Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Лаф-мохабет  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано19.10.10 23:38



Знаете си работата

.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.10.10 08:49



Болниииииииииииииииии

Кви са тези модерни грипове незнам, тъкмо се зарадвах, че вече втори месец на градина и сме на линия и снощи преди сън детето с почти 39 градуса, нищо друго, нито сопол, нито кашлица .... нищо. Каква е тази демоверсийка незнам ама хич не съм доволна. Е оплаках се

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.10.10 08:52



Уф, нямат край, вярно е. Аз всяка сутрин съм в едно трескаво очакване как ще са децата....Дано да мине бързо и без усложнения.




Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.10.10 08:58



тъкмо се зарадвах, че вече втори месец на градина

това редовно ми се е случвало, затова не брой дните.

И бързо да се оправя малката дългокоска. Дано няма друго развитие на температурата.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.10.10 08:59



Ще мине ама много бързо ми резна крилцата

.....

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.10.10 09:49



Ей да се оправяте бързо. Вчера точно четох, че новия грип започвал с много висока Т. Иначе навремето колкото пъти се зарадвах и похвалех, че детето ми е добре , то веднага почваше да киха :)



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.10.10 10:37



Явно сме с новият грип ... не съм чела за него освен Т друго да очаквам ли или ще е изненада

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано20.10.10 11:05



Малииии, дано температурата да е била еднократна и да и размине на сладурката по-бързо! Аз вече взех да се учудвам в дните, когато не са сополиви и не кашлят и да се питам "какво ли става?"







Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.10.10 11:10



И тук вилнее някакъв такъв бацил - започва със страшно бързо покачване на температурата. Държи високи стойности (около и над 39) за ок. 36 ч. и после си заминава както е дошъл.
Странна работа.


Бързо оздравяване на дребното.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано20.10.10 11:35



Борис е хващал такъв вирус с 39 темп. и нищо друго, но лятото. А сега кое време





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.10.10 11:44



Ренета е със стрептококова инфекция в гърлото

И от неделя е в "изолатора" (в баба си).В четвъртък баща й ще я води на контролен преглед и тогава щяло да се решава дали ще ходи следващата седмица на училище Преди две седмици беше с разстройство и повръщане,а татко й с висока Т и пак бяха за няколко дни в изолатора Ще получа инфаркт от стрес да не вземем да заразим бебето Ренета дори хрема не е имала до 3 год. и половина,но Нора май няма да има такъв късмет



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано20.10.10 13:03



Снич, и Личката пи първия си АБ на почти 2г, но Петя пи първия си такъв на 5 месеца!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Zori_D]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.10.10 14:32



По-малките братя и сестри е много трудно да ги опазим от болести. Беба, милата що хреми и кашлици лепеше и още лепи от батко си. Уж обяснявам да не се завира в нея като е хремав, но обещанието му трае 2 минути и после пак са прегърнати.






Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.10.10 14:55



Дени изкара първите 2 седмици след прибирането на 2 пъти вируса, за който е споменала Сърфата- за нула време хрема и висока Т( вторият път до 40°)

и до 2 дена нищо му нямаше- нито хрема, нито Т. Мисля, че високата Т пресича по-бързо бацилите и затова децата по-бързо се оправят.

Редактирано от -Randi- на 20.10.10 14:56.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.10.10 14:58



Дано няма друго, аз чета само заглавията на вестниците и това видях...

Евентуално кашлица на третия ден...иначе мускулни болки.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.10.10 16:05



А миналото лято и Ния гепи такъв вирус - 3 дена над 39 Т и само това и на третият ден като с вълшебна пръчица нищо ..... Сега масово е грипа с повръщането и разтройството, около нас масово от това са се тръшнали хлапетата, а уж това си е летен грип .....

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.10.10 17:19



Откакто сме тук, пу-пу, не са кашляли дори. Да не казвам голяма дума.

Днес връчиха писмо, че в училище им са били ММR и DPT/IPV. На Стефан не са били, т.к. не знаят дали е бита.

