Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечно  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано29.09.10 15:04



Здрасти отново :)) Надявам се всички сте добре, бебетата растат и стават хора, а не магарета и всичко е наред... Мислех да влизам тия дни покрай драмата с Вигантола, но нямах време :((

Сега обаче ще драсна два реда, че ми домъчня.
Значи, моят бебок направи 6 месеца и изненада - качил 1.1 кг и леля доктор веднага се скара, че дебелем неправомерно :)) Както и да е - наистина е ящен - 210 гр АМ изяжда без да му мигне окото!

Така... сега, в момента е на НАН ХА 1, не знам дали тпябва да мина на НАН ХА 2 или да си остана на това... Освен това на обед ядем пюре - зеленчуково само за сега. Жълтък не съм давала още, не мисля да давам този месец. Доткорката каза да дам месно пюре след 10-ина дни за сефте - пилешко препоръча. Освен това, за да нмалим темпа на килокачване - да съм заместела следобедното АМ с плодово пюре (ябълка + още нещо). Вие как мислите - намирате ли нещо нередно в съветите? Първото дете ми сеше с АБКМ и просто няма нищо общо захранването сега с тогава :((( Да не говорим, че там проблема беше малкото кила, а не бързо качване....

Режима ни в момента е:

6 ч АМ 180 мл
10 ч АМ 210 мл
13.30-14 ч. 125 гр зеленчуково пюре + АМ (което ще заменя с 180 гр пюре и спирам АМ-а)
17.30 ч - АМ 210 мл (което трябва да заменя с 180 мл плодово пюре)
21 ч 210 АМ

Как ви се струва? Съвети, препоръки, упреци?

п.п. Поздрави на всички!! Похвалете се какво ново при вас? Някое ново бебе?



Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: Luna Chocolata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.09.10 15:12



8:00ч. Ставане
8:00-8:30ч Попара 200мл.
8:30-10ч. Игра
10ч. Сок 60 сок/40 вода
10-12:30ч. Сън
12:30ч.Зеленчуково пюре 200мл. + ½ жълтък през ден / през ден местно пюре (пилешко, пуешко, телешко) + 4к.Зимафлуор
12:30-16:30ч. Игра и сън
16:30ч.Каша 180 мл. или плодово пюре 200мл.+ настъргани плодове
16:30-18:30ч. Игра и сън
18:30ч. Сок 60 сок/40 вода
18:30-20:30ч. Игра и сън
20:30ч. Къпане
21ч. Мляко АПТАМИЛ 2 200мл. + 1 бишкота
21:30ч.Сън
Това бе режима на Ния



Hot stuff

Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: Luna Chocolata]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано29.09.10 19:59



Според мен схемата ти за захранване е добра, нашата също е такава, въпреки, че сме още в самото начало! Колко тежи дребо сега?!





Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: Luna Chocolata]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано30.09.10 09:43



Теди започнахме да го захранваме веднъж на ден с половин бурканче зеленчуково пюре на HIPP или на Ганчев с ориз и картоф (много го обича). Иначе изпива по ок. 170 гр. кърма на ядене, но през 3 часа все още


През нощта с малки изключния не се буди, но хапва в около 24 часа и после сутрин към 6.30 - 7.00.

Никой ли друг, освен мен, не кърми 6-месечните бебоци?



Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 09:49



Сега нали няма да се откажеш от кърменето

?



Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: _dexter_]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано30.09.10 10:00



Тц, няма поне още няколко месеца





Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: mishellinna]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 13:00



Добра, добра, ама като чета из разни форуми - никой не дава по толкова количество АМ на детето си... Дават между 160 и 180 мл. От друга страна, аз съм заменила само 1 хранене - обедното и сега се боря да заменя второ - следобедното - до момента неуспешно - детето остава гладно, не харесва плодовото пюре (нещо което ме учуди - нали уж е сладко?!) и снощи ме държа будна до 1 през нощта, щото беше гладен ( а в 21.30 яде редовната порция мляко - направо ме изуми?! кога успя да огладнее така жестоко?! друг път след това ядене заспива като пън, сега не и не!). Не е ревал или нещо, но беше неспокоенн и всичко си завираше в устата - завивката, играчките, ръката ми... накрая го излъгах с вода с разтворена в нея малко захар и заспа.... точно преди да се откажа и да му дам АМ взе че миряса и заспа. А сутринта още в 5.30 беше буден и като му дадох шишето в 6 щеше да глътне накрайника, ако можеше - толкова беше гладен...

Тежи 7.800 кг измерен е тази седмица - гледах таблиците - в нормата сме, е 10-ина грама отгоре... Обаче доки това я притесни, че за 1 месец - над кило е качил и то в период, в който вече бебетата намалят качването до около 500 гр месечно....





Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: Luna Chocolata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 13:25



Ти отглеждаш мъж затова му трбва по-силна храна з авечеря, за да остиска до сутринта. Затова му слагай бишкоти в млякото те засищат.

Hot stuff

Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: jana]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано30.09.10 13:35



Не съм захранила с глутен - та н е знам бишкотите дали са подходящш, Янче?



Тема Re: Мацки, дайте съвет за хранене на 6 месечнонови [re: Luna Chocolata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 13:36



Няма ли на пазара без глутен някакви, аз лично ползвах от 4-ия месец на Плазмон и в последствие се оказа, че съм я захранила без да искам



Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.