Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано31.08.10 15:41



Нещо купено в резултат на реклама. Борис искаше от много време ето това



естествено видяно в реклама. Как еди кой имал и т.н. познати приказки. Казах му, че може да получи за РД или друг празник. Е получил е. Баба му вчера звъня може ли да му го купи предварително за РД. Разреших. Купили го и от вчера само с него се занимавал. Нищо друго не го вълнувало. Което все пак е добре, защото избеснявам като се купи нещо много искано и след два часа вече започва да отлежава в някой ъгъл

Редактирано от galia71 на 31.08.10 15:42.



Тема Re: Мармотинови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано31.08.10 17:24



Разрушителят?

(Demolition Man)

Hot stuff

Редактирано от jana на 31.08.10 17:25.



Тема Re: Мармотинови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 17:59



ъхъ





Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 18:01



честита ви предварителна придобивка...

това последното и мен ме побърква





Тема hiнови [re: Mилишa]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано02.09.10 11:08



Прочетох цялата тема, беше ми интересна



Мисля че рекламата има своето място, НО ако се пуска по детски канал, то тя задължително трябва да се вмества в педагогическите предписания.

Рекламите на продукти като чипс и шоколад са неуместни.

Сега от свой опит, вждам че има майчета, които са някакси в мъгла

Децата искат играчки, които са рекламирани, може би до 5 годишна възраст. След това няма никакво значение дали гледат реклама или не. В училище интересите са с друг източник А и времето за ТВ става силно ограничено поради многото неща, които правят по-големите деца. Все пак денят има край

Дали рекламата е социализация? Бих казала че рекламата помага на родителите и децата да са в крак с тенденциите. Моето дете в тази възраст (до5год) е имало почти всички играчки, които са били рекламирани. НО рекламите по детската ТВ са силно селектирани. И тези играчки наистина са били качествени, даже още са актуални и дъщеря ми ги завеща на братовчедчето си

Сега се сетих и за един рекламен лаф " Клевер ис куул"
Между другото съм виждала и реклами за детска салата- зелена с шайби моркови, нарязани с формата на звездички, и реклама...за портокали май, и за царевица Беше отдавна, но съм ги запомнила.


Другото, което ми направи впечатление е, че някои хора от форума правят впечатление, че възпитават децата си чрез отрицание. Вместо да предложат нещо интересно и полезно за децата си, което да измести останалото, те "отрязват"/ забраняват лошото (според тях).


Надявам се че темата ще има някаква тежест в селекцията на рекламите по детските телевизии.



Тема Re: hiнови [re: Candace]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано02.09.10 11:56




съвсем очевидно отглеждаш дете в чужбина
това с детската салата в БГ не се е случвало



Тема Опит от чужбинанови [re: Mилишa]  
Автор Mилишa (непознат )
Публикувано11.09.10 14:24



Благодаря на всички за коментарите! Безценни сте. А опита, както знаем, служи и за пример и за поука.
Това ме наведе на една мисъл, четейки последните постинги. Толкова ли е отчайващо различно отношението на рекламоправещите към дечицата? В смисъл- наистина ли на някого, някъде му пука за тях?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.