Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: айде и на вас да разкажанови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.12.10 14:34



Ники, по-полека с емоциите.



Тема Re: Мечтаете ли за пътешествиянови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.12.10 14:37



Навсякъде бих отишла- само бих избегнала местата, където има военни конфликти. Привли4ат ме не толкова популярни за туристи места... светът е толкова интересен, 4е си заслужава да се види.



Тема Какво ни докара една франзела...нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.12.10 14:47



.... , купена в супермаркета. По принцип купувам хляб само от пекарни, но този път реших да го взема от пекарната на супермаркета, която се намира в самия магазин . Де4ко яде също от нея, много му хареса дори и ..... след половин 4ас по4на да се обрива

- първо едната буза, после цялата глава стана с малки мехури, след това дойде ред на тялото. Уплашихме се с мъжа ми, досега Дени не е правил такава масивна реакция към храна. Накрая мушнахме кортизонова свещи4ка, която държам при спешни слу4аи у нас. Малкият е алерги4ен към млякото, затова и сме взели тези мерки, но досега не ни се беще налагало да стигаме до тежката артилерия.
Сега се 4удя дали е попаднало мляко под някаква форма в тестото или е било реакция към консерванти. Едва ли ще разбера някой ден то4ната при4ина, оттам хляб няма да купувам пове4е...



Тема Re: Какво ни докара една франзела...нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.12.10 14:52



много стряскащо звучи. Доста трябва да сте се притеснили



Тема Re: Какво ни докара една франзела...нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.12.10 15:10



Стряскащо си беше. Искаше ми се да из4акаме още със свещи4ката, но слу4ката се слу4и малко преди да ляга за сън, но сърце не ни даваше да го сложим да спи в това състояние , без да направим нищо.

Днес една позната майка с алерги4но дете ни препоръ4а един не толкова силен лекарствен вариант при подобни реакции, но ще трябва да се консултирам с педиатъра преди да го купим.



Тема Re: Какво ни докара една франзела...нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.12.10 16:36



Леле, Радни, добре ли е вече дечко?
Не пише ли какво се съдържа в тоя хляб? Тоби нали също беше алергичен към мляко, тогава ми направи впечатление, че на някои продукти пише нещо от типа на "Произведено във фабрика, която работи с мляко, яйца и пр..." Та дори и да няма в съдържанието мляко в тоя хляб, наистина е възможно да е попаднало мляко в тестото. Консерванти май не би трябвало да има, поне при нас тия хлябове дето ги пекат по супермаркетите са за бърза консумация.



Тема Re: Какво ни докара една франзела...нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.12.10 16:51



О, добре е малкия. Свещи4ката подейства за броени минути, на другия ден нищо му нямаше, само 4е мен ме беше страх да му дам да яде хляб.


Не вярвам минимални коли4ества да създадат такава мощна реакция- все пак преди няколко месеца, когато не знаех за алергията, го пробвах с лъжи4ка кисело мляко и нямаше 4ак такова въздействие.
А надписа "Произведено във фабрика, която работи с мляко, яйца и пр..." го има навсякъде и го пишат , за да се застраховат- дори и в био-магазините, където се продават продукти без мляко и яйца също го споменават.

Консерванти в хляба от супермаркетите има- например в тукашния Кауфланд съм 4ела , 4е изброяват такива. Когато купувах злополу4ната франзела(от друго място оба4е), не погледнах дали нещо е описано- тя по принцип не беше предназна4ена за нас (ходих на коледно тържество и подготвях хапки с нея), но имаше остатъци и решихме да си я хапнем.



Тема Re: айде и на вас да разкажанови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано13.12.10 23:25



бе баш до буквален бой не се стигна, ама явно на децата така им се е сторило




Тема Re: Какво ни докара една франзела...нови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано14.12.10 10:16



Радвам се, че е добре детенце...обаче вашата случка ме накра да се замисля... тук на франзелите, от тези уж току що изпечените никъде не пише съдържание и прочие...или просто когато детето ти проявява алергия ставаш бдителен и си отваряш очите :((



Тема Тази седмица печелянови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.12.10 13:51



приза за Червена шапчица



Вчера рано сутринта бързам да пусна малко пари на нашите по пощата. Пуснах и колет на племенниците за Коледа. Въобще щастлива, че съм отметнала и тези задачки.

Да, ама не. Вечерта се прибира половинката ми носи бележка за запис от майка ми до мен. Аз решам, че не е догледал и тръгвам да изхвърлям бележка. Тръгнах да я накъсам и какво гледам шматката аз съм си пуснала запис към мен от името на майка ми

Удоволстието ми е 2,84лв запис и разхождане до нашата поща (да си взема парите), която никак не ми е удобна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.