Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема помагат ли ви мъжете  
Автор Ming Shu (curious mama)
Публикувано26.11.10 15:37



Маминки, още нещо ме интересува - помагат ли ви мъжете в домакинството и отглеждането на децата? Интересно ми е понеже много мои приятелки се оплакват, че мъжете им изобщо не им помагат и те се нагърбват като камили... аз водя тихи битки и се опитвам лека полеак да си постигам своете с таткото, но си мисля, трябва ли да се водят битки и преговори за нещо, за което се предполага че двамата трябва да си поделят по равно?

the harmony is the key to happiness ...


Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.11.10 15:41



Помага къде ще ходи да не помага, бащинството не свършва с раждането на детето, а тогава започва. Домашните задължения са разпределени, грижите върху детето също. Не бих допуснала да върша всичко сама.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.11.10 15:54



помага все по-рядко поради липса на време... за съжаление...


зълва ми се шегува, че децата ще започнат да му викат "чичо"



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано26.11.10 16:12



Без него съм загубена - помага ми повече, отколкото някога съм мечтала!





Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано26.11.10 16:18



Слава богу, помага ми. Дори сега е поел изцяло храненето в малките часове, защото аз имам нужда да се наспивам. От домашните задължения най му харесва да готви, но за това има време само в почивните дни





Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.11.10 17:50



Стига, бе, хора - все по-смешно ми става!!! Какво точно да помага? Ние живем в жилище 80 квадрата, имаме едно дете и котка. Е, що за смотла трябва да съм, че да не се оправя с тия неща при положение, че от 0 до 4/6 месеца бебето ти е на цицата или на шише, после почва бурканчета и/или детска кухня. Докато малката беше бебе ми помагаше до толкова, че събота и неделя или след работа излизаше за час-два с количката, за да мога аз на спокойствие да се накисна във ваната, да си оправя ноктите и косата. Докато бебето е малко няма кой да цапа, следователно на два дни прах и прахосмукачка са напълно достатъчни. На два месеца измиваш прозорците, прането го пере пералнята, една суха пералня поне аз гладя за ок. час. И какво остана - да измиеш две чинии от закуска, две от вечеря и една тенджера където си сготвила.

Кофти е като тръгнете и двамата на работа, но и тогава му се намира цаката - лично аз предпочитам да го изпратя някъде с детето, а аз да и оправя нещата, пред алтернативата той да ми оправи кухнята и после две седмици да не мога да си намеря захарницата.

Споко, ножът е дървен! Освен ако не си родителка на повече от три деца - тогава се налага малко повече мениджмънт. Не, че знам от личен опит, но се базирам на наблюдения

.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.11.10 02:41



Ами аз си вьрша почти всичките задьлжения сама, защото моят мьж бачка, и ние сьс Саша сме сами през деня, а и някои трябва да работи, особенно като аз си позволявам да ходя на у-ще и да си взимам Бакалавар без да работя, няма как да си стои той вкьщи и да шета. Когато е вкьщи ми помага, ако започна да чистя и т.н. има дадени неща които готви той, но масово аз готвя, или излизаме навьн, но това е по рядко сега откакто имаме Саша. Наистина и ние не живеем в голям апартамент и не виждам какво точно има да помага толкова, като аз сьм си вкьщи......а и ако чакам да мьж ми да изчисти при положение, че аз сьм по цял ден сьс Саша в нас незнам...



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано29.11.10 09:05



Ама според мен никой не говори за бебе до 1 година. Тогава е ясно. Всички сме се оправяли сами с домашните задължения, разбира се ако бебето е било от кротките. Признавам, че с Албена беше кошмар и тогава се нуждаех от помощ...
Сега, когато ходя на работа, до която пътувам около 1 час - няма начин аз да водя децата на градина. Разпределили сме се - мъжа ми ги води сутрин, а аз ги прибирам вечер. Освен това чистим основно през уикенда, двамата, а вече и децата се включват. Помощ от мъжа е винаги нужна, вярно, че моят в началото простираше ужасно, но се научи с времето

Пазарува по списък, правен от мен, но вече се научи и справя доста добре и без предварителна подготовка.




Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: bggal]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано29.11.10 10:49



Аз си признавам, че бях от смотлите, които не можеха да се организират с къщната работа. Живеехме в нещо като мезонет, на два етажа, имахме и две котки. После се преместихме в къща, пак на етажи... сега сме в апартамент и виждам колко по-лесно е. Ама тогава - мръсното пране на единия етаж, пералнята на другия, като се качвах да взема мръсното пране та да пусна пералня свършвах 10 други работи, само не и това, за което съм тръгнала...(разсеяността е известен страничен ефект на майчинството

). Единственото нещо, което успявах да свърша с бебето в къщи беше да сготвя и да заредя миялната (интересно му беше на бебока в кухнята), както и евентуално да поразтребя след него. Пускане на прахосмукачка и бърсане на под беше абсурд да успея с бебето на ръце. Този род дейности се вършеха събота и неделя, единия се занимаваше с бебето, другия чистеше. Давах му да си избере, обикновено си избираше прахосмукачката. Но и бебето ни не беше от кротките, никога не съм можела да го оставя да си лежи в легълцето пък аз да правя нещо друго, искаше си непрекъснато внимание. Беше на 7 месеца, когато тръгнах на работа, от там нататък домакинските задължения съвсем се разделиха 50/50. Така че да, помагал ми е много.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано29.11.10 12:48



Според него - да, според мен - може още. Но май само си мрънкам. Сега като се замислям повечето неща предпочитам да си ги правя АЗ, затова нямам право да мрънкам. Когато Боби беше бебе, аз излизах навън с него, а той изчистваше цялата къща. Сега чистим заедно. Предпочитам аз да пазарувам, освен ако не правим голямо пазаруване през почивните дни. Прибира прането, преди Боби от детска. Вечер в кухнята не обичам да ми се мота никой, но всички оправят масата след вечеря. Абе чеп съм си относно домакинството и няма угодия






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.