Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спортувате линови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано02.09.10 10:37



Пилатес и тичане по един път седмично. Определено не ми е достатъчно, но за повече не ми остава време.
Понеже беше писала в другата тема, че си правила йога упражнения и са ти подействали добре, защо не пробваш с йога?



Тема Re: Петминутна почивка - лаф!нови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано02.09.10 10:44



Как може да са я нарекли "Пикла", направо недоумявам... Аз бих говорила задължително с госпожата.



Тема Re: Петминутна почивка - лаф!нови [re: flor4eee]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано02.09.10 11:06



Но внимателно, защото са обидчиви, а те ще ти гледат детето. Аз много бих мислила преди да проведа такъв разговор с лелята и първо бих се опитала да обясня на детето си. Лелите е възможно да са груби. Биха могли и да не са. Явно е въпрос на късмет. Но, ако кажеш на лелята - моето дете не е обиждано и много се е впечатлило, ще вземе пък тя да се обиди и после да си го изкара на детето. Помня на моя приятелка дъщерята я бяха наказали да стои навън при шкафчетата, защото веднъж (в по-голяма група в ДГ) се беше напишкала в гащите. Момиченцето вече не беше малко и много се беше травмирало. Досега не й се било случвало. Майката беше много притеснена, но после се разбра, че госпожите се държат грубо с детето, защото преди месец майката е писала във форум към сайта на общината, че са искали пари от родителите, за да купят телевизор и е търсила инфо по колко часа на ден се позволява да се гледа тв в ДГ. Обявила се е против ТВ в ДГ още и на родителската среща, но останалите родители били съгласни. След написаното в сайта имало проверка и им наложили някакви глоби. А явно са им и казали кой е писал във форума или поне те са се досетили. Без да говорят с майката, започнаха да си го изкарват на детето.
Така че, по-внимателно в разговорите с лелята с острия език. След като не познава детето и то нищо страшно не е направило, вероятността лелята да е груба по принцип хич не е малка. Така че - внимателно с разговорите с такива. Със сигурност детето има нужда от подкрепата на родителите. От обяснението, че всички сме били пикльовци, с времето сме спрели да пикаем в гащите и сме спрели и пикли и пикльовци да бъдем. И какво от това да ти кажат пикла? Помогни й да превъзмогне обидата, без да й отдава такова значение. Особено, ако лелята е груба, това няма да е първата обида. Дано се вслуша поне малко и лелята. Все пак от първия ден да започне с грубостите не е похвално... Какво ще стане като станат 30 децата?



Тема Re: Петминутна почивка - лаф!нови [re: tswete]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано02.09.10 11:24



точно от това се страхуваше и моята колежка, че тези разговори рефлектират в/у детето. Тя винаги е била много внимателна с тях, по-скоро ги е помолила, но въпреки всичко лелята според нея имала по-спец. отношение към дъщеря и. Така, че общо взето майките в такива ситуации сме в шах.



Тема Re: Петминутна почивка - лаф!нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.09.10 11:57



Не вярвам Яна да си го е измислила, защото тя думата "пикла" почти не я е чувала. Това за обидчивите госпожи ми е ясно - те и двете ни го обясника кристално на родителската среща. Освен това аз не съм от конфликтните хора и такива разговори по принцип са ми трудни. Не мисля, че ще има някаква полза от разговор, госпожата едва ли я е обидила нарочно, за нея това вероятно си е като "Добър ден"

. На Яна обясних, че няма значение какво казват хората, как я наричат, тя си знае, че не е пикла. Тя има гадния навик да стиска до последно и после трябва да ходи да пишка на секундата, явно вчера в новата обстановка нещата са излезли извън контрол. Лошото е, че днес имаше гръцка трагедия - пищя от вкъщи до градината, а ходихме пеша. Наложи се да я нося. Не искала да ходи, защото там не се чуствала добре. Като не е започнала добре, сега ще й подържи влага известно време..... . Но Цвете е права - няма да е последната обида, явно ще трябва да става дебелокожа! Ще видя след обед като я взимам дали ще успея да разменя някоя дума с госпожата, да видим какво-що. За сега казват - нормално било да плаче, нормално било да се напишка, ще мине....
Обадих се преди малко на госпожата, не плачела, хванали я, че обича да пее и пяла :)). Била добре. Та и аз съм добре вече



Тема Re: Спортувате линови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.09.10 12:05



това, защото датчаните са цивилизовани шофьори - я ела да бягаш по пътищата около софия да видим колко време ще му трябва на някой идиот с книжка от преди малко да те забърше





Тема Re: Как се справяте ...нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.09.10 12:08



дървен гребен - последния си го купих от джъмбо - точно като за моята коса с много едри зъби





Тема Re: Петминутна почивка - лаф!нови [re: _dexter_]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано02.09.10 12:08



Виж коя я е нарекла пикла, коя е била на смяна - те се редуват. Която е сутрин, на другия ден е следобед. А за стискането само да вметна, че е много лош навик и води и до физиологични промени - увеличава се пикочният мехур, тежи и вгъва уретрата. С годините се оправя, но и стискането трябва да спре, за да се оправят нещата. Понеже аз съм се стискала от личен опит говоря. Има време да се оправите с това стискане, сега не му е времето, че и без това е стресов период. Но после му обърнете внимание. По-често да ходи да пишка, да свикне, че е задължително. Аз имах сериозни проблеми с долните пикочни канали поради стискане от малка.Оправи се, но се наложи да ми избият от главата навика да се стискам. Просто с годините започна все повече да боли всеки цистит, цистопиелит и т.н. и започна да ми идва акълът в главата. Пак казвам, това е друга тема, стискането не води до напишкване по принцип, напротив, детето явно се владее, щом може да стиска. Това с пиклата си е грубост и няма оправдание за лелята.



Тема Re: Как се справяте ...нови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.09.10 12:11



Не става при мен, аз всеки път си изправям косата със сешоар и ползвам само четки

с естествен косъм, дървена ... и пак хвърчи навсякъде зимата

Hot stuff

Тема Re: Спортувате линови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.09.10 12:11



или как се бяга от улични песове



Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.