Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стомашни проблеми и бременностнови  
Автор фнимaниe! (инат)
Публикувано20.10.10 12:24



От поне 3 години страдам от постоянни стомашни неразположения. Болки и подуване в областта под пъпа, чести газове

, пристъпи на гадене, понякога дори свят ми се вие. Бях на консултации с гастроентеролог, с диетолог. Първо мислеха че е колит, после, че е по-вероятно да е гастрит, отхвърлиха съмненията за язва, но болезнените и неприятни усещания си остават. Изпих цели кашони с линекс, пробиотици, ранитидин и фамотидин. Определено проблема е свързан с храна, защото болезнените усещания се появяват след ядене, но не могат да разберат кои храни точно ме дразнят. По съвет на диетоложката поетапно спирах да ям ту млечните продукти, ту сурово-пушените меса, след това определени зеленчуци, но ми е все така зле на корема.
Преди 2 седмици разбрах, че съм бременна и сега с ужас се чудя как ще се оправя по време на бременността с този проблемен стомах. Не мога да се ограничавам от храни, заради бебето, а от кака съм чувала, че по време на бременността киселините са нетърпими. Ами че те моите и сега са такива. Кажете какво да правя и какво да пия? Казаха ми, че имало някакви изследвания за ензимна недостатъчност. Имало случаи да ти липсват някакви ензими, които разграждат определени храни и организма не можел да ги усвои. Но било много скъпо и не се правело къде да е...Дайте съвет какво да правя? Отчаяла съм се!

Страхливец е,който нарича мечтите си невъзможни

Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: фнимaниe!]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.10.10 14:37



Първо - честита бременност!
Аз също имам проблемен стомах, не съм ходила на изследвания, защото знам кои храни ме дразнят.
За киселините - не е задължително да имаш. С първата бременност при мен беше ужас, но с втората нямах никакви. За сметка на това повръщах до 9-тия месец.






Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: фнимaниe!]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.10.10 14:46



4естита бременност и от мен- дано я изкараш без описаните екстри от теб!



А за цьолиакия замисляла ли си се(алергия към глутен)? Към алерголог обръщала ли си се?

Има жени, които повръщат през голямата част от бременността си, карат само на сухари, грозде или пък диня и накрая всичко с бебето си е наред, въпреки всичките хранителни ограничения. Така че... не се притеснявай прекалено.

Редактирано от -Randi- на 20.10.10 14:46.



Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: фнимaниe!]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.10.10 14:48



За хеликобактер пилори правиха ли ти тест?
И от мен честита бременост... със сигурност ще споменеш проблемите, които имаш с наблюдаващият те гинеколог.



Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: -Randi-]  
Автор фнимaниe! (инат)
Публикувано20.10.10 16:54



Може би е време да посетя поредният алерголог! Навремето при последните изследвания споменаха възможност за хистаминова непоносимост, но не бяха сигурни, а и аз не съм много наясно какво точно е това...

Ровя в нета за статии по въпроса, дано открия нещо!

Страхливец е,който нарича мечтите си невъзможни

Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор фнимaниe! (инат)
Публикувано20.10.10 16:55



Правих такъв тест преди година в частна лаборатория по настояване на наблюдаващият ме тогава гастроентеролог, беше отрицателен! Поне едно нещо, което нямам



Страхливец е,който нарича мечтите си невъзможни

Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: фнимaниe!]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано23.10.10 18:01



А защо просто не си вземеш една опаковка Мезим форте или Панкреатин и да видиш как ще се почувстваш. Знам, че е проба-грешка, но първо няма да навредят на бебето, второ не са скъпи и трето няма да те бърникат за изследвания.



Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: фнимaниe!]  
Автор aut ()
Публикувано01.11.10 23:27



фнимание, писала си ми в темата в медицинския, затова те открих тук




Гледам, явно си се ориентирала вече и си чела, каквото и аз четох, макар че не си писала. Давам линк и тук, за да сме полезни и за останалите мами





Тема Re: Стомашни проблеми и бременностнови [re: ariel$$]  
Автор фнимaниe! (инат)
Публикувано02.11.10 12:38



Мезим фортето е на принципа на самовнушението едва ли не...със сигурност не върши работа при сериозни проблеми, а моят е такъв

Пила съм далеч по-силни лекарства и не помагат!

Страхливец е,който нарича мечтите си невъзможни

Тема Re: Стомашни проблеми и бременност [re: aut]  
Автор фнимaниe! (инат)
Публикувано02.11.10 12:41



Благодаря, aut!
Попаднах на този блог случайно, докато ровех в гугъла. Има интересни статии. Но като цяло се надявам на по-конкретна диагноза в най-скоро време. Положението не е станало по-розово, а бременността ще влоши нещата още. Гинеколога ми беше категоричен, че ми е нужда специализирана консултация, защото не всички медикаменти са подходящи за бременни, а хранителните ограничения макар и възможни не са препоръчителни за дълги периоди...
Другата семица съм на лекар-специалист! Дано чуя нещо обнадеждаващо



Страхливец е,който нарича мечтите си невъзможни


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.