Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Минава - дрънкинови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.10.10 10:52



Благодарско момичета... дано наистина е период и отмине или поне не е ежедневен. Иначе вече втори ден забравя сутрин да плаче и да се носим.
Декс нямам идея какво да те посъветвам за яденето... Наско сутринта преди да излезем изяде една филийка с крема сирене и пътем сгъна и една вафла, като искаше и още...а съм сигурна, че и в градината си е хапнал. На род. среща ни казаха, че за храна няма да ги насилват, но игладни няма да ги оставят. Къде с хлебче, бисквитка или нещо друго все ще ги залъжат. Помня че каката много се травмираше от тая закуска и тръгваше все с уговорка, че няма да закусва...
А със зъбите ще продължавам да се боря, но се надявам той и сам да се оправи. :)



Тема Re: Есенен лафнови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.10.10 10:56



Това да не ти прави впечатление изобщо. Ния и досега не яде почти в детската, яде по малко, има периоди в които като я вземем яде по 2 купички корнфлейск или филия с нещо. Оставила съм я на "произвола на съдбата" по отношение на храната. Тя никога не е била от ящтните деца, но винаги е искала да яде определени неща и неможеш да й дадеш каквото ти си наумиш ако тя не го иска. Когато е гладна знае кое къде седи, от глад няма да умре

. Това в детската може да е в знак на протест. Изчакай да премине търпеливо

Hot stuff

Тема Re: Тренировки за бърборивцитенови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.10.10 11:12



Готино

, принтвам си ги!



Тема Re: Есенен лафнови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.10.10 11:16



Това с притеснението за яденето ми е от малка, и аз не съм яла, всички все около това се суетяха, та сега и аз така.....

Хем си викам да не откачам по темата, хем ми е като рефлекс. Не че нещо може да се направи насила де, това ми е ясно. За плодова салата няма шанс, тя яде само банан и диня. И там карам със същата тактика, не я подканям, не я агитирам, може пък да поиска. Напр. сама си поиска диня . Ядем пред нея, правя сокове и нектари, но за сега без успех.



Тема Re: Есенен лафнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.10.10 11:25



ОХ, аз какво съм седнал да давам съвети за яденето като и Борис е едно зрънце

. Капризен, яде само определени неща. Сега напоследък се замислих, че това дете започна да предпочита само купени неща. Пример. Направила съм много хубава торта, слепена с нишесте и шок. пръчици. Снощи Борис иска да яде вафла. Аз му казвам недей, яж торта виж колко е хубава. Не иска. Яде Активия закуска. Имам чувството, че тия деца се дрогират от нещо. Спред шефът било от слагането на натриев глутамат. Ще взема да поразровя да видя нещо по темата.

Редактирано от galia71 на 08.10.10 11:27.



Тема Re: Есенен лафнови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.10.10 11:32



Нали съм казвала какво ми изтърси Яна по повод на вафлите? Не е яла вафли, но се запъна за едни мини мури, вкусни били, искала. Викам й - как знаеш, че са вкусни, като не си яла. А тя - от рекламите

.
За натриевия глутамат съм чела, че влияе на мозъка - на вкусовите рецептори, хич не беше приятен ефекта му. Отдавна спрях да ползвам готови бульони и фиксове точно заради него.



Тема Re: Есенен лафнови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.10.10 11:49



АЗ сега набързо прочетох една статийка и наистина тези неща имат леко пристрастяващ ефект, както и вредното влияние на нерв. система. Аз също от доста време спрях да ползвам готови подправки и тем подобни



Тема абе хоранови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.10.10 21:36



сетих се нещо забавно, което забелязах като пътувахме за Франс. Седи си Ева до мен в колата и познайте как се забавлява - прави вълнички с корема си, ПРОФЕСИОНАЛНО. Все едно е кючек танцьорка, направо паднах. Аз не мога бе, а тя го била научила в детската моля ви се.
Вие и или децата можете ли го този номер.




Тема Клеева тинктуранови [re: jana]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано08.10.10 22:56



Мами, кажете как се продава в Бг това чудо и колко струва? Брат ми ще идва другата седмица и искам да му поръчам да донесе, но не знам в какви разфасовки е ....за да му кажа колко да ми донесе....


Бихте ли споделили...
И също като го давате...с нещо друго ли се дава или само него??

Мерси предварително!



Тема Re: Минава - дрънкинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано08.10.10 23:52



Декстър, много добре те разбирам, защото у дома си имам едно капризно на яденето човече. Е, на този етап яде повече от твоята Яна, но зеленчук или месо не мога да вкарам в устата на сина ми.

Хапва само млечна+безмлечна каша, подсладени с плод, отделно праскова, круша и диня и сухар. Хляб много харесваше в последно време- сега и той е пратен в девета глуха. Добре, че намирам пълнозърнести сухари, коио са по-обогатени откъм състав. Всичко останало, изглеждщо непознато и подозрително, бива изхвърляно на земята с възмущение. Така че знам, колко е трудно човек да бъде търпелив и да проявява разбиране. Не насилваме Дени, но се притеснявам от неговата избирателност при хранене. Това състояние е от месец, започна в Бг. Той никога не е бил особено ящен, но сега положението се задълбочава.

Оф, оплаках се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.