Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: А сега?!?!нови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.09.10 10:43



А де .... учителкат абеше много притеснена сутринта, незнаят какво да правят с децата ..... общината сега отпуснала пари

А с Ния незнам ..... това си е месец минимум

Hot stuff

Тема Re: СПАМ-канови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.09.10 10:45



Намалете питиетата нощтно време, ако ти се напишва в определен час (+- де) го буди 5-10 мин. преди това да се изпишква.

Успех и без много аварии

Hot stuff

Тема Re: СПАМ-канови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.09.10 10:46



Щом е само една нощ, не го мисли :). Ох, и аз искам да махна нощния на Яна, ама тя не ще. Цяло лято не се е напишквала през нощта, няколко нощи се буди и иска да я водя до тоалетната да пишка. Но като й казах вчера - хайде да спиш без памперс, каза - не искам. И пак го сложихме, макар сутрин да е сух. Не ми е проблем, щом се буди да казва, да видим обаче как ще е зимата, като я сложа в чувала..... Дано да продължи с ненапишкването :).
Браво на Тоби за похвалата

, все така да продължава!



Тема Re: СПАМ-канови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.09.10 11:02



Декс, и аз се надявам да е единичен случай. Течностите няма как да му намаля кой знае колко вечер, още цока мляко с биберон преди сън (това пък кога ще свърши нямам идея). Надявам се, че ако се изпишква вечер няма да има аварии.
Иначе и аз на Тоби като му дам избор си избира памперс. Един път поиска сам да му сложа боксерки. Няколко пъти го подканвам да се изпишка преди да легне, но отказва, при което му казвам, че ще му сложа памперс, сякаш ще го стресна... само дето човека няма нищо против памперсите, нищо, че знае, че са за бебета.



Тема Re: СПАМ-канови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.09.10 11:10



Аз тази тактика - "вече си голяма, това е за бебета" - я изоставих, на Яна й действа обратно

. Иска пак да е бебе, понякога се глези точно като бебе и казва - не съм голяма, аз съм бебенце, гушкай ме като бебе.... Хич не й минават приказките да се държи като голяма, не знам какво й става, нали уж децата искат да порастнат по-бързо..... Може би е реакция на детската градина - знам ли, може да си мисли, че ако е още бебе, ще си седи в къщи .
Тя пишка в банята докато я къпем, веднага след това ляга, та няма как да пропусне да се изпишка. Понякога, ако не може да заспи, или иска да отложи този момент, пак ме кара да я водя в тоалетната. Аз малко се притеснявам, защото и аз и брат ми сме се напишквали през нощта до сериозна възраст, но пък нашето може да е било реакция на ранното отказване от пелените



Тема Re: СПАМ-канови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.09.10 11:15



Тоби по принцип също пишка в банята, само дето аз го къпя два пъти седмично. Снощи по изключение се пляска с мен във ваната, аз затова се обърках, че се е изпишкал, до 5 часа седях будна да мисля снощи ли беше като се изпишка във ваната или в неделя вечер...

Мани, много почвам да забравям разни такива неща, чак се плаша.



Тема Re: СПАМ-канови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.09.10 11:28



ох... това го минахме отдавна, но до колкото си спомням пампата я махнах окончателно когато въведох "вечерния ритуал" - сядане на гърнето/тоалетната, събличане, вана/душ, мляко (когато мина на чаша бързо отпадна изцяло), миене на зъби, и лягане...
това като се повтаря ежедневно без пропуск независимо от обстоятелствата, и детето си създаде навик да пишка на гърне/в тоалетната (но тя пък беше съвсем малка) всяка вечер - много рядко след това се случваше да се напишка докато спи(5-6 пъти в рамките на 6 месеца), и то само когато й е станало студено (Лора спи в/у завивките

)
слагам я на тоалетната (преди на гърнето) задължително - независимо дали казва, че не й се пишка - ако протестира й казвам, че трябва да проверим дали дупето есъгласно с нея, че няма пиши и се ослушвам театрално - в началото не винаги пишкаше (непосредствено преди лягане пак пробвах в гърнето), но постепенно започна винаги да се изпишква, дори да са само няколко капки...
стискам ви палци и на двете...



Тема Re: СПАМ-канови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.09.10 11:32



ахъм... съгласна... мисля точно там е разковничето, да се вкара в рутината преди лягане, а не да го питам има ли пипи или не. явно трябва малко по-сериозно да се заема със задачата.



Тема Re: СПАМ-канови [re: _dexter_]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано14.09.10 12:24



Декс, няма как ранното махане на пелени да предизвика стрес, ако то е било съпроводено със спокойствие на родителите. Ако обаче родителят е бил нервен или по някакъв начин е стресирал детето тогава и на 10 години да махаш памперса пак ще си има стрес

.
За проблема с нощното напикаване освен изброеното бих предложила предлагането на сушени плодове вечер. Те поемат течности и по този начин даже и детето да пие повече течности вечер намаля вероятността да се напишка.



Тема Re: СПАМ-канови [re: flor4eee]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано14.09.10 12:25



Браво на Тоби за поведението му в училище






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.