Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Колконови [re: Shmatka]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.09.10 08:12



Бих казала - зависи какви са ти критериите за хубаво отглеждане на деца

. Обаче не знам как е навън и няма как да направя сравнение



Тема Re: Колконови [re: Shmatka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.09.10 09:31



Голяма

Честно да си призная аз съм патриот, никога не съм мислила да живея извън БГ нито аз нито мъжа ми. През всичките години заедно имахме много възможности за забягване зад граница, но винаги сме отказвали. Сега, откакто детето се появи и порастна все повече се замислям над тази стъпка. Тук няма нито образование, нито бъдеще за нея. Много тъжно, но е факт

Hot stuff

Тема Re: Колконови [re: Shmatka]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.09.10 10:40



Хубавото на БГ е дългото майчинство, евтината ясла и ДГ и пр. Само за сравнение - в Испания майчинството е 4 месеца, яслата струва 350 евро на месец, училищата също толкова.
Като оставим това на страна, не бих казала, че БГ е най-добро място за отглеждане на дете (всъщност зависи с къде сравняваш).
Това, което лично мен най-много ме притеснява е цялостното отношение към децата. В БГ сякаш не се радват на децата, на тях се гледа като на... някакви малки вредители (надявам се да ме разберете правилно - нямам предвид абсолютно никой пишещ тук, напротив - става въпрос за странични хора). И за да стане съвсем ясно, ще дам един пример. Последния път като бяхме в България с Тоби, се разхождаме и минаваме през една банка. Тоби си играеше с една малка количка и я подкара по стената на банката. Охраната като го видя, буквално тръгна на бяга към нас, за да му се скара. Ей такива работи...
Към това можеш да добавиш и много по-достъпните... удоволствия да ги наречем, от типа на плувен басейн и изобщо спорт, детски площадки и пр. в чужбина...
Та моят съвет е - помисли си добре преди да се прибираш в Бг.



Тема Re: Колконови [re: flor4eee]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано30.09.10 21:13



С уговорката, че никога не съm си гледала децата в Бг за повече от 2 mесеца...Аз съЩо като флорче бих те посъветвала да се позамисли6 добре преди подобна крачка....
Съгласна съм всъЩност с казаното от флорче изцяло....

Редактирано от *choky* на 30.09.10 21:14.



Тема Re: Колконови [re: Shmatka]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.10.10 13:42



И аз да подкрепя мнението на всички мами писали до тук. До 4 клас нещата са удържими в БГ. След това - хъм, ще се въздържа от коментар.


В процес съм на емиграция. И моят съвет е да си помислиш многоооооо хубаво. Рай никъде няма, навсякъде розите са с бодли, едно е за сметка на друго, битовизмите са същите, но компромисите са различни......



Тема Re: Колконови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано06.10.10 14:33



Тъй като не съм наясно с моментното състояние на образователната ни система, какво по-конкретно се случва след 4-ия клас в училищата ни?



Тема Re: Колконови [re: -Randi-]  
Автор ili_st (член)
Публикувано08.10.10 12:16



Постъпват в пети най-общо казано - ако има такъв в старото училище просто продължават по-нататък с нов класен ръководител и преподаватели по всеки предмет.......вече...............



Тема Re: Колконови [re: Shmatka]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано11.10.10 15:15



Аз лично съм от завърналите се, а което не съжалявам. В сравнение с Португалия, тук е добро място за гледане на деца. Освен това, винаги е по-лесно, когато роднините ти са наблизо. Има едно голямо "НО" - не се подлъгвай с ниските цени за ясла и детска градина. Първо - може и да не се вредиш в държавната ясла, второ - условията там не са прекрасни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.