Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нашите деца и Рекламата?  
Автор Mилишa (непознат )
Публикувано29.08.10 14:59



Здравейте,
Правя изследване в бг форумното пространство на тема "Влиянието на рекламата върху детската аудитория" и Вашите мнения ще са ми много полезни . Децата са идеална аудитория за рекламодателите. Те са наивни и доверчиви, възприемат всичко от екрана за чиста монета и моментално пожелават рекламираният продукт.
Моля, разкажете как Вашите деца реагират по време на рекламен блок (обръщат ли специално внимание) и как Вие смятате- полезнен или по-скоро вреден е той за тях.
Благодаря предварително за всички, които имат време и желание да споделят примери, наблюдения, мнения и случки.
Освен,че бихте помогнали на мен, то споделеното ще бъде наистина от полза.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.08.10 21:55



всеки път, когато започнат рекламите, с мъжа ми се шегуваме, че започва "сериала" на малката

рекламите са доста по-ярки, шумни и съвсем очевидно са най-интересната част от програмата на телевизиите за децата...
Децата са идеална аудитория за рекламодателите. Те са наивни и доверчиви, възприемат всичко от екрана за чиста монета и моментално пожелават рекламираният продукт. - това е абсолютно вярно... освен това моментално попиват мелодията и текста, а някои реклами са доста неграмотни...
Вие смятате- полезнен или по-скоро вреден е той за тях. - не мога да се сетя за нищо полезно за детето ми в рекламите, било то и за играчки... те до някъде са полезни по-скоро за нас родителите, защото по-лесно избираме подаръци...
понеже аз лично се дразня безкрайно от силния звук на рекламите, започнах да го изключвам и намалих на половина интереса на детето към тях...




Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.08.10 23:43



Пресен случай от миналата седмица - дъщеря ми видя едни вафли и искаше много да й дам. До преди това не беше опитвала вафли. Отказва категорично да вкуси плод, освен банан и диня. Та питам я аз - как така знаеш, че вафлите са вкусни, като никога не си яла (пък и не е виждала много хора, които да ядат, ние в къщи не ядем и не държим по шкафовете), а не искаш да пробваш ябълка например? И тя, моля ви се, ми вика - гледала съм по рекламите и знам, чевафлите са вкусни

. Нямаше какво да оптговоря - наистина е гледала :)), моя е грешката, че държа включен телевизора по време на рекламите. Не виждам нищо полезно в тях, може би ако рекламираха плодове и детето ми решеше да пробва, бих била на друго мнение. Но с боклуците, които продават - няма начин!



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.08.10 09:11



Рекламите влияят много пагубно на финансовата ни стабилност, особено тези по детските канали рекламиращи играчки

Като си хареса нещо и се почва едно навиване ......

Hot stuff

Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.08.10 09:36



Вкъщи когато започнат реклами програмата се сменя! Не виждам никаква полза от рекламата, освен повишаване затъпяването...



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано30.08.10 09:40



Е, да. И това е решение на проблема "Не на Рекламата". Но имате ли идея какъв вой се разнася, винаги, когато бъде сменен канала? Когато се отнеме възможността на детето да гледа любимите реклами


Кога ще порасне накрая това дете!



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано30.08.10 09:51



Още от бебе щом почнеха рекламите, Андрей ставаше и заковаваше поглед в тях. Шегувахме е, че е започнало неговото предаване. Казвахме, че са напрвени за нивото на неговия интелект.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.08.10 09:54



не превключвам реклами, въпреки че няма полза от тях освен за хлапетата да се зарибяват за нови и нови неща. Аз се изключвам само като чуя заставката за рекл. Борис иска всичко, което види. Обяснявам му, че не може да получи всичко, че някои неща не си заслужават. Това е и начин да получава отказ, да знае, че не всичко се дава наготово. За празник може, ако преценим че е подходящо, но не и на всяка цена. Не мисля, че трябва да растат в изолация от това което се случва около тях.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: LadyRamkin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано30.08.10 10:43



За вой няма, просто малкия все още не гледа така ТВ, че да има претенции...каката е голяма и е говорено за това. Не че като е сама не ги гледа отвреме на време. Смятам, че и сама трябва да направи избор все пак. Вчера в магазина пазарувам, на съседния щанд семейство купуват сирене...над главите ни едни ТВ от които се носят нон-стоп реклами

