Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: flor4eee]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано29.11.10 18:02



Алекс също не ми е бил спокойно бебе и не щеше да стои сам в креватчето, кошарата и пр. Сега, с Тома, виждам колко приятно е това време - той си рита и се занимава нещо в леглото или в кошницата, аз си побачквам, по някое време го полюшвам... Въобще - идилия, дано продължи!!!

. С Алекс прекарвах много повече време навън, защото той просто трудно стоеше мирен, а и не исках, а и не бях в състояние да го разнасям непрекъснато на ръце.Така че - на мен винаги ми е била нужна помощ - и с едно дете, още повече с две. Считам се за много организирана, твърде педантична към хигиената и не съвсем взискателна към реда в къщи (разбирай, гладя всичкото пране и пускам по 4-8 пранета седмично, но не пускам прахосмукачка и не бърша прах на два дни, понасям да не е съвсем подредено).
Таткото ни се връща късно вечер, така че през работните дни го използвам за прибиране на маса, миене на чинии, чистене през уикенда. Не роптае, даже се справя много добре. Аз през това време простирам, прибирам, гладя или се занимавам с децата. И никога не съм си и помисляла да отказвам помощ. Когато дойде някоя баба или дядо от Варна, ги натоварвам веднага с нещо да помагат. Почти нямам време за себе си, но вече много му се наслаждавам...



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.12.10 14:56



Моето мнение се препокрива до голяма степен с това на Галя. На първо място е следното > "Според него - да, според мен - може още"

.
Да допълня- най не ми е по вкус ве4ерно време, когато таткото се опне на дивана да погледа ТВ и заспи до половин 4ас , а аз още се мотам из кухнята...

Ина4е и нашият татко е от тези с натоварените професии и така голяма 4аст от домакинството се пада на моя гръб- волю-неволю.
Минг Шу, един съвет от мен- не се настройвай предварително, 4е домакинските зада4и ще са разпределени 50 на 50- ако така се развият нещата е добре, но ежедневието друго може да покаже.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от -Randi- на 03.12.10 14:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от -Randi- на 03.12.10 15:25.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано03.12.10 15:10



замислям се, че аз повече имам нужда докато аз се мотая в кухнята, той да се мотае около мен. Не толкова да ми помага, защото както казах предпочитам аз да си пипна всичко и го правя по-бързо, а да си ми е компания. Имаме оставено местенце в кухнята за малко канапе, което все още не сме намерили из магазините

. Но намерим ли го няма да му се нервя, че лежи на него вместо на спалнята



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано03.12.10 17:57



Преди все мрънках и изисквах, все недоволна...А какво се оказа, ако не беше до мен може би сега не знам дали щеше да ме има и въобще къде щях да бъда...
не са важни дребните - дребнави неща, другото е важно.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.12.10 23:39



Дес, много сериозно ми зву4иш ...

Разбира се, 4е са дребнавости- стига половинката да не го удари съвсем през просото. Това оба4е една от любимите теми на нежната 4аст и повод за нескон4аеми женски приказки и мърморене от страна на съпругата- така е било и така ще си остане.

Галя, и на мен ми липсва не толкова помощта на Половинков в кухнята, след ве4ерята, а именно неговото присъствие. Ве4ерите ни заедно толкова са кратки, 4е ме хваща яд на онзи диван в хола. Решението за едно канапе в кухнята намирам за сполу4ливо- така ще из4езне усещането, 4е си изоставена сама в кухнята барабар с мръсните съдове .



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.10 09:44



Така е, Ранди, човек се учи!



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.12.10 13:36



След като бях сама с двамата дечковци почти година и дет се вика, почти никой не разбра

, си смених коренно мнението за много неща. И аз като Цвете съм педантична до там, че все трябва да е опънато по конец. Затова си разпределям времето до секунда. Сега тук го играя домакиня и дълго ще го правя, ама взима и да ми харесва.Мъжът ми ходи на работа от 8:30 до 17:30 и единственото му задължение е да пазарува засега. Не върви аз да го занимавам с децата, като съм цял ден вкъщи. Вечер само му се хвърлят на врата да си играят на конче след като обилно се е наял, а аз се възползвам от момента да си сменя лака. Бабите са още по-далеч и от преди, пък и работят. Като те притиснат обстоятелствата се научаваш бързо да се справяш сам. Като ми донесе Дядо Коледа и моя си кола картинката ще е пълна, моят мъж мога хахахаха да го отпиша от картинката. Бъзикам се де.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано04.12.10 17:55



Да, много. Откакто сме без тати, много трудно се справям.



Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: ariel$$]  
Автор Ming Shu (curious mama)
Публикувано06.12.10 16:30



Привет, благодаря на всички за искрените мнения :) Аз все пак си мисля, че татковците трябва да помагат повече, ако не с децата, то поне с домакинството, да направи някоия друга манджа или салата, или ако не ще, поне да измие чиниите или да пусне пералнята. Защото въпросът не опира до това дали можем или не можем да се справим сами, то е ясно, че баба знае две и двеста, и като видиш дебелия край, се справящ, но нужно ли е да се нагърбваме като камили, при положение, че може повечето битовизми да се поделят на две... А не татито само да знае как да цъка с дистанционното и мишката на компа :)

the harmony is the key to happiness ...


Тема Re: помагат ли ви мъжетенови [re: Ming Shu]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.12.10 16:46



Ming Shu, един мъж помага много като не разхвърля като малко дете след себе си и не се чувстваш в един момент негова майка. Като го натовариш с всички финансови въпроси примерно /освен пазаруването/, да плаща и да мисли за всеки лев вътре и вън от къщата пак е помощ. Да си прибира мръсното бельо в коша в килера и да вдигне масата и сложи чиниите в съдомиялната пак е помощ. Да си изглади костюмите и ризите пак е помощ. Това са основите на възпитанието, ако майка му не си е свършила работа е кофти.
Много лесно правим от мъжете си бебета, както ти казваш, като поемем всичко на плещите си, дори такива елементарни неща като гореспоменатите. Ако мъжът до вас не разрешите да се превърне в бебе може въобще да не усетите дали е с вас или без вас когато се налага. Това имах предвид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.