Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема вързано езиченови  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 17:58



Каролина е с доста къса юздичка, която за сега не й пречи на кърменето, но съм сигурна, че ще окаже влияние на захранването и със сигурност на говора й по-нататък.
Та питането ми е къде да отида, за да я резнат и кога е най-подходящото време/възраст за това?!



Тема Re: вързано езиченови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.08.10 20:14



Не съм сигурна къде правят тази манипулация,но мисля,че трябва да я оставиш за периода,когато установиш ,че наистина създава проблем юздичката.
И друг път съм го казвала,но да припомня,че аз съм с много къса подезична юздичка и като бебе са искали да я отрежат,защото можело никога да не проговоря нормално.Майка ми отказала.Процедурата можела да се извърши във всяка възраст и тя решила да почака.Така и не са ми я отрязали.Нямам никакви проблеми с храненето,нито имам или съм имала говорни дефекти.Единствените ми неудобства са ,че не мога да се изплезя впечатляващо и не мога да си обходя всички зъби с език


От друга страна манипулацията (доколкото съм запозната) е съвсем лека и не пречи да се презастраховаш.Ти си решаваш.



Тема Re: вързано езиченови [re: snich]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.08.10 21:31



и аз съм с къса и не ми е пречила ни на говор, ни на хранене. Но според зъболекарите ми е държала езика между зъбите и ги е деформирала. Искаха на дърти години да ми ги изправят и ми режнаха юздичката, но аз се отказах, защото не ми се вадеха здрави зъби и не ми се занимаваше.
Една приятелка си я ряза щото не можела да се плези и и пречело при целуването, което ми се стори адски смешна причина.




Тема Re: вързано езиченови [re: incendio]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано31.08.10 22:26



Синът ми бе с много къса юздичка, но манипулацията я направихме едва, когато той бе на 5 години.
Оказа се, че не само му е къса юздичката, а е срастнало езичето почти до половината (нито ние бяхме забелязали, нито лекарите преди това - разбра се по време на операцията).
Въпреки че манипулацията се оказа по-трудна, т.е. не само рязване на юздичката, а и отделяне на езика (имаше 8 шева), мина много леко.
Синът ми беше провъзгласен за герой, защото гък не каза, но той имаше и стимул - много искаше да може да казва "р".


Операцията я направиха в Юниордент.

Сега имам и дъщеричка на 5 месеца. И тя е с много къса юздичка, но също ще изчакам, за да видя дали и доколко и пречи на правилния говор и едва на по-късна възраст 4-5 год., ако се наложи, тогава ще я подложа на манипулацията.



Тема Инснови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.09.10 10:35



имам много добър познат лицево-челюстен хирург работещ и с деца, ако искаш ще направя консултация с него за теб и ще пиша или на лични или на скайп.

Hot stuff

Тема Re: Инснови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.09.10 10:37



Да питам коя юздичка е къса, тази под езичето или на устната

Hot stuff

Тема Re: вързано езиченови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано01.09.10 10:40



По-късно, когато завър6и развитието на речта - т.е. ок. 5г. Като дали е необходимо да се резне 6те прецени най-добре логопед.





Тема Re: Инснови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.09.10 11:17



под езичето...
доста е късичка - мисля, че няма да може изобщо да се облизва...





Тема Re: Инснови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.09.10 11:50



Говорих с хирурга, той даже миналата седмица оперирал на една позната новороденото, но то е имало проблеми с кърменето поради къса юздичка. Щом на вас не ви пречи още на храненето задръж засега положението такова, ако видиш проблем звънни ми



Hot stuff

Тема Re: Инснови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.09.10 11:51



ок, благодаря






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.