Моля, затваряйте вратата! ВСЕКИ път!
2. Тук не е информация!!! Информация е другото гише!!! Освен когато не работи. - надпис в МВР
3. "Отваряй вратата внимателно! Пази ксерокса!" - надпис в НОИ
4. Секс след новините по Канал 1 с "Дунав мост"
(в-к "24 часа")

Христос бие Ленин и Шекспир по книги
(в-к "24 часа")

Цялата държава се изреди в Бургас
(в-к "24 часа")

Свирепа болест "яде" мъжки "чепове"
(в-к "Световни куриози")

Девствен лъв в лапите на загорската лъвица.
Явор ще бъде обезчестен от "старата чанта" Николина
(в-к "24 часа")

Маймуна прави много секс, влиза в болница
(в-к "24 часа")

Жените се бръснат зад волана
(в-к "24 часа")

Пърдящи камили бият тревога
(в-к "24 часа")

Крава влезе в бар и се напи
(в-к "24 часа")

ПЪРВО ВИСШЕ УЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ В ЛОВЕЧ
НАПЛИВ ОТ ДЕВОЙКИ
(Заглавие в местен вестник)

Държавният дефицит достигна $528...
(в-к "Стандарт")


0.50 лв. на циало
(табелка в тоалетна)

Ако не сте получили касов бон, значи сервитьорът ви черпи.
(табелка в заведение)

"Плодове и зеленчукове" - Табела на магазин.

"Търся жилище в района" - Обява в автобус.

Продава се дог. Яде всичко. Много обича деца. - Обява

Продавам старинно бюро за жени с дебели крака и чекмеджета - Обява

Труп намери полицай! - Заглавие във вестник

Преди да слезете, моля помолете шофьора да спре! - Надпис в маршрутка

Продавам шестмесечен ваксиниран немски овчар - Обява във в-к "Борба", В. Търново

Надпис на сергия - ПЪПЪШЕ (по-късно поправено на: ПЪПЪШИ)

Мръднал съм за малко! - Надпис на малка бакалия в центъра на Варна

Не оставяй отпечатъци, не съм следовател!!! - Надпис на кабината на шофьор в автобус от градския транспорт


кюкичета - 1лв.
зубули - 1 лв.
мензохари - 1.20 лв.
(Надписи на сергия за цветя)

Паркингът пред Икономическия институт - София. Табела "Само за служители!". Отдолу дописано: "по изключение - и за автомобили".

"Правим обувки с кожа на клиента."


Опитайте най-вкусните китайски ястия - направо да си оближеш клечките!
(Надпис на китайски ресторант в Несебър)

"Ако не можете да прочетете какво пише тук, значи сте попаднали на подходящото място!" (Реклама на магазин "Оптика")

"Нашите дъски не хлопат!" - Надпис пред магазин за дървени материали
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
6. ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕСТИТЕТ- СОФИЯ
В а ж н о!!!
Поради зачестилите оплаквания за запушени мивки бе направена проверка за причините.
Беше установено, че повечето от тях са причинени от човешки косми. Но се оказа, че останалата част се дължи на големи количества от вещество, което ние определихме като семенна течност. Това е възмутително и ние ще продължим да следим за възникването на подобни проблеми.
Съветваме студентите, които искат да маструбират да не извършват тази дейност в мивките.
Домакин на блока: име, подпис


7. надпис на 00- WC
моля почистваите си тоалетната след Вас - всякаш че сте у Вас !!

8. надпис във WC

"Независимо от поставените цели и постигнатите резултати - ПУСКАЙТЕ ВОДАТА!
Ако резултатите надминат очакванията Ви, използвайте и ЧЕТКАТА!!!
в това 00 пише и " Приближи се, не се надценявай"




Тема Какво мислите...нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.12.10 23:59



,..... за хомосексуални двойки , които осиновяват дете, както направи Елтън Джон и партньор в4ера? Аз нямам против хомосексуалните да изявяват сексуалните си наклонностти на воля, но пьк да отглеждат и възпитават деца.... с това, хм, не съм никак съгласна.



Тема Re: Какво мислите...нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.12.10 09:45



Аз лично нямам против, всеки има право да бъде родител.





Тема Re: Какво мислите...нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.12.10 10:43



И аз не виждам нищо нередно, даже виждам много предимства на гей двойките като родители.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.12.10 10:48



Купихме касичка на Тоби, която получи като коледен подарък. Сега се чудя под какъв претекст да му давам парички, та да си ги събира. Баща му вика да му даваме, когато се държи добре. Аз не съм съгласна с тази форма на купуване на добро поведение, въпреки че Тоби едва ли ги приема точно така нещата, друго беше ако директно му купувахме нещо... а той човека си събира парички за сокче от ананас





Тема Re: Какво мислите...нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.12.10 13:35



Хм, само на мен ли ми се струва странно да имаш баща хомосексуалист примерно? И да израснеш с примера на бащата , който целува майка му, също от мьжки пол? Трудно приемлива за мен ситуация.

Само не ме разбирайте погрешно - имах колеги-хомо , някои от тях трансвестити дори, правила съм практика(стаж)във фирмата на мъж, който също си беше открито хомосексуалист, но ми е трудно да приема един такъв в традиционната бащина роля. Изглежда ми противоестествено.

Флор4е, какви са предимствата на гей-двойките като родители?

Редактирано от -Randi- на 30.12.10 13:54.



Тема Re: Какво мислите...нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.12.10 14:28



Веднага се сетих, че примерно при гей-двойките няма начин за нежелана бременност, съответно за нежелано дето. Ако гей-двойка реши да има дете, то е наистина желано и осъзнато. Което за мен е много.
Иначе че е противоестествено - сигурно си права, на първо място самата гей-двойка като такава вероятно е противоестествена.
Но пък на двойка жени какво им е?



