Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.10.10 00:43



В тая тема мога ли да отчета всички, като я четох, останах с впечатлението че много се карате



Значи не викаш?! Само си му ударила плесница?

Бре, мен като ме ядосат и като съм абсолютно изчерпана и нямам сили, се тръшвам на дивана и казвам " Едикакво си тотално ме дрази, дързък-дакс"
И тя си отива в стаята. А ако съм много ядосана, аз я пращам. Когато тя е сърдитата, сама отива там и не пуска никой.
Но не ми е минавало през ум да се правя на силна по какъвто и да е начин, за физически да не говорим, може би ме мързи


Ники, твоите деца искат ли да правят нещо- да ходят на някакъв спорт или да пеят в хор и т.н.? Вече не са никак малки.

Преди май беше казвала, че като изразходят енергия стават кротки.


by himbeer

Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано16.10.10 10:04



Освен това преди хората са си гледали децата както преценят според ситуацията, а ние сега четем прекалено много книги и слушаме "специалисти" и затова си отглеждаме лайна. Отделно презадоволяваме децата.


Споделям това ти мнение.

Човек наистина трябва да се съобразява и със ситуацията и с характера на детето. Борис и Дени са ми много различни. Сега когато и той вече е ученик започвам реално да проличават разликите, за които се опасявах. С Борис ми е доста по-трудно, да го накарам да прави каквото и да е. То е дипломация още от първия ден.

И аз като повечето от вас имам черти и от двата типа родители. В ранната имвъзраст съм може би по авторитарен, а като поотраснат малко вече гледам да съм повече от другия тип

. Не съм позволявала като малки да проявяват много капризи и с часове да се увещаваме за елементарни и ежедневни неща. Сега вече с Дени ми се налага много по-рядко да съм авторитарна.

И също не искам децата ми да се страуват от мен. Не е от полза нито за тях, нито за мен. Няма да знам какво правят и им се случва, когато не сме заедно



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.10.10 10:16



не знам дали искат. И да искат още са малки. Не се подчивяват и никой няма да ги изтърпи. Като узреят за спорт и като преценя, че мога да се занимавам с водене и вземане и т.н. ще ги запиша.
За сега добре че имаме голяма къща. С едното ставане започват да тичат и да пищят. Представи си да те будят с писъци и рев всяка сутрин. Нямам и една секунда да си помисля колко хубав ще ми е денат. Ядосана си ставам и после няколко часа с еуспокоявам. Вчера като ги заведох в детската така им се карах, че майките и даскалките покрай мен, който обикновено ми се усмихват и поздравяват много тактично ме иазбягваа и се правеха, че не ме забелязват. Само една българка ме попита: Ядосват ли те
Ама от мен хвърчаха искри ти казвам.






Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.10.10 10:42



Оха, май много са те ядосали.

За спорта: има спорт за всяка възраст, дори за бебета, но е с майките.

За 3 годишните деца спорта е 1 път в седмицата за по 1 час без родителите и са в група от 3 год до 6 год например и от 6 до 10, даже и по-големи ( може всичките ти деца да са заедно в 1 група)

Възможно е да има 2 дни за спорт и да можеш да си избереш, при нас даже може детето да ходи и в 2те.



Децата се учат на дисциплина, ред и тийм.
Например в началото загряват с тичане из халето и треньорката бие с тъпан. Всички трябва да я слушат и като спре да бие казва например всички да легнат на пода, и всички лягат. Малките, които не могат да се ориентират, гледат от другите.


В началото сигурно ще бъде хаос, но може да започне само 1 от децата, а другите първо да гледат и после да си помислят дали искат да ходят. Даже има 3 проби, без да ги записваш. Сигурно при вас ще е сходно.

Само време трябва да намериш.


Вчера като ги заведох в детската така им се карах, че майките и даскалките покрай мен, който обикновено ми се усмихват и поздравяват много тактично ме иазбягваа и се правеха, че не ме забелязват.
п.п. Аз не бих закачала някой, който е ядосан




