Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нашите деца и Рекламата?нови  
Автор Mилишa (непознат )
Публикувано29.08.10 14:59



Здравейте,
Правя изследване в бг форумното пространство на тема "Влиянието на рекламата върху детската аудитория" и Вашите мнения ще са ми много полезни . Децата са идеална аудитория за рекламодателите. Те са наивни и доверчиви, възприемат всичко от екрана за чиста монета и моментално пожелават рекламираният продукт.
Моля, разкажете как Вашите деца реагират по време на рекламен блок (обръщат ли специално внимание) и как Вие смятате- полезнен или по-скоро вреден е той за тях.
Благодаря предварително за всички, които имат време и желание да споделят примери, наблюдения, мнения и случки.
Освен,че бихте помогнали на мен, то споделеното ще бъде наистина от полза.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.08.10 21:55



всеки път, когато започнат рекламите, с мъжа ми се шегуваме, че започва "сериала" на малката

рекламите са доста по-ярки, шумни и съвсем очевидно са най-интересната част от програмата на телевизиите за децата...
Децата са идеална аудитория за рекламодателите. Те са наивни и доверчиви, възприемат всичко от екрана за чиста монета и моментално пожелават рекламираният продукт. - това е абсолютно вярно... освен това моментално попиват мелодията и текста, а някои реклами са доста неграмотни...
Вие смятате- полезнен или по-скоро вреден е той за тях. - не мога да се сетя за нищо полезно за детето ми в рекламите, било то и за играчки... те до някъде са полезни по-скоро за нас родителите, защото по-лесно избираме подаръци...
понеже аз лично се дразня безкрайно от силния звук на рекламите, започнах да го изключвам и намалих на половина интереса на детето към тях...




Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.08.10 23:43



Пресен случай от миналата седмица - дъщеря ми видя едни вафли и искаше много да й дам. До преди това не беше опитвала вафли. Отказва категорично да вкуси плод, освен банан и диня. Та питам я аз - как така знаеш, че вафлите са вкусни, като никога не си яла (пък и не е виждала много хора, които да ядат, ние в къщи не ядем и не държим по шкафовете), а не искаш да пробваш ябълка например? И тя, моля ви се, ми вика - гледала съм по рекламите и знам, чевафлите са вкусни

. Нямаше какво да оптговоря - наистина е гледала :)), моя е грешката, че държа включен телевизора по време на рекламите. Не виждам нищо полезно в тях, може би ако рекламираха плодове и детето ми решеше да пробва, бих била на друго мнение. Но с боклуците, които продават - няма начин!



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.08.10 09:11



Рекламите влияят много пагубно на финансовата ни стабилност, особено тези по детските канали рекламиращи играчки

Като си хареса нещо и се почва едно навиване ......

Hot stuff

Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.08.10 09:36



Вкъщи когато започнат реклами програмата се сменя! Не виждам никаква полза от рекламата, освен повишаване затъпяването...



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано30.08.10 09:40



Е, да. И това е решение на проблема "Не на Рекламата". Но имате ли идея какъв вой се разнася, винаги, когато бъде сменен канала? Когато се отнеме възможността на детето да гледа любимите реклами


Кога ще порасне накрая това дете!



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.08.10 09:51



Още от бебе щом почнеха рекламите, Андрей ставаше и заковаваше поглед в тях. Шегувахме е, че е започнало неговото предаване. Казвахме, че са напрвени за нивото на неговия интелект.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.08.10 09:54



не превключвам реклами, въпреки че няма полза от тях освен за хлапетата да се зарибяват за нови и нови неща. Аз се изключвам само като чуя заставката за рекл. Борис иска всичко, което види. Обяснявам му, че не може да получи всичко, че някои неща не си заслужават. Това е и начин да получава отказ, да знае, че не всичко се дава наготово. За празник може, ако преценим че е подходящо, но не и на всяка цена. Не мисля, че трябва да растат в изолация от това което се случва около тях.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: LadyRamkin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.08.10 10:43



За вой няма, просто малкия все още не гледа така ТВ, че да има претенции...каката е голяма и е говорено за това. Не че като е сама не ги гледа отвреме на време. Смятам, че и сама трябва да направи избор все пак. Вчера в магазина пазарувам, на съседния щанд семейство купуват сирене...над главите ни едни ТВ от които се носят нон-стоп реклами

...и мъжът си пееше на доста висок глас...луда работа.
А децата са подвластни на рекламите и не съм съгласна да купувам дадена играчка, само защото са я давали по ТВ. Отделно е, че доста боклуци се рекламират и отивайки в магазина човек се сеща първо за рекламата...а целта е ясна...
Аз лично навремето когато в кабелния пакет имаше немска и италианска ТВ съм гледала техните реклами, но просто защото са ми цветни и заради езика...отплеснах се май



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.08.10 11:00



В моята къща, странно, но телевизора се пуска само за да се гледат ДВД-та, случвало се е като пусна ТВ-то детето да иска да го спра. При баща си гледа телевизия, но (доколкото знам) съвсем малко. Не съм видяла до сега да е поискал нещо, видяно в реклама.
Иначе съм съгласна с Галя - хубаво е децата да знаят, че колкото и прекрасни (или не до там прекрасни) неща да се рекламират, не всичко може да им се купи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.