Та драмата ми е, че в тукашният календар имат MMR на 12 месеца и 4-5 г. По БГ календара е на 13 месеца и 12 години. За DPT/IPV тук се бият на 2,4 и 6 месец и на 4-5 г. В Бг се бият 2,3,4,16 месец и 6 г. Тук са препоръчителни, в БГ всички знаем - задължителни.

Как бихте постъпили, да му бият ли на Стефан сега /по-рано с 1 г/ DPT/IPV за тази възраст, при условие, че вече има 4 бити общо?.....В дилема съм.



Аз съм си взела медицинска бележка от нашият педиатър+картона+паспорта. Принтирала съм двата имунизационни календара да си сравняват. Но ако ме накарат да бия по-рано ваксина, не съм много въодушевена честно казано.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.10.10 17:22



Ния бързо-бързо да се оправя.

Стефи не го пуснах на градина преди да тръгнем, уж да го предпазя от болести. Дръжки.

Преди татко му да си дойде от площадката лепна вирус с повръщане, ние с майка ми бяхме и с двете, Ники отърва фронта /незнайно как/. Само с Деган и Смекта се оправихме с майка, Стефи му давах ампула Деган. Хомеопатичните не помогнаха.

Аман от болести.



Тема днес Денят е прекрасеннови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.10.10 23:55



гледахте ли. Една мама разказа ужасяващи истории за грижите, които се полагат за децата в ... не знам коя болница софийска беше.
Това е голяма трагедия, ей майки. Намерете начин да не си оставяте децата сами в болница, отношението е безобразно, пълен непукизъм да не кажа садизъм. Връзват децата за леглата, не ги хранят, не ги поят, реват с часове, отвити, мокри, опикани и усрани, замръзнали, на пода се търкалят, студ....






Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.10.10 08:48



ние даже сме пробвали да стоят в различни стаи и пак не се получава





Тема Re: днес Денят е прекрасеннови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.10.10 09:36



Зависи от политиката на болницата, в Пирогов миналата година имахме известни перипети с почти оставане там, но изрично ме предупредиха, че деца над 3г. стоят сами в стая, майките ако искат са на горни етажи. неможах да си представя, че ще ме заставят да си оставя детето само, макар и на 4г.



Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.10.10 09:37



О те вирусите се лепят отвсякъде, дали ние носим или те от детската спасение няма.



Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано21.10.10 14:31



Не я слагай, ако не са минали мин. 5 години от последната имунизация. Няма кой да те задължи - просто кажи на тамошният ви лекар, че смяташ да я оставиш за догодина и толкова.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано21.10.10 14:44



Мерси, Сърфче, точно така ще направя. От неделното училище се запознах с една мама, чийто син е бил миналата година при нашата госпожа. Днес си отварям пощата от нея и се поуспокоих, че никой не може да ме задължи. Даже масово децата околовръз не се ваксинирали. Днес съм с ей такава усмивка.



Само това да беше в 3-та градска, ама не би. Досега само един път ни се наложи да лежим в болница и то частна. Платих си като поп по 100 лв леглодена и песен пях. Ама и тук не е желателно хич да се разболяваме де. Прегледа е 50 евро, възстановяват някаква сума от мед.застраховка. Имам скайпа на нашият педиатър в БГ и ще си го тормозя при нужда. Макар напоследък даже не му звънкам, специализирах се. За последният вирус с повръщане /писах за него на предната стр./ научи след седмица, че трябваше преди да тръгнем на Ники да бие ваксина. Няма да споменавам колко лекарства домъкнах до тук, да не ми се смейте.....един пълен шкаф.



Тема Да почерпя пакнови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано22.10.10 08:46







Вчера станах вуйна. Имам племенник - Александър. 3,880кг, 54см. Бил е увит с пъпната връв, но всичко е минало добре. И бебето и майката са добре. Майката се е държала мъжки.

