Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за възпитаниетонови  
Автор Бялa вpaнa (странна птица)
Публикувано16.11.10 15:09



За пръв път пиша в този клуб и не зная,дали тук ми е мястото-гледам всички майки са с малки деца,но аз да си питам. Убедих се,че най-трудното е не да родиш,не и да отглеждаш а да възпитаваш,поне в моя случай.Кажете как двама отстъпчиви и склонни на компромиси родители да възпитават дете-ураган-беше бебе-ураган,стана момиче ураган,сега е девойка-ураган-властна,силен характер,просто помита всичко по пътя си,включително и училищната психоложка във втори клас беше пометена.Тя просто вдигна ръце и каза -"Сега,в тези трудни времена,по-добре да е такава".Слуша само дядо си.Родителите ми казват,че нямаме авторитет пред нея.То,ясно е в крайна сметка,че който е по-силен надделява,но ако може дайте някакви съвети.



Тема Re: Въпрос за възпитаниетонови [re: Бялa вpaнa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано16.11.10 15:14



от мен, съвети никакви, май следваме пътя ти.
И моято дете е много силен характер, налага се, изобщо не отстъпва, а е само на три и нещо... Хич не ми се мисли като порасне. Методът на разсейване и убеждение с добро дава частични резултати, но науми ли си нещо - не забравя.



Тема Re: Въпрос за възпитаниетонови [re: Бялa вpaнa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.11.10 16:03



Всяко дете си има слабо звено. Трябва да се намери пътят към него. Аз например на моето супер инатливо и рогато зверче знам, че с лошо нищо не мога да постигна, при нея минава с много уговорки, много приказки, много мек тон ... с памук душата да й се извади и тогава е по-ниска от тревата, обърна ли посоката става не ураган, а цунами

. Намери общ език с детето си



Тема Re: Въпрос за възпитаниетонови [re: jana]  
Автор Бялa вpaнa (странна птица)
Публикувано16.11.10 16:26



Jana,така ме подсещате за нова тема-чие дете е най инатливо.Определено си мисля,че моята девойка,която на 11.11 2011 г. навършва 16г. е световен шампион по инат.Опитвала съм как ли не,нито с лошо нито с добро става,просто не знам как дядо и успява да я накара да го слуша.Когато инатът е за добро,няма равна на себе си,когато се обърне за лошо,става страшно!

А за силата на характера и искам да дам само един пример-на 1г.и 4 мес. по ръката я ужили оса,ръката и се поду доста,това дете не гъкна!



Тема Re: Въпрос за възпитаниетонови [re: Бялa вpaнa]  
Автор Бялa вpaнa (странна птица)
Публикувано16.11.10 16:46



Извинявам се за предишния си пост,направих малка грешка,ама много 11 ки ми се насъбраха. Та,дъщеря ми Мария е родена на 11.01.1995г. в 11ч. и 11мин. и е 11год. чакано дете.Не вярвам много в нумерология,ама все трябва да има нещо в толкова 11 ки.





Тема Re: Въпрос за възпитаниетонови [re: Бялa вpaнa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.11.10 17:34



Извинявай, че съм остра, но искаш съвет...
Щом е чакано 11 г. дете, да не бяхте го разглезвали толкова, че да му се радвате, поне!
Всяко дете иска да се налага. Аз мисля, че от бебета още разбират и се мъчат да манипулират околните. После при всяко разболяване е така - щом му трепериш, веднага му харесва и бързо свиква. След всяка болест е необходимо влизане в релси.
Непрекъснато проверява правилата, които си му създал (ако си му създал). Непрекъснато се мъчи да прекрачи границите, които си му задал (ако си му задал). Ако не - до 16 години си играл ту с убеждение, ту с говорене, ту с прилъгване, но най-вече с морков - трудно ще се променят нещата, особено в пубертета.
И понеже момичето вече е голямо - да се оправя само. Бих предложила да я пратите да поработи малко. Трудът няма да й навреди. Но поне ще й покаже откъде идват хубавите неща. Дано поне вие като не сте успяли да й обясните социалните пътища към успеха, тя сама да ги налучка...
А защо дядо й само успява? Сигурно адско търпение проявява и никак не му е лесно... Ама после кой ще я търпи в университета, на работа, в къщи?
Децата се променят. Бих разчитала на това.



Тема Re: Значи,не енови [re: tswete]  
Автор Бялa вpaнa (странна птица)
Публикувано16.11.10 17:53



съвсем така.Девойката е много здрава (почти не е боледувала) и не е разглезвана,напротив-тя не се и оплаква,при каквото и да било неразположение-случи се веднъж,ходихме на вилата да плевим,после като се върнахме,установих,че е била с 39 температура.Отлична ученичка е ,трудолюбива,сръчна,тренирала е художествена гимнастика и е "едно джезве кокали"-то от инат не може и кило да качи,въпроса е ,че е голям ИНАТ.Баща ми казва "като се сблъска с по-силен характер,се пречупва",значи може би вината е в нас,а не в нея.



Тема Re: Значи,не енови [re: Бялa вpaнa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.11.10 23:44



Днес явно е денят на пубер-дир- буум



Не е нужно да чупиш детето, що за идея изобщо?

Така, както описваш дъщеря си, ми се струва съвсем нормална, а вие с таткото сте леко плахи, което не е лошо. НО ако показвате своите граници. Пък ако искате пак бъдете плахи или спокойни или както се самоопределяте ( аз го намирам за ок).

Само не правете грешката да слагате границите на дететво, вместо да показвате своите. Човек има право и трябва да има достъп само в своята аура и сфера и да не нахълтва в чуждата. Така че самозащитата се изразява в АЗ форма, а не в "ти-форма".

Всичко хубаво.


by himbeer

Тема Re: Значи,не енови [re: Бялa вpaнa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.11.10 08:32



Добре де, къде се проявява инатът й? От какво точно се оплаквате? Какво точно не му харесвате на детето, с кое не можете да се примирите? Така като чета инатът само й помага. Какво като не се е оплакала от температурата или от ужиленото? Не ви слуша за нещо или какво? Ако въпросът е по-конкретен, може би ще намерите и конкретен отговор.



Тема Re: Eто малък пример..нови [re: _dexter_]  
Автор Бялa вpaнa (странна птица)
Публикувано17.11.10 10:28



При 5 градуса температура навън решава да излезе по блуза с къси ръкави.Започват безкрайни разправии,че е студено и че всички хора са с якета,отговаря ми се "Не ме интересува,на мене не ми е студено." И излиза така. Ето,така се налага (и успява).






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.