Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.10.10 17:55



предполагам, че ти би постъпила по същия начин и днес за да не огорчиш човек. Едва ли би изпила насила айрян, но би проявила човечност със сигурност.
Аз не мисля, че майка ти е била авторитарна в никакъв случай.




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.10.10 18:01



единственото, от което Яна се е страхувала е да не засегне майка си. Но това дори не е страх, а както казах по скоро съчувствие и човещина




Тема Re:нови [re: snich]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.10.10 18:07



така е, съгласна съм с всяка твоя дума. Детето си показва как трябва да се гледа, това го знам от майка ми




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.10 19:15



Да именно, страх не съм изпитвала към никой от родителите ми (прекалено съм своенравна), но се съобразявах с техните чуства и страхове от малка ... затова смятам, че е до човек от една страна, от другата вече е възпитанието

Hot stuff

Тема Re:нови [re: snich]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.10 19:18



Снич, при нас е същото положение, Ния е такава блейка, че ако не кажа какво да прави ще се сети ама късно ... може да зъзне или е вир вода, но няма да се сети сама, трябва ад кажа, да подвикна и тя ще чуе (по едно време мислех да проверявам и слуха й) ... в този случай се налага да си малко авторитарен, знам ли

Hot stuff

Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.10 19:20



Значи ли, че това е ген ... смисъл детето определя дали майката да е авторитарна или авторитетна?

Hot stuff

Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: NikiFin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.10.10 12:05



Хубавото е, че при Тоби обикновено става с добро, може да ми коства половин час обяснения, но като цяло се вслушва. Пък и аз съм по-скоро спокоен човек, та не губя контрол често. Ако случайно се усетя, че ще прекаля, просто излизам от стаята и му казвам да ме извика като реши да слуша.



Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.10.10 12:31



И при Яна става с добро, или по-скоро не става с лошо. Особено напоследък изобщо не минават заповеди и крясъци. Ако имам сили и нерви за обяснения и увещания, нещата биха били доста поносими

. Все си повтарям, че е полезно за нея да ми се противопоставя, не че ми помага когато съм яхнала метлата . Ще взема и аз да гледам глобално на възпитанието, с мисъл за бъдещето :))))



Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: _dexter_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.10.10 15:02



заповеди и красъци трудно минават. Ама като ти се тръшка че не иска да се облича няма ли да стане ако го хванеш и го облечеш и изкараш насила. Ще стане няма къде да ходи, по силна си от него физически поне




Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: NikiFin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.10.10 15:08



Не знам за твоите деца, но моето изтерясва тотално ако започнеш да го държиш, да го стискаш, а обличане насила не виждам как ще стане..... Няколко пъти сме я стискали да й сложим капки в носа насила, и сега само като й припомня най-пресния случай и идва без повече разправии - сериозно й се е отразило. Честно казано и не виждам и смисъл да го правя, това си е чисто насилие над детето, а за едни пантофи не си струва драмата

. Предпочитам да намеря цивилизован начин




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.