Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нервна бременнанови  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано22.10.10 14:46



Здравейте!
Моя близка приятелка е бременна в 4-ти месеци от десетина дни насам е нетърпима! Изключително нервна и агресивна е, кара се с всички наоколо, заяжда се без причина и изобщо положението е тежко.
Предвид състоянието й, проявявам пълна толерантност. Успокоявам я и се опитвам да съм буфер между нея и останалите. Говоря й, опитвам се да я убедя, че негативните емоции са вредни най-вече на нея, но май нямам голям успех.
Моля, споделете имали ли сте такива състояния и как се справихте с тях. Искам да намеря начин да я ''посмекча'', защото наистина се тревожа как се отразява на нея и бебето толкова много отрицателна енергия.



Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.10.10 14:55



Тя - Хормони. Притеснения. Стрес.
Ти - Толерантност. След 5 месеца ще й мине.
Повече разходки, приятни приятелски изненади. Шопинг. Липса на стрес.



Тема Re: Нервна бременна [re: Cвeтa_3мия]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано22.10.10 14:59



Опитайте се да разберете какво й е, какво я мъчи, може да няма нищо общо с бременността. Да ви кажа - думи като "Успокой се", "Няма проблеми", "Ядосваш се за нищо" обикновено не носят голяма полза, освен да разярят още повече ядосан човек. Не съм сигурна, че отрицателната енергия се отразява чак толкова на бебето, и аз бях доста нервна, тъжна, отчаяна по едно време, пък детето ми беше страшно спокойно бебе и дете (до преди градината

). Лошо би било за приятелката ви ако не изразява емоциите си, според мен. Защо е нужно да сте буфер, тя е голям човек, нали, може да носи последиците от действията си. Бих ви посъветвала вие да се успокоите и да сте търпелива



Тема Re: Нервна бременнанови [re: _dexter_]  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано22.10.10 15:01



Говоря много с нея, няма някакви проблеми или тревоги. Просто казва, че е изнервена и има усещането, че ще експлоадира.
Знам, че ''Успокой се'' и "Не се ядосвай'' не са от полза, за това съм избрала друг подход :)
Явно ще трябва да й мине...



Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано22.10.10 15:02



Аз бях така. Агресивна, нервна, непоносима... особено у дома (в работата бях ок). Предполагам, че са хормони. Освен търпение, не знам какво друго да посъветвам

При мен отшумя към началото на 6-ия месец.

Редактирано от пayлинa дeл вaлиe на 22.10.10 15:02.



Тема Re: Нервна бременнанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Cвeтa_3мия (драма)
Публикувано22.10.10 15:04



Заредила съм се с много търпение и спокойствие. Знам, че на нея не й лесно - ние само трябва да помагаме





Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано22.10.10 20:09



Някои жени смятат, че като са бременни им е позволено всичко. Просто някой трябва да я посъветва да се вземе в ръце. Бременността не може да е оправдание за нелепо поведение...Все пак тя е човешко същество и действиятаи се ръководят първо от главния мозък,а не както при животните от хормоните... Контрол е ключовата дума..



Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.10.10 00:36



От хормоните е.Странно е как могат да те направят непоносим дори за самия себе си.С първата бременност бях така.И няма такова понятие "да се вземеш в ръце" - цялата си кълбо от нерви и някакви параноидни мисли ти пълнят главата,сълзите ти текат за щяло и нещяло,на моменти се усещаш ,че изглеждаш странно в очите на хората ,но това само повече те подлудява. С втората бременност пък бях и все още съм неадекватно спокойна.Минава до няколко месеца след раждането - докато хормоните се върнат в правилни редички

Не й се бъркай,но и не я щади - като прекалява просто й го кажи в прав текст вместо да обясняваш на хората какво й е По-важното е да изкара физически лека бременност Пожелавам й го



Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.10.10 15:47



Нищо не помага, може би към края на брементостта да се подобри, но може и да остане така. Но това е много мило, че правиш тези неща за нея, сигурно и тя ги регистрира



п.п. Това няма да навреди на нея и на детето, но може да засегне някой без да иска, ако околните са по-обидчиви. Дано не са

Сигурно е бременна с момиченце, дракавостта се предава

Пожелай й лека бременност.


by himbeer

Тема Re: Нервна бременнанови [re: Cвeтa_3мия]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано28.10.10 04:13




Ако някои ми посочи една спокойна бременна, ще му стисна рьката




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.