Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.10.10 11:44



Ренета е със стрептококова инфекция в гърлото

И от неделя е в "изолатора" (в баба си).В четвъртък баща й ще я води на контролен преглед и тогава щяло да се решава дали ще ходи следващата седмица на училище Преди две седмици беше с разстройство и повръщане,а татко й с висока Т и пак бяха за няколко дни в изолатора Ще получа инфаркт от стрес да не вземем да заразим бебето Ренета дори хрема не е имала до 3 год. и половина,но Нора май няма да има такъв късмет



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано20.10.10 13:03



Снич, и Личката пи първия си АБ на почти 2г, но Петя пи първия си такъв на 5 месеца!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: Zori_D]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.10.10 14:32



По-малките братя и сестри е много трудно да ги опазим от болести. Беба, милата що хреми и кашлици лепеше и още лепи от батко си. Уж обяснявам да не се завира в нея като е хремав, но обещанието му трае 2 минути и после пак са прегърнати.






Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.10.10 14:55



Дени изкара първите 2 седмици след прибирането на 2 пъти вируса, за който е споменала Сърфата- за нула време хрема и висока Т( вторият път до 40°)

и до 2 дена нищо му нямаше- нито хрема, нито Т. Мисля, че високата Т пресича по-бързо бацилите и затова децата по-бързо се оправят.

Редактирано от -Randi- на 20.10.10 14:56.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.10.10 14:58



Дано няма друго, аз чета само заглавията на вестниците и това видях...

Евентуално кашлица на третия ден...иначе мускулни болки.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.10.10 16:05



А миналото лято и Ния гепи такъв вирус - 3 дена над 39 Т и само това и на третият ден като с вълшебна пръчица нищо ..... Сега масово е грипа с повръщането и разтройството, около нас масово от това са се тръшнали хлапетата, а уж това си е летен грип .....

Hot stuff

Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.10.10 17:19



Откакто сме тук, пу-пу, не са кашляли дори. Да не казвам голяма дума.

Днес връчиха писмо, че в училище им са били ММR и DPT/IPV. На Стефан не са били, т.к. не знаят дали е бита.

Та драмата ми е, че в тукашният календар имат MMR на 12 месеца и 4-5 г. По БГ календара е на 13 месеца и 12 години. За DPT/IPV тук се бият на 2,4 и 6 месец и на 4-5 г. В Бг се бият 2,3,4,16 месец и 6 г. Тук са препоръчителни, в БГ всички знаем - задължителни.

Как бихте постъпили, да му бият ли на Стефан сега /по-рано с 1 г/ DPT/IPV за тази възраст, при условие, че вече има 4 бити общо?.....В дилема съм.



Аз съм си взела медицинска бележка от нашият педиатър+картона+паспорта. Принтирала съм двата имунизационни календара да си сравняват. Но ако ме накарат да бия по-рано ваксина, не съм много въодушевена честно казано.



Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано20.10.10 17:22



Ния бързо-бързо да се оправя.

Стефи не го пуснах на градина преди да тръгнем, уж да го предпазя от болести. Дръжки.

Преди татко му да си дойде от площадката лепна вирус с повръщане, ние с майка ми бяхме и с двете, Ники отърва фронта /незнайно как/. Само с Деган и Смекта се оправихме с майка, Стефи му давах ампула Деган. Хомеопатичните не помогнаха.

Аман от болести.



Тема днес Денят е прекрасеннови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.10.10 23:55



гледахте ли. Една мама разказа ужасяващи истории за грижите, които се полагат за децата в ... не знам коя болница софийска беше.
Това е голяма трагедия, ей майки. Намерете начин да не си оставяте децата сами в болница, отношението е безобразно, пълен непукизъм да не кажа садизъм. Връзват децата за леглата, не ги хранят, не ги поят, реват с часове, отвити, мокри, опикани и усрани, замръзнали, на пода се търкалят, студ....






Тема Re: Лаф-мохабетнови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано21.10.10 08:48



ние даже сме пробвали да стоят в различни стаи и пак не се получава






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.