...и мъжът си пееше на доста висок глас...луда работа.
А децата са подвластни на рекламите и не съм съгласна да купувам дадена играчка, само защото са я давали по ТВ. Отделно е, че доста боклуци се рекламират и отивайки в магазина човек се сеща първо за рекламата...а целта е ясна...
Аз лично навремето когато в кабелния пакет имаше немска и италианска ТВ съм гледала техните реклами, но просто защото са ми цветни и заради езика...отплеснах се май



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.08.10 11:00



В моята къща, странно, но телевизора се пуска само за да се гледат ДВД-та, случвало се е като пусна ТВ-то детето да иска да го спра. При баща си гледа телевизия, но (доколкото знам) съвсем малко. Не съм видяла до сега да е поискал нещо, видяно в реклама.
Иначе съм съгласна с Галя - хубаво е децата да знаят, че колкото и прекрасни (или не до там прекрасни) неща да се рекламират, не всичко може да им се купи.



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.08.10 11:20



при Борис определено има проблем с гледането на ТВ. Ако го остави човек цял ден ще гледа едни и същи простотии

. Даже на моменти ТВ му е просто фон на игрите. И това се получи скоро от 1,6година покрай братовчед му.. Но сърди се, не, му спирам ТВ-то



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.08.10 11:30



И при нас е така, цял ден ако я оставиш ще седи пред Картоон нетуърка



Hot stuff

Тема Наказаниенови [re: Mилишa]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано30.08.10 12:19



Хм..и аз се чудя сега..Ако забраняване гледането на телевизия, то това не се ли възприема като нещо още по-интересно, което пък от своя страна кара хлапетата, при всяка появила им се възможност, да се възползват. Почти същото е като с компютъра. Така или иначе не можем да изхвърлим нито телевизора, нито компютъра, нито детето:)



Тема Re: Наказаниенови [re: LadyRamkin]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано30.08.10 12:21



така е. Аз го спирам, когато наистина се застои повече. Да кажем, ако по някаква причина сме цял ден вкъщи. Ако през деня не е гледал и вечер до късно сме били навън и е тичал и играл естествено като се приберем ако иска гледа докато стане време за лягане



Тема Re: Наказаниенови [re: LadyRamkin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано30.08.10 12:34



За детето е ясно

, но за телевизора и компа може да се поспори. Аз съм 8 часа на компютър на работа и в къщи не ми е хич нужен. Мъж ми е друга бира, но и той гледа да го пуска само когато Яна не е наблизо :). А всеки ден се убеждавам, че телевизията е пълна безсмислица - 1 седмица изкарахме на планина без да се сетим за нея. Все повече хора покрай мен казват, че не гледат телевизия. Вечер пускаме новините по-скоро от навик, отколкото по необходимост. А детските канали за сега не са настроени :)). Но както каза един познат - телевизията е начин за социализация на децата, начин да се впишат в средата като говорят за телевизионни предавания и герои . Тепърва ще разбера дали е така....



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.08.10 13:10



Категорично не виждам никакъв смисъл от рекламите - до сега нито на мен са повлияли да купя или не нещо, нито на мъжа ми.
Боби гледаше като по-малък и искаше всичко да му купя. Толкова ми беше писнало, че няколко пъти му вземах някакви бисквитки, вафли и т.н. Явно не му харесаха, защото не поиска повече и то не само тях, но и други рекламирани глупости.
Дребната не проявява никакъв интерес към ТВ. Дано да продължава така.




Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.08.10 13:11



Силният звук на рекламите е нещо, което ме дразни много.






Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.08.10 13:12



А Борис - пред Дискавъри.






Тема Re: Наказаниенови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано30.08.10 13:22



Декс, абсолютно си права. Преди няколко месеца ми се струваше невъзможно да се прибера в нас и да не пусна телевизора, ей така, за фон. От началото на май месец до сега доколкото си спомням един-единствен път съм гледала нещо по ТВ-то, дори не знам колко и какви канали имаме.
Ясно ми е, че няма как детето ми съвсем да не гледа, но предпочитам да му утолявам глада като му пускам ДВД-та. Това за социализацията... и при нас тепърва ще става ясно дали е вярно.



Тема Re: Мармотинови [re: tani4ka]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано31.08.10 12:02



Е, не всички реклами са глупави и безполезни. Шоколада, примерно е и вкусен и необходим, особено швейцарския:) И малкия и баща му са едни истински мармоти:) Така,че нека не гледаме едностранно.



