Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Козметика и грижа за бременно тялонови  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано03.11.10 22:58



Първо се извинявам, че задавам вероятно ужасно изтъркан въпрос, но нещо е изчезнала търсачката и няма как да прочета стари теми.

Каква козметика ползва/х/те за гърди и против стрии? Аз съм начинаеща бременна в осма седмица и имам чувството, че бюстът ми има собствен живот, чувствам се като военен танкер със заредени торпеда, готови да изхвръкнат всеки момент... Реших, че трябва непременно да направя нещо и си купих един спрей на Lierac: Bust Lift. Беше някак отчаяно решение, търсих Biotherm, но не намерих и просто се оставих да ми го продадат. Ползвали ли сте го? Имате ли други съвети?

Откога почнахте да ползвате продукти против стрии? Засега тялото ми не се е променило изобщо, но се твърди, че трябва да се прави профилактика и т.н.

Изобщо отворена съм за всякакви съвети, без значение от цени и степен на налудничавост, аз ще си преценя

(Упражнения? Сутиени? Каквото и да е!)

ПП и моля ви, не си мислете, че съм повърхностна, параноите ми се простират през целия възможен спектър, но за другите поне има достатъчно достъпна информация навсякъде, докато в козметиката не се ориентирам много добре.

Мерси боку



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано04.11.10 09:16



Привет! Първо искам да те успокоя - аз имах доста стрии по бюста, които след раждането сами си изчезнаха. Преди това ползвах продукт за стрии на Мустела и едно масло на Икаров. Докато мажех обаче стриите само се увеличаваха



Иначе съм доволна от другите продукти за бременни на Мустела - за уморени крака и овлажняване на суха кожа.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.11.10 12:20



Здрасти,
първо - честито, лека и безпроблемна бременност.
По въпроса:
При мен гърдите не бяха проблем - имах стрии, кърмих доста (19 месеца) и 2 години след раждането още ги имаше. Постепенно се скриха и сега, при второто раждане (6,5 г. след първото), не са се появили. Първата бременност изкарах на обикновени средства, масло на Икаров и други подобни по-достъпни мазила. Тази започнах от рано и с много по-скъпи варианти. Защото, за разлика от гърдите, коремът ми е много нацепен около пъпа. Чак в деветия месец при първата бременност, когато бебето падна ниско долу, тогава се нацепи коремът. Не изглежда много добре, но постепенно се прибра, поне и си ходех и с половинки бански. Сега освен старите стрии нови не са се появили. Но мажа с много по-качествени (надявам се) препарати. Биотерм има в Сефора в мола на Карфур. Току що си купих и се надявам след раждането да ми помогне с намаляването на стриите. Мазах се през тази бременност и с Кларинс. Поне нито една нова стрия нямам, но и не напълнях много - 8 кг, а при предната бременност - 12.
Дано съм била полезна.





Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано04.11.10 22:32



Благодаря ти много! Тези Мустела и Икаров даже не ги бях чувала, а изглежда, че са доста известни

Аз засега нямам стрии, но просто бюста ми е като тенджера под налягане. Ако няма никой около мен докато се слизам или качвам по стълби, си го придържам В смисъл такъв расте, тежи, подскача, досажда... Утре смятам да ходя на работа със спортен сутиен



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: tswete]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано04.11.10 22:42



Мерси, на теб също ти пожелавам месеците, които ти остават да са леки и раждането да мине добре!

Значи да разширя търсенето и към дрогериите, да не се ограничавам само в аптеките, казваш, това е добър съвет



Кремът на Кларинс за корем и гърди ли го ползваш? От коя седмица започна да се мажеш с него?




Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.10 06:03



Трябва да ти кажа, че каквото и да ползвах и правих нищо не помогна, и си се нацепих цялата (корема)...

мажех се редовно и пак си стана каквото трябваше да стане...т.е. ако тялото ти е по еластично няма да имаш стрии, ако е като моето и да купуваш скьпи кремове все тая...аз ползвах на Мустела и по време на бременност и след раждане и...ефектьт е на лице.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.10 06:07



Аз по едно време си купих няколко ситуена за кьрмене и си ходих с тях на работа - бяха ми супер удобни, но бях може би вече в 7ми или 8ми месец, до преди това нямах проблеми и нужда от тях.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.11.10 10:55



Здравей, честито и лека бремеменност


Да ти кажа - всичко зависи от кожата ти. Дали се мажеш или не ако кожата ти е предразположена към нацепване нищо няма да помогне. Дано твоята да не е от този тип.
Аз се мажех и през двете бременности с крема на Галеник специално за бременни. Но не бях от редовните, все пропусках по някоя вечер. Нямам обаче нито една стрия - нито на корема нито на гърдите.
Имам приятелка, която с шепи крем се мажеше, но без ефект...




Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор eodLove (непознат)
Публикувано07.11.10 19:00



И аз мисля, че в голяма степен зависи от тялото и кожата ти.

Мъж ми чете в неговата "книга за татковци", че освен мазането е хубаво да се спи със спортен сутиен и вечер ме гони из къщата да ме облича



До момента не са ми се появили никакви стрии. Коремчето го мажа с кокосово масло сутрин, а вечер като имам повече време си правя масаж с бебешки гел на Johnson (не течното олио, а този мнооого гъстия прозрачен гел). И под масаж нямам предвид намазване, което трае 30 секунди, а поне 15 минути леко и внимателно поглаждане и разтриване като в класически шведски масаж. Все си мисля, че самото "раздвижване" на кожата помага.. и мнооого се надявам да не се сдобия със стрии

Инфо за статистиката: до момента съм качила 8кг, остават ми още 12-13 седмици бременеене



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тяло [re: Xипoxoндa]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано07.11.10 23:16



Не ти е изтъркан въпроса, сега ти е времето да го задаваш. :)
Аз съм бременна към края на осми месец, но трябва да ти кажа, че моите стрии се получиха точно в началото. Имах болки в гърдите, но не обърнах внимание.
Към 4-5 месец останах неприятно изненадана, когато се загледох малко повече в огледалото. Имах доста дълбоки стрии


От два месеца се мажа със свинска мас. Миризмата е слабо казана отвратителна, но стриите като по чудо изчезват. Вече не са така дълбоки, ивичките са по-тесни и цветът им е почти като останалата част на кожата.
Освен това мисля, че благодарение на свинската мас не ми се е появила нито една допълнителна стрия. Корема ми е много обтегнат и всяка седмица обиколката се увеличава в сантиметри. Но нямам нито една стрия. Ако искаш може да правиш профилактика с мас. Разбира се, на този етап само на гърдите.

Редактирано от razlichna_ на 07.11.10 23:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.