Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблем с очичкитенови  
Автор lilka_35 (минаващ)
Публикувано11.11.10 09:02



Здравейте! Имаме следния проблем: ходихме на очен преглед и се оказа че малката има вродено далекогледство с малък диоптър, но лявото оченце изостава в развитието си.В събота отново ще сме на преглед за изписване на очила и ще ни обяснят какви упражнения да правим за да стимулираме окото. Накратко затваряме със специална марля дясното око и ще гледа само през лявото. Има ли някое от вашите дечица такъв проблем? Не съм очаквала подобно нещо и сега съм много объркана. Тя ходи на градина и не зная как ще се оправя с очилата и с превръзката. Не зная и как се нарича тази диагноза, затова не мога да намеря нищо из нета. Моля споделете. Хубав ден!



Тема Re: проблем с очичкитенови [re: lilka_35]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано11.11.10 10:22



при децата се среща, не се притеснявай.
в групата на сина ми три дечица бяха с едно затворено оче за известно време, нямаше проблеми.
сега две от децата са с очилца и пак няма проблем-и самите хлапета, и другите деца, и госпожите внимават.



Тема Re: проблем с очичките [re: lilka_35]  
Автор noble (любител)
Публикувано11.11.10 10:31



Дъщеря ми имаше същия проблем, прояви се когато стана на 3.5 г. Нарича се мързеливо око. При нея обаче и диоптърът далекогледство е доста висок. Около година се мъчихме с очилата и закриването на здравото око, но не помогна и й направихме операция. Сега да чукна на дърво всичко е наред, носи очила, но поне окото не се криви. Ако Ви интересува, ще ви дам координатите на клиниката, където правихме операцията, аз лично съм изключително доволна.



Тема Re: проблем с очичкитенови [re: noble]  
Автор lilka_35 (минаващ)
Публикувано11.11.10 10:56



Мисля да я заведа някъде за второ мнение. Много се надявам да не стигаме до операция и да минем само с очила. При вас проблема се е появил на 3,5 г. а при нас доктора каза че е така родена. Пита ме дали съм имала проблеми при бремеността и раждането. Е, при раждането настъпиха малко усложнения, /но това стана май нещо нормално/, та се наложи спешно секцио.
В нашата група в детската градина, нямаме деца с очилца. Дано да може да ги пази и да не и се подиграват.



Тема Re: проблем с очичкитенови [re: lilka_35]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано11.11.10 11:10



е как да и се подиграват?
аз съм с очила от 10 годишна, значе вече повече от 20 години, (въпреки че последните десетина съм И с лещи, защото виждам по-добре) и никой никога не ми се е подигравал, а съм ги сложила в ранен пубертет.
ако вземете весела цветна рамка, всеки "дефект", може да бъде превърнат в страшен плюс. ще и се подиграват, ако вие я наведете на мисълта, че има проблем и детето няма самочуствие. на тази възраст ние все още може да им моделираме нагласата за това, кое е хубаво или нехубаво.



Тема Re: проблем с очичкитенови [re: Пъpпъл]  
Автор lilka_35 (минаващ)
Публикувано11.11.10 11:46



Аз също съм с очила от малка и съм преживяла подигравките на съучениците си, затова се притеснявам за нея.Добре че сега има различни сладурски очилца, а не като едно време. Тя знае, че очилата вече са необходимост и няма търпение да и купя, но това е към настоящият момент.



Тема Re: проблем с очичкитенови [re: lilka_35]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.11.10 13:34



Моя братовчедка имаше такава диагноза и преди 20 години й правиха операция, после втора, защото първата не беше успешна. Знам, че после идваха няколко пъти във Варна за стимулации на очите, от които много се подобряваше. Доколкото имам поглед, офталмологията е една от специалностите, в които има най-бърз прогрес, който е достъпен и в Бг. Така че не бих се притеснявала толкова много. Със сигурност, щом сте обърнали внимание навреме, ще се оправи детето. А и далекогледството е твърде малко. Щом не сте забелязали досега изоставането на окото, вероятно и по-бързо ще се справите с него. Разтърси и се запознай със съвременните методи за лечение. Само във Варна знам няколко добри клиники. Но, ако се налага операция, защо се плашиш? А и не подхождай с предубеждение към очилата. Така и детето ще се притесни повече от твоята реакция. Честно казано, знам за какво говориш. Брат ми го спукваха от подигравки в крайния квартал, в който живеехме. Половината бяха гаменчета, които не четат и не им се налага да носят очила, а част от другата половина и да е имала проблеми със зрението, не е имало достатъчно интелигентен и заинтересован родител, та да предприеме мерки. В момента, в който се преместихме в нормален квартал и в елитно училище, подигравките спряха. Повече никой не го нарече "цайсат". Така че, ако средата на детето е на нормално ниво, няма да имаш проблеми. Имай предвид, че аз не нося очила, но и на мен ми се викаха "голото чело", освен защото е високо и защото много четях и знаех много повече от почти всички от тях... Така че - стоп с притесненията. Ако се наложи и очила ще носи, и операция ще направите. Важното е след година - две задържането в развитието на окото да е преодоляно! Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.