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано31.08.10 12:06



И без рекламата не можеш да отидеш в магазина да му купиш шоколад?!?



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 12:25



Едва ли шоколад, който струва 1.50лв е швейцарски, с истинско мляко и како в достатъчно количество, за да е полезен

. Като гледам рекламите, се рекламират стоки, които са евтини, следователно не до там качествени. Особено пък вафли, бонбони, шоколади, чипс! и т.н.
В нета се въртят доста изследвания за рекламите и детската аудитория и във всички се посочва, че се рекламират неща за ядене, които имат съвсем малка хранителна стойност и много калории. Пък и всички знаем, че тези храни са вредни - това някой дали ще го отрече? Не знам как да гледам на това, освен едностранно!



Тема Re: Мармотинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано31.08.10 12:29



Мога, ама така е предварително избран! И се яде с двойно удоволствие.



Тема Re: Мармотинови [re: _dexter_]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано31.08.10 12:34



Въпрос на информираност и премереност, според мен. Във всички случаи е необходимо да има реклами.По този въпрос едва ли има две мнения. По-скоро темете е друга- защо се смесват пошлите, сексистки, двусмислени, реклами на алкохол и пр. неща, времево? Защо синът ми да е наясно, че мъжете знаят защо само с бира в ръка. Примерно. Това е лошото. Според мен.
Иначе една мила реклама с лесно запомняща се мелодийка- какво по-хубаво- хем се припява, хем се танцува, хем се потребява.



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 12:48



този ти пост ми напомни едно много весело филмче със Силвестър Сталоун и Сандра Бълок... не му помня името, ама действието се развиваше в "бъдещето" в нещо като идеален свят и там си слушаха по радиото само музики от стари инфантилни реклами



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.08.10 12:55



Съгласна съм, няма нищо по-хубаво от една мила реклама с хубава мелодийка, на която можем да потанцуваме и която ми продава пълен боклук, който аз и детето ми ще си потребим с удоволствие...





Тема Re: Мармотинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 13:00



А чипсът е тооолкова вкусен ! Или пък картофените мечета или желираните бонбони. А рекламите им са пленителни !
Толкова страхотна музика има, и детска и друга, защо ни е притрябвала музиката от рекламите? Освен това по кое време децата не гледат телевизия, та да си пускат хората рекламите за алкохол? Щото прайм тайма май не е за деца....



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.08.10 13:27



За мен влиянието на рекламите върху моето дете е само отрицателно. Не виждам нищо полезно в гледането на реклами за храни и др., неориентирани конкретно към деца продукти. Първо, че част от тях са направо пошли. Справка - от години въртяната реклама за средство за задържане на ерекция, която в момента се върти и по телевизиите с национален обхват. Или пък рекламите за алкохол, с дините, за хазарт, за оръжия. Мисля, че тая година, явно поради липса на достатъчно рекламодатели, положението с рекламираните продукти стана нетърпимо. Против съм допускането на каквито и да било реклами за оръжия и хазартни игри!
Относно рекламите на продукти за деца. Те пък са още по-отвратителни. Да, съобразени са с детската аудитория и просто я зомбират. Детето няма пропускливостта на възрастния и иска да има всичко, което рекламират. Независимо от това, че не е подходящо за него, няма къде да играе с него, че цапа, че има подобно, но с друго име и пр. За мен рекламите в детските канали трябва да се забранят, тъй като манипулират деца, а това е изключително лесно. В края на крайщата аз плащам за играчките на децата си, редно е на мен да ми рекламират тези продукти, а не по детските канали. Ако аз харесам играчката, ще му я купя, иначе е чисто възползване от невръстния и все още незрял индивид.
По тази причина отдавна сме забранили на детето си да гледа Джетикс и подобни, точно заради рекламите. Те го променят. Нервират го, необяснимо, но факт. Като не гледа, не се нервира и е много по-послушен. Сигурно, освен често сменящите се сцени, много по-високия звук, влияе и това, че мисълта, че не може да има всичко, което поиска, го изнервя. Забранени са всякакви реклами. Ако има разрешение да гледа филмче по детски канал, знае, че не трябва да гледа рекламите по него и си ги спира сам. Знае, че ако видя да гледа реклами, спирам детския канал аз, така че изпълнява.
Трябва да си признаем - българската маркетингова мисъл е далеч изостанала от световната. Качествените реклами са абсолютно изключение, особено в последните години. Нямам нищо против детето ми да гледа как се разделят отпадъците и защо се разделят, защо и как да опазваме природата си, но това не са най-масовите реклами. Има реклами, които са ми доставяли удоволствие. Измислени са, направени са, както трябва. Но колко такива се пускат в бг медийното пространство?
Бебетата и малките деца се зомбират при поява на рекламните блокове. Не се държат нормално. Това е една от основните причини хора, които до скоро не са били родители, изведнъж да намразят рекламите. След първоначалната забава осъзнаваш, че детето ти на нищо друго не реагира така - като зомби. А това е плашещо, не мислиш ли?



