Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано31.08.10 12:06



И без рекламата не можеш да отидеш в магазина да му купиш шоколад?!?



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 12:25



Едва ли шоколад, който струва 1.50лв е швейцарски, с истинско мляко и како в достатъчно количество, за да е полезен

. Като гледам рекламите, се рекламират стоки, които са евтини, следователно не до там качествени. Особено пък вафли, бонбони, шоколади, чипс! и т.н.
В нета се въртят доста изследвания за рекламите и детската аудитория и във всички се посочва, че се рекламират неща за ядене, които имат съвсем малка хранителна стойност и много калории. Пък и всички знаем, че тези храни са вредни - това някой дали ще го отрече? Не знам как да гледам на това, освен едностранно!



Тема Re: Мармотинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано31.08.10 12:29



Мога, ама така е предварително избран! И се яде с двойно удоволствие.



Тема Re: Мармотинови [re: _dexter_]  
Автор LadyRamkin (непознат )
Публикувано31.08.10 12:34



Въпрос на информираност и премереност, според мен. Във всички случаи е необходимо да има реклами.По този въпрос едва ли има две мнения. По-скоро темете е друга- защо се смесват пошлите, сексистки, двусмислени, реклами на алкохол и пр. неща, времево? Защо синът ми да е наясно, че мъжете знаят защо само с бира в ръка. Примерно. Това е лошото. Според мен.
Иначе една мила реклама с лесно запомняща се мелодийка- какво по-хубаво- хем се припява, хем се танцува, хем се потребява.



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано31.08.10 12:48



този ти пост ми напомни едно много весело филмче със Силвестър Сталоун и Сандра Бълок... не му помня името, ама действието се развиваше в "бъдещето" в нещо като идеален свят и там си слушаха по радиото само музики от стари инфантилни реклами



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано31.08.10 12:55



Съгласна съм, няма нищо по-хубаво от една мила реклама с хубава мелодийка, на която можем да потанцуваме и която ми продава пълен боклук, който аз и детето ми ще си потребим с удоволствие...





Тема Re: Мармотинови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 13:00



А чипсът е тооолкова вкусен ! Или пък картофените мечета или желираните бонбони. А рекламите им са пленителни !
Толкова страхотна музика има, и детска и друга, защо ни е притрябвала музиката от рекламите? Освен това по кое време децата не гледат телевизия, та да си пускат хората рекламите за алкохол? Щото прайм тайма май не е за деца....



Тема Re: Нашите деца и Рекламата?нови [re: Mилишa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.08.10 13:27



За мен влиянието на рекламите върху моето дете е само отрицателно. Не виждам нищо полезно в гледането на реклами за храни и др., неориентирани конкретно към деца продукти. Първо, че част от тях са направо пошли. Справка - от години въртяната реклама за средство за задържане на ерекция, която в момента се върти и по телевизиите с национален обхват. Или пък рекламите за алкохол, с дините, за хазарт, за оръжия. Мисля, че тая година, явно поради липса на достатъчно рекламодатели, положението с рекламираните продукти стана нетърпимо. Против съм допускането на каквито и да било реклами за оръжия и хазартни игри!
Относно рекламите на продукти за деца. Те пък са още по-отвратителни. Да, съобразени са с детската аудитория и просто я зомбират. Детето няма пропускливостта на възрастния и иска да има всичко, което рекламират. Независимо от това, че не е подходящо за него, няма къде да играе с него, че цапа, че има подобно, но с друго име и пр. За мен рекламите в детските канали трябва да се забранят, тъй като манипулират деца, а това е изключително лесно. В края на крайщата аз плащам за играчките на децата си, редно е на мен да ми рекламират тези продукти, а не по детските канали. Ако аз харесам играчката, ще му я купя, иначе е чисто възползване от невръстния и все още незрял индивид.
По тази причина отдавна сме забранили на детето си да гледа Джетикс и подобни, точно заради рекламите. Те го променят. Нервират го, необяснимо, но факт. Като не гледа, не се нервира и е много по-послушен. Сигурно, освен често сменящите се сцени, много по-високия звук, влияе и това, че мисълта, че не може да има всичко, което поиска, го изнервя. Забранени са всякакви реклами. Ако има разрешение да гледа филмче по детски канал, знае, че не трябва да гледа рекламите по него и си ги спира сам. Знае, че ако видя да гледа реклами, спирам детския канал аз, така че изпълнява.
Трябва да си признаем - българската маркетингова мисъл е далеч изостанала от световната. Качествените реклами са абсолютно изключение, особено в последните години. Нямам нищо против детето ми да гледа как се разделят отпадъците и защо се разделят, защо и как да опазваме природата си, но това не са най-масовите реклами. Има реклами, които са ми доставяли удоволствие. Измислени са, направени са, както трябва. Но колко такива се пускат в бг медийното пространство?
Бебетата и малките деца се зомбират при поява на рекламните блокове. Не се държат нормално. Това е една от основните причини хора, които до скоро не са били родители, изведнъж да намразят рекламите. След първоначалната забава осъзнаваш, че детето ти на нищо друго не реагира така - като зомби. А това е плашещо, не мислиш ли?



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.08.10 13:36



Да, има две мнения дали са необходими рекламите

, но това всеки го решава сам за себе си. То затова е измислено и копчето за изключване на телевизора..... Искам аз да решавам кое е пошло за мен и за детето ми (на този етап), а не някой друг, особено пък рекламодател и те да ми казва какъв ми е вкусът :).



Тема Re: Мармотинови [re: LadyRamkin]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано31.08.10 13:59



Абсолютно не съм съгласна! Винаги се убеждавам, че нещата, които не се рекламират са доста по-търсени, по-полезни и по-добри.
Да си виждала да рекламират зеленчуци или плодове? То сигурно затова доста майки се оплакват, че децата им не консумират.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.