Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте,момичета,нови  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано12.10.10 22:53



като вече настояща баба на едномесечно момиченце имам питане към вас,понеже с дъщеря ми имаме лееееко разминаване по някои въпроси.Става въпрос ПАК за водата, ах тази вода...изчетох наново старите теми отпреди години,крайните мнения на Поли тогава и аз не приемам насериозно.Въпроса е в това,че бебка пие с охота вода два пъти между храненията/може 15 грама,ама да цокне/,сама си я търси,реве,няма удържане...То всъщност е леко анасоново чайче,че много я мъчат колики въпреки капките.В първите дни я подслаждахме повечко,че беше доста жълтичка,но сега внимавам със захарта,съвсем малко за вкус.Ако приемем,че педиатърката ни е неграмотна и НЕнаясно с новостите,препоръчвани за бебета,жената ни каза,че е нормално окола 250 милилитра на денонощие да изпива.През деня аз гледам бебка и пие в нормални количества,обаче през нощта като я оставя на дъщерята сутринта водичката е почти непокътната,а се оплакват,че малката реве по никое време "без причина"

кое бебе реве за кеф? Така и така вече даваме вода,ама не мога да обясня на дъщерята,че тя вече е свикнала и си я търси и не е нормално през деня да и се дава,а през нощта не.
Аз СЪМ привърженичка на водопоя,точно тази ми дъщеря като малка не щеше да близне вода,ядеше вече обща храна и не искаше да пие,със зор съм наливала по някоя капка,два пъти лежа в болницата от обезводняване съвсем мъничко хлапенце и затова не мога да си позволя да се случва същото и с малката.
Не съм чула обаче някой да е в болница на системи от прекаляване с водата



Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: инaт]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.10.10 23:38



И при нас е същата работа. Тома е на 28 дни, все още жълтичък и давам вода, доста подсладена, всъщност чайче против колики. Нашата педиатърка също каза до 200 мл на ден да пие, а може и повече, за да изпикава билирубина. Планирам като се изчисти да предлагам постепенно вода с все по-малко захар. Не съм против даването на вода и ще давам, но ако не иска неподсладена, какво да направя. Няма да добавям захар във водата, когато вече не е нужна за жълтеницата. Ако не ще да я пие, негова работа.
Но и ние имаме вашия основен проблем - плач вечер. Не е много приятно да плаче през нощта, а да спи през деня. Но, чета, слушам, масово бебета на ок. 1 м. са така - бъркат деня с нощта. Затова даваме капки за колики, вероятно заради тях през нощта се превива. Мъчим се да го държим буден поне през последния промеждутък преди къпане. И като че имаме някакъв успех. Спи малко по-добре. Въпреки всичко е кофти да спи и да е спокоен през деня, а да будува, кокори се и плаче през нощта. Дано отмине.
Т.е. будуването и при вас, и при нас не е свързано, според мен, с недаването на вода, а с колики и обръщане на деня в нощ. Особено ако спи повече през деня при теб.
Остави майката да си гледа детето както намери за добре. Като е решила да не дава вода - нейна работа. Тома също с охота пие вода през нощта, но после продължава да плаче.
Успех и пиши как върви.



Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: tswete]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано13.10.10 00:00



Да,захарта се намалява постепенно до чиста вода когато започне да се захранва с леееееко подсолени пюренца или кашички тоест съвсем бавно.И от личния ми опит мога да се съглася с много майки тук,че е добре бебето да не се захранва със сладко,защото свиква с вкуса,а всъщност зеленчуците са по-полезни и преди 22 години отказах да дам на детето картофено пюре със захар.Чета тук различни мнения и практики,нито ги отхвърлям,нито винаги се съгласявам,но е истина,че майката най-добре си усеща нуждите на детето.Аз май не правя услуга на дъщерята,че още от първия ден и взимам бебка при мен,но пък и те бяха грипозни и единствената здрава аз си предложих услугите.
Малката така свикна с мен,че понякога ме викат през два етажа надолу да я успокоявам,което никак не е добре.Дъщерята даже една вечер се разплака,че при мен детето се кротва,аз не искам да е така,нека бебка да си знае майката,ама...как да стане като е при мен по 10 часа на ден?





Тема Цветенце,нови [re: tswete]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано13.10.10 00:06



аз не просто залъгвам детето с вода,за да спи,тя и при мен си будува с часове,става въпрос за нуждите и как и дали мамите с първо детенце усещат защо плаче бебо...Такива сме бабите,досадни,ама то е защото просто се опитваме да сме поне малко полезни





Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: tswete]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано13.10.10 00:22



Нашия плач вечер е,че не могат да я успокоят с гушкане или се получава само временно, детенце свиква много с мен и това ме притеснява, а в същото време оставям глътка въздух на щерката и зетя.Те са доволни до момента,но не разбират,че така детето им се отдалечава от тях,как да им обясня,че нямям против да съм баба на разположение и те да си щракат с пръсти,но това сладкото дете в един момент ще се чувства по-комфортно при мен,което не е нормално





Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: инaт]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано13.10.10 00:53



10 часа на ден при бабата, новородено? Ай стига.......

По-кофти услуга, здраве му кажи.



Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: нeмиpницa]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано13.10.10 01:10



За тва става въпрос,де...

и аз незнам ,уж замалко почнах да я взимам,да си поспи мамата,а кво стана? От сутрин до вечер,на мен не ми пречи,щото съм без работа вече две години,тръпка ми е,но осъзнавам,че не е нормално



Тема Re: Цветенце,нови [re: инaт]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.10.10 08:14



И майките на първите деца разбират защо плаче бебето

. ато прекарват повече време заедно, се научават.
До колкото разбирам, май бебето ви не е на кърма? Чувала съм, че тогава е нормално да се предлага и да се пие вода. Моето дете не пиеше вода, но беше на кърма.....
Ще се присъединя към Нем и към вашето мнение - доста лоша услуга правите с гледането на бебето. Някак обаче не мога да повярвам, че ако искате да "върнете" детето на майка му, няма да успеете.....



Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: инaт]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.10.10 09:40



Детето трябва да си е при майката, едно е да правиш услуга да поспи майката, друго е ти да го отглеждаш. И да майката още след първата седмица вече знае защо плаче бебето й, смисъл ревовете от болка, глад, пълен памперс и прочие. Затова именно майката го отглежда



Hot stuff

Тема Re: Здравейте,момичета,нови [re: инaт]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано13.10.10 10:19



Аз дори не мога да си представя да си дам едномесечното бебе друг да го гледа толкова време.
Освен това моите и трите не са пили никога вода. Не съм го намирала за нужно. Пробвала съм ама не бяха ентусиазиани.
Що реве едно бебе не е задължително да знаеш всеки път, може да са толкова причини, човек не може да се сети за всички, колкото и да си познава детето. Моите специално предимно са ревали за цица. И са я получавали. Не съм против водата, просто не виждам смисъл от нея (освен ако не става дума за много горещо лято). В кърмата или млякото има над 90% вода, не виждам как може да настъпи обезводняване при редовно кърмене





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.