by himbeer

Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.10 11:13



Незнам отговора на този въпрос. Моите родители никога не са били строги, глезена съм, безкрайно обичана, никога не съм чуствала разделение на любов спрмо мен или брат ми и досега сме много сплотено семейство и винаги е било така. Ще ти разкажа един случай, бяхме малки може би около 5-6г. и бяхме няколко деца на вилата, на обяд майка ни направи на всички айрян. Всички седнахме на масата и се нахранихме, в момента в който бхме готови майка каза, че може да отидем да играем, веднага скочихме дечурлигата и тичайки към поляните отзад чух гласа на майка, който ни призоваваше да си изпием айряните. Огледах се и нито едно от децата не я чу, или се направи, че не я чува и продължиха към забавленита. Спрях, обърнах се и видях тъжният поглед на майка (така ми се е сторил тогава), стана ми много жал, че остана сама на масата, не чута, отегчена може би, върнах се и си изпих насила айряна. И досега ми е запечатан този момент в съзнанието. Като пубертет имах вечерен час 22ч. никога, буквално никога не съм се прибирала дори и в 22:05ч. защото знаех, че майка ще се притесни или ще се скара, или просто няма да й стане приятно. Винаги е знаела с кой излизам, къде отивам, кога ще се прибера .... и досега въпреки, че съм отделно се чувам снея по 2 пъти на ден и знае всичко .... много ми се иска да изградя точно такива отношения с Ния. Да ме уважава, да имам авторитет пред нея и в същото време да съм й най-добрата приятелка



Hot stuff

Тема Re:нови [re: jana]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.10.10 11:39





На мен ми изглежда, че явно майките са много устойчив образ и се предва на момичетата със сигурност.

Мисля че ти ти с модела на майка си, може би някаква разновидност на него, ти по-добре може да прецениш. Аз за себе си мисля че съм някаква разновидност на моята майка.

Но да изпиеш айряна насила, за да не огорчиш майка си, говори за авторитарност, случката е много мила.


Когато на дъщеря ми или на мен се случи нещо подобно, дъщеря ми например би се върнала и би ми намачкала лицето с ръце докато ми обяснява колко е вкусно и как на нея вече не й се пие ( имаме аналогични случки)

А пък аз си спомням как постоянно разчленявах храната и ядях само това, което ми харесва. Върха беше с кюфтета със ситнонарязан лук. Представи си как в чинията оставаше ситнонарязания лук и части от кюфтето. Майками се чудеше как да реагира, но както и да го гледа, е въпрос на вкус и се акцептираше.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.10.10 12:23



Интересното е, че майка в никакъв случай не е авторитарен тип. Ако не бях изпила айряна нито щеше да ми се кара нито да ме накаже, никаква реакция, но на мен ми стана много мъчно за нея и това бе причината да го изпия (за протокола само обожавам айрян). Ще съм безкрайно щастлива ако аз съм това за дъщеря ми, което е майка за мен, дори една частица да е.



Hot stuff

Тема Re:нови [re: jana]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.10.10 15:51



Хм не знам.

Но мисля че децата все някога спират да се страхуват, дори търсят някои от тези неща под една или друга форма.


by himbeer

Тема Re:нови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.10.10 16:09



Обратното на Галя,аз твърде много разчитах на авторитета ,когато беше малка Рена и сега си бера плодовете

Онова ме прави хамава,или по -скоро си прави каквото си иска.Конкретен пример е обуването на чехли и обличането на елек сутрин.Откакто спрях аз да я вдигам и оправям сутрин (от около 3 години) всяка сутрин се караме,че е боса и гола.Най-лошото е,че краката й са ледени и тя трепери от студ,но не се облича и обува.Преди 3 години й обяснявах спокойно,че така ще се разболее,а и ако се облече ще й е топло и приятно ... и така всяка сутрин сигурно цяла година.После търпението ми взе да се изчерпва.Минах на еднократно остро "Веднага се облечи".Сега вече съм на мълчалив шамар по дупето,след което тя моментално се облича.Ако не й напомня по някакъв начин ,тя си ходи боса,гола и премръзнала. За всичко е така.
Като ходихме при психолога той ми каза,че прекалено много й се обяснявам,на нея й трябвало твърдо и непреклонно отношение.
Майка ми е авторитетен родител,а баща ми изявено авторитарен.Аз бях кротко и лесно управляемо дете.Вероятно и само методите на майка ми са били достатъчни.При брат ми определено не действаха.Там шамарите повече помагаха.Явно авторитетът за едни не е авторитет за други.



Тема Re: Авторитетен или авторитарен родител?нови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.10.10 17:51



Мда. Ти много бързо си се осъзнала явно. И сестра ми беше по осъзната от мен, и тя не ядосваше майка ми щото и беше жал за нея. Аз не съм се замисляла много много как ще се чувстват другите. Май и до ден днешен съм си така, не стоплям много, не че не бих осъзнала какво причинявам на хората ако се замисля. Това си е до човек. Просто нашите деца сега са повече като мен отколкото като теб







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.