Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отново за сребърната воданови  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.10.10 14:25



И по-скоро има ли ефект от приложението й наистина или това са само легенди? Дечко напоследък редовно е с хрема и бих искала да изпробвам и аз този вариант.
Колко продължително може да се използва, какви странични ефекти има, за носната лигавица безобиден ли е приема й- абе, всичко , за което се сетите, можете да споделите?
С пчелен клей ли я давате или с обикновена вода?



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.10 15:03



Мен хомеопатката навремето ме предупред ида внимавам със сребърната вода, да не я ползвам често, че имало натрупване в организма и аз я спрях.

Иначе кат оцяло хремата на Ния с или без сребърната вода си траеше около седмица

Hot stuff

Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.10.10 15:12



Аз правя капки за нос - сребърна вода в шишенце от Виброцил и 4-5 капки клеева тинктура. Слагам 2 дни на всеки час и за сега все съм успявала да овладея положението, поне на вън нищо не тее и даже и да са били жълто-зелени сополите, се оправят. Но в комбинация с тези капки съм давала енгистол и коризалия, та не знам от къде е бил ефектът. Определено задната хрема на Яна не могат да излекуват, все още се мъчим с това, стана почти 2 месеца

.
За сребърната вода и аз съм чувала, че се натрупва сребро и трябва да се внимава. Имаше схем да се дава 2 седмици по 1 лъжица и след това 3 седмици почивка (не съм обаче съвсем сигурна дали такива бяха периодите).
Ако ти е неспокойно за сребърната вода, пробвай да направиш капки за нос пак с клеева тинктура, но с преварена вода. И пак капвай начестичко



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано18.10.10 15:29



Честно да ти кажа - с или без лекарства хремата си откарва 1 седмица.
Аз лично не съм прилагала сребърна вода, но не от неверие или страх. Просто май не съм стигала до нея.




Тема Re: Отново за сребърната вода [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.10.10 16:00



Аз по принцип не бих я прилагала за дълъг период от време, защото класическите капки за нос се ползват не повече от седмица- така че бих следвала тази препоръка и за сребърната вода.
Като ви чета, се замислям да я пробвам само като алтернатива в случай, че хремата се проточи във времето.



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.10.10 16:11



Аз съм си взела книгата на д-р Михайлов. Там пише, че обикновените капки са съдосъсирващи и затова не е добре да се ползват дълго време. Капките с клеева тинктура (и сребърна вода, която е нещо като дезинфектант) могат да се ползват дълго време, защото не пречат на нормалната работа на флората в носната кухина. Сополите са един вид защитна реакция срещу външни дразнители и си вършат работата, стига да не им пречим (цитирам по памет). Клеевата тинктура помагала срещу бактериите в носа, а също тези капки поддържат лигавицата влажна, което също било важно.
Пак този доктор препоръчва и бадемово масло да се накапва, но като пробвах с Яна тя урева свта, че я гъделичкали и били неприятни, та ги спрях

. Мисля тази пролет да пробвам на мен, аз страдам от сенна хрема, а бадемовото масло било полезно при хреми на алергична основа :).



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.10.10 16:24



Мерси за подробния отговор.

"Сополите са един вид защитна реакция срещу външни дразнители и си вършат работата, стига да не им пречим (цитирам по памет). "
Звучи чудесно, обаче се налага да им попречим - все пак пречи на храненето, на спането, на цялостния комфорт и най-вече> може да доведе до инфекции . Аз преди време си бях правила експерименти да не си лекувам хремата- вярно, мина по-бързо от обичайното, обаче се сдобих с адски болки в ушите. И това ми се случи 2 пъти, докато разбера защо се е получило така.



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.10.10 16:30



Аз лекувам хрема само с такива капки - клеева тинктура плюс сребърна вода(точната пропорция мисля беше 15 мл. вода/5 капки клеева тинктура). До сега винаги сме се справяли за 2-3 дни. На мен все ми се струва, че клеевата тинктура е по-важната съставка, когато нямам сребърна вода смесвам с обикновена, пак е действало.



Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.10.10 16:40



Ранди, сребърна вода можеш да даваш профилактично от октомври до март, а при хрема в комбинация с клеева тинктура също. Във форума на д-р Михайлов беше писал веднъж, че от сребърната вода няма никакви странични ефекти нито натрупване, но сега нямам време да го издиря - потърси го ако искаш. Иначе аз я слагам по негова препоръка от 2 до 4 капки в лявата и дясната ноздра, когато има сополи. Други капки за нос не използвам - освен Еуфорбиум, защото само с него преборих задната хрема при Дани! По принцип антибиотичните капки алергизират, а съдосвиващите водят до хронични ринити при по-дълга употреба от 5-7 дни, затова и не се препоръчват за повече дни! За сребърната вода няма проблем. Другото, което правя при хрема, пак по съвет на д-р Михайлов е: супена лъжица лайка, чаена лъжица мед в 100 гр.вода. Вари се, докато стане на половина и после се слагат 5-6 пъти на ден по 1-2 капки в ноздрите, до отминаването на хремата. Сега при Крис отпуши всичко!





Тема Re: Отново за сребърната воданови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.10.10 14:58



И един по-странен въпрос- капките с добавен пчелен клей оставят ли петна в/у дрехите, ако попаднат такива в/у тях?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.