Тема Re: Какво мислите...нови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.12.10 17:50



Абе, конкретно срещу гей-двойките като осиновители нямам нищо против, но виж Елтън Джон като баща изобщо не си го представям - да живееш 64 години и изведнъж да се присетиш колко ти трябва едно дете?!



Тема Re: Какво мислите...нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.12.10 18:15



Това и аз си го помислих - че на тая възраст е късничко да ставаш родител, дори и да си хетеро.



Тема Re: Какво мислите...нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.12.10 18:52



Флор4е, под понятието "хомо" става дума както за мъже, така и за жени. Взех за пример Елтън Джон, защото новината бе актуална.

Хм, осъзнатото желание за дете не прави автомати4но родителите по-подходящи за такива. Едно е желанието, друго е реалността.
Имах съу4ени4ка, с която другарувахме като деца известно време, тя беше осиновено дете и въпреки това я поступваха периоди4но. Със сигурност нейните осиновители са я оби4али, но на4инът й на отглеждане/възпитание беше под едно добро ниво.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.12.10 19:13



Ния си има касичка-калинка и в нея събираме само монети от 1 лев. Всеки път когато остават от пазаруване или имаме по джобовете й ги даваме и тя старателно си ги събира, не съм се сещала да й ги давам под някакъв предтекст





Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.12.10 19:17



И Яна събира само еднолевови монети, другите не ги харесва и не ги признава. Редовно претърсва за такива, майка ми й събира, другите й баба й дядо и дават - без повод, само защото са еднолевови (не много често все пак). И аз не виждам повод да й давам пари - за сега събира като колекционер

. И не иска да ги харчи - не знам дали разбира, че това са пари и могат да служат за нещо - нейните монети, не по принцип парите :)



Тема Re: Какво мислите...нови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.12.10 19:19



Не виждам проблем. Освен това за детето на такава двойка едва ли "естествено" и "противоестествено" имат същото значение като за нас. Зависи как се възпитава детето, а не кой го възпитава - според мен.



Тема Re: Какво мислите...нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.12.10 21:58



Ясно, че под хомо се разбират и жени, аз именно затова казах и за женската двойка


Двама мъже разбирам защо могат да изглеждат странно, да кажем липсват им майчини инстинкти и пр. (което за мен не ги прави задължително лоши родители), но при женските гей-двойки го няма тоя проблем.
Вярно, осъзнатото желание не е гаранция за добри родители (то кое ли е), но за мен лично е едно добро начало.
Най-големия проблем, който аз виждам, са евентуалните подигравки, които детето ще отнесе в училище. Предполагам, само предполагам, при правилното възпитание може да му се внуши да не се сдухва от подобни неща. А пък някой ден, като стане нормално гей-двойки да имат деца, никой няма да обръща внимание на подобни неща и никой на никого няма да се подиграва. Но това ми се вижда доста далеч в бъдещето.
Иначе е ясно, че сред хомо родителите ще има такива, които не се справят толкова добре... точно както е и при хетеро родителите.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано31.12.10 10:07



Боби и Албена си имат отделни касички. С баща им даваме всякакви стотинки - и жълти и бели и хартиени левчета. Няма повод, просто като имаме и им даваме. Те с огромно удоволствие ги пускат в касичките. Боби си купува с паричките списание КОЛИТЕ. Преди време баща му обмени всички стотинки в БНБ (зад Карфур) и се оказа, че Боби е събрал към 70 лв.

Сега е казал, че ще ги даде за колело.




Тема Re: Айде на лаф!нови [re: tani4ka]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.12.10 10:22



И аз така му ги давам - без повод. Конкретно се замислих по въпроса точно защото баща му му беше казал, че ще ако е послушен, ще му даваме парички, което на мен не ми хареса като идея. Благодаря ви!
Моето момче е в Холандия от неделя, прибират се в понеделник, много ми домъчня вечееееее...



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.12.10 10:26



На Тоби касичката е Мики Маус

Дядо Коледа му донесе и един плюшен Мики Маус, който беше натоварен на куфара за Холандия, имам предчувствието, че ще стане като с вашия Мики, ще го мъкне навсякъде.



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.12.10 10:49



И на мен не ми се вижда добра идеята за даване на пари за добро държание - все едно на детето му се плаща, за да се държи добре, а май не това е идеята на възпитанието

. Пък и се предполага детето да знае предназначението и стойността на парите, за да оцени какво му се дава.
Хрумва ми, че може да се дава рестото, ако детето е направило дребна покупка - напр. си е купило солети или дъвка. Бих давала дребни монети на Яна, когато са ми останали в портфейла, но за сега тя не проявява никакъв интерес, освен към еднолевките и към банкнотите от 2 лв (защото са лилави ).



Тема Re: Айде на лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.12.10 11:07



не одобрявам и аз паричното възнаграждение за послушание и добри оценки. Моите деца започнаха да си спестяват парите като им давам за седмицата за у-ще. Борис от минала година също в една кутия си събира моменти, но му давахме понякога без конкретен повод. За послушание получават обикновено щедри похвали. Скоро на коледния концерт на Борис ми направи впечатление, че на въпросите по немски взимаше непрекъснато участие и отговаряше много правилно и като награда му купих 4 моливи различна твърдост. Казах му, че това е защото ми е направил много добро впечатление с участието си и съм решила да го изненадам приятно и аз. А той милият мре за книжарниси и канцеларски материали. Купувахме картички в една книжарница и той ми вика:"мамо, знаеш ли кое ми е любимото място за пазаруване? - книжарницата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.