Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.12.10 11:17



Аз викам да я пуснеш тая тема





Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.12.10 11:27



и от мен глас





Тема Re:Имам ли право....нови [re: Nasinda]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.12.10 13:04



Наси, какво точно те притеснява в това да й спреш рекламите? Да не се чувства изолирана ли?
Тоби не гледа телевизия, гледа ДВД-та без реклами. И въпреки това познава Спидерман (тъй викат тук на Спайдърмен), Sponge Bob (не го знам как го превеждат на бг) и др. подобни. Явно не мога да го изолирам напълно, външната среда си оказва влиянието. Предполагам, същото е и с рекламите. В този смисъл не бих се притеснявала, че детето ще се чувства изолирано, защото не гледа реклами.
Плюс това можеш да й обясниш, че да си различен, в случая, примерно да искаш за Коледа подарък, различен от пони и пясък, в никакъв случай не е нещо лошо, напротив - хубаво е, да си има индивидуалност, да се отличава от останалите, да е оригинална и пр.

Редактирано от flor4eee на 16.12.10 13:06.



Тема Re:Имам ли право....нови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.12.10 13:12



Точно това ме притеснява....гледа реклами и тя е барабар Петко с мъжете. Имам чувството, че не осъзнава подаръка, който иска, а аз не искам да е така.
Онзи ден изхвърлих два чувала със счупени играчки - е за какво? Ще и купя тези дивотии и ще и омръзнат на втората секунда, а не искам да е така....



Тема Re:Имам ли право....нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.12.10 13:47



Наси, знаеш, че Симона също не гледа ТВ - има ДВДта или рядко с мен гледа някое предаване за животни(тук имат разни директни репортажи от Зоологическите градини). Аля едва ли ще се почувства изолирана - има предостатъчно други места, където ще се сблъска с Барби, Тинкър бел, Мики Маус, Кумчо Вълчо, баба Яга и т.н....Реално погледнато аз също сменям каналите, когато започнат реклами - ми не виждам с какво едно 10 мин. представяне на прах за пране, ароматизирани дамски превръзки и супер-ултра-мега-гига сензационна паста за зъби ще ми отвори мирогледа

.



Тема Re:Имам ли право....нови [re: Nasinda]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано16.12.10 13:56



Моята гледна точка е съвсем различна. Габи определено предпочита да играе с момченца в градината за това без да гледа каквито и да било предавания по детски канали-просто няма кога, тя иска да получи черен бакуган (така ли се пише) и часовник на "Бен Тен" каквото и да е това.
Според мен забраната на детски канали и ограничаване на реклами и т.н. няма да даде искания резултат, идеята на възпитанието според мен е не да ограничаваме достъпа до вредна информация, храни ит.н., а обяснения и убеждаване защо нещо е лошо.
В кратце според мен те гледат едно от друго и е голяма вероятността и да не гледа тези канали пак да поиска същото.



Тема Re: С рисунката на Ния Яна ме подсетинови [re: galia71]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.12.10 14:02



Ей, уникален е

.



Тема Re:Имам ли право....нови [re: asinka]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.10 14:49



Мдааа, Яна също иска бакуган, защото като ходим на гости на едни приятели, момченцето им има богата колекция

. Но го иска само като сме там, или като го видя да го опаковам за подарък миналата вечер, не е нещо, което да й се е набило в главата и да мисли за него.
Веднъж едни хора ми казаха, че не е редно да ограничавам достъпа до телевизия, защото това е начин на социализация при децата - говорят си за общи неща. Не ми хареса идеята, обаче си е съвсем вярно като се замислиш. Но пък от друга страна бих рискувала и рискувам - Яна не гледа детски предавания по тв-то (освен сутрин малко, но минахме на варианта Мики Маус на компа). Едва ли ще я отхвърлят, ако не знае какво е летящо пони или уинкс (а тя не знае).
За да се информира за филмчетата и героите на Дисни, без да гледа самите филмчета, купихме книжките по филмчетата и ги четем. Сега знае каква е историята за Лейди и скитника, за Цар Лъв, за Маугли, Бел и Звяра и т.н., без да е гледала почти нищо. Предполагам и за всичко останало може да се намери инфо, което да не е свързано с гледането на детски по телевизията и рекламите към тях.
За лунния пластелин ще получи инфо от първа ръка - Дядо Коледа вече го е сложил в торбата



Тема Re:Имам ли право....нови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано16.12.10 15:13



В детската градина на Боби 7 деца искаха PSP

Боби има други желания.
Относно рекламите - не спирам и не забранявам. Децата ми не гледат детски канали у нас - Боби предпочита Дискавъри, а Албенка - ДВД. В градината няма как да кажа - като почнат рекламите по детската тв и ги спирайте. Дали ще видят играчките по тв или в магазина или в приятелчета - не виждам разлика.




Тема Re:Имам ли право....нови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.12.10 15:40



Веднъж едни хора ми казаха, че не е редно да ограничавам достъпа до телевизия, защото това е начин на социализация при децата - говорят си за общи неща. Не ми хареса идеята, обаче си е съвсем вярно като се замислиш.

Интересно извинение да не се занимаваме с децата, ама нейсе. Детско се гледа само в определено време. И да иска играчки от рекламите - не чувам. Но той общо взето получава това, което би поискал.

Затрупан е с играчки. Поне 5 чувала съм занесла през тези 2 години в ДГ. Не бе виждал PSP в реклама, но го получи само и само баща му да си отърве телефона. Оказа се, че всички 3г тук имат и Ниндендо /така ли се пишеше/ освен PSP.

Ще ви разкажа кое мен ме шокира преди време /по повод темата за починалото дете/. На пазарчето Ситняково има фонтанче с пейки, топло е, пролет. Седят 4-5 момчета от едната страна, а аз с Ники с количката от другата страна. Двете пейки са с долепени гърбове и съм свидетел на следният разговор на момчета от Бастилията към 14 г да са били и те.
- Днес си с много готин колан, отива ти на маратонките
- Да, и ходих вчера при оназ кака в салона, дето ми даде адреса
- Е, как беше?
- А, добро е мацето, малко ме бОли гърбът, ама ми даде да се мажа с нЕква гнус. /кола маска/
- Ти докага ще се разкарваш с тез оръфан дънки бе, цървул...
- Ми гърдите, какво прави с тях...
- А, аз тях си ги минавам с крем, ама отзад е кофти...
- Ко прайхте вчера с Мимозата?
- Гледахме малко ТВ, клатихме се и към 3 съм заспал...

Не само момичетата са на "прицел", така да се каже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.