Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помощнови  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано31.08.10 15:55



Момичета, дайте съвет, че луднах!!! Не съм спала две денонощия



Както знаете, Теди се роди много преждевременно, но аз си запазих кърмата и към днешна дата си го кърмя. Да, обаче! За да навакса явно се храни през час и половина - два, рядко издържа три. Постоянно ми виси на гърдата, дори за да заспи търси мене. Пробваме постоянно някой друг да му дава с шише, но не ще, реве, тръшка се, дави се, посинява от рев И изцедена кърма не иска да пие от шише, само тая пуста гърда, просто откачам. През нощта се буди поне по два пъти, в различни часове. Лягам си със свито сърце и дори когато той заспи все съм в очакване да ме събуди В резултат сънят ми тотално се срина, а аз съм в нескончаема истерия, мъжът ми и майка ми също луднаха покрай мен. Изобщо не иска да яде от тях, нито пък могат да го приспят и лудницата е пълна.
Ходих на лекар преди две седмици, изписа ми някакви билкови успокоителни, но безсънието продължава. Пробвахме и да сменим обстановката, ходихме до Видин, но там положението беше същото. Тамошните роднини се видяха в чудо, 10 човека се опитват да го нахранят, но не иска и не иска да яде от шише, реве ли реве и 20 грама да изцоква. Аз съм станала 39 кила, нямам сили вече да блъскам количката, камо ли да се радвам на детето си Много ми е гадно, а безсънието направо ме смазва...

Ако някой има съвет, ще се радвам да сподели.

Редактирано от пayлинa дeл вaлиe на 31.08.10 15:59.



Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано31.08.10 16:01



Само ще добавя, че на фона на моето слабеене, той наддава супер добре, в момента гони 7 кила и изглежда доста пухкав.

Не знам, отчаяла съм се...



Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано31.08.10 16:05



Това е добре за килограмите, поздравления, но това ствоите не е добре

Мислила ли си да не го прави нарочно тов анеискане н ашишето, да е вид стачка, че иска твоята прегръдка или и ти като му дадеш шиш епак не иска да пие?

Hot stuff

Тема Re: Помощнови [re: jana]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано31.08.10 16:10



Да, мисля, че го прави нарочно, защото досега сме се смилявали и пак съм го кърмила. От няколко дена обаче хич не ми е добре и го мъчим с шишето. Аз като го гушна, дори само като ме погледне, почва да си цока ръцете или мен където ме докопа, а дам ли му шише се побърква от рев





Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.08.10 16:23



ако ще те успокои аз имах 2 такива дето през час ме будеха нощем, ту едното ту другото. Отделно и др проблеми имаха. 1 година не спах. И те ме те, жива съм. оцелява се.
Ама не го давай на 30 човека да го хранят че ще побъркат детето още повече. Ясно че си иска мама. Най добре е да оставиш всичката къщна работа на други хора а ти само детето да гледаш и да спиш когато то спи.
Ако не можеш го давай за няколко часа на детегледачка да се мъчи с него, през което време ти да спиш. Друго не виждам кво да направиш, самата аз това правех. Ама да е една на която детето що годе е свикнало, а не 100 човека да си го подхвърлят




Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.08.10 16:25



ох душица, представям си го как си умира за цица. Давай докато можеш бе, сега иска само цица, а натам ще иска толкова много неща




Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.08.10 16:30



Аз бих посъветвала засега да не даваш шише, а да кърмиш от гърда, като намериш някой да ти го поема за останалото време между кърменията, а ти да се опитваш да поспиш, да излизаш навън сама и пр.
Това, че се храни по-начесто все пак е обяснимо с оглед това, че има какво да наваксва. Това, че се буди през нощта поне два пъти също не е кой знае колко чудно. Алекс се роди доносен, 3850, но се будеше много начесто през нощта, поне в 12, ок 2-3 ч и към 5 ядеше. Наддаваше добре. Не съм го пробвала въобще с шише. През деня поспиваше малко повече - правеше паузи от 3, понякога 4 часа - което също не е добре, защото пък се обръща режимът и нощта става ден.
Най-важното е, според мен, да се успокоиш. Ако искаш, пробвай да се цедиш след кърмене и да пиеш хомеопатия за увеличаване на лактацията, да хапваш повече плодове, зеленчуци, да пиеш повече течности. Така, заедно с по-дълго кърмене, да се опиташ да поема повече кърма, за да не се налага толкова начесто да го кърмиш. Въпреки че тук много специалисти по кърмене ще ти кажат, че е съвсем нормално да иска да яде на 2-3 часа и да се буди през нощта още 2-3 пъти за ядене. Възможно е да има колики, затова да е нервен. Тогава не точно кърма му трябва, а само ти. Така че, успокой се, въоръжи се с търпение и гледай да те отменят за всичко останало освен за кърменето. Това е период. Ще трае още месец-два максимум, после ще започне да разрежда храненията. Особено след като така добре наддава. Просто се успокой и бъди сигурна, че ще му намериш цаката. Иска време, за да разбереш какво му се иска, а и нещата стават постепенно. За съжаление някои бебета имат по-недоразвита храносмилателна система, която има нужда от хранения по-начесто, а тези деца изпитват повече и по-дълго време колики. Освен това, ако е дошло времето някой зъб да го тормози, това също го изнервя. А кърмачето успокоява нервите си само чрез цокане и максимална близост до единствения му закрилник - майката.
Не му се сърди, просто му изтърпи периода...
Успех!



Тема Re: Помощнови [re: NikiFin]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано31.08.10 16:31



Това е хубаво, че се оцелява



Но ме е страх да не полудея или да не се разболея та хептен да не мога да го гледам.

Къщната работа отдавна съм я зарязала. Два месеца си се будя с него, храня го и заспивам, но нещо стана и се наруши всичко. В момента дори в друга стая да е не мога да заспя и това си е, да не говорим, че баща му или баба му като го хранят, той се дере.

Мерси за подкрепата!



Тема Re: Помощнови [re: tswete]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано31.08.10 16:40



Да, пробвах и така. В един момент казах майната му, ще си го кърмя на поискване, пък ще ям повече да наваксвам. Въпреки че като цока по 15 пъти, колкото и да ям, отслабвам. Най-гадното е обаче, че сънят изчезна и в момента не съм му полезна, ама никак, а и нямам апетит, камо ли хубава кърма.



Тема Re: Помощнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.08.10 16:56



за полудяване не знам, на мен ми се размина. Сигурно щото по начало съм си леко лудичка хаха.
За разболяване едва ли ще ти остане време. Ама като се поосвободиш нищо чудно да почнат да те нападат болестите





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.