Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Желаещи мами утре за Витошанови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.09.10 10:54



Забравих да кажа по 5 гранулки след всяко изхождане

Hot stuff

Тема Re: Флуорираното мляконови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.09.10 10:59



Току що говорих с някаква докторка, детски стоматолог, която е посочена за координатор на програмата. Програмата в момента не се прилага, в процес на подготовка и проучване е. Тече подготовка в 6 града. Дали ще се приложи зависи от събрания брой желаещи. Не е ясно каква ще е практиката по раздаване и разграничаване на млякото - може би ще са индивидуални опаковки, а може и да не са. Отговорността остава за градината. Ако не съм съгласна, да си запиша, че не съм и да си подам декларацията. Но не мисля да направя това, по-скоро няма да подавам нищо, защото декларацията си пише, че е за съгласие - не искам после да броят подадените листи....
Държавна политика било - щом съм си давала детето в държавна градина, значи съм била съгласна с политиката

. А програмата във Варна била прекратена преди 2 години заради смяна на производителя на мляко и недостатъчния контрол, който общината можела да оказва върху другия производител в Хасково. Нямало нищо общо с протестите на родителите . Още ми обясни, че проблемът с предозирането на флуор идвал от това, че децата пиели минерална вода, а не такава от чешмата. Но не можа да каже защо ако има предозиране, пак се налага профилактика с флуор. Не съм можела да си опазя детето да яде сладки работи, следователно трябва да давам флуор . Но всъщност гледах да не влизам в спорове колко е полезен или вреден флуора - жената е координатор на профилактиката, следователно мнението й е ясно. Това, което на мен ми е ясно, е че отговорността детето ми да не пие мляко ще бъде на персонала в градината. А там как ще се оказва контрол - не е ясно



Тема Re: имуностимулаторинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.09.10 11:02



Момичета, давайте да преговорим имуностимулаторите, че есента иде.
Мислех да почна да давам на Тоби клеева тинктура, но видях, че на тази, която имам у нас, й е изтекъл срока на годност, а тук такова нещо не продават.
Имаше някаква схема профилактична с осцилококцинум, някой помни ли я? Това поне го има у тук.
Може и пак да му поръчам Аква Сорс. Някой има ли отзиви от тях? Май много ги хвалят. Миналата година му бях взела, много нередовно давах, за цяла зима уползотворихме половин опаковка, но не се разболя нито един път (а дали е от Аква Сорс-а няма как да знам).



Тема Re: имуностимулаторинови [re: flor4eee]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано21.09.10 11:14



Аз взех едно витаминно сиропче Пиковит и това му давам сутрин. Колко е ефективно нямам представа.



Тема Re: Флуорираното мляконови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.09.10 12:46



аз пък точно от Nenedent изобщо не съм доволна - от нея на Лора и излязоха ужасни черни петна по зъбите, с които още се боря


иначе децата на моя зъболекар ползват такава...

Редактирано от incendio на 21.09.10 12:47.



Тема Re: имуностимулаторинови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.09.10 12:51



виж в закованата тема на Др. Михайлов - в някой от постовете има подробно описани няколко схеми за имунопрофилактика преди сезона на гриповете
аз почвам за мен и лора тази с осцилококцинума



Тема Re: имуностимулаторинови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.09.10 16:17



Намерих го, благодаря, хем гледах там преди да пиша ама...
Копи/пействам:

Имунопрофилактика


- клеева тинктура и сребърна вода - 3 пъти на ден по 1-2 капки на година живот клеева тинктура, разтворени в около 50 г вода, в която се добавя супена лъжица сребърна вода. Продължителност: "Няма ограничения. Да кажем 3 седмици така и после на поддържащ план- по веднъж дневно още 2- 3 седмици. " - това е отговорът на Михайлов на моя въпрос колко време да давам клеевата и сребърната при това положение;
- ехинацея - "Ехинацеята идва от индианските традиции и има способността да "анестезира" лигавиците, важно при билки в гърлото например. Тя се пие на капки при простуда и има добър лечебен ефект. Приема се 3 пъти по 15 капки за подкрепа на имунната система. За деца има под формата на сироп, желирани бонбони и пр."
- Енгистол - таблетки на Хийл - 3*1 за първата опаковка и после поддържащо 2*1 за втората;
- Бирена мая- 3 х 3 табл.
- Осцилококцинум - през октомври - всяка седмица по 1 флаконче, през ноември - по флаконче на 2 седмици и после до края на зимата по 1 флаконче месечно;
- "ПЛОДОВИЯТСОК ОСИГУРЯВА ЕНЗИМИ" - мунната система се нуждае от ензими и плодовите сокове й ги осигуряват. Те са важни в сезона на простудните заболявания. Нужно е да си осигурим поне стандартното количество от половин килограм дневно - това са 2-3 ябълки и една голяма салата. СЗО препоръчва 400 грама пресни плодове и зеленчуци, а Немският институт по хранене - 500-700 грама всеки ден."




Тема Re: имуностимулаторинови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.09.10 16:51



започваме осцилококцинума още тази седмица, преди да е лепнала някой бацил в градината и да го метне на дреболина



Тема как бихте отговорилинови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано21.09.10 17:26



на свекърва ви при следната ситуация.
Едното диване идва и ме бие и аз казвам, че е защото няма баща на място да го стега. Свекърва ми се изказа, че това си е мой личен проблем и няма нищо общо с бащата, защото тя нямала такива проблеми с децата си, в чието отглеждане баща им почти не се включвал. Аз и казах, че е понеже е много мъжествена и децата не са имали нужда от баща ама не и стигаше. Май трябваше да и кажа, че е явно изглежда достатъчно страшно и е всявала страх в датските си роботчета, ама ми беше трудно на момента да и го кажа на цветущ датски и ме е малко яд. Ама май и това щеше да и е малко и май само щеше да ме направи след подобно изказване, и нямаше да се получи желания ефект.
Вие как бихте реагирали ако изпаднете в подобна ситуация?




Тема Re: Флуорираното мляконови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано21.09.10 18:43



Изтичах до близката аптека в обедната почивка да търся паста за зъби без флуор, ми няма! Супер много се учуди аптекарката, че търся подобно нещо, пита доктор ли е предписал такава паста и пр.
Продължава за ми е странно как може ако този флуор е толкова доказано опасен да не е забранено да се произвеждат пасти за зъби с флуор...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.