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 13:36



Да, има две мнения дали са необходими рекламите

, но това всеки го решава сам за себе си. То затова е измислено и копчето за изключване на телевизора..... Искам аз да решавам кое е пошло за мен и за детето ми (на този етап), а не някой друг, особено пък рекламодател и те да ми казва какъв ми е вкусът :).



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано31.08.10 13:59



Абсолютно не съм съгласна! Винаги се убеждавам, че нещата, които не се рекламират са доста по-търсени, по-полезни и по-добри.
Да си виждала да рекламират зеленчуци или плодове? То сигурно затова доста майки се оплакват, че децата им не консумират.




Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.08.10 15:41



Нещо купено в резултат на реклама. Борис искаше от много време ето това



естествено видяно в реклама. Как еди кой имал и т.н. познати приказки. Казах му, че може да получи за РД или друг празник. Е получил е. Баба му вчера звъня може ли да му го купи предварително за РД. Разреших. Купили го и от вчера само с него се занимавал. Нищо друго не го вълнувало. Което все пак е добре, защото избеснявам като се купи нещо много искано и след два часа вече започва да отлежава в някой ъгъл

Редактирано от galia71 на 31.08.10 15:42.



Тема Re: Мармотинови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано31.08.10 17:24



Разрушителят?

(Demolition Man)

Hot stuff

Редактирано от jana на 31.08.10 17:25.



Тема Re: Мармотинови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 17:59



ъхъ





Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 18:01



честита ви предварителна придобивка...

това последното и мен ме побърква





Тема hiнови [re: Mилишa]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано02.09.10 11:08



Прочетох цялата тема, беше ми интересна



Мисля че рекламата има своето място, НО ако се пуска по детски канал, то тя задължително трябва да се вмества в педагогическите предписания.

Рекламите на продукти като чипс и шоколад са неуместни.

Сега от свой опит, вждам че има майчета, които са някакси в мъгла

Децата искат играчки, които са рекламирани, може би до 5 годишна възраст. След това няма никакво значение дали гледат реклама или не. В училище интересите са с друг източник А и времето за ТВ става силно ограничено поради многото неща, които правят по-големите деца. Все пак денят има край

Дали рекламата е социализация? Бих казала че рекламата помага на родителите и децата да са в крак с тенденциите. Моето дете в тази възраст (до5год) е имало почти всички играчки, които са били рекламирани. НО рекламите по детската ТВ са силно селектирани. И тези играчки наистина са били качествени, даже още са актуални и дъщеря ми ги завеща на братовчедчето си

Сега се сетих и за един рекламен лаф " Клевер ис куул"
Между другото съм виждала и реклами за детска салата- зелена с шайби моркови, нарязани с формата на звездички, и реклама...за портокали май, и за царевица Беше отдавна, но съм ги запомнила.


Другото, което ми направи впечатление е, че някои хора от форума правят впечатление, че възпитават децата си чрез отрицание. Вместо да предложат нещо интересно и полезно за децата си, което да измести останалото, те "отрязват"/ забраняват лошото (според тях).


Надявам се че темата ще има някаква тежест в селекцията на рекламите по детските телевизии.



Тема Re: hiнови [re: Candace]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.09.10 11:56




съвсем очевидно отглеждаш дете в чужбина
това с детската салата в БГ не се е случвало



Тема Опит от чужбинанови [re: Mилишa]  
Автор Mилишa (непознат )
Публикувано11.09.10 14:24



Благодаря на всички за коментарите! Безценни сте. А опита, както знаем, служи и за пример и за поука.
Това ме наведе на една мисъл, четейки последните постинги. Толкова ли е отчайващо различно отношението на рекламоправещите към дечицата? В смисъл- наистина ли на някого, някъде му пука за тях?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.