Както не ми беше много празнично настроението като ми звъннаха в 18,00 щях да литна от радост



Тема Re: Да почерпя пакнови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано22.10.10 09:03



Хехе - честито! Представям си как се чувстваш. Аз като станах леля и направо хвърчах от щастие! Да е жив и здрав племеника, да расте голям и силен мъж. И много да си играят с Борис.






Тема Re: Да почерпя пакнови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.10.10 09:39



Честито ви племениче! Да е жив и здрав за радост на всички :)



Тема (fun) в детската градинанови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.10.10 10:20



Зима. Детска градина. Следобед. Децата се подготвят за тръгване и възпитателките и лелките помагат при обличането. Четиригодишния Ради нещо се бави с обувките и една от лелките идва на помощ. Високите обувки на хлапето влизат с мъка, сякаш са с поне два номера по-малки, но накрая, потънала в пот жената се справя, само за да чуе:

- Ама те са на обратно!...

Поглежда и се вцепенява - наистина дясната и лявата са разменени. Оказва се, че процесът на сваляне е почти толкова трудоемък, колкото и слагането. В края на краищата, обувките заемат полагаемите им се места, а Ради съобщава:

- А това не са моите обувки!...

Лелката буквално се изприщва, нервно (но далеч по-бързо, благодарение на натрупания опит) ги сваля е пита:

- А къде са твоите?

- Вкъщи. Татко ги залепи, а аз днес съм със старите обувки на батко Влади.

Едва сдържайки се да не закрещи, лелката подновява усилията по поставянето на зимното снаряжение. Когато най-после приключва, оглежда детето, после разравя и шкафчето му и със смес от надежда и отчаяние пита:

- А къде ти са ръкавичките?

- Като дойдох сутринта, ги сложих в обувките...



Тема Re: Да почерпя пакнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано22.10.10 10:30



Честит ви племеник! Да е жив и здрав, да ви радва много всички!
Страхотен подарък си получила вчера





Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано22.10.10 10:32




Голям смях са тези деца, ейййййй :))))



Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.10.10 11:00



Ха ха ха дай боже всеки му такова търпение



Hot stuff

Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано22.10.10 15:59



Много се смях, така образно е написано.






Тема Спешно издирвам Стичнови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.10.10 10:17



От детското филмче "Лило и Стич" на плюшена играчка. Представлява нещо такова

.... ако някой го е виждал някъде из софийските магазини ще съм благодарна за инфо

Hot stuff

Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано23.10.10 21:18



Голям смях това

.



Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.10.10 17:18



Хахахаха. Много е сладко това.





Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.10.10 18:11



ужас...



Тема Re: Спешно издирвам Стичнови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.10.10 18:20



да не сменяте мишката???





Тема съчинение за краватанови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.10.10 18:26



това го получих преди десетина години и миналата седмица съвсем случайно го изрових от дълбоките архиви

съчинение на дете, което се пази във френската национална библиотека:

Птицата, за която ще пиша, е бухълът. Бухълът не се вижда денем, а нощем е по-сляп и от къртица. Не знам нищо особено за бухъла, затова ще продължа с друго животно, което си избирам – кравата.

Кравата е бозайник. Има шест страни: лява, дясна, горна и долна. В задната страна има опашка, от която виси четка. С тази четка се гонят мухите, за да не падат в млякото. Главата служи да излизат рога от нея и, освен това, защото устата трябва да стои някъде. Рогата са за да се бие с тях. От долната страна е млякото. Оборудвана е така, че да може да се дои. Когато я доят, идва млякото и вече не спира. Как го прави това? Никога не съм го разбирал, но то тече с още по-голямо изобилие.

Мъжът на кравата е бикът. Бикът не е бозайник. Кравата не яде много, но онова, което изяжда, го яде на два пъти и така има достатъчно. Когато е гладна, мучи, а когато не казва нищо, значи, че вътре е пълна с трева. Краката й стигат до земята. Кравите имат много развито обоняние, поради което можеш да ги подушиш от много далече. И заради това въздухът в полето е толкова чист.”



Тема Re: Спешно издирвам Стичнови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.10 09:31



Сега се е запалила по лило и стич и в едната ръка седи мики маус в другата стич (30см) на едн априятелка го гепи от тях и неще да го връща ..........



Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано26.10.10 11:56



Девойки, другата седмица мисля да хвана към източните Родопи да си почина мъничко от тежкото лято. Ако някоя от вас е ходила към Перперикон и региона бихте ли ми препоръчали място за спане (сравнително евтинко). И естествено не толкова известни забележителности, които си заслужава да се видят





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Nasinda]  
Автор peti_ta (удивителна)
Публикувано26.10.10 12:13



Здравей, препоръчвам горещо да посетиш с. Татул (Светилището на Орфей), намира се на около 1 час от Перперикон и на 12 км от Момчилград.

Аз подобни турове съм правила и миналата и тази година - Скалните гъби до с. Бели пласт, Перперикон, Кърджали, Татул и Златоград с нощувка в Златоград и беше невероятно. В Златоград, за съжаление, контакт не запазих, но нощувката ни беше около 10-12 лв на човек в двойна стая, а 15лв сам в стая.

On ne voit qu'avec le coeur


Тема Re: съчинение за краватанови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано26.10.10 12:14



Смях се с глас!






Тема Re: съчинение за краватанови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано26.10.10 12:58



Хахахахахаха! Страшноооо







Тема Re: Спешно издирвам Стичнови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.10.10 14:58



съчувствам ти...
ние лило и стич манията я минахме миналата година безаварийно... тогава съм виждала плюшените варианти в джъмбо, но но последните няколко пъти, в които ходим не съм ги виждала...



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: peti_ta]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.10.10 15:01



сега в Златоград е доста по-скъпо заради КППто, което отвориха...



Тема Re: Спешно издирвам Стичнови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.10.10 15:36



Къде ли не обиколих - Джъмбо, Хиполенд, Комсет и нищо ... единствено в Марсел я имаше но беше 1,4 м висока и някакси ми дойде в повече



Hot stuff

Тема Re: (fun) в детската градинанови [re: incendio]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано27.10.10 01:04





Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема Сливинови [re: surfline]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано27.10.10 01:06



Миналия уикенд ходихме на село, брахме сливи. Както обикновено, малко се поувлякохме и набрахме цял сандък (13 килограма). Половината мислехме да дадем на комшиите, обаче аз застанах с гърдите си пред тях и казах: „Не ги давам!”. В общи линии, огледахме се и пресметнахме. Излезе, че ако всеки от нас – аз, жена ми и бабата – яде по 15 сливи на ден, то до края на месеца ще ги привършим. Вече втора седмица сме на сливова диета. Бабата след първите три дни се предаде, та се наложи нейната порция да си я разделим с жената. Нищо лошо по принцип, но се оказа, че сливите в такова количество имат неочакван ефект върху организма. Абе, не точно неочакван... Просто тоалетната понякога е заета. Абе, не точно понякога... Постоянно. Направо казанчето с водата не успява да се напълни. С жена ми общуваме единствено през вратата. Когато тя е тук, аз съм там, когато тя е там, аз съм тук. Бабата засега не я пускаме там – не й трябва чак пък толкова. Сутрин се налага да пътувам за работа по-бързо от обичайното. Вчера за малко да ме глобят за превишена скорост. Размина ми се! Дългите съвещания засега ги пропускам. Във фитнеса временно не ходя – старая се да не се напъвам излишно. Знаеш ли какво може да стане... Обличам се топло, за да не би, не дай си боже, да кихна. За сметка на това походката ми сега е бърза, решителна, винаги съм стегнат и съсредоточен. С хора общувам малко и по правило – от прилично разстояние. Шефът ме пуска да си ходя в къщи по-рано. У дома всичко върви по добре отработена схема: пристигам, целувам жената, гоня баба от тоалетната и сядам. Излизам, вечерям (сливи, разбира се), целувам баба, гоня жената от тоалетната и сядам. Навън излизаме малко. Стараем се да не се отдалечаваме много от вкъщи. Кой го знае, хм... Топли ме мисълта, че останаха още само някакви си две кила. Това е всичко, извинете, налага ми се да тръгвам. Ако коментирате – гледайте само да не е нещо смешно, моля ви.

Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!


Тема Re: Сливинови [re: vihrogonche]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано27.10.10 13:24







Тема в какво са се превърнали учителитенови [re: surfline]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано27.10.10 15:03





Редактирано от Solar Wind на 27.10.10 15:04.



Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.10.10 15:24



Пълна лудница, наши приятели си преместиха детето от това училище, защото класната била отвратително груба с децата. И като казвам груба, нямам пред вид разни лигавщини....

.



Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано27.10.10 16:04



Ужас!!! Думи нямам просто

.



Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: Solar Wind]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано28.10.10 11:37



И аз.....За съжаление....Чета, чета и не знам как ще съм спокойна догодина, когато Боби тръгне на училище. Защото ситуации като тази има не само във Варна и не само в едно училище.






Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: Solar Wind]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.10.10 12:09



мили Боже...

потрес...



Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано28.10.10 12:15



леле, чак не ми се вярва, че това се случва





Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: galia71]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано28.10.10 14:21



Болна тема.....





Тема Re: в какво са се превърнали учителитенови [re: tani4ka]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано28.10.10 14:36



Това ме плаши и мен, че не е единичен случай. Не е изолиран и много от учителите изобщо не ги е грижа за децата, дори и за това да си предадът меатериала не ги е грижа.



Тема къде бях вчеранови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.10.10 17:42



...
родителите с "бебета на ръце" бяхме Коцето и аз с Лора и Каролина ... иначе бяхме 30-40 човека... най-тъпото е, че тези, на които наистина няма кой да им гледа децата ги нямаше чакат да стане чудо...
а на всичкото отгоре не ги е срам да искат в сборните групи по време на ремонта да ходят само децата на крайно нуждаещите се, а тези които имат алтернатива да си стоят в къщи... само, че тези, които са "крайно нуждаещи се" си седят на топло в къщи и чакат другите да им разрешим проблемите...

утре сутринта ще идват от нова телевизия да снимат градината... дано да има някакъв ефект...



Тема Re: къде бях вчеранови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано28.10.10 18:06



Успех! Ще има раздвижване - убедена съм.
Жалко наистина, че хората които наистина имат нужда чакат някой друг да им свърши работата

.



Тема Re: къде бях вчеранови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.10.10 11:22



Инсе, а наистина ли е опасна дограмата за децата?



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано01.11.10 21:23



Лелелеее, тук бомба е паднала

Девойки, това ново време съвсем ме разби - Кристиян заспива в 6 и се събужда в 3 наспан и ухилен! Един час игра и после в 6 пак е на крак! На вашите дребни отрази ли се?!?!?!





Тема Surfline и др немкининови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано01.11.10 21:40



Видяхте ли каква дупка е зейнала в едно немско село в Тюринген






Тема Re: Първо паднало зъбченови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано02.11.10 12:48



След Ния на Янчето и Боби се разписа с паднало зъбче днес


Порастналото ми момче се държа геройски на зъболекарския стол, а довечера ще сложи зъбчето под възглавницата и ще чака феята на зъбките.




Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mishellinna]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано05.11.10 02:35



Ама вЕрно бомба е паднала! Мен не ми се спи и реших да драсна някой ред.
Честито на порастналите деца с паднали вече зъбчета. Желая Феята на зъбките да им подари така желаният подарък.



Да ви питам с какво се занимавате у дома след ДГ относно предстоящата ПУГ. Аз вЕрно писах наскоро на Яна не е ли рано Ния да учи буквите, но тук всеки ден пишем домашно с букви...В БГ училището също с азбуката се започна /оказа се, че т.к. българският му е роден е записан в групата за ПУ и 1 клас/ и няма група за него. Малко нанагорно ми идва идеята да учи двете азбуки едновременно, та до Коледа отказах да го водя на БГ училище след двете посещения. Взела съм си тук комплекта на Моливко за 3-та група /набор 2005/ и математиката я минахме вече. Но с буквите нарочно стопирам нещата. Та с нещо специално занимавате ли се като подготовка за ПУГ? Ще се радвам да споделите заглавия на книжки за четене вечер.

