Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ Косопаднови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.11.10 11:18



Как точно? че аз пробвах и този вариант и 1 седмица косата ми беше като метална метла....





Тема Re: Помощ Косопаднови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано27.11.10 17:03



аз се къносвам, не се боядисвам, въпреки, че май скоро ще ми се наложи

. Но моята коса е много тъмна и като си сложа къна имам само малко повече лъскавина. Като ми падне къната определено ми се омазнява повече косата.



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано27.11.10 22:26



не не не ен не не....
за омазняваща се коса трябва отвара от дъбови кори- утре ще питам точно как се прилага и ще пиша
тривитаминола е страшно мазен и ще ти влоши състоянието на косата, дес...



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано27.11.10 22:30



каква къна използваш?!
аз мисля след нова година да пробвам пак да се къносвам, защото боята ми съсипва косата, но не съм сигурна, че къната не е още по-голям боклук...

днес пък ми хареса една жена с розовеникаква коса

много ще ми тича на белите коси



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: Ming Shu]  
Автор World Champ (непознат )
Публикувано27.11.10 23:10



Ай, ай, ай, ама че идеи може да прочете човек тук. Плаша се просто. Вие не пишете дали скоро сте раждали, но тъй като задавате въпроса си точно в този форум, допускам, че сте майка отскоро? Мога да Ви кажа, че моята педиатърка още на втория контролен преглед ми каза, че скоро ще започне да ми пада косата вследствие на хормонални промени в след-бременното ми тяло. Също така, всичките ми приятелки в първата година след раждането имаха мощен косопад. Това е напълно нормално. Няма да оплешивеете, защото косата Ви пада равномерно от скалпа, а не както при мъжете- на зони.

А пък ако и кърмите, поне питайте педиатъра си като ще се мажете с разни гадости. Може да се окажат вредни за бебето Ви!



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано28.11.10 08:52



преди всичко на Арома. Пробвах и индийска, но единият път ми държа цвета дълго и това много ме усъмни. Аз също не съм сигурна в състава на къните и затова сега съм в чуденка, кое зло е по-добро - къна или безамонячна боя.



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: World Champ]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.11.10 13:06



Уважаеми Непознат,
моля, информирай се, преди да постваш крайни мнения!





Тема Re: Помощ Косопаднови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано29.11.10 12:13



Светле, до сега никой не е останал плешив от кърначеския косопад. Или от този през бременността - това е нормален, естествен "феномен", който спохожда абсолютно всяка жена през този период на живота и.
За сметка на това помисли малко и ми кажи, че не съм права - къде точно мажеш тоя Тривитаминол? По скалпа или по коста?

Ако мажеш по самият косъм смятам ти е ясно, че от него полза няма - косъмът расте от луковицата. Частта, която се подава извън кожата е съставено от вече мъртви клетки и по нея няма какво да се прави, освен евентуално, ако цъфти да се пригладят фоликулите, което обаче няма как да стане с някаква мазнина или изобщо с, което и да е средство, което се отмива от косъма.
Ако го мажеш по кожата, явно се цели въпросните витамини да навлезат в слоевите на дермата и малко или много да се включат в кръвообръщението, разнася се навсякъде и т.н. От там идва вече въпросът за това какво качество и в какво количестено отношение на витамините се използват.
Нямам нищо против домашните маски. Аз също си правя, но не се обръщайте на животни - същите витамини ги продават в нормални аптеки. А, Д, Е - на ампули, на капки, на капсули на каквото ти дойде на ум. Поне от тях си взимайте, не е чак толкова драстична разликата в цената.



Редактирано от surfline на 29.11.10 12:15.



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.11.10 22:59



Тами, напълно съм съгласна с всичко, което си написала!


Също така съм съгласна, че всеки преценява за себе си...

и явно аз съм "частен случай", защото при мен наистина беше окапване на косата (ако намериш по-подходяща дума за падане на косата на кичури с оставяне на плешиви петна по скалпа, бих използвала нея)
моля те, не се съмнявай, че съм пробвала всичко на ампули, капки, капсули и каквото още ти дойде на ум във всякакви възможни форми, съотношения и бъркочи ох, ужасно беше и ако поне едно беше помогнало дори приблизително толкова, колкото животинските витамини, то с абсолютна сигурност нямаше и да помисля да се мажа с тривитаминол... но... преди 3г. не намерих такова... а сега нямам време да търся и екпериментирам...

п.с. спомням си, че преди доста време в един твой пост в подобна тема беше споделила, че косата ти почти не е падала по време на кърменето и предполагаше, че това се дължи на фолиевата киселина, която си пила през цялото време - причината не е била в киселината



Тема Re: Помощ Косопаднови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.11.10 23:33



Предавам се!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.