Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема болки в коремчетонови  
Автор yoanence (оптимист)
Публикувано29.09.10 22:41



Здравейте мили мами. Имам нужда от спешно успокоение и съвет. Вече почти месец детенцето ми се оплаква от болки в стомахчето. През първата седмица на септември отидохме при личната и тя ни казва че детето има газове и да не се безспокоим. И всяка вечер той ни се оплаква от болки в коремчето-по цялата част. На втората седмица детето сутринта повръщало в градината-и това стопирахме. Но разстройство нямаше. На 3-тата седмица от сетември-пак отиваме при личната-тя казва вирус е-щом го боли целия стомах.И сега от 18 септемврри вече е с разстройство като каша.Минахме на солети бизквити и ориз и за окло 2 дена изпражненията се оправиха, но после на втория ден поиска зелева салата-дадохме му и от тогава пак-оплаква се вечер от коремче, сутрин -първо започва да се превива че го боли-изхожда се във вид на каша и полувода и след това му олеква и така до вечерта. Сега е на градина защото няма кой да го гледа-и това няма спиране. Притеснявам се на какво се дължи. Утре мисля да пискам направление за гастроентеролог-защото това не е нормално. Моля ви кажете ми имали ли сте подобни проблеми и как да процедирам. Благодаря предварително.



Тема Re: болки в коремчетонови [re: yoanence]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 09:32



Ния също често има болки в стомаха, но при посещение на тоалетната й минават. Така е от малка винаги преди да отиде там я боли (аз дори си мисля, че не е болка, а дискомфорт) Заведи го детето, за да си спокойна ти.

Hot stuff

Тема Re: болки в коремчетонови [re: yoanence]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.09.10 09:50



заведи го при специалист, за тове спокойствие, но да ти пиша нещо от което съм си патила. При разстройство дълго оставам детето на диета. Както сме му дали салата на втория ден, аз пък му дадох сок, та се влачи още няколко дена с разстройство.



Тема Re: болки в коремчето [re: galia71]  
Автор yoanence (оптимист)
Публикувано01.10.10 09:02



Ясно, разбрах. Ами май се оказа, че е от домашния хляб. Мъжа ми купи домашна пекарна , но най лошото може би е че въобще не го следя как го прави този хляб и какви брашна слага. Но понеже и той като малките деца му е интересно как става този домашен хляб и като вземе да го прави нарежда около 20 вида брашна и овесени ядки и семена и аз изобщо не поглеждам какви ги дроби. Определено хляба е много вкусен. Проблеми в тоалетната нямаме от както го ядем, дори забелязвам че и двамата май се "пооредихме". Но спрях хляба- домашния на малкия-и нещата наистина, буквално за един ден се оправиха.
Все пак взех направление за гастроентеролог. Сега събота и неделя ще проследя нещата-и в понеделник ще го заведем.
Много ви благодаря за подкрепата. Вие сте ми винаги първия и основен съветник. Благодаря, че Ви има. Лек ден



Тема Re: болки в коремчетонови [re: yoanence]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано01.10.10 10:00



Потвърждавам за хляба - по време на бременността ми се бяха обострили стомашните проблеми. Много обичам препечен черен хляб - от този, с многото зърна и без брашно - Тонус, Бонус и т.н. Обаче страшно ме болеше стомах от него. Не преди изхождане, а въобще. Също и от диня, но от хляба много сериозно ме болеше. Затова и сега не ям черен хляб. Гастроентерологът ми каза, че тия фибри и др. са по-трудно смилаеми и дразнят стомашната лигавица.



Тема Re: болки в коремчетонови [re: tswete]  
Автор yoanence (оптимист)
Публикувано03.10.10 20:15



Благодаря за потвърждението. Да всичко вече е наред, купих хляб отделен за детенцето и всичко наистина се оправи. Е малко ми е тъжно, че няма да успее да хапва домашен хляб, но за сега така ще я караме. Между другото преди две вечери го заведох до клиниката-денонощната, все пак да чуя мнението и на още един лекар-и тя потвърди-колики. Но да си призная за пръв път чувам колики да имат и 5 годишни деца. Газове -да, но за колики не. Но СЛАВА на БОГА всичко е наред. Благодаря ви за подкрепата. Пазете се и БОГ винаги да е с вас



Тема Re: болки в коремчетонови [re: yoanence]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано03.10.10 22:23



Колики имат и възрастните хора, но нямаме навика да ги наричаме така



Hot stuff

Тема Re: болки в коремчетонови [re: jana]  
Автор yoanence (оптимист)
Публикувано04.10.10 21:04



Ясно,днес ми се наложи и аз да го преживея. Но беше за кратко.



Тема Кефир помага...нови [re: yoanence]  
Автор rewe ()
Публикувано09.11.10 23:35



...цяла година така лекувах мъжа ми от глутенова алергия и се оправи...
това е един вид гъба която се слага всеки ден в литър прясно мляко и вечерта е
преобраувала незнам си какво в друго и така получената микрофлора е много полезна за стомаха и за други болести...

http://www.kefir.at/gesund.php

...and may the force be with you!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.