Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема упражнения при логопед  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано07.10.10 13:44



Привет! Дали някой би могъл да ми каже как се нарича използваното пособие, което представлява топче на дръжка и се поставя под езика при логопедични упражнения и от къде може да се закупи?
Предварително благодаря!
Поздрави на всички

Редактирано от lover_bg на 07.10.10 13:44.



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано07.10.10 15:47



Привет!!!
Дъщеря ми е на 6 години и също ходи на логопед,та ми стана интересно за какви упражнения се използва това пособие!!!!Не го знам за първи път го чувам...Поздрави


Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.10.10 15:51



Моята дъщеря също ходи вече втора година, но така и не запомних как се казва



Hot stuff

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор snich (top4o)
Публикувано07.10.10 16:26



Това пособие се използва за овладяване на Р.Не знам как се казва ,нито къде го продават,но ако ти е за домашно ползване същия ефект има лъжичката за кафе.Обръщаш я с изпъкналата част към езика (от долната му страна) ,детето се напъва да каже Р,а ти гъделичкаш под езика. Това заместване от логопед го знам





Тема Re: упражнения при логопеднови [re: snich]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано07.10.10 17:12



При нас- Р -въобще го няма,,още не сме стигнали до него!!!!!!!


Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: Pipito]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано07.10.10 17:28



Да ти кажа точно снощи дребната беше взела клечката от балона и си подпираше езика за Р ... иначе засега извади само едно много френско Р, но чакаме истинското

Hot stuff

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: Pipito]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано07.10.10 17:59



Да, и ние сме точно на толкова години, и имаме успехи с тези упражнения, но при логопеда е едно и също топче за всички деца, макар че се дезинфекцира. Искам просто да си имаме наше, но така и не мога да разбера откъде да го взема. С това пособие се предизвиква чрез специални упражнения за езика да се появява буквата "р".



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано07.10.10 18:10



Ще питам нашата логопедка дали знае от къде може да се закупи ,,ние отскоро ходиме и още не сме стигнали до звук Р...явно и на нас ще ни трябва такова нещо




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.10.10 20:00



Здравей,

Мисля че устройството е някакъв симулатор на върха на езика, погледни "ора-лайт-систем"

Имам една приятелка, която работи нещо подобно (но не точно логопед) и със сигурност го знае. Ако не сте намерили нещото, мога да я питам.


by himbeer


Ха, даже и картинка намерих, но инфото е много малко и е на немски:

Редактирано от himbeer на 07.10.10 20:03.



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: himbeer]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано08.10.10 14:25



Да, именно това устройство е. Благодаря ти! Сега поне знам какво трябва да питам, за да знам къде мога да го купя.

Най-добри поздрави!



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано13.10.10 18:49



Питах логопедката ни как се казва това устройство,каза СОНДА!!!!!




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано17.01.11 17:49



Мили хора,
Случайно попаднах на темата, търсейки нещо съвсем друго. Аз съм логопед. Трябва да ви кажа, че постановката на звукове със сонди в модерната логопедия се счита за архаично. Което не пречи на братята руси да продължават да го практикуват, а за съжаление българската логопедия продължава да бъде под въздействието на доста ретроградната руска школа.
Не завирайте никакви гадости в устата на дечицата, моля ви! Това е един от най-добрите начини да уплашите детето и да го демотивирате. Никой нормален човек не обича някой да му бърка в устата с железа.
В България се продават занаятчийски направени сонди с много ниско качество. Голяма част от тях са функционално опасни. Принципно не е безопасно да ровиш под езика на детето с метален предмет, така че не правете това вкъщи!
Има други методи за постановка на Р, които действат, но не знам дали ще се справите сами.
Ще приложа един клип от youtube



Аз лично правя нещо подобно на показаното в клипа.
Само сонди не завирайте в устата на детето, или поне оставете това да направи човек, който знае какво прави!
Това е тъкан, която лесно може да се нарани, знам за инциденти с дългогодишни логопеди, така че избягвайте да практикувате точно този метод за постановка на Р.



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: JoroH]  
Автор ili_st (член)
Публикувано20.01.11 15:49



Благодаря за чудесния според мен пос - аз самата съм педагог с немалък стаж макар и не в тая област, но с претенции, че отбирам нещичко от детска психика. Имам хлапе вече на 6 години , преди една година точно поради тази причина го заведох при логопед - на третия път след като аз не присъствах на заниманията детето ми се разплака и си тръгнахме с плач от там. Това беше за последно ходене при въпросния спец. Ще оставя природата да си направи каквото е необходимо и няма да тормозя хлапето си заради това. Успокоихте ме. Благодаря!



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: ili_st]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано11.02.11 18:19



Привет!!!
Днес при логопедката почнахме най-накрая упражненията със сондата за звук ,,Р,,дано скоро имаме успех!!!!!!!!!!!




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: Pipito]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.02.11 23:44



Искам да попитам до каква точно възраст се изчаква за "Р" -то? При нас май ще има пробелм, изгледи никакви на хоризонта.....



Тема Re: упражнения при логопеднови [re: dessbess]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано12.02.11 09:06



Дъщеря ми почна да посещава логопед на 5 години и 8 м , заради Р и други проблеми,,сега е на 6 и 7 месеца и още не може да го казва но ние от в4ера запо4нахме упражненията със сондата...за звук,,Р,,!!!


Тя замества ,,Р в думите със,,Т

Приятен ден




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.02.11 10:22



По принцип на 4-5г. възраст вече трябва да е изкарано, но има деца, които го "вадят" и по-късно. Аз лично не вярвах, че Ния ще успее да го каже някога, нямаше никакви наченки, но за има няма 2 месеца и вече го казва перфектно. Мен ме дразни, че в повечето детски градини за по-лесно вместо буквата Л вадят Уъ ..тип пернишко, Ния по едно време извади истинското Л, но сега откакто се съсредоточиха в изваждането на Р отново си почна със старото Уъ ... ужасно при положение, че никой от нас не говори така. За логопед най-добрата възраст за тръгване е 3-4 г. после става по-трудно и отнема повече време, естествено при положение, че детето има нужда. Ния е с лека дислекция и при нея е наложително да посещава логопед





Тема Re: упражнения при логопеднови [re: Pipito]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.02.11 10:23



И без сондата изкарахме звука Р. Упражненията бяха в началото със задържане езичето залепено горе на небцето, После с мазане на самото езиче на тавана т.е. на небцето. Накрая започнаха да го изкарват без сонди или други уреди. Единственото, което е правила специалистката бе да прави чат пат масажи на езичето, но то е предимно заради дислексията





Тема Re: упражнения при логопеднови [re: jana]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано19.02.11 09:25



Привет!!!
Да се похваля Руми запо4на ве4е да казва ,,Р,,но само в на4алото на думите...но и това е постижение толкова време го 4акаме,4ак не ми се вярва....




Това стана благодарение на добрата ни логопедка, госпожа Мария Димитрова!!!Приятен ден!!!!


Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: упражнения при логопеднови [re: lover_bg]  
Автор lover_bg (минаващ)
Публикувано28.02.11 16:11



Случайно видях, че темата ми е продължена след известно време прекъсване. Ние не ходим при логопеда от много време. Аз се занимавам и мисля, че така вече имаме успех. Не че логопедът не беше отличник, в смисъл човекът си знае работата, но нашият не желае да ходи повече в кабинета, а и въпросите му се струват досадни. Направо иска да правим упражненията. Не са ни необходими никакви сонди вече.
Успех в упражненията на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.