Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питанка бронхит и синузитнови  
Автор Ming Shu (непознат)
Публикувано25.11.10 12:52



Привет маминки, обръщам се към по-опитните от вас за съвет.
Дечко е на 1г. 1м. и от 2 дена го боли гърлото, кашля, киха, има запушено носле, плаче, дере се... Аз веднага го заведох при педито и той ни каза, че имаме първи симптоми на бронхит и синузит и ни предписа някакво лекарство, което чувам за първи път. Исках да попитам някоя от вас чувала ли е за този медикамент и дали сте го ползвали, доволни, недоволни ... Казва се Умкалор и педи ни обясни, че е натурален билков продукт, екстракт от корен пеларгония, което било най-доброто антипростудно средство в момента в Германия. Педито каза, че е абсолютно безвредно, и ако не помогне, тогава ще мислим за АБ. Но хич не искам да почваме още отсега с АБ. Ще се радвам ако получа съвет, за да знам дали изобщо да го купуваме. Благодаря



the harmony is the key to happiness ...

Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.11.10 13:26



Не е медикамент това, предписаха ни го веднъж, повече няма да го взема, това си е вид имуностимулатор и нищо повече. Прецени сама за себе си.



Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано25.11.10 14:05



с първи симптоми на бронхит мисля, че малко по-сериозно лечение трябва да се предпиеме. Не е задължително АБ, но ако е само един им. стимулатор



Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.11.10 14:10



Аз го давах на моето дете, не съм сигурна дали е точно от него, но кашлицата, която я мъчеше, много намаля след приема му. Не знам обаче дали е за зачервено гърло, на листовката пише за бронхити и кашлица.



Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано25.11.10 14:29



Давала съм и на двете ми деца! Имало е случаи в които са се оправяли, но паралелно и със сироп за кашлица! Като започна да го давам до ден-два си показва накъде вървят нещата!
За синузит е рано! От нашият УНГ знам, че синусите не са напълно как да кажа обрзувани до към 6-та година!

Както описвате нещата не са съвсем леки при детето! Аз съм на мнение, че един АБ на време е по-добре от усложнения благодарение на изчакване!




Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Редактирано от Zori_D на 25.11.10 14:31.



Тема Re: Питанка бронхит и синузит [re: Zori_D]  
Автор Ming Shu (curious mama)
Публикувано26.11.10 15:28



Привет мами и благодаря за съветите :) Аз се консултирах и с приятелки и с още един педиатър за всеки случай, че сме още много малки и ме е страх да давам каквото и да е. Другият лекар ни препоръча два варианта: първи вариант да комбинираме Умкалора с клеева тинктура.
втори вариант, ако няма подобрение до 5 ден, да вземем аугментин. Не знам вие давали ли се аугментин на толкова малко човече???

the harmony is the key to happiness ...


Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.11.10 15:30



Дано не бъркам, че беше мноого отдавна, но на дъщеря ми на 6-7 месеца и изписаха аугментин, заради салмонела в детската кухня. Не е имало проблем.



Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.11.10 15:39



Няма значение колко е голямо детето, щом се налага лечение понякога ако не се лекува е по-лошо от това да изпие един АБ. Дъщеря ми беше в кувиоз като се роди и я блъскаха с АБ, отделно вторият месец имаше бактерии в урината и отново мина на антибиотично лечение, така че не е фатално дори и да е малко бебето.
Аугументин съм давала веднъж, но с алергична реакция и бе спрян



Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Ming Shu (curious mama)
Публикувано26.11.10 15:46



хич не ми се ще да прибягваме до АБ, и затова търся алтернативни начини ...
ще пробваме с Умкалора и клеевата тинктура и ще видим, поне няма да навредят на бебчо, нали са натурални продукти. Макар че да ви споделя бях взела за мен ехинацея като имуностимулант и се предполага, че като продукт на растителна основа, не би трябвало да има сериозни странични ефекти... познайте, в листовката имаше цял куп странични ефекти и мен ме достраша да я пия и така стои в нас. то вярно, че страничните ефекти ги дават на всеки 10ти човек, ама знам ли дали аз не съм 10-я човек .. доста се отплеснах, но явно всеки организъм различно понася и абсорбира каквото му се подава. Когато имаш малък бебок и леко изтерясваш, когато се разболее, та моля да ме извините за лиричното отклонени и дългата тирада :))

the harmony is the key to happiness ...


Тема Re: Питанка бронхит и синузитнови [re: Ming Shu]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.11.10 17:53



Слушай педито!



Иначе, да, Умкалор е доста популярно в Грмания, а тук бронхитите и синузитите са доста срещани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.