Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано15.12.10 17:46



Флорче, това го пуснах в другата тема, да не спамя тази. Думи нямам...



Я да питам какви книжки за второкласничка ще ми препоръчате? Че имам да купувам тази седмица подаръци бол и това ми е най-голямата мъка.

Отивам да надписвам коледните картички. Тази година като никога съм решила да се занимая с това ми ти начинание. Дано стигнат до БГ за Коледа



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.12.10 18:06



Нем, коя друга тема? Аз се чудих точно къде стана въпрос за това, но не се сетих. Пък и за какво спамене в спам темата иде реч


И аз имам да надписвам картички, ръчно изработени, трябва да взема да ви ги покажа.



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.12.10 09:13



задължително ни ги покажи





Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.12.10 09:39



Като гледам репортажа нямаше стреснати деца от случилото се. Тази трагична случка като, че не им е дала урок. Поне така изглеждаха де...



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.10 09:58



Доста хубави момичета показаха в тази класна стая, Флорче - братовчедка ти изглежда страхотно

! Явно конкуренцията е жестока.
Не знам какво да кажа, не виждам и начин да се променят нещата. Постоянно си мисля как могат да се избегнат всякакви такива залитания. Чета по разни книги как да се изгради самочуствие на детето, как да не зависи самооценката му от оценката на околните. Обаче на практика нещата не са като по книгите :). Не знам как ще се справя, все още работя и по моето самочуствие
А няма как децата да са особено впечатлени от случилото се, според мен - смъртта за по-младите не е особено реална.



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.12.10 10:10



от моите наблюдения покрай дъщеря ми (поне в старото и у-ще), за доста момичета, ходенето на у-ще е не толкова да усвояват знания, а да отидат пременени, да коментират другите как са облечени и да се забавляват. Имаше момиче, което ходеше примерно след първия час, защото единия път и била свършила пяната за коса и чакала да отворят да си купи нова. Това седмокласничка

. Малкото пъти, когато Дени си е позволявала да се опита да излезе неподходящо облечена е била скастрена от мен. Но в повече случаи през деня родителя не знае как излиза детето. А то пък не иска да се различава от другите и става наистина сложно



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.12.10 10:46



Наистина не изглеждат стреснати, това са деца от същото училище, даже си мислех, че са от същия клас, но може би не са.
Декс, братовчедката е от популярните момичета, ако може така да се каже, русакоса, синеока, наистина е хубавичка, освен това е балерина, съответно радва се на страхотно тяло. Но не одобрявам начина, по който я гледат, като че ли от съвсем малка расте с идеята, че е изключително красива. Ок, на черното бяло не можеш да кажеш, хубава е, но няма нужда да се придава такава важност на външния вид.
Честно казано, мислех, че само в малките градове е такова положението, понеже всички се познават, клюкарят и пр., а в един голям град има такова разнообразие, че никой не обръща внимание на това кой как се е облякъл, но ето, Галя казва, че и в София е така.
"как да се изгради самочуствие на детето, как да не зависи самооценката му от оценката на околните... Не знам как ще се справя, все още работя и по моето самочуствие" - това, все едно аз съм го казала. Мислила съм си много пъти ако имах дъщеря и тя нямаше перфектна фигура, как бих я убедила, че това няма значение, при положение, че за мен самата е нещо доста важно...



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.12.10 10:55



За самочувствието, за което пишете и за мен важи.



Според мен освен разговорите, които трябва да се водят често, трябва да им се показва и да се обсъждат и добрите и лошите примери. Поне аз съм го правила с Дени. Освен това, когато самите те се сблъскат с добрия пример, някак почват да разбират какво искаш да им кажеш. Но това става някъде 6-7 клас.



Тема Re:Имам ли право....нови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.12.10 11:00



Случка от вчера...
Отивам да взема Аля от градина. На таблото на нейната група има информация кога ще им е Коледното тържество и списък с подаръците, които децата са си избрали и са писали писмо до дядо Коледа.
Ще вметна, че с Аля водихме този разговор преди 2 седмици и я питах какво иска дядо Коледа да и донесе и нейният отговор беше - Лунен пясък на Уинкс. След кратък разговор с една приятелка - тя естествено ме разколеба не само защото прави боклук, а и защото едно детенце не си е миело хубаво ръчичките и сега е с огромни проблеми с очичките....
Та, обяснявам и че това няма как да и донесе дядо Коле да си избере друго - тя виква веднага - летящо Пони


И да се върна на историята от вчера
Гледам аз списъка - 8 момичета са си поръчали - лунния пясък, 6 момиченца летящото Пони

Е хора кажете ми - това нормално ли е. Доста мислех дали да не изтрия всички детски канали, в които има реклами и всякакви безумни детски и да не взема да сваля нормалните такива и тях да гледа. Ще бъде ли честно спрямо нея? Искам вашето мнение.....



Тема Re: Зимен клюкарник ...нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.10 11:12



Мислех си тези дни да пускам тема за това какво си спомняме от нашето детство, свързано с възпитанието ни и превръщането ни в това, което сме сега, но все не ми остана свободно време да се съсредоточа в идеята

. Можем да подискутираме, ако ви е интересно :)
Та в тази връзка - аз си спомням какво самочуствие имах като малка, и като тиййн. Не се считам за красива, нашите никога не са ми вдъхвали самочуствие за външния ми вид. С братовчедка ми имаме 3 месеца разлика, като малки всички живеехме в една къща. Мен ме имаха за умна, нея - за красива. И трябва да кажа, че това определено ни се отрази и на двете - винаги е била по-харесвана, сега пак си минава за красива. Но си остана в Карлово, без образование и т.н. Не отиде да учи, май не се чустваше много умна.... Аз си спомням как съм се борила с комплексите си за външния си вид - сама , през какво съм минала, за да придобия самочуствие за външния си вид. Е, по мое време беше различно, нямаше бясна надпревара за маркови дрехи , но пък борбата с комплексите е жестока навсякъде и по всяко време.
Мисълта ми е, че може би несъзнателно родителите проектират някакви свои идеи върху децата си, аз се хващам, че го правя с Яна - считам я за умна, красива, забавна. Напоследък гледам да не я хваля прекалено, да обръщам внимание на постъпките й, но не винаги ми се получава - имам си инерция от моето възпитание .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.