Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Козметика и грижа за бременно тяло  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано03.11.10 22:58



Първо се извинявам, че задавам вероятно ужасно изтъркан въпрос, но нещо е изчезнала търсачката и няма как да прочета стари теми.

Каква козметика ползва/х/те за гърди и против стрии? Аз съм начинаеща бременна в осма седмица и имам чувството, че бюстът ми има собствен живот, чувствам се като военен танкер със заредени торпеда, готови да изхвръкнат всеки момент... Реших, че трябва непременно да направя нещо и си купих един спрей на Lierac: Bust Lift. Беше някак отчаяно решение, търсих Biotherm, но не намерих и просто се оставих да ми го продадат. Ползвали ли сте го? Имате ли други съвети?

Откога почнахте да ползвате продукти против стрии? Засега тялото ми не се е променило изобщо, но се твърди, че трябва да се прави профилактика и т.н.

Изобщо отворена съм за всякакви съвети, без значение от цени и степен на налудничавост, аз ще си преценя

(Упражнения? Сутиени? Каквото и да е!)

ПП и моля ви, не си мислете, че съм повърхностна, параноите ми се простират през целия възможен спектър, но за другите поне има достатъчно достъпна информация навсякъде, докато в козметиката не се ориентирам много добре.

Мерси боку



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано04.11.10 09:16



Привет! Първо искам да те успокоя - аз имах доста стрии по бюста, които след раждането сами си изчезнаха. Преди това ползвах продукт за стрии на Мустела и едно масло на Икаров. Докато мажех обаче стриите само се увеличаваха



Иначе съм доволна от другите продукти за бременни на Мустела - за уморени крака и овлажняване на суха кожа.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.11.10 12:20



Здрасти,
първо - честито, лека и безпроблемна бременност.
По въпроса:
При мен гърдите не бяха проблем - имах стрии, кърмих доста (19 месеца) и 2 години след раждането още ги имаше. Постепенно се скриха и сега, при второто раждане (6,5 г. след първото), не са се появили. Първата бременност изкарах на обикновени средства, масло на Икаров и други подобни по-достъпни мазила. Тази започнах от рано и с много по-скъпи варианти. Защото, за разлика от гърдите, коремът ми е много нацепен около пъпа. Чак в деветия месец при първата бременност, когато бебето падна ниско долу, тогава се нацепи коремът. Не изглежда много добре, но постепенно се прибра, поне и си ходех и с половинки бански. Сега освен старите стрии нови не са се появили. Но мажа с много по-качествени (надявам се) препарати. Биотерм има в Сефора в мола на Карфур. Току що си купих и се надявам след раждането да ми помогне с намаляването на стриите. Мазах се през тази бременност и с Кларинс. Поне нито една нова стрия нямам, но и не напълнях много - 8 кг, а при предната бременност - 12.
Дано съм била полезна.





Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано04.11.10 22:32



Благодаря ти много! Тези Мустела и Икаров даже не ги бях чувала, а изглежда, че са доста известни

Аз засега нямам стрии, но просто бюста ми е като тенджера под налягане. Ако няма никой около мен докато се слизам или качвам по стълби, си го придържам В смисъл такъв расте, тежи, подскача, досажда... Утре смятам да ходя на работа със спортен сутиен



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: tswete]  
Автор Xипoxoндa (непознат)
Публикувано04.11.10 22:42



Мерси, на теб също ти пожелавам месеците, които ти остават да са леки и раждането да мине добре!

Значи да разширя търсенето и към дрогериите, да не се ограничавам само в аптеките, казваш, това е добър съвет



Кремът на Кларинс за корем и гърди ли го ползваш? От коя седмица започна да се мажеш с него?




Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.10 06:03



Трябва да ти кажа, че каквото и да ползвах и правих нищо не помогна, и си се нацепих цялата (корема)...

мажех се редовно и пак си стана каквото трябваше да стане...т.е. ако тялото ти е по еластично няма да имаш стрии, ако е като моето и да купуваш скьпи кремове все тая...аз ползвах на Мустела и по време на бременност и след раждане и...ефектьт е на лице.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.10 06:07



Аз по едно време си купих няколко ситуена за кьрмене и си ходих с тях на работа - бяха ми супер удобни, но бях може би вече в 7ми или 8ми месец, до преди това нямах проблеми и нужда от тях.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.11.10 10:55



Здравей, честито и лека бремеменност


Да ти кажа - всичко зависи от кожата ти. Дали се мажеш или не ако кожата ти е предразположена към нацепване нищо няма да помогне. Дано твоята да не е от този тип.
Аз се мажех и през двете бременности с крема на Галеник специално за бременни. Но не бях от редовните, все пропусках по някоя вечер. Нямам обаче нито една стрия - нито на корема нито на гърдите.
Имам приятелка, която с шепи крем се мажеше, но без ефект...




Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор eodLove (непознат)
Публикувано07.11.10 19:00



И аз мисля, че в голяма степен зависи от тялото и кожата ти.