Времето хич не се отрази на Ники, той така сега страда и пищи нощем заради зъби...че най-малкият му проблем е времето. Буди се като по часовник в 7 и преди и след смяната.



Тема Re: Surfline и др немкининови [re: NikiFin]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано05.11.10 10:03







Тема Re: Първо паднало зъбченови [re: tani4ka]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано05.11.10 10:06



Честито паднало зъбче!


СИгурно младежа е доволен , че феята ще го посети.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: нeмиpницa]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано05.11.10 10:08



Душичка сладка, дано скоро отминат болежките покрай зъбчетата!

Относно подготовката за ПУГ - щом не искаш да пише букви, упражнявайте ченгелчета, заврънтулки, чертички. Оцветяването също помага за писането в последствие

.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: нeмиpницa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.11.10 10:14



Честно да ти кажа - у дома с нищо не занимавам Боби. В градината му е абсолютно достатъчно. Пишат букви и цифри, а той се научи и да чете. Нека в къщи да си играе и да е спокоен. Догодина ще му се вземе здравето с домашни и уроци.
Да не забравяме, че все още са деца.






Тема Re: Първо паднало зъбченови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.11.10 10:36



Ех, че хубави трепети са това. Ние чакаме сега второто зъбче долу да падне

Да са много здрави и бели новите зъбки.

Hot stuff

Тема Немнови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.11.10 10:43



Радвам се, че се пораздвижи клубчето, че наскоро беше една тишинкаа .... Ния буквите не ги учи в детската. Ходи на логопед и там женицата я научи да пее много песни, да пише повечето букви, научи да пише и разпознава всичките цифри. В къщи след детска ако не играе имаме на компа свалени Буквенка и Писменка и няколко още подобни игри и там също под формата на игра се учи да смята с малките цифри, да разпознава буквите, но не я насилвам защото има още 2г до първи клас и нямам намерение да я товаря излишно. Ако й е интересно го прави, ако не без насилване

. Предимно след детската го отдава на игра, ако е хубаво времето навън ако не в къщи. Мислех да я зипасвам на някакъв спорт, но като я гледам няма много желание хаха по-лесно й е в къщи да се забавлява сама.

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.11.10 10:58



И аз съм на същото мнение. Не трябва да товарим децата излишно. Като майка на първокласник мога да кажа, че засега децата не са много натоварени. Нямат дълги, безумни домашни с писане на страници на едно и също нещо. На род. среща госпожата спомена, че дава доп. упражнения само на децата, които наистина имат нужда.

Аз само малко се престарах с езиците. Но и по англ., и по немски само устно се занимават. Догодина ще видя как ще е, защото ще почне да пише и на двата езика. Ако има проблем ще го отпиша от английския. Засега поне не виждам да е негативно настроен





Тема А днес така не ми се стои в офисанови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.11.10 11:00



Като го гледам това слънце ми идва да си хвана чантата и ако може да хвана някой баир





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано05.11.10 18:18



Аз също си мислех по-лежерно да карам с букви и т.н., но ....
Днес ме уплашиха няколко жени в парка, подготовката на децата в 1ви клас била ужасна. Ако не го подготвиш преди това било кошмар за детето и все такива, не знам вече какви да ги мисля. Казаха, че било добре да го науча и да чете преди да почне у-ще. Еми какво ще прави в 1ви клас се чудя аз?



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Solar Wind]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано05.11.10 18:25



За същото говоря. Като чета в съседният форум за Деца в училищна възраст и ми се изправят косите....