Мъж ми чете в неговата "книга за татковци", че освен мазането е хубаво да се спи със спортен сутиен и вечер ме гони из къщата да ме облича



До момента не са ми се появили никакви стрии. Коремчето го мажа с кокосово масло сутрин, а вечер като имам повече време си правя масаж с бебешки гел на Johnson (не течното олио, а този мнооого гъстия прозрачен гел). И под масаж нямам предвид намазване, което трае 30 секунди, а поне 15 минути леко и внимателно поглаждане и разтриване като в класически шведски масаж. Все си мисля, че самото "раздвижване" на кожата помага.. и мнооого се надявам да не се сдобия със стрии

Инфо за статистиката: до момента съм качила 8кг, остават ми още 12-13 седмици бременеене



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано07.11.10 23:16



Не ти е изтъркан въпроса, сега ти е времето да го задаваш. :)
Аз съм бременна към края на осми месец, но трябва да ти кажа, че моите стрии се получиха точно в началото. Имах болки в гърдите, но не обърнах внимание.
Към 4-5 месец останах неприятно изненадана, когато се загледох малко повече в огледалото. Имах доста дълбоки стрии


От два месеца се мажа със свинска мас. Миризмата е слабо казана отвратителна, но стриите като по чудо изчезват. Вече не са така дълбоки, ивичките са по-тесни и цветът им е почти като останалата част на кожата.
Освен това мисля, че благодарение на свинската мас не ми се е появила нито една допълнителна стрия. Корема ми е много обтегнат и всяка седмица обиколката се увеличава в сантиметри. Но нямам нито една стрия. Ако искаш може да правиш профилактика с мас. Разбира се, на този етап само на гърдите.

Редактирано от razlichna_ на 07.11.10 23:17.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.11.10 10:32



Аз се мажех с Biotherm - от 16-17 седмица някъде. Поради мързел и скръндзня

все пропусках или претупвах дупето и познай къде точно ми се появиха стриите .



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано08.11.10 14:29



Аз вече родих.
Мазах от третия месец някъде с Кларинс - дупе и гърди. Трудно намерих Биотерм и затова с Кларинс. Откъм седмия м. започнах с Биотерм гърди и корем и мажа и сега.
Нямам нито една нова стрия, но все пак съм качила по-малко при тази бременност. На гърдите засега нямам стрии, въпреки че бяха огромни в началото. Сега са по-нормално огромни...
Едва ли ще заличи стари стрии Биотерм, от преди 6-7 години, но все се надявам. Коремът ми много по-бързо се прибира и изглежда много по-добре от преди 6 г.
Нито един крем не е чудодеен, естествено, че зависи от кожа и степента на увеличаване на обема. И все пак, моята кожа явно се цепи, затова вече знам да ползвам качествени препарати. За съжаление тази проба ми донесе и грешка и доста стари стрии по корема...



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор Ming Shu (непознат)
Публикувано25.11.10 12:12



Здравейте, аз съм нова мама във форума :) Ако позволите да дам мнение по темата, аз ползвах продуктите на Мустела, те са специализирани за бременни и мами и са много качествени. Започнах да си мажа коремчето още 2 месец превантивно. Препоръчвам ги, аз лично останах доволна.



the harmony is the key to happiness ...

Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: Xипoxoндa]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано25.11.10 12:55



Дори да напълнееш страшно много, изобщо не значи, че ще ти се появят стрии. По този въпрос майка ти е най-добрия експерт, защото тези неща са наследствени, не зависят от това с какво се мажеш. Аз лично бях качила над 25 кила, не се мазах с никакви мазила и нямам стрии. Първата година, след като свалих тези килограми, положението с бюста беше трагично. Приличах на онези женици от африканските племена и се бях стреснала, че това така ще си остане. Обаче всичко се оправи вече, на кожата и трябва известно време, за да се стегне. Мазила не ползвах.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: natam-nasam]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.11.10 15:54



А, недей така. Това, че при теб стоят така нещата, не означава, че при всички е така. Майка ми няма нито една стрия, нито целулит, нито нищо, само кожа и мускули е, само дето аз нямам късмета да приличам на нея. От баща ми пък очевидно няма как да черпя опит


Аз за себе си съм уверена, че мазането ме предпази от стрии. Бях се нацепила в края на бременността около пъпа, продължих да мажа още по-често и стриите изчезнаха. Имах огромен корем, не ми се мисли какво щеше да е ако не се бях мазала. Ползвах един крем на Новартис, мазах се от началото на четвъртия месец, доста цялостно, от колената на горе, до гърдите.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: flor4eee]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.11.10 20:25



За съжаление и аз не приличам по склонността да не образувам стрии на майка ми. Тя е наддавала по 25-30 кг и при двете бременности, аз - първата - 12, втората - 8.5 кг. и въпреки това при първата бременност се мазах с крема на Дева и на Икаров и много ми се нацепи коремът около пъпа. Въпреки че кожата ми прилича на тази на майка ми - т.е. по-мазничка, а и тенът съм го докарала, но, въпреки това, аз си имам стрии, тя е нямала. Въпреки че е много по-пълна от мен.



Тема Re: Козметика и грижа за бременно тялонови [re: tswete]  
Автор crazyone ()
Публикувано26.11.10 10:23



Здравейте,
аз съм в 3 ти месец. Личи ми коремчето от 2рия. Гърдите ми са яки бомби хаха :))
Направих микс от мазила - бебешко олио + 1 шишенце бадемово масло на икаров + 1 шишенце масло от авокадо.

Кожата се запазва мазна през целия ден.

Но все пак се чудя, какъв крем с колаген да си взема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.