Не се знае къде утре може да ни отвее вятъра. Искам да съм подготвена.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Solar Wind]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.11.10 21:12



аз до тук за месец и половина не видях Борис да да има зор. Пише си, смята си и казва, че му било лесно. Но реално още не пишат.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: galia71]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано05.11.10 21:28



Може би сте случили на преподавател. Не знам Галя, но тук(Варна) дори и за елитни училища чувам да се оплакват родителите.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: galia71]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано05.11.10 21:41



Половината азбука са я минали, пишат печатно. Домашните са оцветяване на картинка или писане на около 8 реда дадена буква с различен размер. За събота неделя ни дават книжка за четене с разбиране.
Откакто баща му, меката Мара, му купи PSP имаме железен ред и никакъв бойкот!



Тема Течни кристали за косанови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.11.10 13:00



Онзи ден си взех кристали то професионалната серия на лореал, но нищо не пише как се употребяват.

Някой да сподели на мокра или суха коса, с или без изплакване...?

Hot stuff

Тема Re: Течни кристали за косанови [re: jana]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано06.11.10 18:33



Аз ги слагам на суха, без изплакване.





Тема Re: Течни кристали за косанови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.11.10 21:18



Благодарско миш

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано07.11.10 13:06



Привет, банда! Компа ни е ра3вален, 3атова и 3а4е3нах от хори3онта.
До скотро



Тема Re: Течни кристали за косанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.11.10 09:52



Аз на влажна ги слагам обикновено, но и на суха съм го правила.



Тема Re: къде бях вчеранови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.11.10 10:47



Хм, Светле, едва ли ще те успокои, ако кажа, че винаги е така. Парадокс, ама на...


Успех и дано да се реши бързо проблемът.



Тема Re: Течни кристали за косанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.11.10 10:54



И аз така - на добре изтъркана с кърпа влажна коса, но преди да я доизсуша със сешоара.





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано15.11.10 13:33



Някой знае ли от къде мога да купя на Аля качествен комплект за зимата - става въпрос за долнище шушляково с яке зимно, да гази по снега и да не се притеснява. Харесах един, но ми се ще да имам по-голям избор и да преценя





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.11.10 14:04



SLS- на Черни връх имат в момента зверско намаление и са супер качествени нещата. Аз миналат година взех от Маркитата долнище за 32лв ....



Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Nasinda]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано15.11.10 15:26



Можеш да погледнеш в сайта на Спортдепо или в магазините им!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Zori_D]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.11.10 15:34



Там малко цифромания ми се струва.





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано15.11.10 16:02



Здравейте, отдавна не съм се разписвала в клубчето, но имах доста неприятности /баща ми почина.../
Липсвахте ми, много са пораснали всички хубавици и хубавци, на които разгледах снимките.
Ния е добре, ходи на градина, не с желание, но поне не плаче.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано15.11.10 16:04



Съжалявам, съболезнования



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.11.10 16:05



Съболезнования.


Радвам се, че си вече сред нас



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано15.11.10 16:11



Мими, моите съболезнования....





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Nasinda]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.11.10 18:44



миналата година в килтек имаше голям избор и много хубави модели...



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано15.11.10 18:47



съжалявам...
включвай се вече по-често...



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано15.11.10 22:34



Мими, съжалявам! Моите съболезнования!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.11.10 08:47



съболезнования





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано16.11.10 10:03



Моите съболезнования....




Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.11.10 13:06



Моите съболезнования Мими!



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Nasinda]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано16.11.10 15:05



Благодаря на всички, момичета! Още ми е толкова трудно да го приема, защото всичко стана много бързо - буквално за две седмици, поставиха му диагноза рак на белия дроб и го приеха в болница за биопсия, като от процедурата получи усложнения и като прибавим и емоционалния стрес - така и не го изписаха...



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: incendio]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано16.11.10 15:07



За якета и грейки не съм пазарувала тази година, но имам от миналата, които стават.
Ето тук има доста добри неща, шити с качествени платове, за съжаление сега на промоция са летните, но имат и хубави зимни неща





Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.11.10 17:27



Много съжалявам за случилото се, Мими! Влизай тук и пиши. Все е някаква утеха.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: mimy]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.11.10 11:16



Съболезнования, Мими...
Радвам се, че пак си на линия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.